Şimdi Ara

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU... (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
13
Favori
39.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bütün araçlar şimdi kokpiti sürücü odaklı yapıyor
  • Japonya'daki bir Hibrid Jazz'ın inceleme videosu.
  • yeni kasanın tr ye gelişi 2016 olacakmış tamda hondadan beklendiği gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencerkocer

yeni kasanın tr ye gelişi 2016 olacakmış tamda hondadan beklendiği gibi :)

Ellerinde mevcut kasa Jazz stoğu olsaydı veya dünyanın başka bir yerinde üretiliyorsa buyursun 2016 desinler. Bir çok bayideki yetkililerin kota kaygısıyla ellerindeki araçları satmak için Jazz bekleyecek müşteriye Civic satma çabasının malum sonucudur bu. Ben aracımı alırken bir kaç defa gel sana civic verelim muhabbetine maruz kalmıştım :) 2014'te yeni kasa istemseler de gelmek zorunda. B sınıfında araç satmayarak piyasada yer almamak lüksleri yok bence.... Kısmet olur, Allah imkan verirse yeni kasa çıktığında almak niyetindeyim.
  • sencerkocer S kullanıcısına yanıt
    aracın 2016 da gelecegi kesinmidir acaba , bilgi kaynağı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysav82

aracın 2016 da gelecegi kesinmidir acaba , bilgi kaynağı nedir

2016'da geleceği bilgisi bence bayilerin önlerini görememelerinden ve mevcut talepleri Civic'e çevirmek kaygısındandır.

Şu anda uzakdoğu pazarı için yeni kasalar piyasaya çıktı ya da eli kulağında bildiğim. Türkiye pazarı için ne zaman planlanır kestirmek güç ancak uzakdoğu pazarı için 2014'ün ilk çeyreği ve Amerika pazarı için de 2015 model serisini yakalayacağı belirtiliyor haberlerde. Bu durumda yeni kasalar 2014'ün ikinci yarısından itibaren bir çok ülkede piyasaya çıkmış olacaktır. Varsın Honda Türkiye yıl sonu model yükselten ülkemiz sistemine 2015'in başında soksun araçları diyeceğim ama bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi 2016 fanteziden öteye gitmemeli, eğer ki en geç 2015 model gamında yeni Jazz Türkiye'ye gelmezse bunun adı ancak basiretsizlik olur...

• Facebook'taki Jazz sayfasından (22 Ekim 2014):

Bugün (22 Ekim) Antalya Honda (Eysa)'yı aradım: "Sıfır Jazz yok, yeni Jazz'ın ne zaman geleceği belirsiz." dediler.
    Honda TR'yi aradım: Yeni Jazz'ın ne zaman geleceği belli değilmiş. "Hangi bayinizde sıfır Jazz var?" diye sorduğumda, "2013 Jazz getirmedik, bazı bayilerde 2012 olabilir. Ancak bayi stoklarını buradan göremiyoruz." dediler.
    Biraz önce (22 Ekim) Honda TR'nin sitesine girip bayilere sıfır Jazz sormak için mail atmaya çalıştım: Birçok bayinin sitesi yok, bazılarının sitesi açılmıyor ya da yapım aşamasında; bazılarının ise verdiği maillere mesaj gitmiyor.
    SONUÇ: Honda TR hangi çağda yaşıyor acaba?
    EK: Bugüne kadar (30 Ekim 2014) maile sadece İnallar (Bursa) ve Çamkıran (İzmir) bayileri cevap verdi. Çamkıran'da siyah Fun CVT ve birkaç renk Joy CVT varmış.
    ------------------------------------
    Bugün (30 Ekim 2014)
    www.honda.com.tr yenilenmiş. Siteye girip, otomobil'e tıklayınca karşınıza Jazz geliyor. Bayilerde sıfırı olmayan ve yeni kasasının ne zaman geleceği belli olmayan, belki de gelmeyecek olan Jazz! Şaka gibi...

• Japon otomobil devi Honda’nın net kârı ABD ve Japonya ’daki güçlü satışlar sayesinde üçüncü çeyrekte yüzde 46 arttı ve 1.2 milyar dolar oldu. Honda’nın Japonya’daki satışları üçüncü çeyrekte yüzde 2.6 yükselerek 179,740 adete ulaştı.
    Şirketin ABD satışları ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13.1 arttı ve 413,434 adete ulaştı.
    Honda yenilenen ‘Fit’ modellerine beklenenden daha yoğun talep olduğunu açıkladı. Honda dünya çapındaki araba satışlarının Mart 2017 sonunda 1.5 kat artarak 6 milyona ulaşmasını bekliyor.
    KAYNAK

Yukarıdaki haberde bahsedilen Fit, Türkiye'deki Jazz oluyor. Ama ne hikmetse Honda TR, Jazz'ın 2013 modellerini getirmedi. Büyük ihtimal yeni kasa olan 2014'leri de getirmeyecek.

• çok büyük bir kopukluk var.. çiftçi,nakliyeci,satıcı ilişkisi satıcı karına karkatmaya (minicik parcalara bile 500 tl fiyat cıkarıyor) Zenginoglu'nun yanbariyer koruma cıtasına bile 850 tl yanlış hatırla mıyorsam fiyat vere biliyor..
    Bizler zenginin parası zügürdün çenesini yorardayız..
    Koca hondasın ulen hiç mi depon yok alıp parcaları stokdan sat yok düdüklenecek bir sürü insan varken degerlendirelim hesabında .komik şeyleri ulaşılmaz yapıyorlar... Aslın da tartışmamız gereken hondaya bastırmamız gereken bunlar olmalı ..
    çinde üretim yapılıyor maliyeti nedir la .. yüzde yüz kar etsen yine bir yancıta 800 tl olmaz ya.. Nasıl üretildigini çok iyi biliyorum.. Bir kol dayama komik rakamlar .. Konuşulması gereken bunlar bence, dizel araç cıkarmış bizi sevmek için .. Bence bizim çok ta tınnnn.. Dememiz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsa -- 31 Ekim 2013; 10:17:31 >
  • quote:

Koca hondasın ulen hiç mi depon yok alıp parcaları stokdan sat yok düdüklenecek bir sürü insan varken degerlendirelim hesabında .komik şeyleri ulaşılmaz yapıyorlar...

Üstelik kanunen parça bulundurmak zorunda olmalarına rağmen
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    tr piyasası honda için çok az ürün çeşitlendirmesi ile hondadan vazgeçemeyenlere araç itelendiği bir pazara dönüştü. en basit örnek yeni kasa jazz. bir arkadaşa 2016 dan önce yeni kasa jazz gelmeyeceği söylenmiş. onu bırakın eski kasanın hybridi var ama avrupa pazarında var tr de yok :) şaşırdık mı hayır :)) bunun gibi bir sürü örnek var.
    dizel motor yaptılar ama gidip disel civic hb getirdiler. ya kardeşim civic sedan benzinli getirdin millet tipini beğenmedi ama bi sürü yeni civici hondadır diye aldılar, baktın araba benzini içiyor gittin fabrikasyon lpg taktın. yazık değilmi bu kadar civic tutkununa getirsene disel civic sedan lpg falana ne uğraşıyosun. lpg taktı diye millet markasını korumak için aracı geri alıyor, bunlarda fabrikasyon lpg takıp yok smart yok bilmemne millete iteliyo ayıp ayıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencerkocer

tr piyasası honda için çok az ürün çeşitlendirmesi ile hondadan vazgeçemeyenlere araç itelendiği bir pazara dönüştü. en basit örnek yeni kasa jazz. bir arkadaşa 2016 dan önce yeni kasa jazz gelmeyeceği söylenmiş. onu bırakın eski kasanın hybridi var ama avrupa pazarında var tr de yok :) şaşırdık mı hayır :)) bunun gibi bir sürü örnek var.
    dizel motor yaptılar ama gidip disel civic hb getirdiler. ya kardeşim civic sedan benzinli getirdin millet tipini beğenmedi ama bi sürü yeni civici hondadır diye aldılar, baktın araba benzini içiyor gittin fabrikasyon lpg taktın. yazık değilmi bu kadar civic tutkununa getirsene disel civic sedan lpg falana ne uğraşıyosun. lpg taktı diye millet markasını korumak için aracı geri alıyor, bunlarda fabrikasyon lpg takıp yok smart yok bilmemne millete iteliyo ayıp ayıp.

Tespitleriniz sonuna kadar doğru. Bende 2005 CVT Jazz var. Satıp yeni bir Jazz almak istedim ama bırakın yeni kasayı eski kasa bile yok. Ben de CVT Yaris almaya karar verdim. Honda TR'ye

• Başka bir Jazz/Fit Hybrid incelemesi.
  • 2007 clio 3'üm var. birço karkadaş hondanın sürüş zevkinden kalitesinden bahsetti haklıydılar da ben de nihayetinde bir hondaya geçme kararı aldım ve jazz dedim. arkadaşta da var sürdük falan dedim ki bu tam benlik.. neymiş efendim piyasada araç yokmuş yazık koskoca honda
  • biraz ara bulursun
  • Yeni Jazz'ın aksesuarları.
  • Honda’nın tamamen yenilediği Jazz / Fit modeli 2013 Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

2014 model olarak yollara çıkacak olan Honda Fit veya buralardaki ismiyle Jazz, Honda’nın her zaman yenilikçi olan dizaynında, geleceğin otomobillerinin keskin hatların içinde sıradışı çizgilerle dikkat çekeceğini kanıtlıyor.

100 HP’lik 1.3 lt ve 132 HP’lik 1.5 lt motorlarının yanında yüksek performanslı bir başka versiyona da sahip olacak olan yeni Jazz, fotoğraflarda görülen RS versiyonu için şimdiden heyecanlanmamızı sağlıyor!..

Hybrid şeklinde yepyeni bir 4 silindirli 1.5 litrelik Atkinson çevrimi bir motor ve yüksek performanslı bir elektrik motor bulunduran yeni Jazz, akıllı güç ünitesi IPU’nin kontrol ettiği Lithium-Ion bataryası ve Sport Hybrid Intelligent Dual Clutch Drive (i-DCD) sisteminin 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanına bağlı yüksek tork sağlayan entegre motoruyla 1 litre yakıtla 36.4 km gidebiliyor. Yani rakiplerine göre yüzde 35 daha az tüketerek, 100 km’de sadece 2.7 litre ile ilerliyor!..

SPORT HYBRID I-DCD sistemi sayesinde tümüyle elektrikli (EV), Hybrid ve Engine sürüş modlarıyla, “0″ emisyon ile de ilerlemesi mümkün olan olan Jazz Hybrid, hem EV, hem hibrid ve hem de normal motorlu olarak üç farklı karakteri tek bir gövdede sunmaya başlıyor!.. Bu arada Honda’nın bu hibrid sistemi, sürüş koşullarına bağlı olarak modlarını otomatik olarak da değiştirebildiği bir fonksiyon da sunuyor.

• Hayirili cumartesiler
  • gelmesi 2014 ün sonunu bulmassa iyi
  • Honda sitesinden Jazz ı da kaldırmışlar , hayırlısı artık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.