Şimdi Ara

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
13
Favori
39.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

Yeni yıl gelsin de şu aleti bir test edelim.

Gerçi az yakıyor ve sorunsuz diye dizel motorlusunun başlangıç fiyatını bu kez 50 bin yaparlar kesin. :)

Kesin 50.000 olur abi

Bu arada dizel otomatik varmi ?

Tam olarak ne zaman gelir bize ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel otomatik olayı devlet sırrı Cihancım.

Honda birşeyler üzerine çalışıyor ama bildiğin gibi "sistemi bul, piyasaya sür" şeklinde gerçekleşen sistemler tüketiciyi kobay yerine koyduğu ve bu da Hondaya ters olduğu için bir miktar daha beklemek gerekebilir.

2014 başında herşey netleşecektir.

Gerçi sen o zaman da VAG'dan araç almaya devam edersin.
  • quote:

Dizel otomatik olayı devlet sırrı Cihancım.

Honda birşeyler üzerine çalışıyor ama bildiğin gibi "sistemi bul, piyasaya sür" şeklinde gerçekleşen sistemler tüketiciyi kobay yerine koyduğu ve bu da Hondaya ters olduğu için bir miktar daha beklemek gerekebilir.

2014 başında herşey netleşecektir.

Gerçi sen o zaman da VAG'dan araç almaya devam edersin.

Bir honda alicam ama bakalim abi hayirlisi

Araci aldim bu arada

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU...

• Hayırlı olsun Cihancım. :)

• quote:

Hayırlı olsun Cihancım. :)

Sağol abi
  • Biraz küçük ama bu otomobilin rakibi mitsubishi mirage (space star) olabilir. 1.2 benzinli motoru cvt şanzıman ile çok iyi yakıt tüketimi sunmakta(3.3 litre) Japonya'nın en az yakan benzinli aracı olarak tescillenmiş. Fiyatı çok uygun ve donanım ve güvenlik bayağı dolu güzel bir görünüşü var. Örneğin anahtarsız giriş çalıştırma vs var.

Konusu şurada;

http://forum.donanimhaber.com/m_64284261/tm.htm

Birde mazda 2 sykactiv ve Yeni Nissan Note var rakibi olabilecek.

Bu arabaların hepsi güzel görünüyor rekabetin artacak gibi
  • Gerek mitsubishi ve gerekse de mazda çok özel araçlar üretiyor ama ülkemiz gerçeklerinde ikisi de olması gereken yerden çok uzaktalar.

Hiç ihtimal vermiyorum açıkçası.

Düzgün bir fiyatlandırma olursa yeni Honda Jazz'ın yine çok tutulacağını düşünüyorum.

Hele bir de dizel versiyona rakiplerinin aksine sorunsuz bir otomatik koyarlarsa ortalık Jazz'dang geçilmez. :)
  • Bu araç Avrupa'ya bu tip ve şekille gelmez. Amerika - Japonya ve Avrupa modellemeleri az da olsa fark ediyor. Far şekilleri ve donanımlar , Avrupa'da daha dolu oluyor.
    46.000 TL'ye garanti dahilinde BRC sistemli Full donanımlı (inşallah zenon ve açılabilir cam tavanlı) bir Jazz düşünülebilir.

Full donanımlı Dizelinin fiyatı ise 56.000 TL'yi bulabilir. Donanımına göre iyi bir modelleme ile bu fiyatları oturturlarsa , satış rakamları artabilir.

(Evimizde ki araçlardan biri BRC'li 2010 manuel Fun Jazz. Sorunsuzca kullanıyoruz çoı memnunuz. Yerini ancak bir Jazz alacak sanırım)

• Genel olarak iç kabin, kokpit ve dış çizgilerini gene beğendim. Jazz'ın tarzını bozmamışlar. Ufak tefek eleştiriler olur elbette ki. Mesela yolcu tarafındaki bardaklığı iptal etmeselerdi keşke. Asıl merak ettiğim hibrit jazz ülkemize gelir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Genel olarak iç kabin, kokpit ve dış çizgilerini gene beğendim. Jazz'ın tarzını bozmamışlar. Ufak tefek eleştiriler olur elbette ki. Mesela yolcu tarafındaki bardaklığı iptal etmeselerdi keşke. Asıl merak ettiğim hibrit jazz ülkemize gelir mi ?

Hibrid olanını getirmezler herhalde.

Diğer yazdıklarına katılıyorum ama. :)

Selamlar.
  • Kemal abimiz aracı beğenmedi galiba. :)

Yoksa yorumlarını eksik etmezdi.

Gerçi o beğenmediği araçlara daha fazla yorum yapıyor gibi mi ne?
  • Bu resimdekilerden biraz daha farklı gelir diye düşünüyorum ben. Önceki kasada da farklılıklar mevcuttu.

• quote:

Kemal abimiz aracı beğenmedi galiba. :)

Yoksa yorumlarını eksik etmezdi.

Gerçi o beğenmediği araçlara daha fazla yorum yapıyor gibi mi ne?

Beğenmez olurmuyum hiç, beğendim tabiki
    eleştirecek bir şey bulamadığım için susuyorum
  • 2014 Honda Jazz fotolarından oluşan bir video paylaşalım. :)

• Helede bunlara .. bayıldım, bayıldım
  • Japonca pratik yapmak isteyenler burayaaaaaa. :)

• Alttaki Hindistan sitesinde Hindistanda Jazz - Fit ile birlikte dizel motor seçeneğinin geleceğinden bahsedilmiş:

http://indianautosblog.com/2013/08/2014-honda-jazz-fit-japan-spied-91587

Dizelle birlikte otomatik şanzıman gelip gelmeyeceği konusu, daha doğrusu dizele otomatik şanzımanın ne zaman geleceği hala bir muamma. :)

Bu aracı bu motor şanzımanı için bekleyenler dünya klasiklerinden bulabildikleri kadarını sırayla okumaya başlayabilirler.

• http://www.carscoops.com/2013/07/this-is-all-new-2014-honda-fitt-jazz.html
    burda da detaylı resimler var. Baktıkça daha da hoşuma gitmeye başladı. Gri ve beyaz renk oldukça hoş duruyor.
    kokpit tasarımını çok başarılı buldum .

• Kokpit eski lancer kokpitini andırıyor
    rahmetlide sinyal kolları yoktu,
    onun yerine yuvarlak kocaman bi düğme vardı
  • Kokpitin tasarimi guzel olmus ama dikkatli bakildiginda butunsellik yok yani arac tek kisilikmiscesine dizayn edeilmis.sofor mahallinde bir suru gorsel donanim var yanda ise kuru torpido....biraz nahos olmus umarim on sag koltuga kadar bu tasarimi yayarlar.bu arada fiyatlar ne olcak merak edeiyorum gerci hondanin fiyat politlkasi hep acimasiz olmustur fazla beklentim yok full benzinlisi bence yine 47 bin civarinda olur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.