Şimdi Ara

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU... (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
13
Favori
39.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

Merhaba arkadaşlar , önceki aracım Honda jazz 2007 idi sıfır araç alacağımız için satıp Polo dsg aldım, fakat bu araç Hale'n aklımızda araçtan genel olarak memnunmusunuz yakıt tüketimi nasıl , lpg taktıran varmı . 4 kişilik aile için tavsiye edermisiniz

lpg olayını bende merak ediyorum.
  • ihkelektrik kullanıcısına yanıt
    Konforu, sessizliği ve yakıttan memnunum. Kayseri'de şehir içi şu sıralar 5.4 ile 6 lt arası yakıyor. Uzun yolda 110 sabit hızla 4.9-5 lt arası yakıyor. Kullandıkca aracımı çok seviyorum :) Lpg taktırmayı düşünüyorum ama kıyamıyorumda :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTalliCaLi

Konforu, sessizliği ve yakıttan memnunum. Kayseri'de şehir içi şu sıralar 5.4 ile 6 lt arası yakıyor. Uzun yolda 110 sabit hızla 4.9-5 lt arası yakıyor. Kullandıkca aracımı çok seviyorum :) Lpg taktırmayı düşünüyorum ama kıyamıyorumda :(

Merhaba , öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim, 2 nesil jazz kullandığım için sorunsuzluk ve yakıt tasarruflu olacağını tahmin ediyordum , atmosferik olduğundan lpg de sorun çıkarmıyor bu araçlar tabi benzinli gibide gitmiyor , bu son kasaların yokuş performansı nasıl uzun yokuşlarda bayılıyor mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ihkelektrik kullanıcısına yanıt
    Atmosferik araçlardaki bayılma olayını ben pek anlamıyorum :D zaten hepsi bayılıyor. Şöyle ki devamlı Kayseri-Ankara arası gider gelirim ve jazzdan önce FD6 Civic(Otomatik) ile yeni kasa focus(Manuel) aracım vardı. Bu araçların hepsi elmadağında 4000 ile 5000 devir çevirmeden zaten çıkamıyor. Aksi halde bayağı bi vites düşürüyorsunuz. Keza jazzda aynı o yüzden atmosferiklerin hepsi aynı. Tabi turbo olarak da 0.9 TCe clio aracım vardı bir tek o 3000 devirde bile orayı çok güzel bir şekilde insanı yormadan çıkıyordu.

Kısacası tabi ki turbo gibi değil bayırlarda her atmosferik gibi bayılıyor ama bu araçta turbo olsa kesinlikle tadından yenmez. Şunuda söylemeden edemicem, spor moda alıp gaza bastınız mı gayet güzel hızlanıyor. Gaz pedalının altında bir tık daha basma yeri var, oraya bastınız mı zaten ortalık şenleniyor :D :D
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.