Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlıyorum, o zaman piyasaya 2600-2700TL gibi bir fiyata girerki Sony bile olsa 50hz bir panel için yüksek bir fiyat değil mi?. Detaylı testler daha yapılmamış olsada C serisinin ek olarak yeni Kasa, Android ve Motionflow XR 800 dışında pekbir artısı görünmüyor kağıt üzerinde. C serisi yerine B serisi almak fiyat bağlamında daha mantıklı sanırım.

W805B,W815B'in müadili W75C serisi mi yoksa W80C serisi mi, nette farklı yorumlar var.

@666azazel'ın paylaştığı broşürdeki ne göre halef selef durumu yanılmıyorsam aşağıdaki şekilde.

2014 - 2015

W95 - X80C
    W85 - W85C,W80C
    W8 - W75C
    W7 - W70C
    W6 - R5C
    R4 - R4C
  • shadow006 kullanıcısına yanıt
    Birinci sayfada paylaşmıştım, bir linkten alıntı ama sanırım pek ilgi görmedi, tekrar yayınlayım:

Halef Selef mantığı pek işlemiyor artık..2014, B modellerinde AYNI Modellerde, farklı EBATLARDA farklı panel ve özellikler vardı...
    C serilerinde Panel Hızı ve Motion Hızı X serilerine yaklaşmış..

Motion Hızı sanal bir yazılım ama Sonydeki Motion Hızı <----> panel hızı ile orantılı....

W9 serisi artık yok..W9 serisi yerine W8 serisi ön plana çıkıyor...

2014 YILI
    W9XXB lerin yerine W8XXC,

W8XXB lerin yerine W7XXC ler gelebilir...

W7 serisi Türkiyeyi es geçmişti geçen sene, ama W6XX ilk çıktığında Siyah,Kontras ve Oyun perfonmansı çok iyiydi yorumlarda (3d ve ıvır zıvır özellikler olmasından sanırım)

W7 serisi o zamanlar W6 ile W8 arasında bir model olarak lanse edilmişti..Zaman gösterecek..

Benim tahminim W8XXC serisi fiyatı pahalı olurken ki bu model sanırım FHD olarak üst model olacak

W7XXC ise alt model olarak ucuz olabilir...
    ..

2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Mart 2015; 21:14:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Türkiyede satış fiyatlarına %18 KDV, ıvır zıvır eklemek lazım....

Direk Euro = TL değil vergi harici şeyler de ekleniyor, Sony bu, yeni seri diye gazlamaları muhtemel...

Avrupada vergi yok sanıyorsun galiba. Direkt Euro=TL değil tabi ki ama direk Avrupa satış fiyatı + %18 KDV de değil.
  • Mesajımdan ne anladığınızı anlamadım :)

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

euro fiyatları daha doğru olur ...

normalde avrupadaki fiyatları aynen alıyorlar €799 - 2200 tl olması lazım ... 100-200 oynar sony de malum fiyatlar çok yüksek oluyor.

666azazelin yorumuna cevap veren bir arkadaşa karşılık yorum yaptım:

Avrupa Satışı + %18 KDV demedim ki??

Türkiyede satış fiyatı +%18 KDV + ıvır zıvır (Ötv + yeni vergiler + nakliye + satıcı ne gazlayacak ise tüm ekstra şeyler)

Ayrıca Türkiyede Fiyat Politikası Yok..Parelel ithalatçıların Fiyatları ile Sony Centerler farklı olabilir...

Avrupa Fiyatları da Amozon, Ebay, Alibaba vs vs göre de değişiyor..

Ülkelere göre vergilendirme de fiyatlara + / - olabiliyor...

Sony Ülkelere göre Bölgesel KODLU ürün satıyor (NTSC -Amerika-Avrupa / PAL - Asya ) bu da fiyatlarda değişikliğe yol açar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Mart 2015; 23:34:45 >

• quote:

Mesajımdan ne anladığınızı anlamadım :)

quote:

euro fiyatları daha doğru olur ...

normalde avrupadaki fiyatları aynen alıyorlar €799 - 2200 tl olması lazım ... 100-200 oynar sony de malum fiyatlar çok yüksek oluyor.

666azazelin yorumuna cevap veren bir arkadaşa karşılık yorum yaptım:

Avrupa Satışı + %18 KDV demedim ki??

Türkiyede satış fiyatı +%18 KDV + ıvır zıvır (Ötv + yeni vergiler + nakliye + satıcı ne gazlayacak ise tüm ekstra şeyler)

Ayrıca Türkiyede Fiyat Politikası Yok..Parelel ithalatçıların Fiyatları ile Sony Centerler farklı olabilir...

Avrupa Fiyatları da Amozon, Ebay, Alibaba vs vs göre de değişiyor..

Satış fiyatına %18 KDV eklemek lazım deyince, Avrupa Satışı + %18 KDV şeklinde anladım.

Diğer extra maliyetler var tabi. TRT bandrolü var mesela.

Vestel vergisi TV'lere de gelecek galiba. En çok bunun etkileyeceğini düşünüyorum çünkü diğerleri önceden vardı bu yeni maliyet.

• Evet, şu vestelin YABANCI ürünlere ilave VERGİ eklensin zihniyeti (nasıl bir zihniyetse) gündemde...

Ayrıca Adam örnek 1000 Eurodan Stoklar ürünleri...2 ay sonra Döviz artınca Satış fiyatı da artar, neden? Döviz arttı..Ama adam bunu 2 ay önce düşük dövizeen aldı?

Benzine-Mazota zam gelir Satış fiyatı artar, neden? Nakliye ücreti..Ama adam bunu 2 ay önce stokladı zaten?

Gold Bilgisayar bir zamanlar yapıyordu, Vatan Computerden emin değilim, Döviz kurunu sabitliyorlardı..Böyle olması gerek ama işte açgözlülük..

Yani biri hapşursa fiyatlar değişiyor....

Milet olarak 1 ay kimse almasa TV bakın nasıl düşüyor fiyatlar..Ama lükse para veriyoruz, arz talep unsuru

Bakalım göreceğiz ama 2014 42W805/815B ler seviyesinde fiyata (1800 TL--2200 TL ) inmez tahminim..Yüksek olur gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Mart 2015; 23:41:27 >
  • quote:

Evet, şu vestelin YABANCI ürünlere ilave VERGİ eklensin zihniyeti (nasıl bir zihniyetse) gündemde...

Ayrıca Adam örnek 1000 Eurodan Stoklar ürünleri...2 ay sonra Döviz artınca Satış fiyatı da artar, neden? Döviz arttı..Ama adam bunu 2 ay önce düşük dövizeen aldı?

Benzine-Mazota zam gelir Satış fiyatı artar, neden? Nakliye ücreti..Ama adam bunu 2 ay önce stokladı zaten?

Gold Bilgisayar bir zamanlar yapıyordu, Vatan Computerden emin değilim, Döviz kurunu sabitliyorlardı..Böyle olması gerek ama işte açgözlülük..

Yani biri hapşursa fiyatlar değişiyor....

Milet olarak 1 ay kimse almasa TV bakın nasıl düşüyor fiyatlar..Ama lükse para veriyoruz, arz talep unsuru

Bakalım göreceğiz ama 2014 42W805/815B ler seviyesinde fiyata (1800 TL--2200 TL ) inmez tahminim..Yüksek olur gibi

Dediklerin doğru.

Fiyatlar benzer olur gibi geliyor. Vestel vergisi gelince artar tabi, daha tam belli olmadığı için yok sayıyorum. Euro'da artış yok çünkü. İlk çıktığında yüksek olabilir ama bir kaç aya biraz daha düşer en azından internette kampanyalarla daha ucuza alınabilir.

• 666azazel kullanıcısına yanıt
    hocam KDL-32W705C fiyatı nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

....
    Benim tahminim W8XXC serisi fiyatı pahalı olurken ki bu model sanırım FHD olarak üst model olacak

W7XXC ise alt model olarak ucuz olabilir...
    ..

Tahmininiz doğru Bulgar sitesinde şağıdaki tabloyu buldum konumlandırma sizin dediğinizle uyumlu. Fiyat tahmini içinde bir gösterge olabilir.

Sony şaşırtmaz ise W8XXC'lerin fiyatı yüksek olucak FHD'nin tepesinde olmaları nedeniyle. W8XXB'ler yerini W75C bırakıyor ki bu kötü aynı fiyata 3D kırpılmış olacak. Sadece 3D için daha fazla vermek gerekecek. W7C tahminen gelmez gelirsede F/P olmaz. R5C merak konusu acaba W6B gibi insanları şaşırtıp başarılı olurmu, R4C ise anca mutfak, balkon tvsi olur. Bu dediklerim şu aşamada afaki, Tvlerin raflarda yer almasına en azından 1 ay daha var bakalım o zamana kadar fiyat ve teknik olarak ne tür bilgiler sızacak.

Son günlerde inen fiyatları nedeniyle çok satan özellikle benim gibi Film tutkunları ve Konsol oyuncularının takibinde ve tercihi olan W8XXB'ler bu liste ışığında W75C'ye göre daha da bir alınabilir görünüyor.

2015 SONY ANDROİD TV

• ben genelde böyle yerlerden fiyatlara bakarak aynen kopyala-yapıştır yaptıklarını söylüyorum ..

100-200 oynayabilir.

hollanda sitesiymiş diğer ülkelerde de aynı Alman-İtalyan-Fransız. Akakçe gibi sitelerden bakın.

http://www.kieskeurig.nl/led_tv
    plattetv
    amazon

Sony KD-49X8505B 1499 € 4100 tl
    Samsung UE50HU6900 865 € 2300 tl
    LG 55UB850V 1299 € 3500 tl
    Philips 55PUS8809 1748 € 4800tl bizde 4500 mesela

diğerleri aynı

heryer de böyle olmuyor. kazıkçılarda var.
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    1200 tl olmalı

zaten 32 inç 1000-1500 tl arası oluyor ekstra özelliklerine bağlı
  • Sony yine fiyatları ucurmus. Ama sony kardesim adamlar kendine guveniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1200 tl olmalı

zaten 32 inç 1000-1500 tl arası oluyor ekstra özelliklerine bağlı

• ayhanjan kullanıcısına yanıt
    Kendine güveniyorda yakında dükkanı kapayıp kapamayacağı belli değil. Bir süre daha devam ederler Korelilere karşı başarı kazanamazlarsa tv ve cep telefonu işinden çıkarlar.
  • Zeki_43 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam Burası Sony Grubu, LG grubu ile karıştırdınız sanırım....

Başlık zaten Tamamen 2015 Sony Tv ler..yapmayın böyle farklı marka reklamları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Mart 2015; 20:48:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

Kendine güveniyorda yakında dükkanı kapayıp kapamayacağı belli değil. Bir süre daha devam ederler Korelilere karşı başarı kazanamazlarsa tv ve cep telefonu işinden çıkarlar.

Sony de sorun yok, sorun rakipleri KORELİ'lerin patent ve teknoloji aşırıp, ARGE yapmadan, test etmeden piyasaya UCUZ sürmeleri..

Sony Pazarlama yapamıyor...

Triluminos (hala yazamıyorum) bunu 2 sene önce ekledi sony Tv lerine ama LG ve Samsung DOT teknolojisi olarak daha yeni ekliyor..

Kime sorsanız Samsung ve LG panel ürettiği için Daha üstün gibi gözüküyor :))

Sony belki fazla düzgün çalışıyor ama bu düzgünlük ile Koreliler ile mücadele edilmez..Adamların gözü kara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Mart 2015; 20:59:47 >
  • Bu sene dananın kuyruğu kopar herhalde... Ya tamam ya devam...
  • Fiyatlar hala belli değil mi yada yeni bilgi yok mu, Türkiye'ye ne zaman gelir 2-3 aya tv almam lazım 2014 model birşey alırım da 2015'den iyi bir fiyatlandırma gelirse üzülürüm aslında 55w8505c'yi gözüme kestirdim 2015 modellerden, 6000'e kadar da verebilirim ama sizce 6000 civarı mı olur fiyatı yoksa daha fazla mı?

• quote:

Hocam Burası Sony Grubu, LG grubu ile karıştırdınız sanırım....

Başlık zaten Tamamen 2015 Sony Tv ler..yapmayın böyle farklı marka reklamları..

Kusura bakmayın marka reklamı değildi amaç, ben aylarca tv araştırdım. Uygun fiyatlı olunca herkes yararlansın diye birkaç yere yazdım. :)))
  • X900C ve X850C arasında ince panel, IPS/VA Panel ve Pasif/Aktif 3D dışında bir fark yok sanırım. Eğer arada önemli bir fiyat farkı varsa X850 modeli daha mantıklı olmaz mı sizce?

Ben bu iki modelden birini gözüme kestirdim eğer fiyatlar çok uçuk gelmezse. Bu iki model hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.