Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun.

Digiturk plus kullanıyorum aynı hat üzerinden iki adet kablo çıkışı alamıyorum, bu yüzden kendi içindeki uydusunu kullanıycam kısa bir süreliğine.

Onun haricinde hd kanallar,ps4 oyun performansı gibi konular da elimden geldiğince izlenimlerimi paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...mTc... . kullanıcısına yanıt
    Daha önce hiç video çekip youtube'a koymadım ancak sizin için şansımı denerim.

İnş çok kötü değildir,alırken 4k demo izletip alıyoruz sd yayın da hayal kırıklığı yaşamayız umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: furniture78
    Arkadaşlar bugün gördüm yeni çıkan serilerden bi tanesini tv nin arkasında bi çıkış var onunla kabloyla media player gibi hdmi spilitter gibi bi aygıt bağlıyorsun kabloyla hdmi girişler agıtın üzerinde .tv nin arkasında hdmi giriş yok 1 tane usb 3.0 girişi var

2015 SAMSUNG TİZEN TV

bahsettiginiz one connect mini. 2 tane usb 2.0 girişi solda, 4 tane hdmi 2.0 portu, 1 adet de optik ses çıkışı. ju7000/7500/8500 tvler için bu.

js9000/9500 evolution kit desteği ve bu cihazın daha uzunu, one connect, var.

@cenktun34, hayirli olsun yorumlarini bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 24 Nisan 2015; 11:57:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop

quote:

Orijinalden alıntı: furniture78
    Arkadaşlar bugün gördüm yeni çıkan serilerden bi tanesini tv nin arkasında bi çıkış var onunla kabloyla media player gibi hdmi spilitter gibi bi aygıt bağlıyorsun kabloyla hdmi girişler agıtın üzerinde .tv nin arkasında hdmi giriş yok 1 tane usb 3.0 girişi var

2015 SAMSUNG TİZEN TV

bahsettiginiz one connect mini. 2 tane usb 2.0 girişi solda, 4 tane hdmi 2.0 portu, 1 adet de optik ses çıkışı. ju7000/7500/8500 tvler için bu.

js9000/9500 evolution kit desteği ve bu cihazın daha uzunu, one connect, var.

@cenktun34, hayirli olsun yorumlarini bekliyoruz

evet aynen bu,sarkıyor tv nin arkasından hiç beğenmedim.

• Beyler yeni seri Jx den alanlar için,önce hayırlı olsun panelleri+

-"malum sorunlar" için varsa falsolar bunları bildirin ltf ve duruma göre bakalım neler yapılabilir

-bu bahsettiğiniz box lar normal de "MediaBox" dediğimiz ve geçmişte(hatta çok uzun yıllar evvel) çok az üretici de olan uygulamadır
    aslında prof.bir durumdur bu box ların olması ama bu biraz kırpılmış halidir bunu ilk Pio bazı seri panellerinde 2004/2005 lerde çıkarmıştı
    daha sonra bir kaç üretici de çıkardı ama bunlar tek tüktür,Samy her bir şeye yeni veya teknoloji veya "ilk defa" v.s der ama bunlar sallamadır
    ancak MB uygulaması bence çok doğru ve kullanışlı oluyor böyle olunca,ama kimileri beğenmeyebilir

-Settings için bilmediğiniz veya gözle ayar edilemeyecek kısımları atlayın veya default olarak kalsın!

taklıdığınız yerleri de daha sonra sorarsınız

-ve bir de paneli hangi ext.cihazlar ile kullanacaksınız ki bu da önemlidir! kısaca panele neler bağlanacak?? çünkü resim kalitesi v.s gibi bir kısım
    özellikle görüntü kalitesi farkları da olacaktır haliyle!

SD ler fazla bir şey beklemeyin veya farklı bir çözüm önerebilirim ileri de,öncelikle menüleri gezin cihazı tanıyın

++

• Teslimat saat 18.00 da yapıldığı için kurulum samsung tarafından yapılamadı bugün.

Samsung servisi birgün önceden arayıp randevu alsaydınız gelebilirdik akşam saat 20.00 kadar dedi.

İş yarına kaldı,serviste yoğunmuş öğleden sonra 13.00 ila 20.00 arasında geliriz dediler.

Tv kutusu bana ben ona bakıyorum,şeytan aç kur gitsin diyor.

@DrBishop , tesekkur ederim hocam,kurulumdan sonra yorum yapacağım.

• Ben olsam kurardim :) nereden kaca aldiginizi da ogrenebilir miyiz?

• 2011 model UE32D5500RW'mi emekli etme vakti geldi.Çok büyük çoğunlukla oyun için kullanıyorum ve yeni alacağım TV 40" olacak.

Merak ettiklerim şunlar TR'ye gelen alabileceğim en iyi tv UE40JU7000'midir yoksa 6 serisine düşüp Curved almak mı daha mantıklı fikir verebilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

2011 model UE32D5500RW'mi emekli etme vakti geldi.Çok büyük çoğunlukla oyun için kullanıyorum ve yeni alacağım TV 40" olacak.

Merak ettiklerim şunlar TR'ye gelen alabileceğim en iyi tv UE40JU7000'midir yoksa 6 serisine düşüp Curved almak mı daha mantıklı fikir verebilecek olan var mı?

Küçük ekranlarda curved in bi espirisi yok, kandurmacadır.
    Flat 4k 40ju7000 mantıklı.

• Arkadaşlar bu pqi dedikleri değer nedir tam olarak sistem hz değeri mi oluyor ayrica serilerin bütün özellikleri karsilastiran bi tablosu var mi. Panel hz i vs hepsi olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler yeni seri Jx den alanlar için,önce hayırlı olsun panelleri+

-"malum sorunlar" için varsa falsolar bunları bildirin ltf ve duruma göre bakalım neler yapılabilir

-bu bahsettiğiniz box lar normal de "MediaBox" dediğimiz ve geçmişte(hatta çok uzun yıllar evvel) çok az üretici de olan uygulamadır
    aslında prof.bir durumdur bu box ların olması ama bu biraz kırpılmış halidir bunu ilk Pio bazı seri panellerinde 2004/2005 lerde çıkarmıştı
    daha sonra bir kaç üretici de çıkardı ama bunlar tek tüktür,Samy her bir şeye yeni veya teknoloji veya "ilk defa" v.s der ama bunlar sallamadır
    ancak MB uygulaması bence çok doğru ve kullanışlı oluyor böyle olunca,ama kimileri beğenmeyebilir

-Settings için bilmediğiniz veya gözle ayar edilemeyecek kısımları atlayın veya default olarak kalsın!

taklıdığınız yerleri de daha sonra sorarsınız

-ve bir de paneli hangi ext.cihazlar ile kullanacaksınız ki bu da önemlidir! kısaca panele neler bağlanacak?? çünkü resim kalitesi v.s gibi bir kısım
    özellikle görüntü kalitesi farkları da olacaktır haliyle!

SD ler fazla bir şey beklemeyin veya farklı bir çözüm önerebilirim ileri de,öncelikle menüleri gezin cihazı tanıyın

++

JX95 ortaliklarda daha yok hocam.

Ue65ju7000txtk ve Ue65ju7500txtk nin ayaklari ne kadar basit durmus. Samsunga yakismayacak bir zevksizlik.

• Yurtdışı incelemelerde de, işletim sisteminin yavaş olması ve ayaklığı eleştirilmiş. Ayaklık kullanmayacağım için sıkıntı yok :)
  • aksine bende hu serilerinin 7500 ve 8500 hariç ayaklarını beğenmiyordum. bence ayaklar resimde durduğundan daha hoş ama daha güzel de olabilirdi. çerçeve rengi koyu kalmış daha açık bir krom veya aliminyum rengi daha çok yakışırdı. 9000 serilerinde olan renk mesela.
    pgı değerinin anlamını bende merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere

Ben olsam kurardim :) nereden kaca aldiginizi da ogrenebilir miyiz?

Pendorya mediamarkt aldım.
    Etiket fiyatı 8499TL yazıyordu, pazarlıkla 7999TL'ye aldım.

• Evet cihaz dün akşam saat 19.00 gibi kuruldu samsung servisi tarafından,arkadaş yalnız geldiği için birlikte kurduk. Kutuyu yine ilk açan ben oldum.

Ilk olarak beni etkileyen görüntünün haricin de cihazın hoparlörleri oldu,çok net ve doygun bir ses seviyor. Sanki 5.1 ses sistemi açıkmış gibi bir ses hakim ortamda,incecik tv'nin neresinden geliyor o ses anlamadım hâlâ.

Görüntü kalitesine gelecek olursak,Hd kanallar da sıkıntı yok,çözünürlük yüksek olduğu için sıkıntı yaratabilir diye düşünüyordum ancak yaratmadı. Sd kanallarda full hd bir tv de nasıl görünüyorsa aynı şekilde izliyorsunuz, ancak bi tık daha kötü gibi geldi.

Akşam bluray x-men flmini izledim,tv nin görüntü ayarlarını değiştirmeden, kendi modların dan pek menunun kalmadım. Kendim biraz kurcalıktan sonra daha iyi oldu ancak hareketli sahnelerde çok hafif puslanma mı desem buğunlanma mı desem bilmiyorum ondan var. Flimi akışına etki etmiyor ancak,çok dikkatli odaklanınca hissediyorsunuz.Benim için çok sorun değil.

Cihazın kumandası ufacık ve hareket sensörlü üzerinde numeretik tuşlar yok.Kendisi akıllı kumanda,tv ye bağlı her cihazı tanıyor.
    Digiturk bağlı ise kanal değişimini tv kumandasından yapıyorsunuz.
    Bluray player dan flim izliyorsanız,ses açma kapama,durdurma oynatma gibi işlemleri yapabiliyor.

Smart tv fena değil gibi,youtube'yi uygulama olarak değilde browser'dan açında full hd video çok rahat oynatabiliyor. Ancak 4k video oynatamadım.

Yalnız bir sorun var anlamadım gitti.
    Mevcut olarak digitürk kullanıyorum,Trt 4k yayını için aynı hattan ayrı bir kablo daha çektim ve bağladım. Beklediğim gibi ikisi aynı anda çalışmadı,digitürk'ü çıkartıp uydu kurulumunu yaptım oldu.

Ancak trt 4k kanalın da ses var görüntü pembe karıncalı yani yok denilebilir. Tv'de hvec çözücü olduğunu var sayarak aldım,görüntü olmayınca olmuyor yazılmış forumlarda yani bu tv de hvec yokmu? Yoksa benim uydu sinyali %80 gibi ondan olabilirmi?

Bir kaç resim ekleye çalışayım becerebilirsem eğer.

•  2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV

İlk iki resim cihazın browser'ından youtube'de 1080p çözünürlükteki belgeselden çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 26 Nisan 2015; 16:33:05 >

• Kullanmakta olduğum 46d8000 ve 55f7000in yerini doldurabileceklermi bilmiyorum. Tizen işletim sistemi bana çok albenili geliyor ama albani aldırmayacak muhtemelen.
  • cenktun34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı, uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanın inşallah.
    Kaplanlı resimde sağdaki siyah bölüm ne hoş. Işık sızması, bulutlanma hiç yok gibi. Maaşallah diyelim gare :)
  • ignatius kullanıcısına yanıt
    Evet artık tvler gerçekten albenili duruyor,insanın ihtiyacı olmasa da eğer durumu iyiyse almaya itiyor.

Ben ihtiyacım olduğu için aldım,bu kadar para verilmese de olabilirdi ama almışken 4k 3d curved olsun diyorsun.

Şimdilik ülkemizde 4k namına hiç birşey yok trt dışın da,zaten 4k olarak satılmayan tv de kalmadı satılan çoğu tv 4k artık.

Bence bu seneyide elinizdeki tv ile geçirin derim,seneye illaki yeni modeller çıkacak,onlara yönelirsiniz.

• ...mTc... . kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

Biraz şanslıyım bu konu da sanırsam.Bağzı sahnelerde sanki sağ üstte varmış gibi geliyor ışık sızması,bağzı sahneler yok yayınla veya görüntü ile ilgili olabilir belkide.

Sizin istediğiniz sd ve hd kanallar arasındaki farkıda çekicem en kısa zaman da,pazar pazar misafir geldi paylaşamadım bu yüzden.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.