Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.696
Cevap
86
Favori
377.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    samsungda hevc sorunu pek yok . ok düzelttim .
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    curved kavisli
    flat düz

başka bir yazı göremedim

js8500 , ju6500 , j6300 de curved yazılı

çift uydu var . vesteldeki çift ekran var mı bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

curved kavisli
    flat düz

başka bir yazı göremedim

js8500 , ju6500 , j6300 de curved yazılı

çift uydu var . vesteldeki çift ekran var mı bilmem

.
     2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    hm diğer katalog bilgilerinde curved denilmiş bu flatpanelhd both yazmış boyuta göre belki flat-curved değişiktir bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Nisan 2015; 17:54:17 >
  • Arkadaşlar yeni bir tv alıcam bu hafta en son olarak geçen senenin 55hu8200 de karar kılmıştım 4999 tl bimeks de ama yeni panelleri gördüm. Size sorum şu olacak 55hu8200 mü yoksa 300-400 tl daha vererek 55ju7500 mü almalıyım bir fikir verirseniz sevinirim.
  • http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/1813-25559/samsung-ue55hu8200_samsung-ue55ju7500t/

ju7500 de tizen işletim sistemi var. Gözlük yok 3d için ayrıca gözlük satın alacaksınız.
  • ju7100/7500 serisine ait birkaç inceleme:

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/ju7100 (güzel incelemesi yapılan sayfa)

bu aşağıdaki sitelerden de teknik verilere bakarak ju7100/7500 serisinin aşağı yukarı hangisinin mudaili/yenisi olduğunu çıkarabilirsiniz, benim görüşüm; siyah oranı ve lag süresi vs ile hu8500'den bir tık aşağıda, ama hu7500'den üstün duruyor. tabiki canlı izlemek, test etmek değişik sonuçlar doğurabilir. işletim sistemi uygulama vs onlar çok şuan önemli değil yeni çıktığı için gelişecektir diye fazla karşılaştıramadım.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu8200-201406123803.htm (HU 8200)
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu7500-201405083761.htm (HU 7500)
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48ju7500-201504074038.htm (JU 7500)
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu8500-201404163710.htm (HU 8500)

ju7500 ve ju7000 farkı ise. biri curved diğeri flat, birinde PQI değeri 1400 diğerinde 1300. fiyat farkı da 500 tl. değer mi değmez mi size kalmış.
    @gokere; hu8200'u bimeks 1 ay 4700 tl civarına sattı, o yüzden şimdi 4999 vermek biraz mantıksız, eğer aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi, varsa da ju7000'i ne incelemenizi tavsiye ederim. illa curved ekran istiyorsanız ju7500 tabiki. ama hu8200'u tavsiye etmem şu andan itibaren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 21 Nisan 2015; 21:07:50 >
  • Degerli cevaplariniz icin tesekkur ederim, acikcasi curved flat konusunda da biraz kararsizim izleme mesafem 3,5 m gibi ju7500 ile ju7000 arasindaki tercih de dusunceleriniz nedir? Yani curved mi flat mi sizce??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Curved panelin ana esprisi şudur;"çok büyük ebatlar" da iş görür veya görecek mantığından hareketle hem açısı hem de o zamanki düşüncesi böyle idi!

Ancak çok büyük ebat TFT-LCD yok 65/75/84 ler olsa bile curved için 103/105 üstü düşünülmüştü ama böyle paneller bir tek Sharp üretebiliyor 80 ve üstünü
    gerçi sorun burada üretim değil de "maliyet"

AUO/Taiwan yıllardır bu konuda tek başına çalışan ve teknoloji üreten ana Modül üreticisidir(USA dan bazı teknoloji firmalar+Üniversiteler ile birlikte)

Ancak geçen zaman içinde bu açı derecesi+ebat v.s işleri maliyetler sebebiyle askıya alınıp normal 50/60 ve biraz büyük ebatlara kaldı,ayrıca "Polymer"
    esaslı Öodüller de hazı ve kulanılıyor ancak evrimi henüz bitmedi!

Sonuca gelirsem 60/70 ebat da bile "illa" curved panel olması gerekmez ama işin bazı kısımları bazı insanlar için tercih veya benzer şekilde öne çıkarılabiliyor

Bence panelin curved olması önemli değildir zira çözülmesi gereken bir sürü yerleri varken bunlar bana "pazarlama" hileleri olarak geliyor veya insanların
    kafalarını karıştırmak suretiyle yine bir pazarlama işi olarak devam ediyor

Curved işinin birinci ağzı olarak bu projede benim USA daki "Polymer uzmanı" Kimya Müh.yeğenim 10 senedir AUO/Taiwan ile birlikte çalışmaktadır,arada görüşüyoruz
    birinci ağızdan bilgi alıyorum ama TV üreticileri her bir şeyi ticari eşyaya dönüştürüp paraya tahvil ediyor

++

Bazı seriler de "both" denmesi de o serinin hem flat hem de curved olmasıyla ilgili olarak yakında çoğu üreticiler böyle tercihler sunacaktır,yaw herifler "pazarlama" da süperler
    KORE liler den bahsediyorum tabiki

++

Curved panel de Modül deki katman çok yansımalı olduğu için kenarlarda falso yapıyor,açıyı da düzensiz hale getiriyor!!!

++

Gelelim TEST diye pazarlanan panel verilerine;çoğu yanlış-eksik yorumlu veya yerine oturmayan boş bilgiler ve hileli bilgiler

Örnek;Latency değerleri(lag) Game mode;23-26ms ANCAK bu değer yaklaşık iki katı düşük gösteren LeoBudnar testine göredir! siz buna yaklaşık %40/50 ms daha koyun!

Örnek;Hiç bir LCD panel de Game mode 23ms olursa veya 26ms olsun Film/Standard mode 110/160ms olmaz veya olamaz!
    şimdi yukarıdaki rtings.com sitesinin değerlerine bakıyorum ve bunlar Game hariç doğru ama Leo ile ölçmüşlerse gerçek te 160/180ms ve üstü olmalıdır ki bir başka yerde ben
    163ms diye de gördüm(USA)
    Veya Movie Mode+MotionPlus ayarı ile 110ms olması gibi bunlar kısaca çok kötü değerlerdir!

VE "CRT" ye göre bir test yok nedense! ben incelemeye aldığım J95x için böyle bir testi bir şekilde ayarlayıp yapmak istiyorum bu değerler bana çok ciddi "sallama" geliyor!

Örnek Baclit çalışması bildiğimiz Samy ler gibi ve hiç bir iyileşme yok! neyseki bunu saklamamışlar veya daha doğrusu saklıyamıyorlar

LocalDimming içinde "çakma" diyordum ki piyasadaki tüm paneller böyledir şayet LD var diyorlrsa bunların hiç birisi gerçek LD motorlu değildir!

Not;J95x panel FALD deniyor ama açıp göremedim henüz,ANCAK AVF den okuduğum kadarıyla yine baclit sorunları var,unifomity sorunu da var ve çzellikle vertical video banding de var!
    (özellikle MAÇ larda ve bazı renk/ton fonlarda) bunlar bana FALD panel değil gibi geliyor! çünkü kendim de kullanıyorum FALD nedir teknik olarak çok iyi biliyorum!

Örnek;Black değerleri de yalnış;düşük(daha iyi demektir) göstermek için White ciddi düşürülüp(100/110 cd/m2 yapılıp) Black 0,03 gibi okunuyor! siz 100/110cd/m2 ile paneli
    izlerseniz o zaman anlarsınız Black ne kadar iyiymiş diye(ben bu değere yakın izlerim ama FILM leri zifiri karanlık da izliyorum) bu panel VA-PSA olduğu için Black doğal olarak
    iyidir ama Ansi(Native) ye göre ortalama 0,05 dir daha düşük zaten olamaz!

CR oranı "düşük" denmiş iyi de bundan iyisi zaten yokki (panel ebatı büyüdükçe TFT-LCD ler de CR oranı düşer!) 60/65lik bir panel de 2500/3000;1 değeri iyi sayılır!
    ama IPS/VA ya göre iyi sayılır;yoksa PDP paneller de bu 5bin-15bin;1 dir iyi CR oranı sadece PDP de olur!

Bu verdikleri ayarlar ile oranlar ile FILM ler de karanlık sahne çalışmaları da kötü olur;hele de ortam zifiri karanlık değilse("dynamic contrast" bu şekilde arttırılarak detaylar
    daha iyi hale gelir/gelebilir)

Örnek;Uniformity(ekran homojenitesi aydınlık durumuna göre)kısmen kötü veya az ise sorun olmaz ama bahsedilen LD sistemine göre bunlar bana göre çok kötü

daha bunun gibi hemen her başlık yerine oturmadan tamamen pazarlama taktiğiyle paneller sunuluyor,kısaca işi prof.anlamda iyi okumak gerekiyor++
  • Arkadaşlar herbirinize değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim kafamdaki bir çok deli soruya cevap oldunuz :) Son bir sorum var bilen varsa diye yabancı siteleri incelediğimde daha çok ju7100 modelini görüyorum review lerde bizde bu model satılmıyor sanırım 7000 ile 71000 arasında ne fark var bilen var mı acaba?
    Tekrar teşekkürler bu hafta alımı yapıcam fiyatlar heryerde yaklaşık aynı sanırım o yüzden takside göre birine karar verip almayı düşünnüyorum.
  • ^^ albani üstad ın altına herhangi bir konuda birşey yazmak pek içimden gelmesede yinede bir saptamada bulunmak istiyorum arkadaşlar.

Genelde 2014 serilerinin fiyatlarını yurtdışında özellikle avforums daki insanları takip edip, hep onları aldığı fiyatları TL ye çevirdiğimde genelde Türkiyeye oranla TV ler 500 - 600 TL aşağıda satılır yada en kötü aynı fiyata satılırdı. Bunu da donanımhaberde yazdığımda çoğu kişi ama Türkiyede vergiler daha fazla diye cevap verirlerdi ki ben bunun fiyat farklarını %100 olarak açıkladığına inanmıyorum ( Demek istediğim firmalar/distribütörler her kimse ülkelere farklı fiyatları dayatıyorlar)

Neyse benzer araştırmayı JU7000 forumunu takip ettiğim için yaptığımda, avforumsdan bir arkadaş tahminim ingiliz kendisi (https://www.avforums.com/threads/samsung-uexxju7000-owners-thread.1947994/page-6#post-22019341 )
    demiş ki işte 55JU7000 için John Lewis mağazasında 1850 POUND civarıydı ancak işte başka bir sitede 1500 POUND a satıldığını gösterince o fiyattan vermeyi kabul ettiler demiş ve bunu da bir sevinçle yazmış.

Şimdi bu fiyatı 1500 POUND x 4 TL/POUND ile çarptığımda = 6000 TL yapıyor . Bizde ise
    http://www.epey.com/televizyon/samsung-ue55ju7000t.html buradan baktığımda 5000 TL olarak dört büyük mağazada yeralıyor.

Yorumlar ?
  • albani hocam görüşlerinize katılıyorum, ben sadece kıyaslama maksatlı bakılsın diye verdim zaten. aynı siteden en iyi led tv diye söylenen modellerle kıyaslandığında bu modellerin (JU serisi) hangi aralığa düştüğünü görmek için. veriler sallama olabilir ama kıyaslama yaparken sıkıntı olmaz :) hdtvtest.co.uk adresinden baksaydınız keşke daha derin bilgiler var. onun doğruluğu da tartışılır tabi. en doğru bilgi veren bir site olsa ona bakabilsek keske.

bu arada pazarlama demişken hem curve olayını hem de 4k olayını bu sene tüketirler bunlar, seneye 2016 dünya kupası için ne çıkaracaklar acaba ben merak ediyorum :) 4k plus fln adı altında bir şey gelmesin :) plasma->lcd->led->hd ready->full hd->3d->smart tv->4k->curved->??? pardon oled vardı di mi bi de? unuttum bak onu.

@gokere, bildigim kadariyla 7000 ile 7100 aynı, sadece ülkeye bölgeye göre değişik oluyor. bazı ülkelerde 7500 yerine 7520 mesela. ju7000 suan tekno marketlerde de 5000 tl, samsung bayiilerinde de ayni fiyat. bayiilere once gidip fiyat sorun, fiyatlarda esnek olabiliyorlar bazen.

@Cnrps, ingiliz poundına bakmamak lazim kiyaslamak icin. usa ve avrupada ju7000 1700$, ju7500 ise 2000$.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 22 Nisan 2015; 1:08:32 >
  • @cnrps

Fiyatlandırma;

A-Çok eskiden beri(CRT zamanında da ben çalıştım özellikle KORE liler ile daha sonra da PDP ve TFT-LCD olarak devam ettik)
    bu tip ve hatta çoğu ürünler de fabrika çıkış fiyatları Kıta/Ülke bazlı olarak değişir!

Daha açık bir ifadeyle,bizim satış olarak bildiğimiz şekilde Türkçesiyle şudur ......ne kadar fazla mal alırsan ya özel indirim ya da özel fiyat alırsın....

Panel işinde de aynen böyledir,ama bu tür cihazlar da ana üreticilerin aslında tek bir hedef pazarı vardır orası da USA/Canada dır;her ana üretici
    buradan işe başlar buradan para kazanır kısaca tüm kriterler bu pazara göredir;zira diğer pazarlar aynen hikayedir ki zaten bir tek Avrupa
    pazarı kalıyor geriye adam gibi(Rusya da buraya dahil tabiki ve artık Rus pazarı çok ciddi pazar oldu ana üreticiler için Avrupa bile hikaye kalıyor artık)

USA ya "çok özel" fiyat verilir! zaten Amerika Kıtası içinde tüm ana üreticilerin montaj fabrikaları da Meksika dadır!
    Sadece Sharp sattı o fabrikasını diğerleriyle(Çin ve Malezya) birlikde Çin liye

Sonuç olarak ilk fiyat belirlemede ana üreticinin baz aldığı durum satış cirosu dur(adet bazında) daha sonra da bu durum Ülkeler bazında devam eder

2-Avrupaya ve UK ye gelirsem;eskiden bizim zamanımız da UK Avrupanın en ucuz ülkesi idi diyebilirim ama bugün tam tersi!
    siz bunlara Gümrül vergileri+diğer masraflar ve dahildeki alınan vergiler ardından KAR marjları v.s olarak değişmektedir!
    Ancak Avrupa da yaklaşık bir denge de söz konusudur;burada sadece bir tek ülke dikkat çekiyor o da Türkiye dir,bildiğiniz gibi eskiden her türlü
    vergiler+Kar marjları v.s çok yüksekti+malları zaten yüksek fiyat dan alıyorduk!!! bir Alman veya UK Dist.firması bu konuda bizden çok daha avantajlı idi v.s

Günümüz geldiğimiz an itibarıyla bu makaslar her safhada giderek kapandı ve hatta bazı paneller de(bir takım serilerde) TR daha ucuz hale de gelmiştir!!

UK de bu işin tadı biraz kaçtı biraz da rekebat den kaynaklı "geçirmece" sonrada "indirmece" çakallıkları da aynen yapılmaktadır!! çünkü panel pazarı acaip büyüdü UK de
    TR de durum biraz değişik/karışık gibi biliyorsunuz bizde her bir iş "TÜRK işi" olarak ele alınır,dolayısıyla uyanık olacaksınız

Bir de bizde müthiş bir acelecilik vardır,panel çıkar hemen üstüne balıklama atlanmak istenir;bana göre çok yalnış ve böyle bir bilinçsizlik pazardaki Satıcıları da etkileyip
    fiyatları kısa zaman da aşağıya çekmiyorlar hele hele iyi çıkan bazı serileri ise 2 sene geçiyor adam gibi ucuzlatmıyorlar cinsin den bir çakallık yapılmaktadır!

2015 "J" serisi çıktı,dikkat ediyorum sankim "yeni" bir şey çıkmış gibi hava var;bir kere teknik olarak yeni hiç bir şey yok! dalgaya düşmeyin ltf
    Benim yeni diyebileceğim ki aslında bu da yeni değil,örneğin benim 46lık Tosh 2009 model ve "LD Engine" sistemi var(veya 2010 Sony X45x gibi veya bir kaç tane panel daha)
    iyi de bu uyanıklar J95x panele LD diyorlar ki ben hala olduğuna pek inanmıyorum,incelemem gerekiyor bunu da en üst segmente koyup bir kaç yeni dedikleri ile paneli
    "Araba" fiyatına satıyorlar!

++

@Bilal bey bahsettiğim yere gittim ama panel henüz gelmemiş ve ne zaman geleceğide belli değil,bir de bazı bayiler zaten bazı paneller(çok pahalı olan)getirmezler ancak ön-satış
    ile getirebilirler,sen acele etme,ayrıca senin elin de yeni bir panel bence şimdilik almaz yaw

++

@Dr. hocam o siteleri aynen geç! elbette bazı şeyler de referans demesek bile alınacak veya dikkat edilecek noktalar da var tabiki,ama olaya salt böyle yazmışlar böyle incelemişler
    budur cinsinden yaklaşılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum şu anda dünyada böyle bir site zaten YOK!! son 4/5 yıldır da yoktur! artık bu işler ciddi değişti ve günümüzde sürekli
    kullandığımız "Algı operasyonu" işleri panel işinde senelerdir yapılıyor!

yaw kardeşim herifler tam çakal,ülen al paneli yanına da çek "CRT Monitörü" ver görüntüyü iki ekranada çalıştır kronometrik sayacı alın size en doğru input-LAG değeri

Herifler uyanık birisinin çok basit pixel hareketine göre ki bu test külliyen palavradır! "LeoBudnar testing" ile ekrana üç yerden dokundurup en düşük LAG diye çıkan bir değeri
    alın size Game Mode LAG değeri diye yutturuyorlar

yaw sizde yokmu CRT Monitör??? veya TN panelli bir Notebook ile test ediyorlar ve dolayısıyla LAG yine düşük çıkıyor!

Jx serisin de gördüğüm kadarıyla yazılımsal bir hız iyileştirmesi var "gibi" sadece gibi diyebiliyorum,bu panel de Hx serisinden bu konularda farklı pek bir şey yok motion olarak!
    ama böyle argümanlar ilk satış başladığı zaman çok önemli olduğu için herifler de işi bildiği için buradan çalışıyorlar vurmaya!!

Örnek;HDTVTest sitesi genel de çoğu konuda oldukça iyidir,baz alınabilir(ama satır aralarını dikkatli okuyarak!)

şimdi bazı yerlere değineyim(çünkü bunları kasıtlı olarak vermiyorlar ve bir kaç noktadan ise hiç bahsetmiyorlar örneğin Mot.Res için şöyle yazmışlar

>>Motion resolution 1080 lines or higher with [Auto Motion Plus] engaged

1-..."higher" ne demek!! yok böyle bir şey veya ölçüp verin!

2-A.M Plus "engaged"(ON açıp bazı yerleri seçmekle) 1080;iyi de her panel böyle yaw ama asıl önemlisi bunlar "OFF" iken MPlus değeri nedir??

ben söyliyeyim 300/350 satırı gibi komik yerdedir! bütün markalar artık böyle,bunun normalde min. 600/650 satır işlenmesi gerekiyor ama herifler bunu nedense
    es geçiyorlar! zaten böyle bir panel de artık üretilmiyor!

Örnek

>>Backlight uniformity;"Some clouding"; reduced by engaging [Smart LED] bu konuda yine sıkıntı aynen devam ediyor! ayrıca fazla ise efektler reduce da bir işe
    yaramıyor zaten yarasa bile bu sefer resim ayarları bozuluyor!

Örnek

>>Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.051 cd/m2 with [Smart LED] "engaged" ile ancak OFF olursa Black değeri düşüyor(daha yüksek oluyor!)

Ancak Modül VA-PSA olduğu için piyasadaki TFT-LCD ler için en iyi siyah+contrast da bu tip bir paneldedir! dolayısıyla siyahlar olarak sıkıntı olmaz,contrast zaten
    bütün LCD ler de çok düşüktür!

Örnek

>>Black level retention Stable if [Smart LED] “Off“ burada de belliki sorun devam ediyor ve ON yaparsanız black crush/floating black ile uniformity sorunu yaşanır
    yaşanabilir ve özellikle karanlık sahneleri izlemede veya paneli karanlıkda izlersiniz görebilirsiniz bu efektleri gibi

Renk konusu;son bir kaç yıldır bu konuda Samy paneller de pek bir sıkıntı yok gayet iyidir ancak vivid/sature-çok parlak/canlı resim seviyorsanız daha da iyidir

Örnek

...."pseudo-local dimming system"* through the [Smart LED] option available in the picture menu...

"pseudo" kelimesini biz "ÇAKMA" olarak kullanıyoruz ama ingilizler/amerikalılar da bu anlam da kullanırlar "pseudo" kelimesini,biz de çakma diyoruz kısaca
    bana göre bu sistem hiç tutmadı,ilk bunu Pany buldu ve kullandı sonuç başarısız oldu! Phil kullandı biraz daha değişiğini bunda PRO-Dim deniyor o da pek tutmadı
    ama Pany den daha iyi çıktı,sonra Tosh PRO sistemi kullandı(örneğin benim 42lik panel de böyledir)en başarılı PRO sistem Tosh da oldu ama Tosh zaten
    LocalDimming sisteminin en iyi tek uygulayıcısıdır! bunun getirdiği avantajı iyi kullandı,LGE de LD ve benzeri örnekleri var ama bunlarda iyi değil,Samy ile Sony
    de aynı sistem var bu da çakmanın alası ama çok sorunlu ve dikkat ederseniz(özellikle Sony de) paneller de aşırı fazla malum sorunlar çıkmaya başladı,Samy de
    zaten hep böyleydi ama onda da giderek artmıştır Dimming işini yok Intellegent yok Micro v.s diye slogan tanımlar koyarak çözemiyorlar! buda özellikle homojenite
    ve ışık kaçırmalar v.s olarak ekrana yansıyor

++
  • Showroomlara gelen 2015 model Samsunglar var mı arkadaşlar.
  • Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır bir tv arayışındayım,yazılan yazıları okudum ancak çok içli dışlı olmadığım bir konu olduğu için sizden yardım alayım dedim.

Şuan hali hazırda lg 55'' led 3d cinema tv kullanıyorum,açıkcası pek memnun değilim görüntü kalitesinden bir çok ayar yaptım ancak memnun kalamadım bir türlü. Arkadaşlarımda ve yakın çevrem de Samsung tv kulanan bir çok kişi var ve görüntü kalitesi bariz daha iyi. Bu yüzden samsung tv düşünüyorum.İzlediğim mesafe 55'' bir tv için çok ideal değil biraz uzak kaçıyor. Bu yüzden 65'' bir tv düşünüyorum.

Bütçem maksimum 10.000tl civarı üzerine pek çıkamam,bu paraya bile yazık aslında.

3d benim için önemli olduğu için 3dsiz tv almayı düşünmüyorum,bluray disc arşivim 3d flimlerle dolu ve ziyan olmasını istemiyorum. Ve tabikide curved panel düşünüyorum.

65JU7500 ve 55JS9000

Biri ultra hd biri suhd arasında ne gibi farklar vardır,? hem panel boyutu küçük hemde pahalı olması beni pek sarmadı ancak görüntü kalitesinde ciddi fark olacaksa eğer 55JS modeline yönelebilirim.

55js Fiyat olarak yüksek ancak yanında verilen hediyeler vs hemen hemen aynı fiyata gelecek gibi.

Şimdilik 2 model tv beğendim ve bu modeller hakkında iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum. Bu hafta içinde alacağım artık sıkıldım,bekledikçe yeni modeller çıkıyor.

Şimdiden çok teşşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 65ju7500 tv'yi sıkı bir pazarlıkla 8000tl'ye aldım.

Teslimat ve kurulum yarın yapılacak inşallah.

Aklım 65js9000 de kalsada 6000tl lik kayda değer bir fark göremedim açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 23 Nisan 2015; 16:28:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Samsung 65ju7500 tv'yi sıkı bir pazarlıkla 8000tl'ye aldım.

Teslimat ve kurulum yarın yapılacak inşallah.

Aklım 65js9000 de kalsada 6000tl lik kayda değer bir fark göremedim açıkcası.

Hayirli olsun guzel bir tv almizsiniz tv kurulduktan sonra
    urunun trt 4k yayinda, oyunda, hd flimde ve hd kanallarda performansı , kanallar arasi gecisler vs. nasil izlenimlerinizi ve paylasimlarinizi bekleriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superms -- 23 Nisan 2015; 20:52:55 >
  • cenktun34 kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu normal SD ve HD yayın izlerken bir video çekip youtube'a koyabilirmisiniz?

SD yayınları inşallah çok kötü değildir...
  • Arkadaşlar bugün gördüm yeni çıkan serilerden bi tanesini tv nin arkasında bi çıkış var onunla kabloyla media player gibi hdmi spilitter gibi bi aygıt bağlıyorsun kabloyla hdmi girişler agıtın üzerinde .tv nin arkasında hdmi giriş yok 1 tane usb 3.0 girişi var
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.