Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdemr

55JU7000 için 3D gözlük arıyorum, hangi gözlüğü almalıyım kullanan var mı? Genelde baktıklarım samsung 2011-2012-2013 model tvler için diyor. Bu tvye uygun hangi model oluyor?

http://www.teknosa.com/urunler/110012778/samsung-ssg-p51002xc-2-3d-pilli-gozluk-paketi

Bunu kullanıyorum şu anda fiyatı çok uygun kaçırmayın, gittigidiyorda teknosa mağazası var orda da aynı fiyat. Tek kötü yanı pilli olması.

• Raspberry Pi'a hem işletim sistemi olarak OpenElec kurdum hemde raspberry'nin resmi dağıtımı olan raspbian üzerine Kodi kurdum.
    Tv'nin ve tv kumandasının kodi ile etkileşimi çok hoşuma gitti. Akıllı kumandanın çalışacağını hiç beklemiyordum. Hatta klavye ve fare bağlamıştım raspberry'ye. Birden kumandayı kavradım o anda yön tuşlarına başmışım, kumandanın kodi ile etkileşime geçtiğini gördüm ve hemen diğer tuşlarıda denedim. Sıkıntısız çalıştı kumanda. Ayrıca kumandada ki menü tuşuna basınca yukarıda çıkan "Menü-sesli tanıma" vs. gibi ayarların olduğu yere "kodi ana ekran" "kodi araçlar" gibi tek tıkla ulaşabileceğiniz bazı fonksiyonlar eklendi. Bunlarda sorunsuz çalıştı.

Madem tv kodi ile etkileşime geçiyor neden uygulama mağazasında kodi yok? Garip değil mi?
    Bilgisi olan var mı?
  • (2016 sony android tv konusunda paylaştım ama bazı arkadaşlar direk saldırdı oysa amacım sadece görüşlerini almaktı burada paylaşmam daha uygun belkide diye düşündüm.)

Uzun uğraşlar sonucu kendi kameramla xd93 ve ju7000 i aynı video ile resimlerini çektim üstteki sony alttaki ju7000 arkadaşımın evi sağolsun zaman ayırdı ancak ju7000 e sinema modunda ayar yapmış yani hazır bir mod değil ne diyorsunuz arkadaşlar artık seçeceğim birini zira 55xd93 ten daha uyguna 65ju7000 alabiliyorum :) yükledikten sonra hata gördüm resimde bir resim 2 tane çıkıyor tabakta olan sony diğer ikisi samsung yani sony orada ortadaki resim.

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV 2015 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 12 Temmuz 2016; 22:35:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chlorohydrate C kullanıcısına yanıt
    raspberry pi da CEC destegi var. hdmi kablo uzerinden goruntu disinda veri tranferine izin veren bir standart. boylece tv nin kumandasini kodide kullanabiliyorsun. uygulama magazasinda kodi yok muhmetemelde olmiyacak.https://en.wikipedia.org/wiki/Consumer_Electronics_Control
  • Arkadaşınızın ayarları güzelmiş. Paylaşma imkanınız olurmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

(2016 sony android tv konusunda paylaştım ama bazı arkadaşlar direk saldırdı oysa amacım sadece görüşlerini almaktı burada paylaşmam daha uygun belkide diye düşündüm.)

Uzun uğraşlar sonucu kendi kameramla xd93 ve ju7000 i aynı video ile resimlerini çektim üstteki sony alttaki ju7000 arkadaşımın evi sağolsun zaman ayırdı ancak ju7000 e sinema modunda ayar yapmış yani hazır bir mod değil ne diyorsunuz arkadaşlar artık seçeceğim birini zira 55xd93 ten daha uyguna 65ju7000 alabiliyorum :) yükledikten sonra hata gördüm resimde bir resim 2 tane çıkıyor tabakta olan sony diğer ikisi samsung yani sony orada ortadaki resim.

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

Samsung ayarlarınizi paylaşabilir misiniz hocam goruntu iyi gozukuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: veysel_lowe

quote:

(2016 sony android tv konusunda paylaştım ama bazı arkadaşlar direk saldırdı oysa amacım sadece görüşlerini almaktı burada paylaşmam daha uygun belkide diye düşündüm.)

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

Tabi paylaşırım kendisinden alırım detayları bana bir ton ayar denedim forumlardan hepsi berbattı kendim buldum asıl mesele ana renk ayarlarında demişti.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu 65ju7000 mi 7500 mü? Sanki kavisli gibi duruyor. Yoksa göz yanılması mı?
  • Bazen birçok kanalda sinyal yok diyor örneğin show tv sinyal yok diyor ben uyducuyum gittim arabadan uydu alıcısı getirdim taktım sinyal sorunu yok.
    Televizyonu yarım saat kapattım açtım sorun düzeldi bu olay habere tekrarlıyor.
    Sorun yazılımsal olursa yine rezillik çekerim
    Çünkü daha önce tv ekranı siyah olup gidip gidip geliyordu ne yaptılar ne ettiler yapamadılar tvnin panelini değiştirdiler olmadı. Sorun aynı devam etti işin gıcık noktası bu sorun 2-3 günde bir olmasıydı hani servis geldi kurdu sorun düzeldi yok 2-3 günde kendini tekrarlayan bir sorun. Hiçbir şekilde duzeltememişlerdi. En son İstanbul'a konuştular bu sorun yazilimsal dediler yazılım bugün yarın gelecek düzelecek dediler zerre inanmadım ama tv düzeldi
    Şimdide sinyal sorunu baş gösterdi eger buda yazilimsalsa servisi geleceji yine rezillik yaşayacağım aylarca boş yere üzüleceğim. Sora bir yazılımla tv düzelecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veysel_lowe

quote:

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV

Tabi paylaşırım kendisinden alırım detayları bana bir ton ayar denedim forumlardan hepsi berbattı kendim buldum asıl mesele ana renk ayarlarında demişti.

Beklemedeyiz ..

• quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Hocam bu 65ju7000 mi 7500 mü? Sanki kavisli gibi duruyor. Yoksa göz yanılması mı?
    Ju7000 hocam
  • TV'ye PC'yi bağlamak isteyenler için mini bir Steam Link incelemem. Oyun oynamanın dışında birebir PC ekranını da kontrol edebildiğiniz için PC'de yapabileceğiniz her şeyi TV ekranından yapabilirsiniz. 5$ indirim koduyla beraber kargo dahil 114 lira tuttu toplam.

quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Artıları

- Paketleme başarılı.
    - İçinden her türlü aksesuarı çıkması büyük bir artı. Ekstra hiç bir masraf etmenize gerek kalmıyor.
    - Kurulumu ve kullanımı basit.
    - 2 boyutlu platform oyunları çok iyi çalışıyor.
    - Oyun haricinde Windows ekranını birebir yansıtması inanılmaz iyi bir olay. Akılsız bir TV'yi bu sayede Akıllı bir hale gelebilirsiniz. Kablosuz bir Klavye ve fare ile TV'den istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz bu sayede. Birebir bilgisayarı kullanmanıza olanak sağlıyor çünkü. Açıkçası bu büyük bir artı bana kalırsa. Çünkü TV'leri akıllı yapan bir çok donanım var USB Stick'ler gibi. Steam Link ise 110 küsur bir fiyata bunu yapıyor ve üstelik oyunlarınızı da oynayabiliyorsunuz.
    - PC'de download yapmanız bir sorun teşkil etmiyor.
    - Gayet şık ve küçük bir tasarımı var. Ağırlığı ise boyutuna göre gerçekten ağır.
    - 3 Adet USB girişi mevcut. Klavye + Fare + Gamepad yetti bitti işte. Bu arada G710+ Klavyenin iki adet USB bağlantısı var. Bunları taktım ve sorunsuz çalıştı. Aydınlatmasını falan besleyebildi klavyenin. Ekstra olarak Klavyenin USB girişine de fareyi bağladım bir sorun yaratmadı.
    - Gamepad olarak F310 sorunsuz çalıştı. Daha üst modellerde sorun olacağını düşünmüyorum o yüzden.
    - Gecikme yok. Yanlız şöyle bir durum var. Benim TV'de Oyun Modu diye bir özellik var. Bu özellik kapalıyken PC'yi direk kablo ile bile bağlasam bir gecikme oluyor. Bu özellik açıkken ise gecikme yok. Belki ms'lik bir gecikme vardır ama hissedilmiyor bile. Fare hareketinden çok net anlaşılıyor.

Eksileri

- Gelişmiş 3 boyutlu oyunlarda bitrate'e bağlı olarak kasma sorunları var. Bilgisayarda oynuyorum oyun akıyor ama TV'den Steam Link ile oynayınca shuttering denilen kasılmalar gözlemledim. Bitrate düşürünce de çamur gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Kablolu bağlamama rağmen 10mbit bitrate sınır olarak kabul ettim. Daha üstü zorluyor. İnternet hızı olarak neyi baz alıyor bir fikrim yok ama bu bitrate de bilgisayarımdan yaklaşık olarak 800-900kb upload yapıldığını görünüyorum. Wi-Fi bağlantım kötü olduğundan hiç onu test etme gereksinimi bile duymadım zaten 10-15 metre kabloların fiyatları çok uygun daha stabil bir bağlantı için alınması gerekiyor bence.
    - Sorunları çok fazla. Steam dışı oyunları tam ekran açamıyor bazen. Windows modda oynamak gerekiyor. Öte yandan Steam açık ve bağlı bile olsa oyunları açacağımız zaman steam kapalı gibi hatalar gördüm zaman zaman. Kapatıp yeniden açmak gerekiyor. Bu arada sistem Fraps ile çakışıyor. Çoğu problemi frapsı kapatarak çözdüm.
    - Kutu tasarımı çok kötü.
    - Açma kapama tuşu olmaması kötü. Cihazı aktifleştirmek için güç kablosunu çıkarıp takıyorum. Belki bir yolu vardır ama bulamadım.

Genel olarak fiyatını da göz önüne alırsak başarılı bir donanım olmuş. Fakat sürücü güncellemeleri ile çözülmesi gereken çok sorunu var. Umarım kısa zamanda çözülür ve daha stabil çalışır.

Resimleri aceleyle çektim biraz kötü çıkmış o yüzden.

2015 SAMSUNG TİZEN TV  2015 SAMSUNG TİZEN TV  2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV  2015 SAMSUNG TİZEN TV
     2015 SAMSUNG TİZEN TV  2015 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 14 Temmuz 2016; 8:02:04 >

• Tizen market coşmuş bugün aspalt8 dungeon hounter de eklenmiş. Ne dersiniz hareketlenme böyle devam edermi.

• Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler asphalt ı indiriyorum

• Js9000 tv de 4 uydumu sonunda ayarladım. Haliyle bir sürü kanal oldu. Diğer uydulardaki 4k kanallarla beraber 5-6 tane 4k kanal oldu. Bir sürü hd kanal falan oldu. Gelelim sıkıntıma.. Kanalları düzenliyorum. Yeni favori kanallar falan ekliyorum ama tv de çok zor oluyor. Bunu bilgisayarda falan yapmanın bir yolu yokmu. Aktarıp falan yapılabilirmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Js9000 tv de 4 uydumu sonunda ayarladım. Haliyle bir sürü kanal oldu. Diğer uydulardaki 4k kanallarla beraber 5-6 tane 4k kanal oldu. Bir sürü hd kanal falan oldu. Gelelim sıkıntıma.. Kanalları düzenliyorum. Yeni favori kanallar falan ekliyorum ama tv de çok zor oluyor. Bunu bilgisayarda falan yapmanın bir yolu yokmu. Aktarıp falan yapılabilirmi ?

http://forum.donanimhaber.com/m_113421679//tm.htm

Burada arkadaş anlatmış, çok basit hemen çözersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Js9000 tv de 4 uydumu sonunda ayarladım. Haliyle bir sürü kanal oldu. Diğer uydulardaki 4k kanallarla beraber 5-6 tane 4k kanal oldu. Bir sürü hd kanal falan oldu. Gelelim sıkıntıma.. Kanalları düzenliyorum. Yeni favori kanallar falan ekliyorum ama tv de çok zor oluyor. Bunu bilgisayarda falan yapmanın bir yolu yokmu. Aktarıp falan yapılabilirmi ?

http://forum.donanimhaber.com/m_113421679//tm.htm

Burada arkadaş anlatmış, çok basit hemen çözersiniz

Allah razı olsun kardeşim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Tizen market coşmuş bugün aspalt8 dungeon hounter de eklenmiş. Ne dersiniz hareketlenme böyle devam edermi.

Samsungun halt yemesi, çoktan beri var o oyunlar...
    Bende Tizen smartı kanada ülkesine ayarlı "Modern Combat 5" 1 kaç hafta önce eklendi...
    TR ve ortadoğuya Tizen smart oyunlarını geç yayınlıyorlar.
  • Arkadaşlar ju7000 e bluetooth ile philips soundbar bağlıyoruz 3-4 dk sonra bağlantı kesiliyor periyodik olarak cep telefonun da da böyle oluyor bu tv de bluetooth sürekli görünür ayarınıda bulamadım telefon da da yok nedir sorun ya da bu ayar varda benmi bulamıyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 15 Temmuz 2016; 13:17:49 >
  • Sizden ricam ayarları paylaşmayı unutmayın...
  • 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.