Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolun. Şimdi değiştirdim. curveddan vazgeçtim 48ju6470 aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler mağazalara ve bazı yerelere gidip de "Satıcıların" bilgi den yoksun ama buna karşın tamamen "yönlendirmeli" satış yemlerine takılmayın!
    Forumlar da ise artık bilgi kalmadı gibi(bizzat paneli alıp kullananlar hariç) çünkü forumlar da satıcı/fake elemanlar/satış işinde olanlar v.s v.s kaynıyor
    Adamların bazıları kalkıyor başlık açıyor "okuma dan geçmeyin" diyor bir diğeri "uyarıyorum" diyor bir başkası "mutlaka okuyun" diyor ama bu yazanlar
    daha paneli bile bilmiyor,tekniğini zaten hiç bilmiyor ve "özellik" diye neyi görse "teknoloji" diyor veya pahalıdır ve mutlaka bir hikmeti vardır diyor v.s v.s v.s
    kısaca bir sürü boş adamlar dolanıyor ve çaktırmadan mal satmanın peşindeler! daha bazıları bir panel bile alıp kullanmamış hayatında ama biliyorum
    veya uzmanım diyebilecek kadar da ileri zekalı!

Okuduğunuz adamın nick ine tıklayın ne zaman girmiş foruma,neler yazmış ve yazıyor ama bu çakalların çoğunun profilleri de kapalıdır herifi takip edemiyorsunuz!

DH maalesef bu konuda ciddi sıkıntılı oldu,forum başlık kirliliğinden geçilmiyor yaw kafasına esen başlık açıyor!

Neyse benden uyarması her gördüğünüz sakallıyı babanız sanmayın sakın

++

Curved olayını 155 defa anlattım hem de teknik olarak!! hala bazı arkadaşlar curved da kalıyor yaw,yani her işi bitirdiniz de iş panelin açılı bükümünemi kaldı!

ya da panel bükümü tam istediğiniz gibi,iyi de panelin curved olması resim kalitesinimi arttırıyor!(bazı satışa yönelik geri zekalılar buna da evet diyebilir)

Yeniden curved olayına dönüp de sonra da oradan da Polymer Modül(panel)olayını anlatmak istemiyorum! takılmayın böyle "pazarlama hilelerine" ltf!!

Not;daha üreticinin kendisi bile yalnış/hileli bilgi veriyor;vasın gerisini siz anlayın;şimfi bu işler den zerre kadar anlamayan bazı sazanlar,bu bilgiler ışığın da millete
    ya akıl veriyor ya tavsiye veriyor ya da onu alma bunu al diyor ama daha kendisinin hiç bir mok bildiği yokki

Biraz kafayı kullanın,baktınız takılıyorsunuz gelin sorun v.s

İmzama bakarsanız ben aslında uzun zamandır artık TFT-LCD panel tavsiye yapmıyorum,bırkatım o işleri nasılsa her forumda bunlardan çok fazla insanlar vardır,ben sadece
    eskiden de olduğu gibi işin "teknik" kısmındayım;bir de arada girip uyandırıyorum bazı şeyleri anlatarak ki "yenmeyeseniz" diye zira insanların çoğunu ayakta yiyorlar maalesef
    ve inanılmaz yalnış bilgiler ile donatılıyorsunuz! gidin kendiniz gözünüzle izleyin panelleri,kafaya yatanı da alın gitsin fazla da bayılmayın abuk rakamları!

UHD panel ise tek fark HEVC(H.265)decoding olmasına dikkat edin!! aksi hal de "4k stream-media" lar da 50/60p leri açamazsınız!!

++

• ilkaysvl kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: ilkaysvl

Merhaba arkadaşlar bugün 55JU7000 serisi tv yi satın aldım. Yarın gelip kuracaklar. Kullandıkça görüşlerimi yazarım. Şuanda da 55ES7000 kullanıyorum. Tizen farkını 4K görüşlerimi paylaşacağım. Sizinde tavsiye ve önerilerinizi uyarilarinizi bekliyorum.

@ilkaysvl Usta hayırlı uğurlu olsun benim aklımda da 55JU7500 var. Bu TV`ler Samsung SUHD mi oluyor. ?
  • Merhaba,

Bundan sonra çıkacak tüm Samsung TV'lerinTizen'lı olacağını düşünerek Tizen'lı bir 2015 model almak istiyorum.
    Hedefim 48-50 inch arası bir model almak, Full HD olabilir 4K şart değil, 3D ve curve istemiyorum.
    Gördüğüm kadarı ile 48J5570 bana uygun, fiyat olarak da 2500TL civarında.

Sorum Tizen diye 48J5570'e vereceğim parayla daha iyi kaliteli TV alabilir miyim? Yoksa 48J5570 hem TV kalitesi hem de Tizen açısından başarılı bir seçim midir?

Örnek: Geçen senenin 48H serisinde 1800TL'ye bile benzer TV'ler var.
    48H6870 ile 48J5570 ise yakın fiyattalar.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

quote:

Merhaba arkadaşlar bugün 55JU7000 serisi tv yi satın aldım. Yarın gelip kuracaklar. Kullandıkça görüşlerimi yazarım. Şuanda da 55ES7000 kullanıyorum. Tizen farkını 4K görüşlerimi paylaşacağım. Sizinde tavsiye ve önerilerinizi uyarilarinizi bekliyorum.

@ilkaysvl Usta hayırlı uğurlu olsun benim aklımda da 55JU7500 var. Bu TV`ler Samsung SUHD mi oluyor. ?

Teşekkür ederim. JU7000 UHD bir tv. SUHD değil. SUHD serileri JS olarak adlandiriliyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkaysvl -- 4 Mayıs 2015; 8:26:24 >
  • ilkaysvl kullanıcısına yanıt
    quote:

Teşekkür ederim. JU7000 UHD bir tv. SUHD değil. SUHD serileri JS olarak adlandiriliyor diye biliyorum.

Anladım teşekkür ederim. Farkları ne acaba fiyatları çok pahalı...
  • Arkadaşlar 48J6370 modelini almak istiyorum fakat bazı yerlerde 3d var yazıyor bazı yerlerde yok yazıyor. Bu tv de 3d var mı? 3d olan bir tv istiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

quote:

Hocam JU7000'i anlat şimdi.Boşver diğer tvleri :) Dün mediamarkt satıcısıyla kapıştım, tv de 3d yok diye tutturdu. :) Sadece gözlük çıkmıyor 3d var diyorum. İnanmadı bana :)

• albani kullanıcısına yanıt
    Tv'nin kendi uydu alıcısından denedim TRT 4K'yı, anlattığım durumu yaşadım. Sonra sinirlendim çıkardım uydu kablosunu.

Monition testi'ni de denerim hocam cevaplarım tekrar yazınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drowen

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

quote:

Orijinalden alıntı: drowen

48JU7500 için 48 inch ekranda curved deneyimi nasıl olur? Bu boyuttaki tvler için flat ekran daha mı iyidir?

55" de dahi pek tavsiye edilmiyor curved panel, ancak bu sizin odanızın büyüklüğüne ve oturduğunuzda tv ye bakma mesafeniz ile değişmektedir.

Bence bir süre daha bekleyip 55" curved panel alınması daha iyi olur.

Tv izleme mesafem 3,5m. Şu anda 32 inch tvim var. Bana 55 inch tv çok abartılı, büyük geliyor. Salonum büyük olmadığı için tüm duvarı kaplayacakmış gibi duracak. O nedenle 48 veya en fazla 50 inch ideal bana. 48 inch curved tvnin nasıl bir dezavantajı olur, neden tavsiye edilmiyor?

Tavsiye edilmemesi 55'' inç altındaki curved panellerin kötü olmasından dolayı değil,panelin izleme açışı ve buna bağlı olarak 3d'deki performansı gibi unsurlara dayanarak tavsiye etmiyorlardı.

Tv'yi doğrusal bir noktadan izlediğinizde sorun yok,ancak tv'ye bakış açınızı daralttıkça izleme oranı düz panel tv'ye oranla daha da düşüyor.

Boyut olarak 48'' panel yeteceğini düşünüyorsanız eğer daha büyüğüne gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Sağolun. Şimdi değiştirdim. curveddan vazgeçtim 48ju6470 aldım

dostum kaca aldin? ayrica urun hakkinda yorumlarini bekliyorum

• FATAL1TY` kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,inşallah servislik bir durum olmaz. :)

Şimdilik memnunum hocam,bir önceki kullandığım 55'' full hd led tv ile kıyasladığım da hd yayınlar daha net ve güzel.Zaten oldum olası alışamamıştım Lg'nin paneline.

Genelde bluray flim ve ps4 için kullanıyorum.
    Flim izlerken,ilk inceleme yazım da dediğim gibi birazcık puslanma,buğulanma gibi görüntüler sezdim. Sonra ayarları değiştirdim düzeldi gibi. Başka bir flim taktım hiç birşey yoktu, cihazın bworserın dan video izledim yine yoktu puslanma vs. belki de ilk izlediğim flimden kaynaklıydı sıkıntı.

Ps4 konusunda'da bir sıkıntı yaşamadım özellikle hızlı görüntülerdeki efektlerden korkuyordum ancak kormama gerek yokmuş. Killzone ve Driveclub oyunlarını oynuyorum bir memnuniyetsizliğim şimdilik yok.

Tavsiye edermiyim,tabikide ederim.
  • 48" yeterli olan bir salonda curved bir televizyona gerek yok bence(birazda fiyat farkından dolayı).o yüzden ju7000 modelini çok uygun olarak düşünüyorum.ju7000 modelinin 48" i var mı piyasada?
  • cenktun34 kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Teşekkür ederim,inşallah servislik bir durum olmaz. :)

Şimdilik memnunum hocam,bir önceki kullandığım 55'' full hd led tv ile kıyasladığım da hd yayınlar daha net ve güzel.Zaten oldum olası alışamamıştım Lg'nin paneline.

Genelde bluray flim ve ps4 için kullanıyorum.
    Flim izlerken,ilk inceleme yazım da dediğim gibi birazcık puslanma,buğulanma gibi görüntüler sezdim. Sonra ayarları değiştirdim düzeldi gibi. Başka bir flim taktım hiç birşey yoktu, cihazın bworserın dan video izledim yine yoktu puslanma vs. belki de ilk izlediğim flimden kaynaklıydı sıkıntı.

Ps4 konusunda'da bir sıkıntı yaşamadım özellikle hızlı görüntülerdeki efektlerden korkuyordum ancak kormama gerek yokmuş. Killzone ve Driveclub oyunlarını oynuyorum bir memnuniyetsizliğim şimdilik yok.

Tavsiye edermiyim,tabikide ederim.

@cenktun34 Çok teşekkürler hocam iyi günlerde kullanın.

hüsomacit kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışı forumlara baktım ancak pek bir bilgi bulamadım açıkcası,bildiğimiz yüzeysel bilgiler verilmiş hep.

Samsung 48H6870 tv zaten geçtiğimiz yılın tv modeli,Samsung 48JU7500 buda 2015 serisi modeli. Arasındaki farklardan biri bu.

48JU7500 serisinin uhd olması + tizen işletim sistemi olması + akıllı kumanda olması + hdmi 2.0 olması + uhd tv olduğu için görüntü 4k izlemesenizde normal hd yayınlarda bence daha iyi olması. (genelde kötü olacağı söylenmişti,sadece söylentiymiş)

Ancak;
    4k namına piyasa da trt 4k'dan başka birşey yok. Bu olmayacak anlamına gelmiyor tabi,ancak daha yerel kanallarımız bile hd yayına yeni yeni geçmişken 4k'ya ne zaman geçerler bilmiyorum açıkcası.Yakın zamanda anca digitürk bir kaç kanal verir okadar.

Akıllı kumanda gerçekten akıllı. Tv'ye bağladığınız her cihazı tanıyor Playstation hariç. Digitürk,uydu,bluray player gibi cihazlarlar eşleşiyor.
    Digitürk izlediğinizde akıllı kumanda dan kanal değişimi yapabiliyorsunuz. Bluray player'dan flim izlerken durdura bilir,sesi açıp kapatabilirsiniz.

Tizen işletim sistemi oldukça hızlı,kullanımı basit görsel olarak ciddi bir şekilde güzel.

Ben bu akıllı kumandaya +500TL bile verip alırdım. Artık ne kadar sıkıldıysam kumanda kargaşasın dan.
    4k panel içinde 1000TL fazla vermeye değermi diye sorarsanız eğer,tv sürekli değiştirilen birşey olmadığı için ben verirdim. Ancak şuanki süreçte 4k'nın hiç bir espirisinin olmadığını belirteyim. Size kalmış bir durum.

@hüsomacit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 4 Mayıs 2015; 16:25:01 >

• yarın teknosadan 55ju7500 yada 55ju7000 almayı planlıyoruz.İkisinin arasında 500 tl fark var ama 55ju7500 stoklarda yok gözüküyor.Curved gelene kadar beklemelimiyim yoksa gereksiz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihaga

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Sağolun. Şimdi değiştirdim. curveddan vazgeçtim 48ju6470 aldım

dostum kaca aldin? ayrica urun hakkinda yorumlarini bekliyorum

3300 TL'ye aldım. Heryerde aynı fiyat. Yeni seri olduğu için... Curved olanı 3700 idi. O kadar fark vermek istemedim. Henüz kurulmadı. Kurulunca yazarım görüşlerimi.

• Teknosaya 55JU7500 hala gelmedi. Curved almayı düşünüyorsanız diğer teknomarketlere veya Samsung bayilerinden alabilirsiniz.
    Flat'mi yoksa Curved'mi buna siz karar vermeniz lazım. Hangisini sevdiyseniz onu alın. Seyir keyfi açısından ben bi fark görmüyorum. Ama curved ekran tasarım olarak sanki daha güzel gibi duruyor...
    TV yayını olarak en az 5-6 sene UHD yayın izlemeyeceğiz ama yakın bir gelecekte belki 2016 yılı itibariyle bol bol UHD film izleyeceğimize eminim. Boyutlarıda öyle 50-60GB olmaz. Nasılsa 1080p filmler 2-3 GB olabiliyorsa UHD filmlerde 8-10 GB olur kanatindeyim.

Yani sadece TV izleyeceğim diyenler UHD TV almamalı, torrentten film izleyenler ise kesinlikle almalı düşüncesindeyim...
  • Hocam PS4 için hangi modeli önerirsiniz 40-46 inç arası boyutlarda sorun yaratmayacak bütçem 2100 TL

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.