Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
65
Favori
343.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, bende de 55puh 7150 var ne kadar yazılım değiştirsemde şu arada takılmalarına gıcık oluyorum. R2 ANAKART değişimi için ESKİŞEHİR DE servisle konuştum ama sanki ilk kez duyuyor gibiydiler yok öyle bişey dediler bu kartı nereden bulabilirim değişimi nerede yaptırabilirim fikir verebilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar, 2015 yilinda aldigim 50PFK6510 tv bozuldu, ekrana goruntu gelmiyordu. Servise goturdum. Bugun aradilar arka led aydinlatmasinin bozuldugunu ve degismesi gerektigini soylediler.
    760 TL fiyat cikardilar. Bu islerden anlamadigim icin sormak istedim. Istenilen ucret normal midir?
    Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Kanal Logoları bazılarında yok. Kanal logolarını nasıl güncelleriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kr.

Kanal Logoları bazılarında yok. Kanal logolarını nasıl güncelleriz?
    Ueniden kurulum yapman lazim ama bazılarında logo olmayacaktır gene de

• kadirman37 kullanıcısına yanıt
    Yeniden yaptım ama yine yok. Kanal listesi vs. yüklüyorlardı bir ara. Artık paylaşan da yok.
  • saitates kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam,

bu işlemin yurt dışında ücretiz yapıldığına dair kaynak nerede var acaba tşk ler
  • Beyler merhaba. Android TV'nizde hiç harici HDD'ye dijital TV kaydı yaptığınız oldu mu? Dosyanın formatı ne oluyor ve sadece TV'de mi oynayabiliyorsunuz? Sanırım diski kendine göre özel şekilde formatlıyor öncesinde ayrıca...

• Hocam benim tv de 6510 ve Google cast receiver durdu hatası veriyor sürekli ne yapmam lazım

• Forumda R2 kit diye bilinen sistemi bugün Bursa da 55PUS8809 televizyonum için sordum.1600 TL fiyat çektiler.Popüler olunca fiyat coşmuş sanırım.Döviz bir yıldır yerinde sayıyor hatta geriliyor.
    Ayrıca her tv'ye r2 kit olmuyor.Aşağıda ki sitede hangi Tv ye hangi kitin olduğu yazıyor. R1,R2 ve R3 kitleri mevcut.Tv modelinize göre kit takmaları lazım ve servisler bu konuyada hakim değil.Gelene geçene R2 takıyorlar sanırım.
    https://toengel.net/philipsblog/2019/01/03/philips-informationen-zum-hardware-upgrade-kit-fuer-2013er-2014er-und-2015er-tvs/

• beyler benim birkaç sorum olacak.
    -smart tv deki netfilix gitti, daha da gelmiyor. googleplay da ki düzgün çalışmıyor filmin ortasında hata veriyor. smart appstore a yeniden kurabilirmiyiz netfilix i ??
    -cihazın üzerindeki yazılımı silip, kendim tekrar kurmak istiyorum, Fakat yazılımı nasıl silebilirim
    -alternatif kumanda öneriniz varmı orjinal olmasada düzgün çalışabilecek,
    cihaz modeli :48FPS8109
  • merhaba arkadaşlar

philips 55puk7150/12 ekranın yarısına kadar üst tarafın gölgesi 4 saniye gelip gidiyor

böyle bir arızayla karşılaşan oldumu

2015 PHİLİPS ANDROİD TV
  • quote:

Orijinalden alıntı: risale

merhaba arkadaşlar

philips 55puk7150/12 ekranın yarısına kadar üst tarafın gölgesi 4 saniye gelip gidiyor

böyle bir arızayla karşılaşan oldumu

Bende dikey olmuştu,garanti kapsamında serviste tamir olmuştu.Ondan sonra da donmalar kilitlenmeler başlamıştı.Senin ki yatay,bilemiyorum

• pikalos kullanıcısına yanıt
    Eyvallah gardaşım sağolasın
    çizgi ve üst tarafın gölgesi düşüyor
    Sizdede gölge olayı varmıydı

• risale R kullanıcısına yanıt
    Sizin ekranın aynısıydı sadece yatay değil dikeydi.
  • 55 PUS8809 televizyonuma R3 kit uygulaması yaptırdım.Hafta sonu baya bir denedim ve gözlemledim.
    *1400 TL verip 2014 model tv'mi 2018 modele çevirmiş oldum.Yeni sürüm android var ve kullanım menüsü falan daha fonksiyonel
    *kit ile beraber kumandanız da değişiyor.Eski kumandam daha iyiydi ve akıllıydı.Mouse olarakda kullanabiliyordum.Yeni kumanda düz.sadece arkasında klavyesi var.
    *Görüntü kalitesi düştü.8 serisinden 6 serisine düşmüş olduk.Orjinal halinde daha pürüzsüz,daha kaliteli görüntü vardı sanki.Ya da alıştığım ayarlara daha kavuşamadım bu yeni halinde.Sürekli görüntü ayarlarını kurcalıyorum bakalım.
    *Eski halinde 2 uydu anten girişi ,2 kart girişi vardı.Bunlar teke düştü.
    * 3D özellik gitti.İndirdiğim 3d filmler elimde kaldı.Ha çok mu önemli,değil.Zaten öyle aman aman da keyif vermiyordu 3 d.
    *Kamerası da kullanılamıyor.Eski halinde kamerası ile benim oturma mesafemi ölçüp ona göre parlaklık-kontrast ayarı yapıyordu.Güzel özellikti,gitti.

SONUÇ : Piyasadan bu kalitede bir tv almaya kalksaydım 7-8 bin ödemem gerekiyordu.1400 TL verip 5-6 bin ayarında yeni TV sahibi oldum.
    Kafama takılan tek şey bakalım bu ne kadar gidecek.Philips'e güvenmiyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

55 PUS8809 televizyonuma R3 kit uygulaması yaptırdım.Hafta sonu baya bir denedim ve gözlemledim.
    *1400 TL verip 2014 model tv'mi 2018 modele çevirmiş oldum.Yeni sürüm android var ve kullanım menüsü falan daha fonksiyonel
    *kit ile beraber kumandanız da değişiyor.Eski kumandam daha iyiydi ve akıllıydı.Mouse olarakda kullanabiliyordum.Yeni kumanda düz.sadece arkasında klavyesi var.
    *Görüntü kalitesi düştü.8 serisinden 6 serisine düşmüş olduk.Orjinal halinde daha pürüzsüz,daha kaliteli görüntü vardı sanki.Ya da alıştığım ayarlara daha kavuşamadım bu yeni halinde.Sürekli görüntü ayarlarını kurcalıyorum bakalım.
    *Eski halinde 2 uydu anten girişi ,2 kart girişi vardı.Bunlar teke düştü.
    * 3D özellik gitti.İndirdiğim 3d filmler elimde kaldı.Ha çok mu önemli,değil.Zaten öyle aman aman da keyif vermiyordu 3 d.
    *Kamerası da kullanılamıyor.Eski halinde kamerası ile benim oturma mesafemi ölçüp ona göre parlaklık-kontrast ayarı yapıyordu.Güzel özellikti,gitti.

SONUÇ : Piyasadan bu kalitede bir tv almaya kalksaydım 7-8 bin ödemem gerekiyordu.1400 TL verip 5-6 bin ayarında yeni TV sahibi oldum.
    Kafama takılan tek şey bakalım bu ne kadar gidecek.Philips'e güvenmiyorum artık.
    işlemi nerde yaptırdınız acaba? ne kadar zamanda yaptılar

• virusbass V kullanıcısına yanıt
    Bursa Beşevler Philips servisinde yaptırdım.1 haftada yaptılar.
  • R3 kit hakkında birkaç şey daha yazayım.
    - Görüntü kalitesi düştü demiştim.Aradan geçen zamanda doğru ayarları buldum.Görüntü gayet iyi oldu.
    - Benim tv'nin eski halinde 4K yayınları izleyemiyordum.Panelde 4K özelliği vardı ama özel aparat falan gerekiyordu.Şimdi TRT4K yı izleyebiliyorum.
    -TV'nin eski halinde Android 4 sürümü vardı şimdi 7 sürümü var.KOdi kullanamıyordum,bazı programlar kurulmuyordu.Şimdi hepsi sorunsuz çalışıyor.

Ben bu işi sevdim.1400 TL ye 2014 model televizyonu,2018 modele çevirmiş oldum :D Bir 4 yıl sonra yine anakart değiştirip 2022 model yaparım.Panel sağlam olduktan sonra ve Philips bu işi durdurmazsa.
  • bu r2 anakart değişim işini ankara da yaptıran yokmu hiç?
  • altyazısı titreyen arkadaş var mı
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.