Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
66
Favori
343.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Millet bu casting sorununu nasıl çözeriz? Youtube da yayını kapatıyorum tekrar acıyorum şansa gelirse geliyor. Artık can sıkıcı bir hal almaya başladı

Hocam dün akşam Youtube uygulamasına bir güncelleme geldi. Tv kendi kendine arka planda güncellemiş. Onu yapıp öyle bakın birde. İçinde Google Cast var haliyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasım 2017 itibariyle stabil çalışan kodi v17 uyumlu uygulana tavsiyeleriniz nedir ?

Ultimate ip tv sorunsuz başka ne var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thearsiv

Kasım 2017 itibariyle stabil çalışan kodi v17 uyumlu uygulana tavsiyeleriniz nedir ?

Ultimate ip tv sorunsuz başka ne var

turkvod baya güzel çalışıyor. Exodus a sinir oldum kaldırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms3907

Arkadadaşlar merhaba 49/PUK/7100 kullanıyorum. Televizyonda donmalar, miracast'in iptali ardından Türkiye distrübütörüne ulaşamayışım, hollanda ve almanya ile sorunu mail yoluyla çözüşüm gibi bir sürü olaylar başımdan geçti. Teknik servisi çağırıp 4k yayın olmadığını söylediğimde bunun tv'den değil trt den kaynaklandığını söylemesi yetmez gibi Miracast yerine artık Google Home ile ayna ekran bağlantısı yapılabileceğini de teknik servis benden öğrendi. Cihazın kullanım klavuzu, fatura ve kutusunda yazan 4k özelliğinin olmayışı ve teknik servisin de bunun tamirlik bir durum olmayıp fabrikadan böyle geldiğini söylemesi üzerine 3700tl ye kadar olan davalara İl Tüketici Hakem Heyetine Başvurulur yönetmeliğiyle başvurumu İl THH'ye Mart ayında yaptım. Yaklaşık 1 ay sonra bilirkişi geldi ve raporunu tuttu. Çok Şükür Kurban bayramı öncesi karara bağlandı ve karar tüketicinin lehineydi. Şimdi satıcı firmanın 15 gün içinde karara itiraz süresi var. Ancak itiraz etseler de mahkeme yoluna da giderim. Arkadaşlar ben bir hata yaptım Philips satın aldım siz yapmayın. Hd Görüntüsüne diyeceğim yok ancak 4K, hız, yazılım, internet bağlantısı ve sürekli donma yapması ya da kendiliğinden kapanıp açılması kabul edilemez durumlar. O kadar para ver ama sonuç??, inanın ki ucuz marketlerde satılan kampanya televizyonlar bile daha hızlı ve sorunsuzdur. Sorusu olanlara yardımcı olabilirim. Son olarak "savasbaba35" kullanıcıya da yardımlarından ötürü teşekkür ederim.
    Not: Tüketici Hakem Heyetine Yasal Faizini de istediğimi belirttim (ben tvyi aldığımda Dolar 2,40 civarıydı şimdi 3,50 civarı) bunu da göz önünde bulundurun. Herkese güzel günler dilerim.

Arkadaşlar Merhaba. Bendeki 2017 model 43PUS6412 Philips Android TV'yi Samsung Galaxy S4 üzerinden Samsung'un kendi menüsünden mirroring yapmak istediğimde cihaz bulunamadı diyor.

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

Öte yandan arkadaşın evindeki birkaç yıllık (Android DEĞİL) yine eski bir Wifi'li Philips TV'si benim S4'e ilave uygulama yüklemeden, yıkarıdaki Samsung/Android "Screen Mirroring" bölümünden doğrudan sorunsuz bağlanıyor. Benim 43PUS6412'de ise belirttiğiniz gibi Google Home dışında (Chromecast) TV'ye bağlanabilen uygulama yok. O da hasbelkader bağlanıyor, canı istediğinde, ve yarım yamalak, TV'yi reboot edince falan.

Sorum şu; sizinde mesajınızda belirttiğiniz gibi bu Android TV'lerde Miracast olmadığı için mi Google Home çöpüne mecbur kalıyoruz?

Bir de yabancı bir forumda da gördüm, Android 6 olan Philips TV'lerde TV'yi birkaç kez standby moduna aldıktan sonra (mesela gece yatarken tabiki) sabah tekrar açtığınızda arka plandaki Google Cast Receiver yanıt vermiyor, TV'yi fişten sökmek ve yeniden bağlamak gerekiyor. Yani Android + Philips problemi casting konusunda resmen ızdırap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Kasım 2017; 12:35:15 >

• Tv ayarlarindan miracast ayarlarini ac. Ekstra bir kac ayar daha acman lazimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

Tv ayarlarindan miracast ayarlarini ac. Ekstra bir kac ayar daha acman lazimdi

Tv ayarlarında Miracast yok hocam. Sanırım 2017 modellere koymuyorlar Miracast, onun yerine Chromecast var ama o da çok dandik çalışıyor ve çoğunlukla düzgün çalışmıyor.
    Philips yazılım güncellemeleri de bu Android sorunlarını içermiyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Kasım 2017; 13:40:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Tv ayarlarında Miracast yok hocam. Sanırım 2017 modellere koymuyorlar Miracast, onun yerine Chromecast var ama o da çok dandik çalışıyor ve çoğunlukla düzgün çalışmıyor.

evet miracast philips tv de yok. o yüzden chromecast mecburen kullanıyoruz. miracast olsaydı telefonunuzun bahsettiğiniz mirroring ile bağlanması sağlanabilirdi diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonulbas

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

evet miracast philips tv de yok. o yüzden chromecast mecburen kullanıyoruz. miracast olsaydı telefonunuzun bahsettiğiniz mirroring ile bağlanması sağlanabilirdi diye tahmin ediyorum.

Cevabını için sağolun hocam. Bir de şunu farkettim. Benimki 2017 model olmasına rağmen sesli arama (telefondaki Android Remote TV uygulaması ile) özelliği bazen TV'de tepki vermiyor, Google'ın kendi arka plan uygulamaları sessizce çöküyor ve ekran yansıtmadan tut, Youtube'a kadar birçok Android uygulaması TV'yi fişi söküp yeniden açana kadar düzelmiyor. Yani instabil. 2015 ve 2016 Philips modellerinde de aynı durum var mı son firmware güncellemelerine rağmen?

• Merhaba arkadaşlar
    TV'nin garantisinin bitmesine 2 ay kaldı.
    Alt orta kısımda sanki bir kararma var.
    Acaba tüketici heyetine başvursam değişiklik yapılır mı ?
    Bu konudaki çoğu arkadaş tvlerini iade etti sanırım.
    Yardımlarınızı bekliyorum

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 14 Kasım 2017; 18:54:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AsSakallıDede

Merhaba arkadaşlar
    TV'nin garantisinin bitmesine 2 ay kaldı.
    Alt orta kısımda sanki bir kararma var.
    Acaba tüketici heyetine başvursam değişiklik yapılır mı ?
    Bu konudaki çoğu arkadaş tvlerini iade etti sanırım.
    Yardımlarınızı bekliyorum

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

Hocam en altta 3. Ve 4. Resimler fena duruyor. Yanma tarzı bir sorun var. Bulutlanma olarak kendini göstermiş. Philips 2 ay boyunca garantinin dolmasını hedefleyerek sizi oyalayacaktır. Vakit kaybetmeden Tüketici Hakem Heyeti makamına başvurun. Öncesinde servis gelip rapor tutsun bence. Ama sürecin uzamasına izin vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 14 Kasım 2017; 19:24:16 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam bir şey var di mi siz de gördünüz.
    Şuan için sıkıntı olmasada belki ileride sıkıntı oluştaracak.
    Garantisi bitmemiş.
    Garanti süresi Tüketici heyetine başvurduğum süre olarak baz alınmıyor mu? Hemen sonuç çıkmaz muhtemelen tüketici haklarından.
    Servisi arayıp gün alırım.
    Servis muhtemelen ' bir şey değildir o bahane aramayın' der.
    Bizde tüketici haklarına gideriz.

Birkaç foto daha ekledim.
    İlginiz için teşekkür ederim.

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 14 Kasım 2017; 19:39:38 >

• selam arkadaşlar
    bi sorum olacaktı tüketici mahkemesi ile tvyi iade eden arkadaşlarım alırken ödedikleri parayı mı iade alıyolar yoksa güncel lsite fiyatından mı? bende mahkemeye başvurmayı düşünüyordum ama birde baktım ki 55puk7150 modelini 3500 tlye almışken 55puk7100 modeli bile suan 7000 tl. ne yapsam kafam karıştı
  • AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Servis çağırın servis fişinine sorunu ve yapılan işlemi yazdırın sonuç alamazsanız hakem heyetine başvurun.Ben hakem heyetini kazandım karş taraf mahkemeye itiraz etti o da lehime sonuçlandı para iadesi kararı çıktı.

• virusbass V kullanıcısına yanıt
    Fatura bedelini iade alıyorsunuz.

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    Servisi çağırdık.

Pazartesi gelecekmiş.

Bakalım belki tamir ederler.

• İnsanın bazen nutku tutulur ya. Bende böyle bir hata ile aldım 40pfk6510'u. Ambilight olmasa yanından bile geçmezdim gerçi. Şuan evde tutmanın tek sebebi de ambilight olması.
    Televizyonun fişi ve uzatma ile akraba olduk artık. Hayatımda aldığım hiç bir teknolojik ürün bu kadar başarısız çıkmadı. Kumanda donar.Fişi sök tak. Kapatırsın. Açılmaz. Fişi sök tak. Kanal değişmez. Fişi sök tak. Gece uyku tutmaz. Biraz televizyon seyredeyim dersin. Salonda koltuğa uzanırsın. Bir bakmışsın ses açar açmaz kendi kendine 50'ye gelmiş. Çoluk çocuk herkes ayakta. Bir işletim sistemi bir cihaz ile bu kadar uyumsuz olabilir. Aldığım güne gerçekten lanet olsun.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Eskiden miracast özelliği vardı ancak android tv ler artık bu özelliği kullanmıyor. Sadece google home üzerinden ayna ekran yapabiliyorsunuz.
  • tarlabasi kullanıcısına yanıt
    Al benden de okadar hergün kendime soruyorum bu hatayı nasıl yaptım diye basiret bağlandı heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: ms3907

Eskiden miracast özelliği vardı ancak android tv ler artık bu özelliği kullanmıyor. Sadece google home üzerinden ayna ekran yapabiliyorsunuz.

Evet hocam ancak pek memnun kalmadım. Stabil değil. Sanırım güncellemeler ile düzelebilecek bir konu da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Kasım 2017; 18:13:9 >
  • tarlabasi kullanıcısına yanıt
    bende de pus8700 serisi var. ben de bir umut aldım, stabil olmama ihtimalini bilmeme rağmen ama olmadı. bu kadar para verip karşılığını alamadığım tek elektronik cihazımdır sanırım. philips 2015 tv'lerinde android'e yetecek donanım gücünü ayarlayamadı ve yazılım güncellemelerle de durumu kotaramadı, aksam eve gelip film keyfi yapma niyetiyle uzanıyorum koltuğa takıyorum flash'ı alıyorum kumandayı elime filmi açmaya gelene kadar kitleniyor, illa fişi çekmek gerekiyor. güç bela açıyorsun filmi ortalarında sebepsiz ses gidiyor, kitleniyor vs. yazıklar olsun
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.