Şimdi Ara

2015 Opel insignia 1.6t benzin artı Lovato simit LPG Cosmo Limusine paket detay sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2015 model Opel insignia 1.6T benzin+ Lovato LPG Cosmo limusine paket aracı dün itibari de almış bulunmaktayım
    Aldığım yerden İstanbul’a gelene kadar 1000 km şehirlerarası yol yaptım ve aracı bazı testleri tabi tuttum bazı sorular aklımda kaldı bunları sırayla soracağım cevap verirseniz çok memnun olurum

1- araç ilk çalıştığında titreme yapıyor LPG ye geçince titreme duruyor
    2- araç 120 yi geçince hem direksiyon ama daha fazla arabanın kendisi titriyor sallanıyor

3- hafızalı koltuk kontağı kapayınca geriye otomatik gidiyor ama binince eski haline bazen geliyor bazen gelmiyor

4- yan aynalar sadece kumandadan katlanıyor otomatik katlanmıyor

5- koltuk hafıza nasıl yapılıyor

6- far yıkama nasıl çalışıyor

7- bagaj içerden nasıl açılıyor

8- özellikle 2000 devirde 100 de iken birden 2500 devire hızla atıyor ve araç silkeleniyor

9- benzini daha fazla kullanıyor LPG’li araca göre

10- motor suyunun içinde hafif yağlar var
    11- araç ekranında navigasyon ve geri görüş kamerası yok bu normal mi

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim ellerinize sağlık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Öncelikle Insignia'larda limuzin diye bir paket yoktur. Al-satçıların ruhsatta kasa tipi olarak gördüğünü paket zannetmesidir.

Sizin sorularınıza cevap yerine kendi bildiklerimi yazayım. 2015 model makyajlı yani A2 kasada direkt enjeksiyon benzinli motor kullanılıyor. LPG ile en az uyumlu motor desek yeridir. Kullanıp memnun olan olsa da söktürüp atan çoğunluktadır. Bir de motor suyunda yağ var demişsiniz. Bir an önce işi bilen bir ustaya aracı göstermeniz lazım. Koltuktur aynadır bunlar sonraki aşama.

• ilk işiniz lpg den kurtulmak olsun,arabayı benzinde kullanın. sökmeye gerek yok sadece lpg de kullanmayın yeter.
    bu sorunlar benzinde kullanırken oluyor mu ona bakın. lpg deposunu tamamen bitirip benzinde devam edin.arabayı depoyu bitirene kadar kasmayın,sıkıştırmayn
    ikinci işiniz güvenilir usta varsa,bakın tekrar söylüyorum GÜVENİLİR USTA varsa arabanizi götürüp motoru yukarıdan aşağıya iyice kontrol ettirin,ve bundan sonra lpg de binmeyecegim demeyi de unutmayın.
    usta yoksa yetkili servisin yolunu tutun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size birkaç gün önce facebook grubunda yazmıştım.
    Motor lpg uyumlu değil çok benzin tüketir dedim fakat sanırım pek ciddiye almamışsınız.

1) Bir süre (150-200km) sadece benzinde binin düzelmezse subap olabilir.

2) Önce lastik basınçları kontrol edilecek.
    Ardından tüm jant ve lastikler kontrol edilecek. Jantlarda yamukluk varsa düzeltilecek.
    Lastikler eskiyse bir ihtimal o yüzden de yapabilir. Son olarak düzgün bir rot balans yapılması lazım. Muhtemelen balans sorunudur.

3) Araçtan indiğinizde aracı kilitlemezseniz tekrar bindiğinizde öne gelmez. Kilitlerseniz öne gelir.

4) Normaldir.

6) Yalnızca farlar açıkken çalışır. Silecek kolundan cama su verdiğinizde farlar açıksa aktif olur.

7) Bagaj bildiğim kadarıyla içerden açılmıyor. Siz araçtayken otomatik kilitleme aktifse dışarıdan biri açamaz. Siz aracın kilidini açarsanız dışarıdan el ile açılabilir.

10) Yağ soğutucu ile alakalı olabilir. Hızlı şekilde çözülmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    Çok tşk ederim

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Çok ama çok tşk ederim

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Çöm sağollun

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Bu arada estağfurullah hocam verdiğiniz katkıyı dikkate almamak hadsizliği yapmadım sadece karat vermiştim ben ayda çok km yapıyorum 2-3000 civarı o yüzeyden yakıt masrafı önemli bşr de karar vermiştim artık nasibime güvenip .. en kötü istanbul ş içi LPG ş arası benzinde kullanırım olmazsa diye düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.