Şimdi Ara

2015/2016 Model 4x4 Pick up tavsiyesi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
5.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çalı ve ağaç çiziklerinden endişe duyduğum için ve yüksek tüketimden dolayı yüksek model 4*4 almaktan vazgeçtim. Araziye, ormana girdiğimde çizilecek diye düşünmemeliyim.
    2.araç olarak eski pick uplardan almak daha mantıklı geliyor.
    Land Rover 110 pick up veya toyota hilux n65 kasa bakıyorum. Land'ı çok çılgın bir görünüme sokabilirim ama kullanımı düşündürmüyor değil. Sürüş yapmadan satın almayacağım.
    Toyota hilux daha kullanışlı ama temizini ve fiyatını denk getirmek süreç isteyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkinenk

Çalı ve ağaç çiziklerinden endişe duyduğum için ve yüksek tüketimden dolayı yüksek model 4*4 almaktan vazgeçtim. Araziye, ormana girdiğimde çizilecek diye düşünmemeliyim.
    2.araç olarak eski pick uplardan almak daha mantıklı geliyor.
    Land Rover 110 pick up veya toyota hilux n65 kasa bakıyorum. Land'ı çok çılgın bir görünüme sokabilirim ama kullanımı düşündürmüyor değil. Sürüş yapmadan satın almayacağım.
    Toyota hilux daha kullanışlı ama temizini ve fiyatını denk getirmek süreç isteyecek.

Ssangyong Actyon Sports da düşünebilirsin hocam 2.el 4x4 alacaksan, fiyatları çok uygun bildiğim kadarıyla, 2000cc otomatik vites.
  • Amarok kullanıyorum, manuel 4x4 izmir şehir içi ortalamam 8,4 LT. Hafta içi işe gidip gelme , bazen mal taşımada kullanıyorum, hafta sonuda dağlara vuruyorum bu güne kadar beni yarı yolda bırakmadı. Üzerinde BF Goodrich AT lastikler var, normal asfalt lastikleri ile 8 litre civarı tüketim vardı.

Şimdi bu segmentte araç kullanmayan kişilerin yorumları ile hareket ederseniz üzülürsünüz. Benim arkadaşım L200 aldı, ne zaman benim aracıma binse hata yaptım diyor. Hilux te tercih edilebilir.
  • Bunların içerisinde en mantıklısı amarok, çünkü motor hacmi 2.0 olduğu için toplam yıllık MTV 2.772 TL (altı aylık 1386). Hilux ve L200'ün motor hacmi 2500 motora girdiği için yıllık MTV 4.158 TL (altı aylık 2.079 tl).

MTV önemli değil diyorsanız L200 her türlü diğer araçları tokatlar. Ayrıca fiat fullback de L200 alt yapısı ile üretilen bir araç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Amarok kullanıyorum, manuel 4x4 izmir şehir içi ortalamam 8,4 LT. Hafta içi işe gidip gelme , bazen mal taşımada kullanıyorum, hafta sonuda dağlara vuruyorum bu güne kadar beni yarı yolda bırakmadı. Üzerinde BF Goodrich AT lastikler var, normal asfalt lastikleri ile 8 litre civarı tüketim vardı.

Şimdi bu segmentte araç kullanmayan kişilerin yorumları ile hareket ederseniz üzülürsünüz. Benim arkadaşım L200 aldı, ne zaman benim aracıma binse hata yaptım diyor. Hilux te tercih edilebilir.

Çalı çırpı düşündürüyor. Mesela zeytin bahçemizin birine 70-80 metrelik sağı solu çalı çırpı olan, yağış durumuna göre çamurlu bir yoldan gidiliyor. Burdan geçerken kesin o dallar arabanın sağını solunu çizecek. :( Yeni bir Amarok veya Hilüx'ü kaçımız öyle bir yoldan geçirir! Amarok'a gelince kocaman cüssesine göre 8 lt makul bir değer.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Amarok kullanıyorum, manuel 4x4 izmir şehir içi ortalamam 8,4 LT. Hafta içi işe gidip gelme , bazen mal taşımada kullanıyorum, hafta sonuda dağlara vuruyorum bu güne kadar beni yarı yolda bırakmadı. Üzerinde BF Goodrich AT lastikler var, normal asfalt lastikleri ile 8 litre civarı tüketim vardı.

Çalı çırpı düşündürüyor. Mesela zeytin bahçemizin birine 70-80 metrelik sağı solu çalı çırpı olan, yağış durumuna göre çamurlu bir yoldan gidiliyor. Burdan geçerken kesin o dallar arabanın sağını solunu çizecek. :( Yeni bir Amarok veya Hilüx'ü kaçımız öyle bir yoldan geçirir! Amarok'a gelince kocaman cüssesine göre 8 lt makul bir değer.

Benim aracımın her yanı çalı çırpı çiziği malesefki , o yüzden dodik ve kapı koruma taktırmayı üşünüyorum. Çözüm bu

• Mat kaplamalardan yaptırın arkadaşlar çizik için .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Traktör çalı çiziği için dirençli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: KalifiyesizEleman

L200 》 Arazi için yapılıp şehir yaşamına uygun haline getirilmiştir.

Hilux,Navara,Ranger 》 Şehir için yapılıp arazi yaşamına uygun hale getirilmiştir.

Kesinlikle L200.

Hilux tam bi arazi aracıdır, diğerlerine katılıyorum.

• Defender pick up alındı.
  • quote:

Defender pick up alındı.

hayırlı olsun konunuzu takip ediyordum , aldığınız araç hakkında detay bilgi fiyat vs hatta fotograf paylaşırsanız sevinirim .
    + ları - leri nelerdir aracınızın , off road modifikasyonu sırasında harcanan para ve zamanla ilgili de bilgi verirseniz memnun oluruz .
    tekrar iyi sürüşler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpinepro

quote:

Defender pick up alındı.

hayırlı olsun konunuzu takip ediyordum , aldığınız araç hakkında detay bilgi fiyat vs hatta fotograf paylaşırsanız sevinirim .
    + ları - leri nelerdir aracınızın , off road modifikasyonu sırasında harcanan para ve zamanla ilgili de bilgi verirseniz memnun oluruz .
    tekrar iyi sürüşler .

Teşekkür ederim. Defender'ımı geçtiğimiz perşembe günü sattım. Tam 6 ay bana öyle güzel hizmet etti ki!

Öncelikle aracımın motor şanzuman ve boya durumu çok iyiydi. Kaporta boya masrafım olmadı hiç.
    * Aksesuar olarak ön çamurluk dodikleri, moonvisor, kar tipi havalandırma, kaput şişirme ve snorkel takdım. (1000tl)
    * -50 ofsetli siyah jant ve 265 75 16 ebatında jant lastik alıp taktım (4000tl)
    * Farlarını yeniledim, eskimiş kabloları değiştirdim (500tl)
    * Sıfır radyatör ve akü taktım. (1300 tl)
    * Kasaya branda yaptırdım (250 tl)
    Bunun haricinde klasik periyodik bakım yaptırdım.

Defendr'imi hem zeytin hasat işlerimde hem de dağ-yayla gezilerimde kullandım. Gün geldi 1 ton zeytin yükleyip üzerine 10 kişi bindirdim sarp geçitlerden kayaların üzerinden tırmandım, gün geldi çamur deryasına korkmadan daldım. Çok keyif aldım.
    * Dezavantajları; tek kabin olması, şehir içinde hidrolik olmayan direksiyonun kullanımı alışkanlık istiyor. Yalıtımdan ve motor gürültüsünden uzun yol yapması zahmetli.
    * Avantajları; bambaşka bir keyif, şehirde, yolda, köyde, arazide tüm gözler ve ilgi üzerinizde, 4 çeker traktörlerin yük işlerinin hepsini yapıyor, her yere çıkıyor, parçaları ve bakımı ekonomik

Benim şansıma aracımın motoru çok diri ve ciğerli idi. Performans sorunu yaşamadım.
    Nakit ihtiyacım olmasaydı satmazdım. Önümüzdeki sene temiz bir 4 çeker L200 alıp modifiye yapma niyetim var. Land'a attığım yükü taşıyamam belki ama güçlü motoruyla römorkla iş görür gibime geliyor.

2015/2016 Model 4x4 Pick up tavsiyesi?

• Konunun üzerinden oldukça zaman geçmiş. Yaklaşık 5 ay önce 2008 ford ranger 4x4 thunder otomatik vites arazi aracı aldım. Satın aldığımda kupadan yükseltme yapılmıştı ve 31 inç mt lastik-offroad jant bulunmaktaydı. Ben ise aracıma şnorkel, sentetik halatlı vinç ve arkaya çeki demiri eklettim. İşlerim için bir de römork aldım. Arazide 40 gün aralıksız yüklü kullandım. Herşeyin üstesinden geldi. Tek sıkıntı yakıt. Ortalama 70-80 kuruş arası yakıyor. Sanırım 2-3 sene kullanmaya devam edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.