Şimdi Ara

2015-2016 KYK Yurt Sonuçları [AÇIKLANDI] (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.647
Cevap
21
Favori
53.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frank W.

quote:

Orijinalden alıntı: VeniVidiVecihi

quote:

quote:

İzmir İnciraltı Atatürk Yurdu.Bilen,kalan,kazanan var mıdır ?

Fakülten bucadaysa ulaşım sıkıntı biraz.Uzun sürüyor yol bucada kalan arkadaşların derse 10 dk kala çıkacakken sen 1 saat önceden yollara düşecen.Ayrıca millet hadi dışarı çıkalım falan diye Bucada takılırsa ki öyle olduğu zamanlar çok olacak yine sıkıntı.Bornovaya daha da uzak eğer Egedeysen.İnciraltı Deu kampusundeysen süper tabi.Yemekleri on numaraymış odaların kalabalık olduğundan söz ediyolar.Ayrıca yurt denize sıfır İnciraltıda kıyak yerdir.Sahilde kafeler balık restoranları vs vardır.Sessiz sakin İzmirde takılacak yerlerden birisidir.

Tinaztepe'deyim hocam.Ulaşım çok büyük sıkıntı olucak gibi.Ama araştırdığım kadarıyla yurt hakkında çok fazla olumlu şey söyleniyor.Zaten konumu harika.Acaba artıları yol sıkıntısı eksisini bastırabilecek mi görücez

Konum olarak dediğim gibi harika.İnciraltı çok güzel bir yer zaten fotoğraflarına bakarsan anlayabilirsin denize sıfır yurdun var.Yemek sistemi de aynı şekilde çok güzel.Bir sürü çeşit yemek çıkıyor senin o yemekte 5 TL limitin var. Atıyorum ana yemekte tavuk,köfte,kuru fasulye birini seçersin.Yanına çorba seçersin.Geri kalan limitle de tatlı veya salata seçebilirsin.Her yemeğin belli fiyatı var 5 TL ye kadar istediğini seçebiliyosun.Sistem güzel yani tek bi yemeğe mahkum etmiyo seni seçenek çok.Tek sıkıntı odalarda 6 kişi falan kalındığı oluyomuş.

Ulaşım da şu şekilde olacak.Yurdun önünde otobüs durağı var İnciraltı-F.Altay.O otobüse binip F.Altayda iniyosun.F.Altaydan da direk Tınaz kampüse giden otobüs var.O otobüse binceksin trafiğe girmiyo otobandan gidiyo zaten Tınaz kampüsü de hemen otoban çıkışında.Ulaşılabilirlik açısından rahat sonuçta direk yurdun önünden otobüse binip aktarmayla kampüste olacaksın ama mesafe olarak uzak biraz.

Yakın arkadaşım geçen sene İnciraltında KYK yurdunda başladı.Ama ulaşım ve dediğim arkadaş buluşma meseleleri canına tak etti ekim kasım gibi Bucada Dokuz Eylülün yurdu var oraya kaydoldu.Tabi kişiden kişiye değişir ama ben olsam bende tahammül edemezdim İnciraltı yurduna.Ulaşım süresi çok sıkıntı dediğim gibi sadece okula gitmek olarak düşünme.Bi zaman sonra arkadaşlar kaynaşıcak hadi bişeyler yapalım dendiğinde Bucada takılma kararı alıncak tabi herkesin yurdu oralarda olduğu için.Geç saatlere kadar oturamıcaksın son otobüsler 12 de olduğu için.Ayrıca gelmeye de üşeniceksin.Dezavantajları var işte dediğim gibi.Bahsettiğim Dokuz Eylül Yurdu 400 TL civarı bişeydi.Düşünürsen tavsiye ederim

Detaylı cevap verdiğin için teşekkür ederim hocam
    Bahsettiğin Dokuz Eylül yurdu bana zaten çıktı ama maddiyat olarak daha avantajlı olduğu için kyk yurtlarını bekledim.Okulun yurtları için kayıt tarihi bitti diye biliyorum dün.Kalite olarak da gayet iyiye benziyodu ama fırsatı kaybettik sanırım.Ben yine de İnciraltı yurdunu denemek istiyorum.Eğer çok fazla sıkıntı olursa seneye eve bile geçebilirim.

• Acıyokraki kullanıcısına yanıt
    evet kaydı orada yaptırdım. Bnde sınıfa daha çıkmadım ben sinopta yaşıyorum. İlk gün bakalım ne yapacağız ama bn 21 inde sınava girecem hazırlık atlatma sınavı :D
  • Arkadaşlar mersin 286 yedek. Gelir mi gelirse kaç haftaya ve ilk yedek yerleştirmeler ayın kaçında yapılacak? Ona göre yarın gidip özel yurt bakınacağım eğer yakın tarihteyse beklemede kalacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Don Quilote

quote:

quote:

quote:

2 senedir ordayım bu sene 3.senem olacak

Hangi fakülte peki ? Ve yurdu biraz anlatır mısın? Ben Tinaztepe'de eğitim görücem yurt değiştirme imkanım olabilir ama yurt hoşuma gitti biraz sence değer mi değiştirmeye?

Tıptayım ben. Oda arkadaşlarım 1 sene tınaza gidip geldi. Yurt iyidir odalarda tuvalet banyo var 4-6 Kişilik odaları var biraz Israr edip B C D blokta kalmaya çalış onlar 4 Kişilik. Deniz manzarası bile var hocam

Zaten fotoğraflarına baktım ve olumlu düşünmemde çok büyük etken oluşturdu.Hangi blokta kalınacağı ne zaman belli oluyor ?

Kayıt sırasında boş yere veriyorlar zaten hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akp ye üniversite konusunda övgü yagdiranlar bide mezun olunca gorcem sizi. Cogunuz niteliksiz is bulamayan baraji geçip uni.okuyoruz diye gecinen tiplersiniz.mezun oluo issiz olunca göreceksiniz gerçek hayatı.bir egitim kurumu bu kadar mi rezil edilir en açık ornegi. Cok net söylüyorum allah mebin ve osym nin belasını versin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2 senedir ordayım bu sene 3.senem olacak

Hangi fakülte peki ? Ve yurdu biraz anlatır mısın? Ben Tinaztepe'de eğitim görücem yurt değiştirme imkanım olabilir ama yurt hoşuma gitti biraz sence değer mi değiştirmeye?

Tıptayım ben. Oda arkadaşlarım 1 sene tınaza gidip geldi. Yurt iyidir odalarda tuvalet banyo var 4-6 Kişilik odaları var biraz Israr edip B C D blokta kalmaya çalış onlar 4 Kişilik. Deniz manzarası bile var hocam

Zaten fotoğraflarına baktım ve olumlu düşünmemde çok büyük etken oluşturdu.Hangi blokta kalınacağı ne zaman belli oluyor ?

Kayıt sırasında boş yere veriyorlar zaten hocam

Peki şunu da sorayım.Kayıt için depozitoyu yatırdıktan sonra belgeleri ayrıca götürmeye gerek var mı kayıt süreci boyunca ? Çünkü İzmir'e çok uzak bir şehirdeyim.Okul için 27'sine bilet bulabildim senin dediğin şekilde olucaksa sanırım bana o 4 kişiliklerden kalmaz hiç

• Istanbul yedek 1055. Sizce gelir mi ? Ne zaman gelir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: egecano

evet kaydı orada yaptırdım. Bnde sınıfa daha çıkmadım ben sinopta yaşıyorum. İlk gün bakalım ne yapacağız ama bn 21 inde sınava girecem hazırlık atlatma sınavı :D

oo hadi bakalım hazırlığı geçersin inşallah bir yılın boşa gitmesin :) kyk çıktımı
  • Ya bu yurt ücretini ödemek için gittim ziraat bankasına bankamatikte ödemeler-yurtkur ödemelerine girdim T.C kimlik no'mu girdim işleminiz iptal edilmiştir dedi. Nasıl yapacaz kaydı kuydu?
  • erkek yurdu yedek istanbul sira 6 gelir mi? ne zaman gelir?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardman01

Ya bu yurt ücretini ödemek için gittim ziraat bankasına bankamatikte ödemeler-yurtkur ödemelerine girdim T.C kimlik no'mu girdim işleminiz iptal edilmiştir dedi. Nasıl yapacaz kaydı kuydu?

444 19 61 i aradım sordum ben

Genel bi hata imiş kyk eylül ödemeleri ve kayıt ödemeleri yapılamıyormuş 1-2 güne halledilecek dedi muhtemelen pazartesi yatırabileceğiz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim arkadaş ekim kasım gibi geçmişti yurda dilekçe verip.belli bi kayıt tarihi yok diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyanaa

Akp ye üniversite konusunda övgü yagdiranlar bide mezun olunca gorcem sizi. Cogunuz niteliksiz is bulamayan baraji geçip uni.okuyoruz diye gecinen tiplersiniz.mezun oluo issiz olunca göreceksiniz gerçek hayatı.bir egitim kurumu bu kadar mi rezil edilir en açık ornegi. Cok net söylüyorum allah mebin ve osym nin belasını versin.

ne güzel özetlemişsin be hocam olayı sonra üniversiteliler işsiz diye ağlıyorlar dışarıda.ee adam gibi puan yapıp adam gibi bölüme gittin de devlet seni işsiz mi bıraktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltali ilah

quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Orijinalden alıntı: baltali ilah

quote:

Orijinalden alıntı: bako39

Ybs

Ben de Ankara hukuk kazandım kapışalım mı?

Hukuk nedir?

Para karşılığında suçluyu suçsuz ya da daha az suçlu göstermek.

Kardeşim hukuk mezunu

4 yıldır boşanma avukatlığı yapıyor

Ayrıca icralara bakıyor

Adam evini arabasını aldı, evlendi, eşine araba aldı

3 katlı triplexe geçti

Köşe oldu resmen

• dostum böyle bir şey sorduğuna göre konuya 10 sn bile bakmamışsın demektir. yedek 6 en küçük ilçede bile ilk yedek alımında çıkar bilader bir de istanbul diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gehen gehen -- 5 Eylül 2015; 20:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stallone1

Beyler bende direk yerleşemediniz diyor yedek falan yazmıyo bir terslik mi var bu yedekler başka yerde mi yazıyo yardımcı olun lütfen bi

Yanlış bilgi verdiyseniz bir ihtimal o yüzdendir. Kyk bölge müdürlüğüne şahsi olarak başvurup durumunuzu anlatın. Geçen sene sizin gibi bir arkadaşım vardı. Misafir öğrenci olayı kalktı denilnesine rağmen misafir olarak kaldı. Sizde bunu deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Krznys

quote:

Orijinalden alıntı: Polynkies

Yurt çıkan arkadaşlara hayırlı olsun umarım memnun kalırlar. Çıkmayan arkadaşların da Allah gönlüne göre versin ne diyelim.

2.5 yıl Sakarya Kyk'da kaldım. Buraya yerleşip de soruları olan varsa sorabilir.

Hocam 54. Yedeğim gelir mi bir fikrin var mı.sakaryada Yurtlar nasıldır ortam falan. Bir süre kalıp eve çıkmayı düşünüyorum

54 gelir diye tahmin ediyorum. Ben yurtta kaldığım sürece memnundum. Bizim yurdun tek sıkıntısı yemeklerdi. Yurdun ortamı iyiydi bu biraz da şans işi. Odana gelecek adamlar iyi çıkarsa memnun kalırsın gıcık biri gelme ihtimali de var. Merak ettiğin bir şeyler varsa sorabilirsin.

• Benim oda tek kisilikmis beyler
    Ama ben tek kisi kalmak nasil olur bilmiyorum.
    Sizce avantajmi dezavantajmi

• quote:

bizim arkadaş ekim kasım gibi geçmişti yurda dilekçe verip.belli bi kayıt tarihi yok diye biliyorum

Peki saolasın.Deu'nun sitesinden kayıt zamanı vardı ama arkadaşına boş kontenjan denk gelmiş sanırım.Ki zaten yurt müdürlüğünü aradık asil liste zamanı bitti yedeklere geldi ama adam yedek olarak da halledebiliriz tarzı şeyler söyledi.Depozitoyu ödemeyi de göze alamıyorum açıkcası.Dediğin derece olursa mecbur geçicez artık
  • Anodora kullanıcısına yanıt
    nerden öğrendin tek kişilik olduğunu?
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.