Şimdi Ara

2014 model c180 serilerindeki agility tuşu hakkında yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nasipse yakın bir zamanda (20 gün içinde) 2014 c180 avantgarde sahibi olacağız. Başlıkta belirttiğim gibi merak ettiğim bir konu var, internette bayağı araştırdım fakat bir çok arkadaş farklı görüş belirttiğinden bu tuşun (orta konsolda yer alan) ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım.

mercedesin resmi sayfasındaki (http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/c-class/w205/facts/drivetrain/chassis.html ) bu konuyla ilgili yazıları okuyunca iyice kafam karıştı. Agility control ve agility select şeklindeki paketlerden bahsetmiş, avantgarde ve amglerde isteğe bağlı ekstra özelliktir denmiş.

arkadaşlar konu ile ilgili aydınlatırsanız çok memnun olurum.

not: daha önce mercedesin hiç bir arabasını kullanmadım ilk kullanacağımız araba bu olacak inş, cahilliğimi maruz görün

aracın donanımları ise şöyle;

agility select seçim tuşu
    sportif agility control adaptif süspansiyon sistemi

eco start stop, adaptif fren lambaları, park paketi, alüm. süslemeler ve aydınlatma paketi, ayna paketi.

• Hocam özel olarak ekstradan 4K küsür TL verip Airmatic almadığınız müddetçe tüm paketlerde o tuş aynı işi yapıyor. Eko, Konfor, Spor, Spor+, ve kişisel seçenekleri var. Hepsi değişik kombinasyonlarda Start/Stop işlevi, ESP, direksiyon hassasiyeti/sertliği, Gaz Tepkisi ve Vites geçme devrini ayarlıyor. Kişisel'de bu değerleri siz isteğinize göre spor ya da komfor olarak seçiyosunuz.

Eko: Start/Stop Açık, ESP açık, Direksiyon:konfor, Gaz Tepkisi: konfor, Vites Geçişleri: Konfor
    Konfor: Eko: Start/Stop Kapalı, ESP açık, Direksiyon:konfor, Gaz Tepkisi: konfor, Vites Geçişleri: Konfor
    Sport: Start/Stop Kapalı, ESP açık, Direksiyon:Spor, Gaz Tepkisi: Spor, Vites Geçişleri: Spor
    Sport+: Start/Stop Kapalı, ESP Kapalı, Direksiyon:Spor, Gaz Tepkisi: Spor, Vites Geçişleri: Spor
    Kişisel: Spor: Start/Stop Açık/Kapalı, ESP Açık, Direksiyon:Spor/Konfor, Gaz Tepkisi: Spor ve Vites Geçişleri: Spor/Konfor

Umarım özetleyebilmişimdir. Eğer airmatic paketi aldıysanız bunlara ek olarak süspansiyonları da Spor/Konfor olarak ayarlayabiliyorsunuz + Yol koşullarına göre gerekli ayarlamaları otomatik yapıyor araç.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.