Şimdi Ara

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
11
Favori
9.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sportage yada İx35 binecek kişi donanım fazla olmasından alır tabi benzinde binemez. 7-8 bin.lirayı sanki Dizele veriyormuş gibi verir satarken piyasası 60 mı en aşağı 65 e satar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Ben de tam tersini düşünüyorum. LPG takılmış araba 65 ediyorsa tertemiz benzinli araba 70 etmeli.
    Eskiden standart enjeksiyonlu atmosferik benzinli arabalara lpg mis gibi takılıyordu. 1000 liradan başlayıp en babası 2500 tl idi. İnsanlara cazip geliyordu tabi çünkü kısa zamanda amorti ediyordu kendini.
    Şimdi bu bahsedilen lpg kitleri hakkaten uçuk fiyatlı bana hiç mantıklı gelmiyor satarken de kesinlikle arabaya değer eklemez benim gözümde. Kimse kimseyi kandırmasın.
    Çok gezeceksen dizel al abi, yoksa otur benzinle devam et. Yanlış araba tercihi yapıp da para saçmanın alemi yok.

Not: LPG'li araç kullanıyorum 5 yıl önce takılmış standart BRC sistem var. Kim bilir kaç yıl önce kaç bin km önce kendini amorti etmiştir. Ve aracımın ikinci el fiyatlarına bakarsanız aynı km'de benzinli araçlar daha pahalı Doğrusu da budur. Benim araca 100bin km önce lpg takılmış. Satarken yalan mı söyliyim abi yeni takıldı diye.

• droid7399 kullanıcısına yanıt
    Sıvı sistem böyledir. Arabanın üzerine tam olarak koyar. Benimde garibime gidiyor ama olay şu. 60 alsa 7 ye takıcak olucak 67. Adam 65 e hazır alıyor mutlu oluyor bunun gibi... Senin lpg 1-2 lira üstüne koymaz daha hızlı satımı olur.
    Amorti etme olarak bakarsak ben 10 bin kmde amorti edicem :) 7 bin liralık taksam 20 bin kmde amorti ederim

• Harbiden bi kaç tl daha masraf yapılıp süper hale getirebilirlerdi o anahtarı

• Arkadaşlar bugün Mersinden Ankaraya yolcukluk yaptım. Aksaray tam ortada olduğum için gaz aldım. Türkiye Petrolleri Güvenal gazdan aldım. Tam 297 km yol.Fişin üstünde hem o an ki km ve yapılan yok yazıyor

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

Burda benide şok geçirten olay benzinde gitsem 10.5 lt yakacakken gazda 9 lt yakmış. 1.99 dan aldım ve 18 krş ediyor :) Hız 110-140 arası ortalama 120 diyebiliriz.

Hocam bence gazda iken benzin göstergesi doğru ölçüm yapamıyordur. Yalnız konuyu sürekli beslemeniz çok güzel. Şeytan diyor ki git 1.2 Tsi Leon al 0-100 9.9 sn sonra sıvı lpg taktırıp en düşük vergi dilimi ile bedava gez :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.5 sapma olsa 10 lt yakıyordur. Çünkü benim aracımın tüketimini biliyorum normal bu 10-10.5 lt değerler :)

Ben konuyu açıp gidenlerden olmayacam. Ben firma yetkilisi değilim ama burda ekonomi yapmak istediği arabayı yakıtı yüzünden alamayana yol göstermek için açtım. Benim aracıma yapılanlar ise örnek montaj ve örnek değerler :) Leon cam tavan ve led paketli alıp beleşe gezebilirsiniz :)
  • Bu sefer 2.5 3 lt daha fazla yaktı. Bu yüksek ve az yakışı aynı petrolden aynı pompadan almak farz oldu :) Ben konuda ne değer varsa hepsini paylaşıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

quote:

Orijinalden alıntı: furbur

Yerli üretimi desteklemek adına, marjet sıvı sistemi Antalyada takan yer varmı bayii yada servis biliyormusunuz?
    Kahramanmaraş baya uzak yoksa yaygınlaşmasını beklemek lazım, diğerlerine göre hesaplı gibi duruyor.
    Sanırım deposu stepnenin olduğu yere takılıyor.
    Stepneyi nereye koymak lazım.
    Çok yol yapan biri değilim ama bende sıfır aldığım 2012 spo eco var ve şu an 17600 km deyim, yinede bunu düşünmeye başladım.

Sizin neden gezmediğini anlıyorum. Çünkü Sportage yakıyor. Çok gezmeyi seven olmasanız dahi. Arabaya bakıyorsunuz yakıyor bu ya diyip evde oturuyorsunuz. Sizin durumu yaşamamak için aldığımızın ilk haftası hemen Lpg taktırdık :) konuya dönelim.
    Stepne evde duruyor. Uzun yolculuklar için isterseniz mini stepne alıyorsunuz...

Size en yakın montaj yapan bayi Konya Ademler Otogaz. Antalya bayisi ise 2 hafta içerisinde montaja hazır olucak inş.

Edit: Yazı ekleme

Arkadaş bilgi için teşekkürler o zaman Antalya da açılacak olanı bekleyeyim öyleyse.
    Çok gezmeyi severim ama esas işe giderken kapıdan servise bindiğim için olsa gerek o nedenle arabalarıma çok binemedim.
    Bundan önce 2004 marea vardı ona bile en son 2012 de sattığımda 38000 de idi.
    Neyse Antalya da olursa bu iş daha iyi olacak,tekrar teşekkürler.
    Herkese kazasız sürüşler olsun.

• furbur kullanıcısına yanıt
    Bekleyin şuan bayi ismi söylemiyorum ama eğitim ve montaj testleri devam ediyor. 1 hafta içinde montaja başlarlar ama siz 10-15 gün sonrasını bekleyin burdan bildiri yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 17 Ağustos 2016; 0:34:19 >
    Sağol arkadaş burdan izleyecem sizi.
    Güzel haber
  •  2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

16 ve 19 ağutosta Gülveren Milangazdan alındı ve tahminimce hava basıldığını düşünüyorum çünkü bugün 2 kere gaz alındı ve arasında 1.5 lt fark var sadece oda pompa tabanca farkıdır. Bundan sonra ş.içi değer gelicek arkadaşlar. 400-450 km arasında aynı tabancadan gaz alımı yapıcam

• 1418 km yol toplam 332 lira gaz alındı ve ortalaması 23 krş
  • Arkadaşlar. Aracımın Lpg dağıtıcısında arıza vardı ve bildirim yaptıktan 1 gün sonra Maraştan kalkıp Mersine geldiler. Parçayı ücretsiz şekilde değiştirip sorunu giderdiler. Marjet düşünüyorum ama servis sıkıntısı çekermiyim diye düşünmeyin aracınızda sorun var mı bildirin ayağınıza gelsinler... Esto Otogaza teşekkür ederim

Geçmiş olsun.
    .
    Araçta ne gibi bir sorun vardı. Nasıl belirti verdi.

• Donanımlı İşsiz kullanıcısına yanıt
    Lpg Dağıtıcısında sorun vardı senin arabadaki aynı sorun. Pazartesi bildirim yapıldı salı Mersine geldiler :)

Yavuz beyle konuştuğumda il dışındayım dedi. Demek sizin araç için gelmişler.
    .
    Geçmiş olsun.

• Donanımlı İşsiz kullanıcısına yanıt
    Aynen. Bir tanede montaj hatası yüzüne stop eden çalışmayan İx35 vardı onada baktılar.

Şehir yakıt değeri 15.6 LT
    14.3 LT Benzinde gösterdiği. Biraz daha rayına oturdu 1-2 doldurmada artık rayında gidecek diye tahmin ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.