Şimdi Ara

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
11
Favori
9.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lubex 0w30 SYN Tam sentetik yağdan sonra durum bu :) 2.5 Lt yakıt düştü :)
     2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yag konusu ile ilgili bilimsel aciklama tatmin edici degildi ki o halde bile ben asla vaz gectim dememiştim amacim ise markayi yakinen markaja aldim ve takipteyim bu yüzden merakima dayanamadim ve yaklaşık 2 ay evvel yetkili kisilerle gorustugumde yakin zamanda Antalyaya bayilik verilecegi hatta bayilik alacak kisinin aracina montaj yaptigi ve denemelere basladigini soylemislerdi ve hala beklemedeyiz..yoksa yag ile bi alip vermediğiniz yok ama bana hala yağ tavsiyesi mantik dahilinde gelmemekte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 8 Ekim 2016; 21:16:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Sebebi şu pompanın içinde egzantrik var bu devire göre pompalama gücü artıyor. Bu özellikle 5w40 kalın geliyor. Pompa basamıyor diye yanıt aldım.5w30 da dahil.
    0w30 0w40 yağ önerdiler. Ben 0w30 koydum sonucunu çok çok iyi.şekilde aldım. 3 Lt yakıt düştü :D Bir çok ustaya sordum. Güzel yağ koydun ama takip et 4-5 bin kmde 500 ml yağ eksilme yapabilir eklersin dedi. Şuan 1500 km oldu sıkıntısız kullanıyorum. Bundan sonrada çoğu aracımda Lubex 0w30 kullanırım

Bu arada kılıflar için teşekkürler kırmızı maviyi hemen aldım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Lubex 0w30 SYN Tam sentetik yağdan sonra durum bu :) 2.5 Lt yakıt düştü :)

Yağ değişiminde o kadar yakıt tasarrufu yapılmaz kardeşim, hava filitresi değişmiştir ve eskisi tıkalıdır, araç iyi nefes alınca daha verimli çalışmaya başlamıştır. Okadar ince yağ dizel arabada eksiltme yapar bu da sorun yaratır. Üreten mühendisin öngördüğü yağ değerlerini kullanmakta fayda var.

• earl2000 kullanıcısına yanıt
    Araç benzinli :) Şuan ki Dizel araçlar 5w30 Dpfli yada 0w30 kullanıyor. Hava filtresi ise çıkardığımda aman aman kirli değildi ama kullanılmış olduğu bariz belliydi. 30575 kmde bakıma girdim ne varsa değiştirdim. Şuan için memnunum bundan 3-4 ay sonrada gene aynı bakım parçalarını alıp değiştircem

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    :) benim kafa gitmiş kusura bakma, dizel sandım biran.

Ama hala yağın o performansı vermesinin imkansız olduğunu düşünüyorum.
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    Burda 15 Lt gaz yaktığı değerler var :) Bende şaşkınım. En en fazla sakin kullanımda 13 olur diyordum. Gaz pedalında yumurta misali. Ama 11.4 ü gördüm :)

eski/yeni kasaların anahtarları aynı mı?
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Aynı :)

yozgatLee0666

Marjette dolum benzin dolum pompasının yanından oluyormu prinsteki gibi
    benzin lpg geçişlerini test ettinizmi geçiş süresi ne kadar
    İlk çalıştırmada ne kadar süre bekliyorsunuz.
  • yumits Y kullanıcısına yanıt
    İlk çalıştırma Lpgdir. Geçiş süresi bekleme derdi yoktur :)

Ama normal giderken ben benzine alıcam dediğinizde 1-2 dkda geçiyor. 1 kere test ettim ne olacak diye ihtiyaç duymadım.

Depo kapağının oraya olur bu tamamiyle takan bayinin el becerisine kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 11 Ekim 2016; 9:45:26 >
  • Sivi sistemde olsa sonucta benzin deposunda bir miktar benzin olmasi gerekiyor. Peki sistem calisirken benzin pompasi calismaya devam ediyormu? Beli bir sureden sonra benzinin oktan degeri dusermi? Misal 3 ay yada 5 ay sonra benzine gecmek istedin , o benzin motora zarar verirmi? Yada islevselliginde bie sikinti olurmu?. Marjett tsi demi gdi demi daha iyi sonuc veriyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • batur17 kullanıcısına yanıt
    Pompa çalışmaya devam ediyor. Bu yüzden benzin bulunması lazım. Oktan değeri hakkın inan birşey bilmiyorum hiçte ilgilenmedim benzinle :) Motora zarar vermez. Oktan düşük olduğunda performans kaybı yaşarsın.
    İkisindede sıkıntısız çalışıyor. 1.2 105-110 1.4 Tsi 122 Bg de keçeli pompa olduğu için bir süre sonra geç marş basma durumu olur. 1.4 Tsi 125 Bg olanda kapsülü pompaya döndü aynı GDİ motor gibi buda giderildi :) Ha bu keçeli kapsül pompa olayı Marjetle alakalı değil Araba üreticisi ile alakalı.

•  2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı

Cevap icin tesekkur ederim. Marjet i takipteyiz:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • batur17 kullanıcısına yanıt
    Takipte kalın yeniliklerin hepsini burada paylaşırım sıkıntı yok :)

• 4-5 ay depoda kalan benzin solvente dönmeye başlar,oktanı düşer ama çokta sıkıntı yaratmaz,çekişi azaltır.sıvı sistemde gazdan benzine geçtikten sonra tekrar gaza geçerken benzin hattında kalan yakıt(1,5-2 lt) lpg deposuna geri dönüyor ve sıvı lpg benzin ile karışarak lpg ile beraber kullanılıyor.depoda 10 lt benzin bulundursan yılda 2 kere benzine geçsen birazını kullanarak birazını, lpg ile karıştırarak harcamış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 13 Ekim 2016; 17:25:54 >
  • 12.08.2016 tarihinde Marjet sıvı Lpg taktırdım bu zaman kadar ki gene ayrıntılı şekilde döküman paylaşıyorum...
    Arkadaşlar tam 78 Günde 10408 km yol yaptık. Değerler bizim için çok güzel.Benzinde 60 Krş ortalamadan hesaplarsak(60 Krştan aşağı yakmıyor çünkü :D) Şuan 3100 lirasını çıkarttık. Yani kaldı 900 lirası. Buda demek oluyor ki 1 ay sonra amorti ederim :D %52 tasarruf oranı. :D

• İstanbul yada trakya bölgesindeki bayiliklerle ilgili bir gelişme varmı, bu adamlar bayilik işini halledene kadar arabalar eskiyecek
  • Marjet bayi listesi. Yeni bayilikler verildi.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.