Şimdi Ara

2014 Kia Sportage 1.6 AT GDI Marjet Sıvı sistem Montajı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
11
Favori
9.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-3 ay arasında montaja başlanacak. Şuan arge aracı sipariş verildi hafta gelmesini bekliyorlar...

• Yıllardır soruları çalarak üniversitelere devlet kademelerine dolan adamların akademisyen olduğu ülkede nasıl ar-ge yapılacak. Ancak bundan sonra bir şey yapılacaksa yapılır...
  • Hayırlı olsun lpg candırda daha müşteri memnuniyetini görmeden bu kadar iddialı konuşmayalım.
    Maraşta üretilen lpgden pek hayır geleceğini sanmıyorum

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :) Müşteri memnuniyeti gördüğüm için söylüyorum. Kendimi geç 5 tane Marjet montajı oldu benim sayemde. 500 ü geçkin Marjet montajı var... 2sinde termo plastik borular sıkışık takılmış ses yapıyor o sorunda halledilecek. Hele 40 önce gün taktırdığım abi var. Şuana kadar 6000 km yaptı az yaktığı için bi tarafımızda don durmuyor dedi teşekkür etti bana :) Bunun gibi... Uzun yolda 2 lira LPGden 16 krş yaktı arabası 1 kere değil her uzun yolda :)

''Maraşta üretilen lpgden pek hayır geleceğini sanmıyorum'' Bu düşünceden kurtulmak lazım. Atikerde şuan Konyada üretiliyor ama piyasada çok büyük pay sahibi en büyük pasta sahibi bile olabilir... Marjet tabikide daha yeni 1.5 yıl olmuş piyasaya gireli buna asla laf söylemem ama 6 yıllık uzun bir süreç var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Teşekkür ederim :) Müşteri memnuniyeti gördüğüm için söylüyorum. Kendimi geç 5 tane Marjet montajı oldu benim sayemde. 500 ü geçkin Marjet montajı var... 2sinde termo plastik borular sıkışık takılmış ses yapıyor o sorunda halledilecek. Hele 40 önce gün taktırdığım abi var. Şuana kadar 6000 km yaptı az yaktığı için bi tarafımızda don durmuyor dedi teşekkür etti bana :) Bunun gibi... Uzun yolda 2 lira LPGden 16 krş yaktı arabası 1 kere değil her uzun yolda :)

''Maraşta üretilen lpgden pek hayır geleceğini sanmıyorum'' Bu düşünceden kurtulmak lazım. Atikerde şuan Konyada üretiliyor ama piyasada çok büyük pay sahibi en büyük pasta sahibi bile olabilir... Marjet tabikide daha yeni 1.5 yıl olmuş piyasaya gireli buna asla laf söylemem ama 6 yıllık uzun bir süreç var.

0 km aldığım corollama ilk 1 hafta gittim atiker gold taktırdım ve 15.000 km oldu çok memnunum.
    Aynı araca sahip bir arkadaşıma tavsiye ettim gittik aynı yerde aynı kiti taktırdık sahibi pişman oldu devamlı söyleniyor.
    Bu birazda şans işi galiba..
    Lpg argesi yapmak uzaya mekik fırlatmak değil ona rağmen hala adam gibi yakıt tüketim düğmesi koymayı bilmiyorlar :)
    Marjet gibi bayisi olmayan adı sanı duyulmamış mrkayı alıpta taktırmazdım çinki arızada muhatabım yok muhatabım olsa bana müdahalesi 1 hafta sürer.yanına geleceğini iddia edenler herhalde hazırda beklemiyor..

• LPG şanş işinden daha çok doğru montaj işi. Montaj rezilde eder vezirde :)
    Arıza durumunda taktırdığın yere haber verirsin. Taktırdığın yerden uzaksan arabaya atlar yanına gelirler. Bende abartma yok yanlış anlaşılmasın. Hem Fabrika montaj bayisi Esto Otogazdan(Türkiye Dağıtıcısı) hemde Sahibi Rüstem Dağ ve Fabrika montaj bayi sorumlusu Ali Dağ'dan güvence aldım. Bu 2 güzel insanı tanıdım. Maraşın ensesi kalın adamlarından. Mersinde 2 tane bayisi var şuan 2 tane daha bayilik verilecek... Ama sizide anlıyorum. Duyulmamış bir ürünü alıp kullanmama mantığı var ama şöyle mantıkta var herkes bu ürün duyulmamış diye kullanmasa kim satın alıp kulllanıcak ? :)
  • gdi motora sıvı sistem lpg konusunda marjet markasını tercih etmiş kullanıcıların yorumlarını görüp değerlendirmek oldukça fayda sağlayacaktır. şu an için çok mantıklı geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _mp_ kullanıcısına yanıt
    Normalde İx35 ve Sportage LPG Hakkında Facebook grubu var. Orda kullancılar mevcut ama o gruba üye olanların bende dahil 10-15 kişide takılı... 4010 kişilik bir grup ama yarıdan fazlasında ne araba var nede arabasında LPG takılır :) Dediğim daha yeni piyasaya girmiş. İlk arka depo pompası çinden çok düşük barda getirilmiş önde tek boost pompaya sahipti geçen kıştan itibaren 1 boost pompası daha eklendi ve arka pompa Walbro ile değiştirildi... Dahada geliştirilmeye devam ediyor çünkü AR-GE biterse kendinde bitersin...
  • Yani öyle bir anlatmışsınız ki markanın sahibi olduğunuzu falan düşündüm okurken.

Tamam memnuniyetinizi ifade ettiniz firma sahibi ile konuştunuz ama durun bakalım bir 1-1.5 yıl kullanın tam tandımanı alın belki sonradan performansı düşecek delinme vb durumlar meydana gelecek veyahut aracın motoruna zarar verecek gibi gibi...

Yani memnuniyet ifade edilir ama markayı övmrk tamamı ile saçmalıktır bu herşeyde böyle zira marka sen ğrünü taktırırken sahibi bile konuşur ama bir arıza olayında yanına gelse bile iyi davranmayabilir adam parasını almış çünkü.

• Otocar O kullanıcısına yanıt
    Marka sahibi değilim araştırabilirsiniz beni... Özelden ismimi kendimi tanıtabilirim

Memnuniyet konusunda evet memnunum. Ben şunu övüyorum ülkemizde böyle birşey yapılmış bunu hem destekliyorum hem övüyorum... Bu bir sıvı sistem lpg kitidir. Direkt enjeksiyonlu motorların doğasına uygun lpg kitidir... Motor zarar konusunda anca yanlış montajla yürütülürse zararı olabilir... Sıvı sistemde bir yeri delme yoktur(Yüksek basınç benzin pompası hariç her markada delinir yoksa yakıt verilemez)

Müşteri memnuniyeti kısmına gelirsek. Siz her hangi mal üretiyorsunuz. Adamın ne ayağına gittiğiniz yada yardım için ne bilgi verdiniz vs vs... müşteri hemen malı firmayı markayı kötüler. Böyle bir durumu üretici olarak istermisiniz? Bence hayır... Bu yüzden yanınıza geldiğinde kötü davranma gibi bir durum yok. Parasını aldı kenara çekildi durumu yok.

Cuma günü ilk montajlardan bir tanesi olan 2010 Tiguan 1.4 TSİ 150 BG motor olan aracın arka pompası değişti öne 1 tane daha boost pompa takıldı ve ücretsiz şekilde.Hangi firma laf etmeden bunu yapar. Bunu gördükten sonra firma olmuş dedim...

• Fiyat çok değil mi? 4000 tl ne kadar kullanımda kendini amorti ediyor?
  • Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    Fiyat piyasanın en uygunu. Benim aracım ortalama Ş.içi 60 krş ş.dışı 40-50 krş arası yakıyor. Uzun yolda 10-10.5 lt gaz Ş.içi ise 12-13 LT gaz yakıyor LPG 2 liradan alırsak ş.dışı 20-21 Ş.içi 24-26 krş 10 bin kmde kendini amorti eder :)
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    10000 km fena bir rakam değil aslında. Rahmetli babamın 2001 model bir megane ı var, şu anda ailem kullanmakta. Üzerinde tartarini lpg sistemi var, brc atıyorum 1000 tl iken bunun fiyatı 2500 tl idi gerçekten 10 yıldır sorunsuz olarak kullanıyoruz. Ancak benzin ayrı bir olay, eskiden pek yoktu ama şu anda yokuşlarda bayılmaya başladı araba, ayrıca titreme vs yapıyor. Ancak benzine geçince sanki farklı bir kimliğe bürünüyor, yağ gibi akıyor. Ben de sıfır araç bakıyorum sırf lpg bağlatmamak için düşük hacimli motorlara bakıyorum.
  • Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    10 yıllık LPG kiti ömrünü tamamlamıştır artık :) Diresk enjeksiyonlu bir araç alıp sıvı sistem takılırsa(Marka önemli değil) Meganeda yaşadığınız deneyimden daha iyi deneyim yaşarsınız... Tabi montaj doğruysa

Araba benzinde V12 gibi yakınca LPG de çok az kmde amorti ediyor. Kullanıma göre 3-5 ayda amorti etmeyi planlıyoruz. (Yıllık 25-30 bin km arası)
  • Umarım marjet yaygınlaşır hakettiği yere gelir bizde faydalanırız

• Kullanıcılar olarak temennimiz bu yönde ama geçmiş yorumlarda dedim gerçekten usta olan yere bayilik verme çabasındalar. Bu yüzden yavaş ama bunda 1 yıl içerisinde aşılacaktır...
  • Bizde o zaman 1.6 spo veya tucson alabiliriz

• 1.6 T-GDİ düşünüyorsanız 1-3 ay sonra montaja hazır ama 1.6 GDI için diyorsanız alacak gücünüz varsa beklemeyin alın takın sıvı lpgyi tuvalete bile arabayla gidin...
  • Maraş ve Türk,

Tutması zor. Yukarıda yorumlarda gördük, en azından alamancı akrabalarının yanına falan gitsinler, Alman teknolojisi diye çok tutulur. Buradaki fanboylar zirveye çıkarır. Ada'ma diyorum Türk AR-GE yapamaz mı ? Ada'm sen hangi mühendislik dalında Hede hödö yaptın. Mantık bu. Kendi AR-GE ye laf ATA'n Ada'mın ürettıi tek bişey yok, Türk üretimini kötülüyor. Neyse mobilden haberdar edemedim, kendi okursa cevap yazabilir.

Ben bu sistemi takip ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.