Şimdi Ara

2014 FIFA Ballon d'Or | Yılın en iyisi Ronaldo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
5.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KİM KİME OY VERMİŞ BURDAN BAKABİLİRSİNİZ:

http://resources.fifa.com/mm/document/ballon-dor/playeroftheyear-men/02/50/58/45/fboaward_menplayer2014_neutral.pdf

FIFA'nın yılın futbolcusuna verdiği Altın Top Ödülü sahibini buldu. Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, geçen sene olduğu gibi bu yıl da Altın Top Ödülü’ne layık görüldü.
    Tüm dünyanın heyecanla beklediği Yılın Futbolcusu Ödülü’nün sahibi bu yıl da değişmedi.

Real Madrıd'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Manuel Neuer'i geride bırakarak üst üste ikinci, toplamda ise üçüncü kez bu prestijli ödülün sahibi oldu. 29 yaşındaki Portekizli yıldız, ödülünü geçtiğimiz günlerde futbol kariyerini noktalayan Fransız yıldız Thierry Henry'nin elinden aldı. Geçen sene gözyaşlarına hakim olamayan Ronaldo bu kez gülümseyerek ödülünü ailesine armağan etti.

Geçen yıl, Messi'nin 4 yıllık hegemonyasına son vererek altın topu kazanan Cristiano Ronaldo, bu yıl da favori olarak görülüyordu. Geçen sezon La Liga'da 31 gol atan, Portekizli yıldız, Şampiyonlar Ligi'ndeyse fileleri 17 kez havalandırarak Devler Ligi tarihinin bir sezonda en çok gol kaydeden oyuncusu unvanını eline geçirmişti.

Geçen sene tarihinin 10'uncu Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu yaşayan Real Madrid'de Ronaldo bu başarının en büyük mimarlarındandı. Portekizli yıldız Dünya Kupası'nı tek golle tamamlasa da 2014 sezonunda Real Madrid formasıyla çıktığı 47 maçta 51 gol kaydetmeyi başardı.

Altın Top Ödülü’nü milli takım teknik direktörleri, kaptanları ve gazetecilerinin verdiği oylar belirledi. Atletico Madridli milli futbolcu Arda Turan ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de tercihlerini Cristiano Ronaldo'dan yana kullandıklarını açıkladı.

7 ÖDÜL DAHA SAHİBİNİ BULDU
    Galada, en iyi futbolcunun yanısıra yılın 11’i, yılın en iyi golü, kadınlarda yılın en iyi futbolcusu, erkek ve kadın futbolunun en iyi teknik direktörleri ile Fair-Play ve başkanlık ödülleri de sahiplerini buldu.

YILIN 11'İ
    Neuer, Sergio Ramos, Lahm, David Luiz, Thiago Silva, Di Maria, Kroos, Iniesta, Robben, Messi, Ronaldo.

EN İYİ GOL (PUSKAS ÖDÜLÜ)
    Real Madrid’in yıldız futbolcularından James Rodriguez, Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nda Uruguay’a attığı şık golle bu ödülün sahibi oldu.

YILIN TEKNİK DİREKTÖRÜ
    Dünya Kupası’nı müzesine götürmeyi başaran Alman Milli Takımı’nın teknik direktörü Joachim Löw, erkeklerde yılın teknik direktörü ödülünü kazanan isim oldu. Bu ödül için diğer adaylar ise, Real Madrid’in teknik direktörü Carlo Ancelotti ile Atletico Madrid’in teknik patronu Diego Simeone’ydi.

KADINLARDA YILIN TEKNİK DİREKTÖRÜ
    Yılın teknik direktörü kadınlarda da Almanya’ya gitti. Vfl Wolfsburg’un teknik direktörü Ralf Kellermann bu ödülü kazanan isim oldu.

YILIN KADIN FUTBOLCUSU
    Kadınlarda yılın futbolcusu Vfl Wolfsburg’un ve Alman Milli Takımı’nın yıldızı Nadine Kessler seçildi.

FIFA BAŞKANLIK ÖZEL ÖDÜLÜ
    Hiroshi Kagawa (Japon gazeteci)

FIFA FAIR PLAY ÖDÜLÜ
    FIFA Gönüllüleri

Kaynak: ntvspor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BENCE:

Yılın Futbolcusu: Ronaldo

Yılın ilk 11'i: Neuer, Lahm, Ramos, Godin, Alaba, Yaya Toure, Robben, Kroos, Messi, Suarez, Ronaldo

Yılın teknik direktörü: Simeone

En iyi gol: James Rodriguez

Tahminlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur01 -- 12 Ocak 2015; 15:08:47 >
  • tartışmasız Persie
  • saat kaçta? alıntı yaparak cevap verirseniz sevinirim. mobilim çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Messi ye vermezler ödülü bence neuer almalı.
    Hem klüpte hem ülkesinde kaleci olarak çok başarılıydı. Kaleciliğin tanımını değiştirdi bir kaleciden çok daha fazlası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efrasiyab42 -- 12 Ocak 2015; 15:02:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Messi ye vermezler ödülü bence neuer almalı.
    Hem klüpte hem ülkesinde kaleci olarak çok başarılıydı. Kaleciliğin tanımını değiştirdi bir kaleciden çok daha fazlası.

Yanlış yazdım Ronaldo diyecektim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01

quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Messi ye vermezler ödülü bence neuer almalı.

Yanlış yazdım Ronaldo diyecektim :D

Hocam ben messi hayranısınız diye messi dersiniz düşündüm:)
    Benim favorim de ronaldo ama neuer almalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efrasiyab42 -- 12 Ocak 2015; 15:17:05 >
  • Bence bu listede olmayı haketmeyen isimler var ilk olarak Varane - tamam çok yetenekli bir oyuncu olabilir ama daha göstermesi gereken çok şey var ayrıca 2 stoper oynayan bir takımdan 3 tane stoper alınması(Ramos,Varane,Pepe) bence çok mantıksız bi Chiellini bence çok daha uygun olurdu.

Veya perfonması gerçekten yaşlılığın etkisiyle de çok düşen Xavi de olmamalıydı bence onun yerine de tercihim Alexis Sanchez

Kesinlikle Ronaldo almalı
  • Neuer alır.

• Messi'ye çok verdikleri için Ronaldo'nun almasını istiyorum ama Neuer'in almasını daha çok istiyorum. Adamın tek şansızlığı Messi ve Ronaldo ile aynı dönemde olması.
  • Neuer harbiden çok iyi bir performans gösteriyor ama alması Ronaldo'ya haksızlık olur. Ronaldo alır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • inşallah no yer alır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suarez'in Ballon d'Or listesinde olmayıp da yılın takımına aday olması ilginç

• Eğer adalet varsa CR7 almalı Neuer ne la
  • hani saat 18:00 deydi!!!

• Hadi Bismillah hadi Cr7
  • Bu sene CR7 almasi lazim. Rekor üstüne rekor kirdi ve devami gelecek. tek kötü performansi Dünya Kupasi'nda oldu ama onda da zaten ilk 2 mac düzgün oynamadi bile.
  • Neuer alsın. Hak etti o adam.

• RONALDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  • Ballon D'or'u Neuer almalı. Bir kaleci olarak, o ödül için ilk 3'e kalabiliyorsan, zaten o ödülü hak edecek şeyi fazlasıyla yapmışsındır.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.