Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.874
Cevap
54
Favori
495.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sen panelin DVS Tunerini kullandınmı?? resim kalitesi ne alemde senin açından?

ben veya benim gibiler için+CS işi de yapanlar için bu panellerin DVB leri bize yaramaz! DVB işi salt FTA takılıp,başka da bir numara yapmak istemeyenler için olabilir
    ayrıca bunların resim kaliteleri de bizleri pek açmaz hatta hiç açmaz!

Kati913 için sana yazdım,bu cihaz 1 seneden fazladır artık üretilmiyor bitti bu seri! yerine geçecek bir seri de henüz yok Kati de! ya 2.el den bulacaksın ki bu da zor
    genel de 913 satan pek çıkmaz!
    Almanya daki HM-SAT zaten satmıyordu bu seriyi epeyi zamandır,ama Almanya da hala satan yerler var ama fiyat € 200/220 üstü gibi!!

sana tavsiyem bir süre DVB ye takıl,sen "CS" işi yapmak istiyormusun??aksi halde acele etme,MARA M9 var bir dostum da,olmadı onu sana transfer ederiz

++

@Gamer

sen aynen devam ediyorsun,garanti süresi için de 6/7 hatalı pixel oluşursa o zaman panel değişir nasılsa!

++

@notropil

kardeş sen bu kafayla panel filan alamazsın,CRT ye talim edersin sonra
    diagonal-interpolation CRT ler de az olur hatta olmaz ama Futbol maçlarında saha çizgileri yine işi bozar

"flat/correct-linear" diye bir düzlem çalışması bu paneller de "OLAMAZ"!! yok böyle bir teknoloji henüz!

yaw LOEWE ye neden gidiyon kardeşim,o herifler eskiden HiEnd lerin de Sharp Modül kullanırlardı,günümüz de ise Samy veya LGD den alıp takıyorlar!
    bunun MARKA ile alakası yokki,bu bir teknik durumdur "tüm panellerde"!

sadece işlemciden bazı düzeltmeler ile bunlara müdahale edilse bile yeterli olamıyor>>pixel yapısı ve konuşlanması sebebiyle!

Günümüz mevcut TFT-LCD panellerin de bir alay sorun/hata vardır! daha neti ise şudur CRT den sonra sorunlar giderek artmıştır! panel tip TV ler
    maalesef(bugün kullandıklarınız)her tarafı faul dür,alıp kullanıp izleyeceksiniz,fazla takılmayacaksınız orasına burasına
    bir de zırt pırt şikayet etmeyeceksiniz üreticiye;şurası böyle yapıyor burası kasıyor yok burası şöyle olur v.s vs v.s diye yazdığınız zaman herifler iyice panikleyip
    daha da bok ediyorlar panelleri SW ile oynayarak örneğin bir şeyi düzelteyim derken,bir diğer yerini bozuyorlar!

çünkü sistem baştan falso yaw! hiç bir teknik tam düzgün olarak işlemiyor,çünkü herifler "eşyanın tabiyatına aykırı" işlemler yapıyorlar ama iki kere iki dört ediyor ve bu kuralı
    kimse değiştiremez!

dolayısıyla siz bardağın boş tarafına değil de dolu tarafına baksanıza yaw

++

@Erdim Bey

Hocam EM lere henüz el atamadım sayılır,hafta için de inşaallah çoğunu cevaplarım
    senin ilk resimleri almıştım ve az da olsa falso vardı! ancak firma madem ılımlı yaklaştı o zaman fazla da acele etme+

Not;resim alırken panel iyice ısınsın(2/3 saat kadar)sonra çekin!

CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Günümüz mevcut TFT-LCD panellerin de bir alay sorun/hata vardır! daha neti ise şudur CRT den sonra sorunlar giderek artmıştır! panel tip TV ler
    maalesef(bugün kullandıklarınız)her tarafı faul dür,alıp kullanıp izleyeceksiniz,fazla takılmayacaksınız orasına burasına
    bir de zırt pırt şikayet etmeyeceksiniz üreticiye;şurası böyle yapıyor burası kasıyor yok burası şöyle olur v.s vs v.s diye yazdığınız zaman herifler iyice panikleyip
    daha da bok ediyorlar panelleri SW ile oynayarak örneğin bir şeyi düzelteyim derken,bir diğer yerini bozuyorlar!

CAN++

Hocam selamlar;
    Acaba OLED paneller yaygınlaşınca LCD-LED panellerdeki sorunlar olmayacak mı ve sizce ne zaman alınabilir fiyatlara düşer.

• albani kullanıcısına yanıt
    Üstad dahili maalesef istediğimi vermiyor. Panele haksızlık ediyormuşum gibi geliyor. Üzülüyorum inan baktıkça.

Kathi 913 içimde uhte olarak kalacak. Tam aradığım cihaz çünkü. Hem cam server (cs) hem de modül desteğinin olması ileride atımı istediğim gibi sürmemi sağlayacaktı.

Kathi den umudu kestik artık. Bahsettiğiniz mara m9 transferini nasıl gerçekleştireceğiz. Bonservisini ödeyelim bitsin bu ızdırap.

Geceleri uyuyamaz oldum bu konuyu düşünmekten. Panelin hakkını bir an önce verip karşısında keyifle çay yudumlamak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah aşkına artık bana tv ile ilgili soru sorma sony w9 , veya 4k tv lerinden git işte bütçene uyanı al.

yok işte piyasanın en iyi tv leri bunlar, 1 senedir yazıp çiziyoruz, paylaşmadıgımız değer , video , foto kalmadı daha ne diyeceğiz bilmiyorum ki.

hem x9005 4k hemde w905 sahibiyim , yan yana koyup karşılaştırma yorumlarını da yazdım ettim.

bunları da beğenmiyorsan , şüpheleniyorsan , daha ne alacan peki, tüplü tv ile devam edecen o zaman.

alırsın izlersin tv nin kendi tunerinde , tatmin etmezse gider technisat , kathrien kaliteli bir uydu alıcı alırsın.

sen tv yi al eve koy hele, kanal listesini yollarım , yollar birileri.

• @aydan

sorunları elbette olacak!

zaten bazı tipik sorunları sebebiyle yıllardır gidermek için uğraştılar ama kesin ne netice ne oldu ve düzeldimi diye bana sorarsan,ben panel işinde Babam çıksa bir şey söylese güvenmem
    ama işin için de "alamanlar" olsaydı bak onlara güvenirim!

1-RGB renk sorunu(Blue ve Red düşmesi,oturmaması ve ömrünü çabuk yemesi;valla kimse bir bok bilmiyor ne yediklerini,hele hele ben Kore lilere hayatta inanmam)

2-Ömür süresi;benim zaten ne eski nesil ne de yeni nesil paneller için ömür konusu hk.takıntım yoktur,kaç KM giderse gitsin,90 lardan beri aynı sallama ömür konusu
    devam ediyor bizim elimizdeki tek harbi uzun ömürlü panel Pio oldu,gerisi hikaye oldu,Oled paneller ömür konusunda çok iyi değildir!

3-Black&Contrast ise bir muamma gibi! bunu pratik de epeyi süre anlayıp öyle görmemiz gerekiyor,örneğin benim aradığım kriter "Sinema" olmasa bile iyi bir PJ gibi
    FILM sunabilmeli veya Pio gibi sıkı bir PDP gibi sunabilmeli,şu anda pek emin değilim açıkçası!

4-HIZ konusunda açıkçası çok fazla güvenim yok bu panellere! zaten bu konuları da es geçer gibi çakallar!

bütün bunlara ve diğer bir sürü faktöre göre bile olsa,en azından Oled paneller günümüz artık bıkkınlık veren klasik sorunlu günümüz panellerinden elbette yine de iyidir
    yani tek sorun pahalı olması,açıkçası bana 4 kağıda 55lik bir Oled panel verirlerse eyvallah derim,LCD filan istemiyorum gari

Kaldıki Oled panelleri sahaya çıkaran kim diye de bir bakmak lazım;birisi çakal Samy diğeri çakalın önde gideni LGE;iyi de ben bu heriflerimi şimdi referance alacağım yaw
    isterim ki Sharp/Tosh/Sony/Pany/Phil de sahaya çıksın da onları da görelim! ülen Koreli ile yola çıkılırmı be

Bu arada Oled panel tip TV ler için(büyük ebatlar da)hangi aging testlerini yaptılar veya pratik izleme sorunları nedir v.s,bilinmiyor!! hani bunu Alman Loewe çıkarsa o zaman eyvallah ama
    Koreli den çıkarsa durup 88 defa düşünürüm yaw!

Ayrıca TV olarak bir kaç nesil geçirmesi gerekiyor,daha Bismillah ilk vers.çıktı/çıkıyor!

"Curved" Oled yeni bir teknik ama daha curve açısı bile net değil!! habire AUO/Taiwan deneme yapıyor!
    mevcut curved(açısı)daha dar veya açık olacaktır ama bu bile belli değil,daha da önemlisi bir ihtimale göre curved panelden vazgeçilecek ve eskisi gibi flat-panel type olacak,bu da belli değil!

heriflerin ne nok yedikleri belli değil,pazara malları sunup para kazanma derdinde bu çakallar ve insanlarda bunları bir şey sanıyor! hani "ucuz" olsa amenna,ancak hiö de böyle değil!

++

@Grafos

Kardeş senin,benim veya epeyi birileri için bu dahili DVB Tunerleri hikayedir! gerçi bazı arkadaşlar ciddi abartıyor olsa da ben zaten bunlara itibar etmem,Pany PDP ler hariç
    resim kalitesi konusunda genel de iyi değildir ve bir sürü de sorunları vardır/çıkar ve pratik kullanıma uygun değildir v.s v.s

Sony ler de SD ler için büyük beklentilere girmeyin sakın! bende bu işin ustası hem 913 var hem de Techni var ama Sony deki aldığım SD leri bunlarla bile aman aman beğenmiyorum
    özellikle ebat da 46 üstüne çıkınca 55 le ler defalso vermeye başlıyor!

Sana MARA M9 cihazı anın da transfer edebilirim,hem de işin Doktorun dan(Hakan Bey,nick; "Kamaxx" Hoca yani),bu cihazı,geçen sene ben Almanya dan getirtmiştim,resim kalitesi
    oldukça iyi,tatminkardır,CS işi ok dir zaten,daha sonra da 913 ile takas etmiştim,ben bir ara 913 cihazı satmıştım,sonra bulunca geri aldım Mara yı satmıştım

ANCAK sen daha önce DreamBox türü bir cihaz kullandınmı acaba? aksi halde sıkıntı yaşarsan işine yaramaz bu cihaz,o zaman Karaköy e gidip piyasa işi bir cihaz alacaksın!
    Bir forum vardı,geçenlerde orası kapandığı için tüm 3 senelik bilgilerimiz de uçtu dolayısıyla ben acemi adamlara böyle cihazları asla tavsiye etmem!
    Sana fiyat ve diğer bazı bilgileri PM den veririm,satan arkadaşımızla kendin görüşürsün gerisini++

CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Çok inceleyen biri iseniz, piyasadaki tüm TVlerin kusurunu görüyorsunuz..Kusursuz 4/4 lük TV yok, en az hatalı "Kabul Edilebilir" TV var...
    Yani SD yayından Full HD yayına kadar geniş yelpazede her yayını hatasız gösterecek, siyahlar tam siyah, beyazlar tam beyaz, hızlı sahnelerde takıntısız, renkleri olduğu gibi gösteren bir TV...

Amacim da o zaten, kusur - fiyat dengesini iyi kurarak uygun bi tv almakti:-) 55 ekran sony (W807) 1000 euroya alinca fazla kafaya takmamaya basladim kusurlarini, bizde genelede kablolu yayinlar var ve sony performans iyi ozellile hd yayinlarda... ama sorumun cvp hala bulamadim, yok mu bilen youtube app setting kismina nasil gecer ve goruntu kalitesini 1080p yapabilirim? (Netflix te de ayni sorunlar oluyor bazen ama sonra kendi duzeliyor otomatik olarak.)

• fthfin07 F kullanıcısına yanıt
    Youtube veya farklı sitelerde normal PC üzerinden büyütme veya çözünürlük seçimi oluyor ama sanırım televizyonlarda bu özellikler kısıtlı..Televizyonunuz ne veriyorsa odur...Diğer TV lerde de sanırım bu şekilde..Kardeşimde LG var, bazı sitelerde büyüme var bazılarında yok diyor yani seçim imkanı yok bu SMART TV lerde..Adı SMART ama interneti gerçek internet düşünmemek lazım..
  • yeni tv aldık diyelim servis geldi kurmaya fakat üründe 1 adet ölü piksel çıktı diye teslim almak istemedik ve servisin bize imzalatmaya çalıştığı kağıda imza atmadık sonraki süreç nasıl işler tvyi geri mi alırlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: proton10

yeni tv aldık diyelim servis geldi kurmaya fakat üründe 1 adet ölü piksel çıktı diye teslim almak istemedik ve servisin bize imzalatmaya çalıştığı kağıda imza atmadık sonraki süreç nasıl işler tvyi geri mi alırlar?

Servis gelmeden aldığınız yere Şartınızı belirtin,1 piksel bile çıksa geri veriyorum deyin, HAYIR derlerse TV yi hiç almayın, fatura kesilse bile irsaliye size ulaşmadan CAYMA hakkınızı kullanırsınız..Her nekadar 5 piksel olan eski yönerge yürülükten kalkmış olsa da, bazı şirketler sorun çıkartabiliyor..1 ölü piksel bile olsa iade hakkınız var ama işi çirkefliğe döken satıcı ile uğraşmak istemiyorsanız önceden şartınızı söyleyin, kabul etmezlerse iptal edin tavsiyem..
  • quote:

quote:

yeni tv aldık diyelim servis geldi kurmaya fakat üründe 1 adet ölü piksel çıktı diye teslim almak istemedik ve servisin bize imzalatmaya çalıştığı kağıda imza atmadık sonraki süreç nasıl işler tvyi geri mi alırlar?

Servis gelmeden aldığınız yere Şartınızı belirtin,1 piksel bile çıksa geri veriyorum deyin, HAYIR derlerse TV yi hiç almayın, fatura kesilse bile irsaliye size ulaşmadan CAYMA hakkınızı kullanırsınız..Her nekadar 5 piksel olan eski yönerge yürülükten kalkmış olsa da, bazı şirketler sorun çıkartabiliyor..1 ölü piksel bile olsa iade hakkınız var ama işi çirkefliğe döken satıcı ile uğraşmak istemiyorsanız önceden şartınızı söyleyin, kabul etmezlerse iptal edin tavsiyem..

tvyi internetten aldım kutusu yırtık geldiği için kabul etmedim, iade istedim yeni tv alıcağım benim merak ettiğim tvyi aldıktan sonra servis kağıdına imza atılmazsa ne olur? garanti dışı mı kalır yoksa tvyi toplayıp geri mi götürürler?
    ayrıca bir şey daha soracağım internetten tv aldığımızda cayma hakkını koşulsuz şartsız mı kullanabiliyoruz? yani servisin kağıdına imza atarsak da bu hakkı kullanabiliyor muyuz?

• proton10 P kullanıcısına yanıt
    İnternetten aldı iseniz sorun yok koşulsuz sorgusuz 7 gün içinde cayma hakkınız var..Yüzyüzede alsanız 30 gün gerçi ama o biraz arıza çıkma durumunda..TVyi almadan zaten iade edemezsiniz ki..7 gün (Mayıs ayında 14 gün olacak yeni kanunla) iade/Cayma hakkınız var, satıcı buna itiraz edemez,10 gün içinde paranızı da iade etmek zorunda...Ama bazı pişkin satıcılar elektronikte cayma hakkı yok!! paket açınca cayma yok!! diyorlar o sadece, basılı medya (CD-DVD-Kaset..) ile sarf Malzemeleri için geçerli..Kanunu kendiniz okursanız bilgi sahibi olursunuz..Satıcı pürüz çıkartıp iade almak istemeyebilir ki uğraşmak sorunda üstün çıkmak hakkınızı almak zorundasınız kolay gelsin
    (Tüketiciyi koruma yasası, uzaktan mesafeli satışlar-internet bu kısma giriyor-)

http://eticaretmag.com/internetten-alisveriste-tuketicilerin-urun-iade-cayma-haklari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Ocak 2014; 20:23:01 >

• quote:

quote:

hocam merhaba.2. ölü 7-10 arası ölü piksel olan tv'yi de gönderdim.iadeyi kabul ettiler.değiştirip servise açtıralım öyle size gönderelim dediler yok dedim.çünkü servisi aradım 1 tane çıkarsa sorun olmaz biz yine de sorunsuz kabul eder size göndeririz dediler.bu yüzden yok göndermeyin ben gelince kendim ankamall den alacağım dedim tamam dediler.fakat elimde hiçbir kağıt falan yok.sorun olmaz değil mi.bir de yeni seri tv'ler martta mı çıkacak.ankaraya gitmem ocak sonu şubat başı.yani bu kadar beklemişken seri tv'ler sony'lere martta gelecekse onlardan alayım diyorum.bilgilendirirseniz sevinirim

• Emir kullanıcısına yanıt
    Sizinki güvene, söze dayalı bir anlaşma olmuş ama kimle görüştüğünüzü kimle görüşeceğinizi biliyorsanız sorun olmaz ama yinede Faturanın üzerine değişim imazası attırabilir veya görüştüğünüz kimseden yazılı bir kart vs alabilirsiniz güvence olarak, sizin konumunuzdaki aranızdaki güveni bilemem..genelde sorun çıkmaması lazım neticede elnizde Faturanız var..Sadece teslim bilgisi yok..Eski Tv nizi teslim ettiğinize dair servis/bayi fişi almanız gerekirdi....Bu saatte muhatap kişiye mail atıp ...tarihli .....seri numaralı fatura ile...bayisinden aldığım...model TV mi......tarihinde..... sorunlar sebebi ile ......'e teslim ettim..Yeni Tv için.....Bölgesinde....bayisinde, aynı model veya fiyat farkını vermek sureti ile başka bir model Tv almak istediğimi bilginize sunarım..Mailimi aldığınızda lütfen geri dönüş yapınız..tarzı mail atıp saklayın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Ocak 2014; 20:33:01 >
  • sayın albani hocam bu MARA M9 nereden alabiliriz.
    saygılar.
  • Herkese iyi forumlar. Birkaç sorum olacak. Bugüne kadar hep tüplü tv kullandık. Babamla Led tv almaya karar verdik. 3-4 ay bekleyebiliriz.

Tv yi genelde maç izlemek, normal yayınlar, youtubedan video izlemek için ve bilgisayar ve playstation bağlamak için kullanacağımızı düşünüyorum.

1-) 42" w805 te vertical banding sorunu var mı ? Bulutlanma ve ışık sızması sorununu az olmakla beraber kabul edebiliriz. Vertical Banding sorunu maçlarda çok dikkat çeker.

2-) 2014 modeller hangi ayda piyasaya çıkar ? 42" w805 eş değerinde bir tv nin fiyatı ne olur ?

3-) 42" w805 şuanda teknosada var ve 2500 TL. 2014 modeller çıkınca bu tv ucuzlar mı ? Tahminen ne kadar ucuzlar ?

4-) Teknosanın ürünleri paralel ithalat mı ? Teknosadan aldığımızda tv de bir sorun olduğunda muhattabımız teknosa mı sony mi olacak ?

Yeni çıkacak modelleri beklemelimiyiz ?

Şimdiden Teşekkürler.

• albani kullanıcısına yanıt
    Üstadım bilgileri aldım. Yarın sabah ilk işim Hakan Bey ile konuşup bu işi bitirmek.

Daha acemiyim ama kısa sürede öğreneceğime şüpheniz olmasın. Çat pat Almanca da var. Hiç olmadı Alman forumlarda gereken desteği alabilirim diye düşünüyorum.

Siz hedefi belirledikten sonra gerisi teferruat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sorum şu.bulunduğum ilçede sony servisi yok. internetten tv aldığımda ,ilden sony servisi gelmesi gerekecek.acaba servis , ben tv yi aldıktan sonra bir haftayı geçince gelip tv yi kurarsa, ben de tv yi beğenmezsem koşulsuz iade kuralından faydalanabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymat -- 15 Ocak 2014; 1:20:24 >
  • Arkadaşlar herkese selamlar, birkaç gün içinde yeni bir tv almayı düşünüyorum kendimce araştırma yaptım. 55wW905 modeli ile 805 modeli arasında kaldım 905 in çok güzel bir tv olduğundan bahsediliyor aradaki 1500 tl fiyat farkına değer mi? Ayrıca 805 yerine Philips PFL7008 alınsa da farkaetmez mi? Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
  • @Grafos

Sen önce Kamaxx Hoca ile bir görüş sonra bana dönersin,onun veya veya benim niyetim illa bu cihaz satılsın veya şu alsın v.s değildir
    zaten onun için "anlayan" biri alsın demiştim laf aramız da ben de fazla çakmam bu işlerden ama uzun zamandır kullanırım,hani peşinen
    uyarıyorum ki yarın kalkıp da ....yaw başımı yaktınız... demeyin,biz macera adamıyız ama herkese de gelin takılın peşimize maceraya ya gidiyoruz da asla demeyiz

++

Dead/Stuck PIXEL durumu;

>önce bir tesbiti belirteyim;artık günümüz de üreticiler 1/2 hatalı pixel çıktı diye paneli değiştirmiyorlar! USA/Avrupa ve her yer artık böyle sayılır!bizden farklı olarak
    bazı ülkeler deki müşteri memnuniyeti kapsamında böyle değişiklikler olsa bile bunları artık üretici geri yine de almıyor! kısaca müşteri geri gönderirse,Satıcı firma
    bunu değiştiriyor ama o ürünü daha sonra fiyatını kırarak satıyor,çünkü ana üretici bunları artık geri almıyor,kısaca olan müşteri ile satıcı arasında hallediliyor!

>TR de hala hiç bir şeyin bir standardı olmadığı için herkes kafasına göre takılıyor,ancak SE olarak bildiğim kadarıyla bunlar da belli sayı/konum-yerleşik durumuna göre
    işlem yapıyor ama gördüğüm kadarıyla bir kaç hatalı pixel için değişim yapmıyor! Satıcı kısmını bilemem,onlar da müşteriye göre davranıyor!

>normal izleme mesafesinden bir kaç hatalı pixel görünmez! zaten bir süre görseniz bile daha sonra göremezsiniz

Panellerdeki diğer malum klasik sorunlardan paneliniz de yoksa,1/2 hatalı pixel için paneli geri göndermeyin,aynen kullanın! örneğin 1 pixeli zaten görmeyeceksiniz ama panelde
    homojenite bozuksa veya bleed efektleri kötüyse,mura efekti kar yağmış gibiyse v.s v.s bunlar varsa asıl o zaman sinir olursunuz

@outlander

neden MARA M9 ???

• Beyler forumu Satıcılar basmış!
    Yöneticiler genel de yakalayıp şutluyor bunları ama,uyanık olun siz yine de,
    ülen birilerine PM atıp onu satalım bunu verelim diyen çakallar ayıp oluyor,gidin TF de yapın bunları veya Uydu Bölümüne gidin
    bizim adımızı kullanarak referans gibi gösterip iş tutmayın;cesaretiniz varsa harbiden çıkın bilgi verin veya ona göre yazın,çakallık
    yapmak ne demek yaw
    ++
    CAN
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.