Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.875
Cevap
54
Favori
495.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KANAL LİSTESİ , FREKANS VS DÜZENLEME PROGRAMI. ( RESMİ SONY )

DAHİLİ TUNERİ OLAN TÜM SONY TV'LERDE ÇALIŞIR !!!

SonyEditor

http://www.sony.de/support/de/product/KDL-55W807A/downloads/Sony_Editor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

Hayır hiç bir sorun falanla karşılaşmadık. saat gibi cihaz , sorunsuz çalışıyor.

vergi falan alınmıyor 1 adet kendine veya hediye alımlarında. ama millet 4-5 li getiriyor , gümrük şans işi.

hiç düşünmeden alın.

sağol mir içime su serptin....

siz bir ara HX920 bir panel kullanmıştınız size kafama takılan bir soru sormak istiyorum özellikle kendi dahili dvbs2 tunerinde veya harici bir receiver ile SD+HD yayınlarda bilhassa hareketli sahnelerde insanların kollarında ve vücutlarında kırılmalar , merdivenleşme , panjur , görüntüsü gibi ibareler gözünüze iliştimi aynı soruları W9 içinde sormak istiyorum yani hem HX920+W905 de bu üstte yazdığım sorunu siz gözlemledinizmi çünkü ben bu sorunu F8000 panelde yaşamıştım zamanında ve şimdi bir panel alma aşamasındayım dolayısıylada sizden rica ediyorum saygılarımla.

• Dün yani pazar günü öğlenden, akşama kadar mağaza mağaza dolaştım. 9607 görüntü süper olmasına rağmen duvara asacağımdan ve ayağında hoparlörünün bulunmasından dolayı da ayağı çıkartamayacağımdan dolayı alamıyorum. Satıcı ayak ters çevirilip asılabiliyor dedi ama o zaman zaten tv nin kalınlığı 6 cm birde ayağın kalınlığı ile beraber 15 cm oluyor o da duvarda rezil duruyor. mağazada 46" phil 8008 ve 46" w905 i yan yana bağlattım ve mağaza modundaki canlı dan çıkartıp kendi zevkime göre ayarlarını yaptıktan sonra trt1hd deki izlenimlerim küçük detaylar philde daha belirgin, hareketli sahnelerde sonyde çok az komple resimde sanki titreme var gibi (çok hassas dikkat ettiğinizde algılanabiliyor) bu titreme hatta yanında duran x9005 de daha fazla belirgindi. eskiden crt monitörlerde 60hz i 75 yada 100hz yaparak düzelttiğimiz durum gibi birşey bahsettiğim. sony deki renk düzeltici tri bilmem ne renkleri güzel pastel tonlarına çeviriyor ama spikerin kırmızı kendinden desenli kravatı bu renk doygunlığunda desenlerin kaybolmasına ve tüm görüntüdeki masa stüdyo insanın görüntüsünden ziyade kırmızı kravat ön plana çıkıp bence sanki biraz rahatsız edici durum yaratıyor. son bir yorum bence 4K nın evrimini tamamlayabilmesi için biraz zaman geçmesi gerekiyor. ha bir de bi mağazada 55w905 yoktu gelmez dedi çünki nisan mayıs gibi yeni seriler gelecek sony nin dedi duyum alan varmı?

• Beyler selamlar

1-yaklaşık 8/9 gündür şu nalet N3Gribi sebebiyle genel de yatıyorum,fazla vaktim olmuyor forumda bulunmak için,aşırı fazla eMail gelmiş,ancak bunları bu hafta içinde bir ara cevaplarım,kusura bakmayın ltf
    yaw arkadaşlar ltf şunumu alayım bunumu alayım,2 kağıda bu var yok 5 kağıda bumu olur v.s v.s gibi soruları bana sormayın,bunlar benim işim değil,bana teknik sıkıntılar ve aklınıza gelen diğer teknik v.s konularda
    soru sorun!
    Ayrıca Modülü şu imiş,yok bu imiş;yukarıda detaylı yazdım,geçin bunları bir kalem yaw,zaten işin boku çıkmış,siz de fazla kurcalamayın,eşelemeyin daha fazla
    Siz sadece gidin resim kalitesine bakın veya benzer biçim de buna ait diğer özelliklerine bakın,teknik ayrıntılarını geçin,kaldıki bunlaır da bilemezsiniz,ama takılırsanız gelir o zaman sorarsınız ok+

2-@sabit kardeş öncelikle geçmiş olsun
    Phil 9706 oldukça iyi bir paneldir(Sharp Modüllü) ancak bazı Phil serilerinde gördüğün gibi stand+speaker mono-block yapısı+multi-functional monte seçeneği vardır,ancak senin zevkin o açıklık(duvar)
    için olumlu değilse bile bence düşün!! hatta bana göre daha da şık olabilir

60/9607 SD ler iyi değil!! Kati gibi bir cihazı bence götür dene derim sana! düşük bit-rate ler de panel fena şişiyor! aksi halde 9607 yi ele! ve W9x paneli al

Ben açıkçası 55/60 üstüne çıkılınca PDP den yanayım,LCD de en fazla 52/55 son durak,sen all-in-one panel istersen bu durum da yine W9x ok dir
    Ama çok büyük yoğunluk da HDTV+HD Film izlenimi varsa o zaman da 96x ok dir

Ya da daha olmadı,stand ile sehpa üzerinde kullan(benim favorim daima böyledir,duvar işi bana çok ters yaw,sevmiyorum,şayet "mekan özel" değilse tabiki!

8008 motion konusunda çok iyi değildir(8007 daha iyidir!) veya W9x>>8xx den(7/8)yine daha iyidir! ama bu tür denemeler yaparken bir çok faktör genel de atlanıyor! bence takılma bunlara sen
    "Titreme" dediğin flickering-effect ise;öncelikle herifler video-drive ayarlarıyla oynayıp,aşırı keskin(ama yapay!!)resim elde edilince haliyle flick efektine sebeb olur! ama bu uyanık üreticiler
    genelde çok büyük kullanıcı kesimi aşırı canlı/keskin resim sevdiği için bunu mahsus yapıyorlar halbuki o esnada o resim org.çekimini bir de görmek lazım diyeceğim ki aslında,o verilen
    resimle de hiç bir alakası yoktur!! millet canl-balık misali aşırı vivid/canlı/yüksek ışık v.s ile resim izliyor!

Gelelim "Red-colour";bu rengi bir tek Pio "tam" doğru verir diğer hiç bir panel vermez,sadece bazıları yaklaşır,bazıları ise hiç alakasız kırmızı verir ki,ben buna ait nasıl bir çekim yapılıp da
    özellikle Red/col.için örnek vermiştim!

Phil içinse şöyle diyebilirim 9x serisinde Red yine tam doğru değil ve çok enteresan midlevel 5507 de Red çok daha doğru!

3-@notropil

Senin sorduğun durum her panelde;üzerindeki Modül tipi daha sonra da alt-varyant teknik yapısının değişimine göre "olur"!
    Çünkü bu paneller "pixel-tabanlıdır" ve bu pixel dizilimi de "vertical" dir!(sadece eski IPS by Hitachi Modüller de horizontal olurdu ve bu bahsettiğin sorunların neredeyse hiç birisi olmazdı
    ancak günümüz tüm VA veya IPS ler vertical-apply olduğu için;bu tür özellikle "diagonal-interpolation" düzlemini tam doğru işleyemezler! kısaca "pixel düzlemi">>>vertical den;diagonal a
    saptığı anda jaggies(merdiven efekti/tırtıklanma) ve ardından da moire efekti yapar(hareleneme diyoruz buna ama Türkçe tanımı aslında yoktur bunun ve direk "moire" diyoruz bu duruma)

Yukarı da yazdığım işin teknik yapısıdır,panelin SW sistemi her ne kadar bazı yapay işlemler yapsa bile bu hatayı sıfıra indiremez ve zaten indirmesi de mümkün değildir!

Ancak sen HIZ ile ilgli olarak bahsettiğin durum ise,o da panel özgüdür! panel yetetince stabil ve hızlı değilse,bu bahsettiğin bozulmalar daha fazla göza batar! yani çuvallar!

Diğer yandan bu sorunların bir kaç bölümü ve çeşitli de alt bölümleri vardır,çoğu birbirinin içinse girebilir

4-Sony PS4;her yeni çıkan cihaz elbette bazı bug lar ile gelecektir,bu herifler zaten sıfır sorunlu cihaz üretemezler!bir süre test aşamasında kalır ve sonra salıverirler piyasaya ki
    bence de doğru budur,pratik kullanım ile test kullanımı çok farklıdır! dolayısıyla üreticiler de bunarı takip ederek iler de FW ler çıkarırlar ve sorunlar da giderek azalır,Chipset leri
    zaten Tosh olduğu için hiç sorun olmaz ama Engine sisteminin genel SW ayarları v.s Sony aittir ve zaman geçmesi gerekiyor oturması için!!

++
    Saygılar
    CAN

• izleme mesafem 2 metre.
    42' mi 47' mi önerirsiniz. W805 alıcam.
  • Selamlar,

Odamda sadece film izlemek için, 40" tvler arasından Sony KDL-40W905A televizyonunu düşünüyorum. Ürünün fiyatı 3.500.00 TL civarlarında.. Sizce sadece film izlemek için yaptığım tv tercihim doğru mudur ve 3.500.00 TL önerilen, kabul edilebilir bir fiyat mıdır?

@bhdr84, benimde izleme mesafem 2 mt olduğundan 40" düşünmüştüm ama seçimi çok mu küçük yaptık acaba ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fake Eleanor -- 13 Ocak 2014; 14:11:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mArio4BJK

Selamlar,

Odamda sadece film izlemek için, 40" tvler arasından Sony KDL-40W905A televizyonunu düşünüyorum. Ürünün fiyatı 3.500.00 TL civarlarında.. Sizce sadece film izlemek için yaptığım tv tercihim doğru mudur ve 3.500.00 TL önerilen, kabul edilebilir bir fiyat mıdır?

@bhdr84, benimde izleme mesafem 2 mt olduğundan 40" düşünmüştüm ama seçimi çok mu küçük yaptık acaba ? :)

Küçük Ekrana Büyük para ödememek gerek benim düşüncem...ille de Sony diyorsanız ve 40 inch diyorsanız fiyat 3200-3500 civarı zaten...
    40 inch daha uygun çözümler olabilir..46-55 arası ekranlarda biraz kalite farkı hiseettiriyor kendisini..40 inch artık küçük ekran statüsünde :))

• Selamlar,Bu yazdıklarım Albani Usta ile ilgili:

Yıllar önce 2000 yılının başında PCMagazine dergisi var idi.O dergide Yıldız Tornavida köşesinde Niso Levitaş diye bir arkadaş bilgisayar donanımı ile ilgili incelemeler ve testler yayınlardı.
    Daha sonra dergi kapandı,bildiğim kadarı ile kendisi Amerika'ya yerleşti.Ben o tarihten sonra yine bilgisayar dergilerini takip ediyorum fakat Niso Levitaş ayarında özgün,doyurucu,yol gösterici test ve inceleme yazıları bulamıyorum.Şimdiki testlerin çoğu kutuların içinden çıkan kataloglardan hazırlanan yüzeysel bilgilerle dolu.
    Ben Albani Usta'nın yorumlarında o yıllardaki Niso Levitaş kalitesini buldum.Kendisinin bu forumda olması bizim için bir şanstır.
    Çok teşekkürler.
  • Herhangi bir marka takıntısı yok ama w905'in şuan için siyahlarda en iyi görüntüyü verdiğini okumuştum. (doğru mudur bilemiyorum) Takıntım sadece görüntü üzerine.. Örnek olarak, geçenlerde 40"D8000 Samsung'da film izlerken sahnedeki siyahlık yüzünden filmin en önemli yerini kaçırdım ve göremedim. Film ne anlamsız deyip duruyordum ki, o anları bir de laptop'dan izlediğimde göremediğim her şeyi gördüm. :) 40" üzerinde bir tv almam da bütçe ve yer-mesafe açısından pek mümkün görünmüyor. Kısaca aradığım, 40" kusursuza yakın görüntü ve siyah kalitesi. :))

Cevap için de teşekkürler.
  • W905 deyince benim aklıma direk 55 inch olanıgeliyor (55W905), 46 inch olana bile bakmıyorum o sebeble yorum yaptım :))
  • Hemen hemen 2-3m arasından 40w 905 harika görüntü veriyor,sd ler bile cam gibi show.star olsun hele ırmak tv sanki hd tadında ben çok rahatım ayna gibi izliyorum hamdolsun,evet siyahlar müthiş hd ler bir harika tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ;) bir de manuel olarak frekans girebilmeyi bulabilirsem (servis dahi bilmiyor,var diyor ama yok sanki :))

tabi büyük ekran severler için kaliteli bir uydu alıcı ve bayağı iyi bir maaş gerekli :)) kalın sağlıcakla...
  • Çevrenizden eşinizden dostunuzdan da sorun, tv alıken (bizzat benimde başıma geldi) satıcı abi kaç metreden izleyeceksin diye sorar en yakın 2,5 mt en uzak 3,5 mt deyince abi size 37", 40" yeter 42" büyük olur dediler ben 46" aldım, ilk önce 72 ekran crt den sonra büyükmü dedim kendi kendime ama daha sonra gözüm alışınca ne kadar isabetli seçim yaptığımı anladım büyüklük konusunda. vakti zamanında 3 - 4 metreden tv izleyecek kişilere 50" plazmaları ledleri verdiler şimdi o 50" kullanıcıları eminimki içinden yav bunun yerine 55" 60" hatta 65" bile ne süper olurdu diye muhakkak içlerinden geçiriyorlardır. benim tavsiyem yer müsait ise mümkün olduğunca büyük almak çünki hiçbir zaman yav bu buraya büyük oldu demezsini ama buraya bi büyüğü de olurmuş diyorsunuz zamanla. ben bile şimdi 46" dan sonra 55" düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Çevrenizden eşinizden dostunuzdan da sorun, tv alıken (bizzat benimde başıma geldi) satıcı abi kaç metreden izleyeceksin diye sorar en yakın 2,5 mt en uzak 3,5 mt deyince abi size 37", 40" yeter 42" büyük olur dediler ben 46" aldım, ilk önce 72 ekran crt den sonra büyükmü dedim kendi kendime ama daha sonra gözüm alışınca ne kadar isabetli seçim yaptığımı anladım büyüklük konusunda. vakti zamanında 3 - 4 metreden tv izleyecek kişilere 50" plazmaları ledleri verdiler şimdi o 50" kullanıcıları eminimki içinden yav bunun yerine 55" 60" hatta 65" bile ne süper olurdu diye muhakkak içlerinden geçiriyorlardır. benim tavsiyem yer müsait ise mümkün olduğunca büyük almak çünki hiçbir zaman yav bu buraya büyük oldu demezsini ama buraya bi büyüğü de olurmuş diyorsunuz zamanla. ben bile şimdi 46" dan sonra 55" düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Bende zamanında 46HX720 aldım acaba büyük mü gelir diyordum, şimdi ne yapmalı da 65 inch bir TV almalı diye düşünüyorum.

• Gün gelecek 40 inchler 37 ekran TV gibi olacak :)) 65-85 derken ebatlar büyüyor..85 olan özel ayaklı TVlerin görüntüleri bir güzel gözüküyor, yakından bakınca piksel veya titreşim farkedilmiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Çevrenizden eşinizden dostunuzdan da sorun, tv alıken (bizzat benimde başıma geldi) satıcı abi kaç metreden izleyeceksin diye sorar en yakın 2,5 mt en uzak 3,5 mt deyince abi size 37", 40" yeter 42" büyük olur dediler ben 46" aldım, ilk önce 72 ekran crt den sonra büyükmü dedim kendi kendime ama daha sonra gözüm alışınca ne kadar isabetli seçim yaptığımı anladım büyüklük konusunda. vakti zamanında 3 - 4 metreden tv izleyecek kişilere 50" plazmaları ledleri verdiler şimdi o 50" kullanıcıları eminimki içinden yav bunun yerine 55" 60" hatta 65" bile ne süper olurdu diye muhakkak içlerinden geçiriyorlardır. benim tavsiyem yer müsait ise mümkün olduğunca büyük almak çünki hiçbir zaman yav bu buraya büyük oldu demezsini ama buraya bi büyüğü de olurmuş diyorsunuz zamanla. ben bile şimdi 46" dan sonra 55" düşünüyorum.

Kesinlikle. Odamda 40" tv vardi, o zaman diyordum ki tam boyutu bu. Yani ne ufak ne kucuk. Simdi 55" ile degistirdik simdi oh be dunya varmis diyorum. Yine ayni sekilde tam oldu diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: Gamerxxl

Benim sorum @albani ustaya ,uzun süredir formu takip ediyorum bende Sony 55hx855 led tv var 1 yil oldu alali , tv nin sol üst kösede 1 tane ölü pixel var en ucta degisim isteyim mi diye soracaktim .Tv den cok memnunum ama arada gözüme takiliyor ölü pixel ne yapayim @albani hocam lütfen bir akil ver?

iyi de o tek pixel nasıl gözüne gözüküyor o mesafeden? Kedi gözümü var sende dostum

artık üreticiler içerde-dışarda normal şartlarda bir kaç pixel için kesinlikle değişim yapmıyorlar! zaten bunlar gözükmez bile!

ancak yine de duruma göre ve heriflerin de keyfine göre bazı durumlar da "müşteri memnuniyeti kapsamında" TV yi değiştiriyorlar!
    Sony de ise durum daha da farklıdır;örneğin kabul ama TV yi değil de Modülü değiştiririz de diyebilirler!!

kimilerine göre pratik de bu bir üretim hatasıdır(aslında doğrudur)ancak üretici bunu kabul etmeyip çamura yatarlar! ya da heriflerin keyfine kalırsın
    ama daha da olmadı senin de işine gelmiyorsa o zaman kanuni tüketici hakkını kullanablirsin tabiki!

sonuç olarak benim sana tavsiyem;aynen o paneli kullanmaya devam etmendir! kaldıki SE nin elinde sıfır değişim için o panelden yokki!!

Samy ve Sony ler de hatalı pixel çıkma oranı daha yüksektir!
    Yine aynı şekilde sıfır iken pixel hatası olmaz ama bir süre sonra çıkabilir!

++

Tamam cok saol albani hocam ben cevabimi aldim aynen devam ,degisim istemiyecegim,uzaktan belli olmuyor ölü pixel ama bir kere gördüm ya dürtüyor birseyler,Panel den cok memnununm hic bir sorun yok cok kaliteli, tessekürler usta saol :)

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

3-@notropil

Senin sorduğun durum her panelde;üzerindeki Modül tipi daha sonra da alt-varyant teknik yapısının değişimine göre "olur"!
    Çünkü bu paneller "pixel-tabanlıdır" ve bu pixel dizilimi de "vertical" dir!(sadece eski IPS by Hitachi Modüller de horizontal olurdu ve bu bahsettiğin sorunların neredeyse hiç birisi olmazdı
    ancak günümüz tüm VA veya IPS ler vertical-apply olduğu için;bu tür özellikle "diagonal-interpolation" düzlemini tam doğru işleyemezler! kısaca "pixel düzlemi">>>vertical den;diagonal a
    saptığı anda jaggies(merdiven efekti/tırtıklanma) ve ardından da moire efekti yapar(hareleneme diyoruz buna ama Türkçe tanımı aslında yoktur bunun ve direk "moire" diyoruz bu duruma)

Yukarı da yazdığım işin teknik yapısıdır,panelin SW sistemi her ne kadar bazı yapay işlemler yapsa bile bu hatayı sıfıra indiremez ve zaten indirmesi de mümkün değildir!

Ancak sen HIZ ile ilgli olarak bahsettiğin durum ise,o da panel özgüdür! panel yetetince stabil ve hızlı değilse,bu bahsettiğin bozulmalar daha fazla göza batar! yani çuvallar!

Diğer yandan bu sorunların bir kaç bölümü ve çeşitli de alt bölümleri vardır,çoğu birbirinin içinse girebilir

++
    Saygılar
    CAN

slm can hocam çok büyük geçmiş olsun İNŞALLAH en kısa sürede iyileşirsin.

hocam iyi anlatmışsında biliyorsun F8000 i ben bu sebepten dolayı iade ettim loewe dediler gittim valikonağının fulyaya inen yokuştaki loewe bayisine daha

kapıdan girmeden uzaktan bu sorunları gördüm neyse girdim konuştum v.s ve çıktım.

peki hocam ALLAH aşkına bu sorun olmayan bir panel yokmudur deliricem yahu sinir hastası oldum board da sordum yine soruyorum W9 X9 X8 serisi ,

kullanan arkadaşlarıma SESLENİYORUM lütfen biri cevap versin KULLANDIKLARI panellerin dahili DVBS-2 tunerlerinde veya dıştan takma HDMI dan

receiver kullanan arkadaşlarımda bu yukarda anlatılan sorunları gözlemleyen oldumu yusufmir , hocama ve diğer kullanıcı arkadaşlarımdan rica ediyorum

LÜTFEN birisi kontrol etsin bir zahmet saygılarımla.

• Merhaba arkadaslar,

Yeni sony 55W807 aldim, genel anlamda urunden memnunum ama malasef bulutlanma olayi bende de var (sol ust kose azda olsa). su an icin 30 gunluk urunu geri verme hakkim var ve biraz kullanayim bakalim ne olacak. Sormak istedigim ise tvde youtube apps kullanirken HD (1080p) goruntuyu nasil aktiflestirebiliyoruz bi fikri olan varmi?

Simdiden tesekkurle

PS:Bu arada forum cok faydali emegi gecen herkese tskler.
  • Çok inceleyen biri iseniz, piyasadaki tüm TVlerin kusurunu görüyorsunuz..Kusursuz 4/4 lük TV yok, en az hatalı "Kabul Edilebilir" TV var...
    Yani SD yayından Full HD yayına kadar geniş yelpazede her yayını hatasız gösterecek, siyahlar tam siyah, beyazlar tam beyaz, hızlı sahnelerde takıntısız, renkleri olduğu gibi gösteren bir TV...
  • @Yusuf Miroğlu

slm hocam;

sizde hazır kanal listesi varmı acaba bana lazım , foruma veya başka bir upload server a yükleyip link verebilirmisiniz buraya size zahmet olacak saygılar.

NOT: W9 ve X8 , X9 da kullanmak için istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notropil -- 13 Ocak 2014; 23:58:54 >
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.