Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.749
Cevap
73
Favori
572.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.firsatcenneti.com/alisveris-rehberi/teknosa-urun-iade-teknosa-degisim-kosullari.html
    Burda 30 gun dior

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONDesignR

Yarbay Miroğlu linklerdeki özelliklerde 2 adet 3d gözlük diye kocaman ilan etmişler. Kutu içeriğiyle oynanmış olabilir mi? Paralel olduğundan dolayı mı? Şimdi düşününce gözlükler 300 lira olsa 2 tanesiyle birlikte zaten fiyat vatandakiyle aynı gibi oluyor. Birde paralel. Galiba kafam karıştı.

hocam ben bedavacim.com.tr 'den es6800 ve telefon aldım,

çok sağlam firma.çok yardımcı oldular allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cawres*

quote:

Orijinalden alıntı: ONDesignR

Yarbay Miroğlu linklerdeki özelliklerde 2 adet 3d gözlük diye kocaman ilan etmişler. Kutu içeriğiyle oynanmış olabilir mi? Paralel olduğundan dolayı mı? Şimdi düşününce gözlükler 300 lira olsa 2 tanesiyle birlikte zaten fiyat vatandakiyle aynı gibi oluyor. Birde paralel. Galiba kafam karıştı.

hocam ben bedavacim.com.tr 'den es6800 ve telefon aldım,

çok sağlam firma.çok yardımcı oldular allah razı olsun.

Hocam paralel ithalat almak icin arada en az 1000-1500 tl fark olmaliki bence aldigima deysin 500-600 icin benim gorusum deymez 5000 tl veren 600 ude verir bence

• doğrusu parelel ithalat almak neden iyi bence hani firma ne kadar üç kağıtçı olursa olsun garanti şartlarını bakanlık belirler.
    firmanın elinde olan yada firmanın yaptığı şartlar geçerli değildir.
    ithalatçı firma benim de çok önemle dikkat ettiğim bir konu bu ; 1 ölü piksele değişim yapılıyor.
    sitribütor firmalar 4 , ile 6 ölü piksel arasında değişim yapmakta.
    bu yüzden tv aynı tv ama piksel çok önemli bir konu.
    düşünsene 5600 TL tv fiyatı tv nin tam ortasında 5 tane ölü piksel adama gülerler.
  • İhtimal hesaplarını da düşünmek lazım. Her 10 kişiden birinin aldığı TV de 4-5 tane ölü pixel çıksa tamam. Bu ihtimal şu an için çölde karşımıza kutup ayısı çıkma ihtimalinden daha az bence. Kendim evimde 3 tane LCD tipi TV 2 tane monitör aldım. İşyerimde, çevremde sayısını hatırlayamadığım kadar TV ve monitör alındı. Daha ölü pixel nedir görmüşlüğüm yok. Sadece forumlarda çekilen resimlerde görüyorum. Televizyonumda bir arıza olursa servisin gelip evimde incelemesini, hata varsa alıp götürüp tamir edildikten sonra tekrar evime getirmesini isterim. Bu paralel servisler nasıl çalışıyor bilmiyorum ama evime gelipte inceleme yapacaklarını hiç sanmam. Paketleyip kargoya verin diyecekler. Ondan sonra kargoda ne olur ne yaparlar aradan kaç "AY" geçer bilmem. Küçük bir şey değil ki alıp götüreyim. Muhtemelen sadece İstanbul'dadırlar. Ha İstanbul'da oturanlar evi yakın olanlar. İşten izin alma problemi olmayanlar bu işe girebilirler. Şimdi ben Teknosa'dan 2 yıl ekstra garanti yaptırdım. 2 sene içinde Samsung firması, 4 sene sonrada Teknosa herhalde batmaz diye düşünüyorum. Fakat bu paralel firmalarının 1.5-2 sene sonra hala var olacaklarının ihtimali kaçtır sizce? Bu tür durumları da düşünmek lazım. Düşünsenize 1.5 sene sonra TV'niz arızalanıyor ama karşınızda bir muhatap yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 25 Mayıs 2013; 12:38:30 >

• quote:

doğrusu parelel ithalat almak neden iyi bence hani firma ne kadar üç kağıtçı olursa olsun garanti şartlarını bakanlık belirler.
    ithalatçı firma benim de çok önemle dikkat ettiğim bir konu bu ; 1 ölü piksele değişim yapılıyor.
    düşünsene 5600 TL tv fiyatı tv nin tam ortasında 5 tane ölü piksel adama gülerler.

Samsung distributor garantisi 4-6 pixele mi sadece degisim yapiyor...eger paralel ithalat 1 pixele bile degisim yapiyorsa gercekten alinabilir aslinda fiyatlarda dusmeye baslamis gercektn

• bir örnek vereyim 2 yıl once ist.bilişimdn kendi araçları ile 40c650 lcd alıp gebzeye gelen yakın akrabalarım 10 gün beklemelerine ragmen servisi kuruluma getiremediler. en sonunda kendileri çıkarıp panelin kurulumunu yaptı.
    sonuc 2 yıldır kullanıyorlar - şanslıydılar
    ilginc
    yalnız panelin sd perf. müthiş kötü :)
  • pixel olayına gelince
    bilmem ne TSE fln gibi standartlara göre tüm marka ve modellerde aynı şey geçerliymis 5-6 milyon adet pixelin içinden 5 adet pixele kadar normaldir deniliyormuş bakım/değişim yapılamıyormuş
    ama biraz üstüne gidince olay çıkarınca paneli değiştiren kişiler var forumlarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

quote:

doğrusu parelel ithalat almak neden iyi bence hani firma ne kadar üç kağıtçı olursa olsun garanti şartlarını bakanlık belirler.

Samsung distributor garantisi 4-6 pixele mi sadece degisim yapiyor...eger paralel ithalat 1 pixele bile degisim yapiyorsa gercekten alinabilir aslinda fiyatlarda dusmeye baslamis gercektn

1 pixel'e kimse değişim yapmaz. samsung'un kendi sitesindeki açıklama aşağıda

Dead Pixel Limited Warranty Statement

TFT-LCD/LED/PDP & Monitors

The dead pixel warranty applies when your TFT-LCD/LED/PDP & Monitors contains more than 7 dead pixels within the standard warranty period of your TFT-LCD Monitor which SAMSUNG will exchange the LCD panel/module, provided that the defective unit is returned to SAMSUNG complete with full accessories and original packaging.

Zero Bright Defect (ZBD) only applies when it occurs within 7 working days from purchased date, regardless of dot quantity, the defective LCD panel/module shall be replace by SAMSUNG.

Bright Dot Defect occurs when pixels are always lit or "ON". Black Dot Defect occurs when pixels are always dark or "OFF".

7 ölü pixel ve üstünde değişim var. ama bir tek parlak pixel olursa da değişim yapılıyor. eğer daha az sayıda ölü pixel varsa da, pixeller tv ortasında ve birbirine yakınsa, yani seyir zevkini engelliyorsa, bildiğim kadarıyla değişim yapılıyor
     2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ

büyütmek için resmi tıklayınız

• Samsung'un açıklamasında 7 adete kadar yazması müşteriyi bağlamaz. 2009 yılında istanbul bilişim'den 46b650 alırken ölü pixel garantisini sordum (biliyorsunuz paralel ithalat) "efendim biz 1adet dahi çıkarsa direk bir e bir değişim yapıyoruz" dediler. Aldım ve eve getirip kurduğumda 2 adet ölü pixel çıktı, paketleyip götürdüm. Mağazadaki personele "usb flash belleğimdeki dosyaları açıp kontrol ederek alıp eve götüreceğim" dedim. Depoya gittik ve tam 3 tane sıfır kutu açıldı ve üçüncü tv kusursuzdu, tekrar kutusuna koyup eve gittim. Yani kısaca hangi marka olursa olsun 1 adet dahi olsa ölü pixel garantisini veren mağazadan alın TV'lerinizi.

• 46d7000 almistim ve 1 tane canlı piksel cikmisti, samsung anadolu garanti geldi tv yi goturdu ve değişim raporu verdi bende d8000 ile değişim aldim 1 tl fiyat farki vardi :)

• 46F8000 için 3200 TL nasıl fiyat? Paralel ithalat tabi
  • Morhipo'da satılan Samsung Tv lerin garantisi nereden bilen, alan tecrübe eden var mı?
  • Morhipo'da elektronik satışı yok ki ; sadece tekstil-ev tekstili,kişisel bakım üzerine

++++++

55F7000 ve 8000 serilerini yarım saatlik zorlu teste soktum, ama bana vaadedileni veremedi
    tepki süresi özellikle smart menüde 0,5sn hatta 1-5 sn arası uzayan yanıt süresi
    görüntü kalitesi tatminkar ama 3D başarısı orta sınıf diyeceğim
    yeni nesil kumanda kullanışlı
    sesli-hareketli komutlarda algılama-geç algılama sorunu var
    teşhir ürünü olmasına rağmen bulutlanma tespiti var ki;normaldir kristal led panel ağırlıklı sebebi
    bende;geneli anlamıyla abartıldığı kadar bir panel olmadığı düşüncesi uyandırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 25 Mayıs 2013; 19:34:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

Depoya gittik ve tam 3 tane sıfır kutu açıldı ve üçüncü tv kusursuzdu, tekrar kutusuna koyup eve gittim. Yani kısaca hangi marka olursa olsun 1 adet dahi olsa ölü pixel garantisini veren mağazadan alın TV'lerinizi.

peki o ölü pixelli olan ilk 2 tv ne oldu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

Depoya gittik ve tam 3 tane sıfır kutu açıldı ve üçüncü tv kusursuzdu, tekrar kutusuna koyup eve gittim. Yani kısaca hangi marka olursa olsun 1 adet dahi olsa ölü pixel garantisini veren mağazadan alın TV'lerinizi.

peki o ölü pixelli olan ilk 2 tv ne oldu sizce

Ne olacak başkasına satmaya çalışmışlardır! belkide bana gelen müşteriden dönendi?.

Mağazadan ilk aldığım TV'yi daha önce açtılarsa ve tekrar kutusuna koydularsa poşet içindeki içerik, Çerçeveyi koruyan hava almamış jelatini ve kutuyu orjinal bantları ilk haline nasıl getirdilerse helal olsun derim. Çünkü çok detaylı kontrol ederim (parmak izi dahil).

• Arkadaşlar Morhipo da
    40f8000-3149
    46f8000-4099
    55f8000-5229
    Fiyatları çok iyi hatta bonusa 100tl hediye çeki veriyor ama garanti olarak paralel mı samsung türkiye mı yazmıyor ben tv yi aldığım için uğraşmadım düşünen arkadaşlar müşteri hizmetleriyle görüşsün bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celik1803 -- 25 Mayıs 2013; 21:01:25 >
  • teknosa iyi düşürmüş fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 25 Mayıs 2013; 21:02:00 >
  • konu canlansın fiyatlar düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 25 Mayıs 2013; 21:00:31 >
  • 1 ölü pikseli bile asla kabul etmeyin , dünyanın parasını veriyoruz.

anlaşmalı alın , alırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 25 Mayıs 2013; 21:03:52 >
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.