Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.749
Cevap
73
Favori
572.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-Senin panel de "garip" durum diye,bir şeyler ararsan ben sana 15 tane gariplik yazarım kaldıki Samy alan veya LGE alanlar da bu gariplik manzumeleri
    diğer markalara göre çok daha fazla çıkar!

-Senin panel deki duru ise "bardağın dolu tarafından bakmak" gerektiği için;tek sorun fiziki montaj hatası olarak o bahsettiğin led diziliminin alt/üst den ışığı kaçırmadır!
    yaw ben bunları iki sene önceki şu malum Samy D8x lerde sorunlar başlığında uzun uzun anlatmıştım,sana tavsiyem o herifleri çağır ve bunu göster,demeye bile
    korkuyorum yaw,sana kafana .....abi bunlar Led TV lerde normaldir.... diyecekler

Aslında bu "anormal" dir,hem montaj hatası hem de kalite kontrol hatasıdır! ama bu çakallar band dan ne çıkarsa aynen kotuya atarlar! sorun çıkarsa ....zaten değiştiriyoruz...
    derler

Ben bu konuda yukarıda eski msg ımda bundan bahsetmiştim,bu tip paneller de fiziki teknik/yapı/dizayn v.s olarak bu sisteme uygun bir yapı "YOKTUR" ana sorun işte burasıdır!
    tamam panel çok "yakışıklı" oluyor ama bu yapıya uygun olmayan mimari uygulama yapıldığı için bunlar haliyle "abi normaldir" oluyor

Şimdi o led düzlem ışığı şeklindeki falso ciddi göz alır! özellikle karanlıkta izlemede ama gerçek anlamda bu bir "sorundur" abi normaldir durumu değildir bu montaj hatasıdır!

Ancak montaj dan önce de yazdığım gibi fiziki yapı sorunu olduğu için bunlar geçmişten beri çıkmaktadır!

Not;Samy deki kullanılan LED-ışık güzü de çok yüksektir!! zaten en yüksek güçlü LED leri bunlar uyguluyor,daha canlı/parlak/vivid-sature birleşimi ile!
    bu da bir etkendir özellikle Samy deki fazla ışık kaçırmaları ama tek başına sadece bu değildir,ancak sendeki panel ise doğrudan üretim(montajlama)hatasıdır!

-Sen şimdi Servise yazdırsan o panel mutlaka değişecektir! ama yeni gelen de ne çıkar işte asıl orası "garip" bir durum gibi olacaktır
    yeni geln de bu sefer de Bleeding veya benzer malum sorunlar çıkarsa ne olacaktır!

-Sen şimdi panelin önüne gel iki elinle kavra paneli kaldır ve silkele,aşağı*yukarı belki Modül yerine daha düzgün oturur (kimse gülmesin ltf,biz bunları çok gördük
    yaptık özellikle LGE lerin hem LCD lerinde hem de PDP lerinde,eski geçmiş özellikle bazı LGE PDP ler de böyle sorunlar lurdu ve Servis bunu tavsiye ederdi)
    abi panel yerine oturur o zaman denilirdi! örneğin LGE nin bazı PDP lerinde karşıdan panele bir bakarsınız,ekran yampiri duruyor ya sağa ya sola kaymış biçimde!

Gerçi senin olayın tam böyle değil ve ben bunu hem örnekleme hem de ne haller de oldukları için yazdım! sakın yapma böyle bir şey,bu şekilde bazı tavsiyelerim yine
    olur ama risklidir ve bunu yapmak her adamın harcı da değildir! kaldıki bu durum her zaman da iş görmez! F8x de aslında böyle bir yapı yok,sallama ile bu iş olmaz yaw
    çünkü yapısı o şekilde değildir!

Bezel durumuyla(çerçeve) kısmen ilgilidir ama sen sırf bunun için nedne değiştirdin onu anlamaıdm,bunlar bildiğimiz klasik Samy fiziki yapı panel sorunlarıdır!

Sen yine de adamları çağır ve göster! takılırsan yine bana sorarsın ok+

++

-Sen de hangi marka/seri PDP vardı da sorun yaşadın veya bıktın v.s??
    PDP den inip LCD ye binmek olayını sanırım yaşayıp gördün ama bence hata ettin,en azından acele ettin diyelim buna!

Not;PDP panelin eski veya bir şekilde sorunlu ise o zaman mecburen yeni bir panel alınacaktı!

-Kayan TEXT için bahsettiğin normaldir bunlar kafaya takılacak şeyler değildir,senin panelin ayrıca bir "TV" Monitör değildir!
    ancak sorun hiç olmaması için panelin çok hızlı olması gerekir ki zaten böyle bir panel de hemen hemen yok gibidir!

-Diğer Gri fon resmini tam ne için aldın bilmiyorum(banding içinmi?)ancak burada bir "uniformity" falsosu yok,kaldıki sen bu resimlere göre değil de
    "normal resim izlerken" ekrandaki duruma bakacaksın! bunlar Monitör sınıfında olmadıkları için böyle şeyler "abi normaldir"

Yine Gri renk deki ve sendki durum da dahil buna;"kabul edilebilir" seviyedir;o kadarcık panel band efekti de "abi normaldir"!!

-Ancak Blue(ve diğer primary/secondary renkleri bilemiyorum)istediğimiz tam uniform tonlamasında değildir! çünkü gerek filtreleme gereksede ışık çalışması
    ile baclit şiddetinin zaten tam olarak her bölgede 120cd/m2 olması da mümkün olmadığı için o Blue daki tonlama da "abi normaldir" oluyor doğal olarak
    hatta bana göre oldukça da iyi sayılır!

Kısaca ben burada "kabul edilemeyecek" bir falso göremiyorum,zaten adamlara falso yapıyor dersen herifler sana falso çekerler ona göre

-Bir kez daha yazıyorum özellikle böyle resim alıp da kafasına göre takılıp kafadan "sorun var panelde" demeyin ltf! sonra adamlara da haklı olarak
    "abi normaldir" diyorlar tabiki!

Karanlık ortamda resim almayın özellikle RGB ve diğer renkleri kullanarak! kaldıki Green ve özellikle Yellow en zor üretilen renkler+"bu yapıdaki" bir panelde
    bu renkler zaten Prof.Monitörler gibi full-uniform OLAMAZLAR ayrıca işleri de bu değildir! üreticide doğal olarak ilgili kriterlerine göre bunları değerlendirip
    "abi normaldir" derler!

Sizin kriter alacağınız ana husus şudur;"hareketli" resim izlerken(TV ve benzeri artık her ne izliyorsanız)oluşan renk/tonlama ve ışık v.s düzenlerine bakacaksınız!

Örnek;panel de uniformity aşırı bozuksa bunu bahsettiğim hareketli resim izlerken bile göreceksiniz ki bu bir hatadır!
    Örnek;Bleeding fazla ise renk/tonlama o bölgede falso yapıp "doğru tonlama" yapamayacaktır
    Örnek;Mura efekti fazla ise aynı şekilde bu sefer ekranın çeşitli bölgelerinde tonlama falsosu yapacaktır!

ve daha bir çok falsolar vardır,ama siz sadece görüntü izleyin ve şayet varsa böyle sorunlar o zaman sorun var deyip Servise gidin!

Şimdi arkadaşlar öncelikle bilmeden veya sağdan-solda yalan-yanlış bilgi diye verilen işlerle uğraşıp hem yalnış uygulamalar yapıyorlar hemde aldıkları
    malın ne olduğunu ve neler üreteciğini de bilmeden,neyi görseler sorun diyorlar!
    Beyler bu şekilde bu "nesli bitmiş" panelleri değelendirirseniz;ciddi yalnışa girersiniz

İşe pratik tarafından bakmak zorundasınız,yaw elinizdeki panel ancak bunları verebiliyor daha fazlasını beklemek beyhudedir!
    Siz fazla Katalog bilgileri ve özellikle üreticilerin sallama ve hileli bilgiler dolu yazılarını okumayın! kaldıki bunca senedir hala öğrenemedinizmi
    mal budur,bunun da vereceği budur,ama parası çok pahalı hatta fahiş pahalı v.s diyebilirsiniz ama sakın ha acaip yüksek beklentiler içine girmeyiniz!

-Receiver olarak VU+ ok dir,"neden" bu mereti kullandığını bildiğim için,fazla sesini çıkarma,ilerde bakarız çaresine yine

SD lere de fazla takılmayın,ne görüyorsanız eyvallah diyeceksiniz,ancak Samy nin DVBTuner resim kalitesi de oldukça iyidir

-"HIZ" konusunda ise hele hele PDP den gelen birisi olarak LCD lerden fazla bir şey bekleme!!

"İçeriğe göre" MotionPlus ayarını değiştirebilirsin! veya iş görmüyorsa(yine içeriğe göre) o zaman OFF yap!
    Hız ile ilgili daha spesifik bilgiler vermelisin veya tam nedir görüp de sormak istediğin?

-OLED panelleri beklemek artık bu saatten sonra en azından olmazsa-olmaz,bu eski nesil paneller ile son durağa gelindi ama yolcular hala
    oturuyor yaw,yolda bitti yolculık da bitti

-W9x daha iyi bir teknikyapıda,resim olarak da bana göre az biraz daha iyi,sorunlar olarak yine çok daha iyi,ama insanda panel şansı yoksa
    bunuda alsan sorunlar yaşamak çok doğaldır,sadece Sony ler her zaman Samy lere göre sorun çıkarmada oran olarak çok daha azdır ama Sony ler de
    bu konuda çok iyi de değildir kesinlikle ama Servis v.s konusunda LGE ile Samy ne kadar berbat ise,diğer tüm Markalar içinde en iyisi ama bana
    göre de belki kötünün iyisi olabilir,yaklaşık hepsi aynı bok,zaten panellerin de hepsi sorunlar içinde kıvranıyor!

Saygılar
    CAN++

• akşam bende son sürümü yükledim ama daha sonra evden çıktım yanıltmak istemem ama bir ara baktım göz ucu ile show sd de bir dizi oynuyordu acaba hd mi bu diye şaşırdım :) , daha iyisi olmaz mı? olur tabiki ama bence tv nin sd performansında hiç bir sorun yok şu an . En azından çoğunlukla seyredilen çok dandik olmayan sd kanallarda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 25 Aralık 2013; 15:20:39 >
  • Sd yayınlarda kesinlikle belirgin bir şekilde iyileşme var...
    fakat hd yayınlar birazdaha kötü gibi.

yani sd hd yaklaşmış - hd de sd ye yaklaşmış :)

seçim sizin sd bol izliyorsanız kesinlikle yükleyin derim. açıkçası ben memnunun.

bir konuda yardım istiyorum.

eski sürümleri usb den yüklemenin bir yolu varmıdır. yazılım versiyonu eskiyse yükleyemiyoruz.
    kısacası tv yi kandırabilirmiyiz ? acaba yazılım bilgisini dosyanın neresinden okuyor onu bulabilirsek tv yi kandırabiliriz diye düşünüyorum.

bu şekilde sürümler arası farkı daha net anlayabiliriz.amacım bu. yazılıma meraklı olduğum için durmadan güncelleme yapabilecek durumdayım :)
  • albani kullanıcısına yanıt
    Üstat ben uzun yıllar LG paneli olan SEG kullandım ve yıllar önce Panasonic'e fazla para vermemek için ciddi diyebileceğim bir paraya onu almıştım. O görevini tamamladı ve kayınpederime verdim. (yıllar sonra bile burn in'den eser yoktu ancak ekranda siyah bölümlerde parlamalar başladı)
    Şu anda LG 42PA4500 plazma modelini kullanıyorum ve satmak üzere ilan vermiştim. Böyle giderse satmayıp yazlığa koyacağım onu. En azından sorun çıkartmayan yeni bir tv sayılır.

Gri görüntü olan resmi parlama biraz da ola gözüktüğü için koymuştum. Kırmızı ve yeşil tonlarında parlama çok belli olmuyordu. En çok da mavide belliydi.
    Bu sorun olmasaydı f8500 idare ederdi ancak canım sıkıldı artık. Senin nesli tükendi dediğin panellere bir ton para istiyorlar ve düzgün bir tv'ye denk gelmek samanlıkta iğne bulmak gibi resmen.

Önceki mesajımda dediğim gibi LED'lerin canlı görüntüleri beni de cezbetti ve gözüm LED'e kaydı ancak en iyisinde bile eksiklikler olması beni LED'lerden uzaklaştırmaya yetti.
    Oled Tv'ler yaygınlaşıp fiyatları ucuzlayana kadar, hem smart fonksiyonlarından dolayı hem de kullanıcıların genelde memnun olması sebebiyle LG 50ph670s alayım diyorum.
    Panel sesi sorunu da fazla yok galiba. Hem yeni nesil oyuncaklı teknolojileri de içeriyor (akıllı kumanda, ekran kalemi vb.)

OLED tv'ler birkaç seneye makul fiyatlara düşer ve bu yüzden şimdi Pana'ya yüksek paralar ödemeyeyim.

Aslında CES 2014'ü de takip edeceğim. Oradaki sunumlar tv'lerde 2014'ün nasıl olacağı hakkında fikir verecek nasılsa.

LG 50ph670s için sen ne dersin?

Bu arada Solo2'yi CS veya IP tv için kullanmıyorum en çok makul fiyata düzgün görüntü veren yeni nesil bir cihaz olsun diye almıştım :)
    Ancak içerik olarak portallar tam bir hazine diyebilirim.

• 46f8000 var digitrk bagli tw ye ses gelmior yayindan yaa nedir bu tus sesleri var yayin sesi yoj bilgsi olan varmi? Yazilim guncel ve hoparlor olarak tv hoparloru secili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • albani kullanıcısına yanıt
    Aman üstad naaptın ben o parayla arabayı yenilerim doğal doğal her türlü görüntüyü alırım bir tv oled de olsa en fazla 5 6 eder benim bütçemde

• CemyK kullanıcısına yanıt
    Eğer meraklıysan bilirsin dosyaların versiyon kontrolü ya inf yada dll dosyasında olur bazı proglarda bu tek bi yerde geçer değişiklik kolaydır bazılarında ise birden fazla yerde geçer onları kontrol amaçlı yaparlar sistem çökmesin diye. Ama dahada zoru şu kaynak kodlar hex yazıldıysa bulana kadar canın çıkar hem çözücü hem derleyici kullanman gerekir. Zaten böyle büyük şirketler yazılımları çoğaltılmasın diye bu şekilde program paketlerler o yüzden ben pek umutlu değilim açıkçası. Bu işi ancak daha önce yazdığım gibi samsung un yazılımcıları yapacak ve yayınlayacaklar

• Merhaba ,

Arkadaşlar bir sorum olacak ; 46F8000 sahibiyim ve Teledünya HD receiver ile TV seyretmekteyim. Teledünyanın kullandığu Next marka HD receiver ı bir türlü 46F8000 nin akıllı kumandasına tanıtamadım. Yani 2 kumandaya mahkümum
    Örneğin evde Blu-ray oynatıcım var ve bunu problemsiz akıllı kumandaya tanıttım ve sorunsuz kullanıyorum ama Next marka HD receiver ı bir türlü tanıtamadım. eğer aranızda benzer receiver ı kullanan ve bu konuyu çözebilen varsa çözüm bekliyorum lütfen.

Birde ; TV niz ile hangi marka ,model kablosuz klavye kullanıyorsunuz ? Öneriniz ve tavsiyeniz var mıdır ? Ayrıca bir uzmanlık sorusuda Samsung S4 telefonumun klavyesini TV ile beraber kullanabilir miyim ? Bir ara yazılım vs. var mıdır ?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Aman üstad naaptın ben o parayla arabayı yenilerim doğal doğal her türlü görüntüyü alırım bir tv oled de olsa en fazla 5 6 eder benim bütçemde

Ben de anca o kadar veririm,Araba veya Jeep filan parasına böyle paneller alınmaz artık,onlar eskidendi yaw bir çuval para verip de panel almak!

OLED ler de aslında çok ucuz maliyetlidir! hele bunu LGE ve Samy üretiyorsa ama olay "YENİ" olmasından kaynaklanıyor!(daha önce de yazdım artık bunları teknolojik
    olarak yenilikleri de kalmadı ve eskidi bunlar biz yenisine bakıyoruz şimdi)

Malum her kim bir şey bulup çıkarmışsa YENİ olur/oluyor ve doğal olarak da bunun kaymağını yemek istiyor! Oled de örneğin YENİ sayılacak ve uyanıklar da elbette
    fiyatını max.da tutup satışa geçecektir,yani bu filmi aslında her sektörde her zaman izliyoruz,aslında Oled için adam şunu satıyor

1-"YENİ" diye bir ürün>>zaten rakamı da buna göre kafalarına göre takılıp belirliyorlar
    2-"MARKA" sını da bu şekilde yükselterek satıyor ki panel işinde ana üreticiler zaten sattıkları panelden ciddi oranda bir "MARKA" bedeli tahsil ediyorlar senden!

başka da bir bok zaten,işin HW kısmı hikayedir onlar için!
    Siz parayı Marka+Modül sistemi+yeniyse bu YENLİK için ödüyorsunuz!

örneğin o Oled paneli maliyetine göre makul bir orandan satsalar 5 kağıt anca eder,iyi de biz de zaten 5 kağıda verin alalım diyoruz

"Tezgah" işte aynen böyle işlemektedir "panelciler cenahında"

Bu arada Oled gelecek de dertler bitecekmi;HAYIR tabiki!
    Sonra Amoled çıkacak ki bu Oled dan biraz daha ileri bir teknik kullanıyor ve daha maliyetlidir,sorunlar yine devam edecek!

En sonunda herifler bıkacak bu işlerden ve yeniden CRT ye dönecekler

NOT;aslında CRT tabanlı iki adet teknoloji bulundu ve bu "yeni" denilen panel tipleri içinden harbiden en iyisi de bunlardır SED ile FED paneller
    işte gerçek manada maliyeti yüksek ve çok özel bir üretim tekniği isteyen panel tipi bunlardır,öyle her adamın da harcı değil bunları üretmek!
    Adamlar daha doğrusu bu işlerin ana bulucusu olan Amerikalılar bunu buldular(Patentli ürünleridir birisi NANO nun diğeri de FED nindir)
    Herifler saksıyı doğru ve sağlam işleterek bu mevcut panel sisteminden bir bok olamayacağını anladıkları için,eskiye dönüp CRT den ne çıkarırız
    veya bunu neye benzetiriz diyerek kafa patlattılar ve SED ile FED i buldular bildiğimiz CRT tabnlı ama yapısı değişik ama sistem ve mantık v.s olarak
    tamamen CRT yapısındadır+

• quote:

Eğer meraklıysan bilirsin dosyaların versiyon kontrolü ya inf yada dll dosyasında olur bazı proglarda bu tek bi yerde geçer değişiklik kolaydır bazılarında ise birden fazla yerde geçer onları kontrol amaçlı yaparlar sistem çökmesin diye. Ama dahada zoru şu kaynak kodlar hex yazıldıysa bulana kadar canın çıkar hem çözücü hem derleyici kullanman gerekir. Zaten böyle büyük şirketler yazılımları çoğaltılmasın diye bu şekilde program paketlerler o yüzden ben pek umutlu değilim açıkçası. Bu işi ancak daha önce yazdığım gibi samsung un yazılımcıları yapacak ve yayınlayacaklar

Hocam "SamyGO" da durum ne alemde peki??

Bildiğim kadarıyla böyle atraksiyonlar Cx/Dx Serilerinde olabiliyordu,yanılıyormuyum acaba?

• HD kalitesi her yeni surumde daha kotuye gidiyor. SD ler iyilesiyor ama ben SD kanal izlemiyorum ki!!! Allah akil fikir versin bu Samsung un gerizekali yazilim gelistirme ekibine!!! 1102 yi bozduguma o kadar pismanimki!

• 40f8000 için teknosada pusudayım, en uygun zaman ne zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

HD kalitesi her yeni surumde daha kotuye gidiyor. SD ler iyilesiyor ama ben SD kanal izlemiyorum ki!!! Allah akil fikir versin bu Samsung un gerizekali yazilim gelistirme ekibine!!! 1102 yi bozduguma o kadar pismanimki!

Sizlere bir tavsiyem var özellikle Samy/LGE ve Phil panellerin FW leri için

1-Bu herifler hafta da bir FW çıkarırlar,"iyileşme" için dense de aslında bunların üreticilerin hataları ve sonrasındaki durumları içindir!

2-Samy ler de çok fazla karışık ve sistemi bozan/zorlayan bir yapı vardır çünkü sisteme binen yük aşırı fazla ve sayısı da çok fazladır
    bunun sonucunda tam bir stabilite hiç bir zaman yakalanamıyor ve zaman içinde de devam edip 1 yıl kadar sonra da FW ler kesilir!

3-Dolayısıyla her yeni çıkan FW yi anın da yüklemeyin
    Samy "tecrübeleri" seneler için de bunu gösterdi daima!

Ayrıca FW ler birebir her panel de aynı stabiliteyi de asla yakalıyamıyor! ya sorun devam ediyor ya kimisinde düzelirken kimisinde tam tersi olabiliyor!

Bir süre izleyin(özellikle yabancı forumlardan)insanlar ne diyorlar diye

4-Bir kere ....HD lerin bozulması veya kötüye gitmesi.... ne demek yaw
    SD lerin ise iyileşmesi de bir yere kadar olur! ama ikisi ayrı katlardır bunların!

Samy deki aşırı komplike yapı sebebiyle,bu yazılımları her bir parametre de stabil/performanslı yapmak ise o paneli üretmek den çok daha zordur
    ++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Hocam "SamyGO" da durum ne alemde peki??

Bildiğim kadarıyla böyle atraksiyonlar Cx/Dx Serilerinde olabiliyordu,yanılıyormuyum acaba?

Yok üstadım o program tv yi hacklemek için kullanılıyor benim bildiğim android root hesabı.
    zaten konularında da aynı bizim gibi fw müzdaripleri konular açıyo
    bkz.http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=64&t=5982 daha bi gelişme yok. Bende şu an evde pcnin monitörü üzerinden tv kartı ile tv izliyorum saolsun izmirgaz temmuzda başvurduğum halde hala kutu apartmana takılmadı herşey hazır apartman da doğalgaz yok o yüzden tv vatan bilgisayarda duruyor bende hiç yazılımları inceleyemiyorum. Zaten evde de tüplü tv var bi led tv görmüşlüğüm yok
    bide crt lerden bahsetmişsin yahu onlar ışıma ile görüntü oluşturmuyormu aman hocam zaten radyasyon yiye yiye iice yaşlandım meslek yüzünden artık evde bari biraz sağlıklı dinlenelim. Hem crt lerde yüksek çözünürlük denenirse bu daha fazla sorun yaratmaz mı hayır bizim evde hala crt var digitürkte maç izlerken görüntü on numara akıcı ama netlikten eser yok. Benmi yanlış düşünüyorum.

• Model olarak tam 46f8000 e karar vermiştik ki bu sefer küçük mü olur diye tereddüte düştük. Ben kısaca size anlatıyım salonumuz dikdörtgen şeklinde tv alırsak kısa olan kenara koyacaz. Tv yi koyduğumuz tv ile karşı kısa kenar arasında ki mesafe nerdeyse 4-4.5 metre civarı. Tv alınırsada uzun kenara koyma lüksümüz yok. Sizce ne yapmalıyım 55" alırsamda 46f8000 inin fiyatına eş değer olan f6650 yi alabilirim. Siz ne dersiniz bu duruma?

• quote:

Orijinalden alıntı: sago kafkef

Model olarak tam 46f8000 e karar vermiştik ki bu sefer küçük mü olur diye tereddüte düştük. Ben kısaca size anlatıyım salonumuz dikdörtgen şeklinde tv alırsak kısa olan kenara koyacaz. Tv yi koyduğumuz tv ile karşı kısa kenar arasında ki mesafe nerdeyse 4-4.5 metre civarı. Tv alınırsada uzun kenara koyma lüksümüz yok. Sizce ne yapmalıyım 55" alırsamda 46f8000 inin fiyatına eş değer olan f6650 yi alabilirim. Siz ne dersiniz bu duruma?

Hocam nacizane tavsiyem büyük ekran tercih etmeniz yönünde olacaktır. 55" ekran bile ilk zamanlar gözünüze büyük görünse bile bir süre sonra gözünüz alışacak ve hatta zamanla gözünüzde küçülecektir.

Ancak büyük ekran alacağım diye teknolojik yönden feragat etmeniz konusuna bir şey diyemiyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Model olarak tam 46f8000 e karar vermiştik ki bu sefer küçük mü olur diye tereddüte düştük. Ben kısaca size anlatıyım salonumuz dikdörtgen şeklinde tv alırsak kısa olan kenara koyacaz. Tv yi koyduğumuz tv ile karşı kısa kenar arasında ki mesafe nerdeyse 4-4.5 metre civarı. Tv alınırsada uzun kenara koyma lüksümüz yok. Sizce ne yapmalıyım 55" alırsamda 46f8000 inin fiyatına eş değer olan f6650 yi alabilirim. Siz ne dersiniz bu duruma?

Hocam nacizane tavsiyem büyük ekran tercih etmeniz yönünde olacaktır. 55" ekran bile ilk zamanlar gözünüze büyük görünse bile bir süre sonra gözünüz alışacak ve hatta zamanla gözünüzde küçülecektir.

Ancak büyük ekran alacağım diye teknolojik yönden feragat etmeniz konusuna bir şey diyemiyeceğim

sıkıntıda teknolojide işte. iki arada bir derede kaldık. aslında aklımdaki model f7000 di ama arasında 200liralık farkı görmezden geldim f8000e geçtim. ee bu sefer de boyut sıkıntısı çıktı ortaya :/ ben tv kanallarını izleyen biri değilim pek futbol yayınlarını rahatça izlemek arada film ve playstation için almayı düşünüyorum. görüntü kalitem ne oranda azalacak onu bilmiyorum..

• quote:

quote:

quote:

sıkıntıda teknolojide işte. iki arada bir derede kaldık. aslında aklımdaki model f7000 di ama arasında 200liralık farkı görmezden geldim f8000e geçtim. ee bu sefer de boyut sıkıntısı çıktı ortaya :/ ben tv kanallarını izleyen biri değilim pek futbol yayınlarını rahatça izlemek arada film ve playstation için almayı düşünüyorum. görüntü kalitem ne oranda azalacak onu bilmiyorum..

Kafanizi biraz daha karistirmak istemem ama f8000 ve f7000 serileri ps icin pek uygun degiller cunku input lag degerleri 40-50ms civarinda geziyor. Bu konuyu biraz arastirin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: muratsen87

quote:

quote:

quote:

Kafanizi biraz daha karistirmak istemem ama f8000 ve f7000 serileri ps icin pek uygun degiller cunku input lag degerleri 40-50ms civarinda geziyor. Bu konuyu biraz arastirin derim

sıralamada sony dışında diğer tv lerden daha iyi oldukları için samsungta tercih kılmıştım ben. w805 te seçenekler arasındaydı ama banding sorunu ondada var diye duydum sony başlığında o yüzden seçeneklerden çıkarıp samsunga yönelmiştim.

• bu katalogtan bir şey alınır mı acaba ?yardım

http://asset-teknosa.cubecdn.net/urun-katalogu/27122013/default.html#Sayfa/9
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.