Şimdi Ara

2013 Samsung F8500 Plazma serisi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
13
Favori
55.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korcin

Tesekkurler cevap icin.
    Peki twin tuner ozelligi nasıl calısıyor?
    Cift ci+ kart girisi var sanırım.
    Bunlar aynı anda iki farklı dijital platformu destekliyor mu acaba?
    Ben bu isi su anda technisat receivera yaptırıyorum. Eger DT ve DS modulu es zamanlı calıstırıyorsa bir cihaz daha bosa cikiyor demektir.

uyduya bağlamadım....hdmi lardan d-smart digitürk ve teledünya bağlantıları var...bilgim yok
  • DoSöDoKöKo,sana F8500 le ilgili en önemli şeyi sormamışlar.hani şu alttan üstten bakınca ekranın kararma olayı.bu durumla karşılaştın mı?
  • Anladım. Tekrar tesekkurler cevabın icin.

Bugun mediamarktta tekrsr izledim tv yi, full hd goruntulerde biraz hayalkırıklıgı yarattı bende.
    Yanımda test edecek video yoktu, youtube uzerinden full hd film fragmanları izledim keyfim kactı. Led tv gibidi neredeyse, goruntuler bekledigim kadar keskin degildi. Izledigim videolardan oldugunu umuyorum, full hd ancak video kalitesi dusuktu sanirim.

Bir dahaki sefere bluray rip mkv film ile deneyecegim ve fırsat olursa bluray player ile.

Inceleme ve kullanıcı yorumlarinda, " brightness pops" tabir edilen anlık parlaklık degisimlerinden bahsediliyor. Buna rastladın mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Sormaya gerek yok, ekran filtresinden dolayı o olay var.

Biz TV ye karşıdan bakıyoruz, sorun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacidayi -- 25 Eylül 2013; 23:09:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

DoSöDoKöKo,sana F8500 le ilgili en önemli şeyi sormamışlar.hani şu alttan üstten bakınca ekranın kararma olayı.bu durumla karşılaştın mı?

o olay enteresan bir olay... dikkatli değerlendirmek lazım...
    televizyonun yaklaşık 1 metre veya daha az önünde iken yukarından veya aşağıdan baktığınızda ekranın bariz şekilde karardığını görüyorsunuz...
    ANCAK ŞUNU UNUTMAMAK LAZIM Kİ
    bu büyüklükteki bir televizyonu seyretmek için en az 2 metre uzağında olmanız gerekiyor...
    VE İŞTE BU NEDENLE
    televizyondan uzaklaştıkça televizyonun orta noktasına göre yukarı ve aşağı görüntü açılarınızdaki değişimler çok azaldığından ekran kararması sorununu YAŞAMIYORSUNUZ!!!!
    özellikle benim gibi 3-5 metre uzaklıktan seyrediyorsanız ve hatta yere oturarak televizyon izleyenlerdenseniz ekran kararmasını YAŞAMIYORSUNUZ...
    YANİ KISACA
    ekranı bu büyüklükteki bir televizyonu rahat izleyecek bir uzaklığa geçtiğinizde yukarı veya aşağı yönde ne yaparsanız yapın ekran kararması diye bir problemin olduğundan bile haberiniz olmuyor...
    elbette 64 inçlik bir televizyonun burnunun dibine (1m den yakın) sokulur ve alt ve üst açılardan ekrana bakarsanız ekranda kararmayı çok net farkedersiniz... ancak UNUTMAYIN Kİ bu kadar yakından bu televizyon izlenmez

mantıklı mesafelerden televizyon izlerseniz ekran kararması gibi bir sorun hayatınıza hiç girmeyecek diyebilirim....

• quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Anladım. Tekrar tesekkurler cevabın icin.

Bugun mediamarktta tekrsr izledim tv yi, full hd goruntulerde biraz hayalkırıklıgı yarattı bende.
    Yanımda test edecek video yoktu, youtube uzerinden full hd film fragmanları izledim keyfim kactı. Led tv gibidi neredeyse, goruntuler bekledigim kadar keskin degildi. Izledigim videolardan oldugunu umuyorum, full hd ancak video kalitesi dusuktu sanirim.

Bir dahaki sefere bluray rip mkv film ile deneyecegim ve fırsat olursa bluray player ile.

Inceleme ve kullanıcı yorumlarinda, " brightness pops" tabir edilen anlık parlaklık degisimlerinden bahsediliyor. Buna rastladın mı?

hocam en başta KAYNAĞIN KALİTESİ çok çok çok çok çok çok önemli.....
    nat.geo. HD de bile her program aynı kalitede değil.... heleki internet üzerindeki full HD 1080p film ve video ların çoğu Allahına yan bakıyor
    çoğu full HD diye anılan (ama aslında ilgisi bile olmayan) sadece çözünürlüğü tutan filmler internette daha az yer kaplasın diye görüntü ve/veya ses kalitesinden ödün verilerek decode ediliyor... onları referans alma... çözünürlük 1920x1080 olabilir ama o görüntü kalitesi için tek başına yeterli değilidir....

ayrıca seyrettiğin video ve film de önemli... mesela avatar ı kötü gösteren televizyona rast gelmedim
    ben sana bulabilirsen 2010 da vizyona giren alice harikalar diyarında alice'in harikalar diyarına ilk gittiği anlardan itibaren sahneleri izlemeni öneririm... özellikle kedi sahnelerini (kedinin tüyleri meselesi) ve fast motion (hızlı hareketler) ları iyi takip et... aynı filmi hem full HD 1080p hemde SD (DVD) formatında izlemeni öneririm....

full HD tv markalarının demolarını sakın izleme... bu demolar her televizyonda güzel gözüküyor... hatta panasonic in derin siyah demoları samsunglarda da derin siyah şeklinde
    seçici olmak veya SAYI VE ÇEŞİT OLARAK ÇOK FAZLA VİDEO VE FİLM İZLEYEREK OBJEKTİF BİR KARŞILAŞTIRMA yapmak mümkün olabiliyor......

yani KAYNAĞIN NE OLDUĞU öncelikle çok çok çok önemli....

AYRICA televizyonda bir sürü ayar var... o sorunu yaşayanlara kalibrasyonun ve ayarların ne olduğunu sormak lazım...

ayrıca görüntü ve ses kaynağına göre olay çok çok farklı olabiliyor...
    mesela;
    ben ilk olarak teledünya ile test ettiğimde receiver üzerinde tv sistemini 1080_60 yaptığımda ekran altından geçen yazıların titrek titrek geçtiğini izledim...
    daha sonra receiver üzerinde tv sistemini (receiver ı resetlediğimde farketmiştim) 1080_50 yaptığımda bu sorun kayboldu...herşey gayet smooth ve net oldu...
    d-smart receiver ile bu sorun yok iken yine digitürk receiver ında benzer sorun vardı... bende hepsi için 1080_50 yaptım sorun kalmadı... bu sadece bir örnek....

düşük kontrast ve doğal renk seviyorum.... kontrastı fazla açmam ve vivid renklere kaçmam.... otomatik kontrastı kapattım ve ortanın biraz üstünde (70) kontrast verdim... renkler ise ortanın biraz altında (45)... parlaklık ise tam yarıda (50).... SD yayında görüntüyü ciddi olarak iyileştirdiğiğ için digital ve mpeg görüntü iyileştirmeyi otomatik moda getirdim (yüksekte değil)... motion judder canceller ise sorun oldu, ifade edilen kalite artışı yerine tam tersini görünce kapattım... bu hali ile görüntü kalitesi benim 65vt50e den ciddi şekilde çok daha iyi... bunu eve gelip giden arkadaşlar ve tanıdıklar söylüyor.... -ki, her iki televiyonun ayarlarını çok ciddi karıştırıp birbirinden iyi hale getimeye çok uğraştım....

LED ile flan hiç karşılaştırmayın....LED deki keskinlik aşırıya kaçan KARİKATÜRİZE bir keskinlik... doğal değil... siz ondan hoşlanıyorsanız bilemem.... ama *genel veya ortalama görüntü kalitesi* olarak LED lerin 64f8500 e yaklaşabilecekleri inancında değilim.... ben "en iyisini biliyorum" demiyorum ama bana göre ortalama bir plazmanın görüntü kalitesi en iyi LED den çok daha iyidir...(elbette iyi bir kalibrasyon ve ayarlama ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 26 Eylül 2013; 3:07:51 >

• Bazi elekro marketler satmak istedikleri markalari iyi ayarliyor digerlerinin mahsus ayarini bozuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.n11.com/samsung-64f8500-fhd-3d-wi-fi-plazma-tv-2-gozluk-hediyeli-P15593505

Bu tv için fiyat iyi mi? daha beklemek gereklimi ne dersiniz?
  • sascha35 kullanıcısına yanıt
    Aynı modelin mediamarktta 9.999 TL olduğunu düşünürsek gayet iyi fiyat, teşhir veya geri dönmüş ürün değilse.
    Kurlar bu kadar yükselmişken daha ne kadar iner bilinmez ancak bu sitede birkaç hafta önce 7.500 TL seviyelerinde idi yanılmıyorsam fiyatı.
  • Üşenmeden yazmışsın, sağolasın.
    Eski bir plazma kullanıcısı olarak bu sene içinde Sony Hx850 lede geçmeme rağmen tv yi contrast %90 ancak backlight sıfır, parlaklık ve renk ayarları ise ortanın altında, neredeyse plazmaya yakın kalitede görüntü alarak seyrediyorum.
    Panasonicte (vt30) bizzat yaşadığım IR, motion judder, false contour ve grimsi beyaz sorunlarından dolayı soğumuştum plazmadan ancak Samsungun bu modeliyle tekrar ilgi duymaya başladım.
    Fiyat da iyi seviyelere geldi aslında ama izleme mesafesi 3,5 mt olunca 64" büyük geliyor.
    Bahsettiğim "occasional brightness jumps" sorunu ise yeni firmware ile çözülmüş diye okudum dün gece.
    Daha geniş bir zamanda adamakıllı bir görüntü kaynağı ve kaliteli videolar ile tekrar incelemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

http://www.n11.com/samsung-64f8500-fhd-3d-wi-fi-plazma-tv-2-gozluk-hediyeli-P15593505

Bu tv için fiyat iyi mi? daha beklemek gereklimi ne dersiniz?

normalde 4 gözlük ile geliyor.... 2 gözlük hediye olayını anlamadım
  • n11 üzerinden satıcıyla iletişim kurdum, teşhir veya iade ürün olup olmadığından emin olmak için.
    ürünün tek bantla kapalı kutu, samsung türkiye garantili ve sıfır ürün olduğunu teyit ettiler. ilgilenen varsa kaçırmasın bence bu fiyata.
    herhangi bir sorunda cayma hakkı kullanılarak iade edilir diye düşünüyorum.
  • DoSöDoKöKo hocam,birşey daha sorucam.malum plazmalarda yansıma problemi bazen rahatsızlık verici olabiliyor.ama F8500 de bu sorunun aşıldığı söyleniyor.örneğin panasoniclerle karşılaştırdığınızda yansıma daha mı az?gündüz detay kaybı yaşamadan rahat izleniyor mu?birde plazmalar beyazları tam veremiyor,bu panelde durum nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

DoSöDoKöKo hocam,birşey daha sorucam.malum plazmalarda yansıma problemi bazen rahatsızlık verici olabiliyor.ama F8500 de bu sorunun aşıldığı söyleniyor.örneğin panasoniclerle karşılaştırdığınızda yansıma daha mı az?gündüz detay kaybı yaşamadan rahat izleniyor mu?birde plazmalar beyazları tam veremiyor,bu panelde durum nasıl?

bu panel tam led panel gibi parlak beyaz sunuyor
    ve gündüz yansıması en az olan tv..
  • 51" türkiyede satışa çıkacak mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrico

51" türkiyede satışa çıkacak mı acaba?

Sanırım Samsung garantili Türkiyeye 51" gelmeyecek, araştırdığım kadarı ile geçen yıl E serisinde de gelmemişti diye biliyorum,
    o zaman soruyu şu şekilde sorayım;

Paralel ithalat dahi olsa 51" büyüklüğünde olan modelini Türkiye' de bulabileceğimiz bir site veya ne bileyim bir yer varmı dır. İstanbul bilişimde yaklaşık 3 aydır çok yakında diyor ama hala yok.. beklemekteyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: myehram

quote:

Orijinalden alıntı: xrico

51" türkiyede satışa çıkacak mı acaba?

Sanırım Samsung garantili Türkiyeye 51" gelmeyecek, araştırdığım kadarı ile geçen yıl E serisinde de gelmemişti diye biliyorum,
    o zaman soruyu şu şekilde sorayım;

Paralel ithalat dahi olsa 51" büyüklüğünde olan modelini Türkiye' de bulabileceğimiz bir site veya ne bileyim bir yer varmı dır. İstanbul bilişimde yaklaşık 3 aydır çok yakında diyor ama hala yok.. beklemekteyiz...

Yani anlamadığım olay şu artık firmalar yeni ürünlerini çoğunu yada her boyutlarını türkiye'ye getirmiyorlar bu durumu anlamak zor gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 28 Eylül 2013; 14:04:46 >

• ben erzurumda yaşıyorum acaba rakım yüksekliği bi sorun olur mu(uğultu sesi çikarir mi) birde burn in yasama ihtimalimiz var mi bu tvde teşekkurler
  • bu konuda bilgisi olan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warfarin

ben erzurumda yaşıyorum acaba rakım yüksekliği bi sorun olur mu(uğultu sesi çikarir mi) birde burn in yasama ihtimalimiz var mi bu tvde teşekkurler

bazı ülkelerde 1800m den sonra teknik destek ve garanti verilmiyor plazmalara
    ama Türkiye için sartlar nedir açıkcası bilmiyorum
    sorsan bile Türk işi bişey olmaz der geçerler :)
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.