Şimdi Ara

2013 Samsung F8500 Plazma serisi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
13
Favori
55.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kagan06

Tesekkurler hocam , kalite olarak onlarla basedemez zaten 8-12 bin tl fiyatları var :)

Hani kötünün iyisi olsun, ps3 maç yaparım , ligtv izlerim , haftada 3-5 film , elimdeki lcd nin kalitesi de belli , yani daha aşağı bi seviyeye düşmeyelim bana yeterli :)

Sonuçta bu boyutta çok ucuz bi tv gibi geldi bana

PS de lag sorunu yaratır yalnız
    şut çekersin 1.saniye sonra oyuncu topa vurur v.s. gibi..
    diğer kullanım iş görür tatmin eder.. HD ise
    SD yine iyi olmadığı ifade ediliyor (maliyetten kaynaklı kısıtlı donanım+60inç olmasından kaynaklı)

bence tam karar vermeden önce yabancı forumlarda oyunlarda inputtlag değerini ögren sonra hayal kırıklığı yaşama derim
    x-20ms ideal denilebilir
    20-25ms nin altında ise idare eder
    25-35ms ara ara can sıkar
    35-x ms sık sık sinir edici olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

Tesekkurler hocam , kalite olarak onlarla basedemez zaten 8-12 bin tl fiyatları var :)

Hani kötünün iyisi olsun, ps3 maç yaparım , ligtv izlerim , haftada 3-5 film , elimdeki lcd nin kalitesi de belli , yani daha aşağı bi seviyeye düşmeyelim bana yeterli :)

Sonuçta bu boyutta çok ucuz bi tv gibi geldi bana

PS de lag sorunu yaratır yalnız
    şut çekersin 1.saniye sonra oyuncu topa vurur v.s. gibi..
    diğer kullanım iş görür tatmin eder.. HD ise
    SD yine iyi olmadığı ifade ediliyor (maliyetten kaynaklı kısıtlı donanım+60inç olmasından kaynaklı)

bence tam karar vermeden önce yabancı forumlarda oyunlarda inputtlag değerini ögren sonra hayal kırıklığı yaşama derim
    x-20ms ideal denilebilir
    20-25ms nin altında ise idare eder
    25-35ms ara ara can sıkar
    35-x ms sık sık sinir edici olur :)

Tesekkurler hocam amazon yorumlarina ulasabildim, avsform da bakayim, google translate ile ne anlarsak artik :)

Kuzenim 50 inc olani aldi, acaba onda denesem ozellikler aynimidir , yoksa 60 buyuk oldugundan lag vs sureleri uzarmi?

En iyisi kuzende denemek,

Deneme icin neler yapmaliyim bir tavsiyeniz varmidir hocam?

Ps3 goturecegim, birde pc gotureyim, mesela fipmperde kamera saga dogru hareket ettiginde tv de goruntu bozulur , bunun gibi neleri test etmemi onerirsin?

Yardim icin tesekkurler.

Birde max 3500 bandina kadar 60 inc onerebilecegin lcd led plasma tv varmidir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kagan06 kullanıcısına yanıt
    50 ile 60 arasında lag farkı olmaz bildiğim kadari ile
    SD görüntü perf. ektiler.
    özellikler aynıdır ve oradaki oyun perf. 60tada aynı olur

ps de birkaç zor oyun denemen yeterli baktiın tatmin edici seviyede oyunlar yürüyor kap gitsin :)
    akıcı sahneler plazmalarda farklı ucuz yollu bir çok led panel gibi kare kare yapmıyor ama arka plandaki akışkanlık ilk başta tuhaf geliyor insana zaten sonradan alısıyorsun :)

60 plazma model o fiyat aralığında pek yok düşünemiyorum şuan sabahtan beri ekranın karşısında iş yerinde gürültü içerisindeyim :)
    burada diğer arkadaşlar tavsiyelerde bulunurlar illa..
    düşünürsen panas. 55st50 2600-2700 liraya hala bulunuyor 2012,
    yine 2012 55gt kapalı bulabilirsen hiç düşünmeden alınabilir. bu paneller ph den her alanda daha iyilerdir. özellikle gt kıyaslanamaz derecede iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 5 Eylül 2013; 23:20:11 >
  • Anladim hocam ben gozumle iyice incelemeden karar veemeyeyim , sanirim siyah cok onemli plazmada.

Dediginiz modellerede tekno marketleri gezeyim teshir vs alinirmi?
    Yani ne kadar kuplanildigini bilsek onerirmisin?

Cok sagol , tv arastirma iside sikintilidir.

Ayrica gozun yorulmustur hocan sen dinpen bir sure , diger arkadaslarda destek cikarlar , ilgin icin cok sagol Allah razi olsun

• http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57584396-221/samsung-f8500-plasma-wins-value-electronics-shootout/

Burada ki linkte zt60 vt60 ve f8500 karşılaştırması var.

Arkadaşlar buradaki linki bir inceleyin. Can abi senin değerli yorumunu görmek ve fikirlerini almak F8500 başlığı altında çok faydalı
    olacaktır. Tüm arkadaşlara fikir verecektir.
  • Bu tv nin 51 inchi nrden getirilmez ya. 1500 dolar dan satiliyorsa burda 3500 tl fiyata satilsa hic dusunmeden alacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazurat

Bu tv nin 51 inchi nrden getirilmez ya. 1500 dolar dan satiliyorsa burda 3500 tl fiyata satilsa hic dusunmeden alacam.

1500 dolar 3000 lira eder Türkiyeye özel bindirim ve çok iyi panel lafları ile o panel 5 binin altında satılmaz. :) vt60 seviyesinde bir panel diyoruz
    geçen yıl 50vt50 4500-5000 civari lira olduğunu düşünürsek bu sene 50vt60ın 5 bin altında olmazdı diyebiliriz çok rahat.. tabi 50vt60 da TR yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: setra19

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57584396-221/samsung-f8500-plasma-wins-value-electronics-shootout/

Arkadaşlar buradaki linki bir inceleyin. Can abi senin değerli yorumunu görmek ve fikirlerini almak F8500 başlığı altında çok faydalı

Çok sık gündüz tv izlenecek ise f8500 digerlerinden daha başarılı diye yazılıyor sürekli-kullandıkları filitre yansıma olayini oldukça aşağıya düşürüyor led panel parlaklığında plazma ama tabi bununda dezavantajları var. alt/üst açılardan izlemek görüntü kaybına neden olmakta.
    vt/zt f8500 gibi çok çok parlak görüntüye sahip değiller (ama bu beyaz sahneleri soluk gri renkte izlersiniz anlamı taşımıyor kesinlikle) siyah seviyeleri ve izleme açılarıda çok daha başarılı.
    bu unsurları göz önünde bulundurmakta fayda var
    tabi birde maliyet.

• quote:

quote:

Bu tv nin 51 inchi nrden getirilmez ya. 1500 dolar dan satiliyorsa burda 3500 tl fiyata satilsa hic dusunmeden alacam.

1500 dolar 3000 lira eder Türkiyeye özel bindirim ve çok iyi panel lafları ile o panel 5 binin altında satılmaz. :) vt60 seviyesinde bir panel diyoruz
    geçen yıl 50vt50 4500-5000 civari lira olduğunu düşünürsek bu sene 50vt60ın 5 bin altında olmazdı diyebiliriz çok rahat.. tabi 50vt60 da TR yok..

hbasaran82 ye katılıyorum. Türkiye de olsa kesin 5 bin olur. 51" almanın hiç bir mantığı kalmaz.

Birde Özellikle artık panasonicler çok sorunlu cihazlar en basidi burn olayı inanılmaz fazla arıza oranları yüksek.

Birde eklemek istediğim bırakın vt60 ı bu panel zt60 ı bile resmen dövüyor. Buna emin olun. zt60 dan bile daha iyi.

• quote:

quote:

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57584396-221/samsung-f8500-plasma-wins-value-electronics-shootout/

Çok sık gündüz tv izlenecek ise f8500 digerlerinden daha başarılı diye yazılıyor sürekli-kullandıkları filitre yansıma olayini oldukça aşağıya düşürüyor led panel parlaklığında plazma ama tabi bununda dezavantajları var. alt/üst açılardan izlemek görüntü kaybına neden olmakta.
    vt/zt f8500 gibi çok çok parlak görüntüye sahip değiller (ama bu beyaz sahneleri soluk gri renkte izlersiniz anlamı taşımıyor kesinlikle) siyah seviyeleri ve izleme açılarıda çok daha başarılı.
    tabi birde maliyet.

Sana katılıyorum fakat günümüz şartlarında vt60 a 11.500tl ve zt60 12.500 tl verilir mi. Değer mi sen de ben de tabiki değimez diyecez.

• quote:

quote:

Bende biliyorum 1500 dolar 3000 tl eder diye. Dedim en azindan bizim tuccar alisiktir birazda makul bi miktarda ben ekliyimki hafazanallah bizim tuccarlar o 3000 tlye o tv yi satsa sulalesine sövülmüş gibi hisseder bünyelerine ters helal kazanç

• quote:

quote:

quote:

tabi birde maliyet.

Sana katılıyorum fakat günümüz şartlarında vt60 a 11.500tl ve zt60 12.500 tl verilir mi. Değer mi sen de ben de tabiki değimez diyecez.

valla bize göre değmez ama değdirenler var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Zt çok az farkla önde görünüyor ancak upscale özelliğ çok iyi olduğu için sd yayınlarda iyi olduğu söyleniyor. Ztye kaliteli bir receiver lazım.

istanbul meydan avm deki mediamarkt da panasonic zt60e ve samsung 64f8500 var.... aralarındaki mesafe 5 metre ancak vardır.....:) ... bizzat test edebilirsiniz...
    her iki tv de SD görüntü kalitesinde ve hatta düşük kalitede ve USB ye kayıt edilmiş birçok film ve test videosunu arkadaşlarım ile birlikte izledim....
    SD performansında 64f8500 açık ara demiyeceğim ama az bir fark ile "zt60e den iyi" idi.... vt60e den ise bir hayli daha iyi idi... hatta bunu orada görevli olan arkadaşlar da bizzat gözleri ile gördüler ve onlara da teyit ettirdik.... yine oralarda dolaşır bunu onlara sorarsanız hatırlayacaklar ve size de "evet samsung 64f8500 SD görüntü kalitesinde en iyi olanı" diyeceklerdir....
    ne derler? "GÖZLER YALAN SÖYLEMEZ" ....... önce kendi gözleriniz ile görün ve test edin.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 10 Eylül 2013; 12:46:15 >

• Kim ayakta tv izler ki . Bana göre samsung kırk yılın başında iyi birşey yapıp f8500 gibi bir plazmayı piyasaya sürdü.Ama Fiyatının düşmesi gerekiyor çok uçuk fiyattan satıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Kim ayakta tv izler ki . Bana göre samsung kırk yılın başında iyi birşey yapıp f8500 gibi bir plazmayı piyasaya sürdü.Ama Fiyatının düşmesi gerekiyor çok uçuk fiyattan satıyorlar.

Amerika'da $3200'a satılan 64f8500 plazma, Samsung TR garantili olarak 7000-7500TL bandında internette satılıyor. Bence çok iyi bir fiyatlandırma. Aynı şekilde bir fiyatlandırma yapılırsa, 51f8500 3500-4000tl bandında gelir. Bence olması gereken fiyatlar bunlardır.

http://www.akakce.com/televizyon-plazma/en-ucuz-samsung-ps-64f8500-fiyati,1268699.html

• Barış26 kullanıcısına yanıt
    Amerikada herşey ucuz avrupaya bakmak gerekir tv alırken fiyatlar yakın olur ..fazlada bir fark yokmuş USA-Avrupa da bu tvlerde

51 f8500 1700 € 4500 tl olması gerekir Tr ye gelirse

http://www.amazon.it/Samsung-PS51F8500-TV-al-Plasma/dp/B00C0WHTAU/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1378815428&sr=8-2&keywords=f8500

64f8500 3400 € 9000 tl olmalı
    http://www.amazon.fr/Samsung-PS64F8500-Plasma-162-57-pixels/dp/B00CLMOLLO/ref=sr_1_cc_2?s=aps&ie=UTF8&qid=1378815366&sr=1-2-catcorr&keywords=f8500+samsung

akakçede 7000 tl yazmışlar gerçekse çok iyi fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 10 Eylül 2013; 15:20:22 >

• Önceki sayfalarda bu modelin dvb-T2'yi de desteklediği söyleniyordu ancak ne yukarıdaki online satış sitelerinde ne de Samsung TR sayfasında bu belirtilmemiş.
    Sanırım Türkiye'ye sadece dvb-C/T/S2 olan modeli ithal ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Önceki sayfalarda bu modelin dvb-T2'yi de desteklediği söyleniyordu ancak ne yukarıdaki online satış sitelerinde ne de Samsung TR sayfasında bu belirtilmemiş.
    Sanırım Türkiye'ye sadece dvb-C/T/S2 olan modeli ithal ediyorlar.

bunun nedeni bana göre piyasaya sürecekleri extra harici cihazlardan elde edilecek olan rant ?
  • incehesap sitesinde 6.750 tl ye kadar inmiş fiyatı, peşinde 6.480 tl.
    bildigim bir site değil ancak genelde olumlu yorumlar yapılmış hakkında.
    izleme mesafem 3mt olmasa düşünebilirdim ama bu haliyle epey büyük gelir gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

incehesap sitesinde 6.750 tl ye kadar inmiş fiyatı, peşinde 6.480 tl.
    bildigim bir site değil ancak genelde olumlu yorumlar yapılmış hakkında.
    izleme mesafem 3mt olmasa düşünebilirdim ama bu haliyle epey büyük gelir gibi.

Sayın korcin siz sony hx 850 yeni almamismiydiniz memnun degilmisiniz plazma arayışına girmissiniz eğer tv satarsaniz haberimiz olsun

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.