Şimdi Ara

2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.519
Cevap
7
Favori
88.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde aklımdan geçmişti, ben hem kırmızı hem mavi sipariş verecegim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achils38

quote:

Orijinalden alıntı: ugryzgld

quote:

evet kapı açılınca yada araba stop edilince yanıyor bendede beyaz/sarı.Benim aracın bugüne kadaryanmıyordu ampülleri bugün taktılar dedim katologda kırmızı orginal takın diye orginal hali beyaz dediler orda showroomdaki fiestalarıda kontrol ettimonlarda beyaz/sarı.
    Ben http://www.ebay.co.uk/itm/220838750647?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
    bu linktekileri bugün sipariş verip bunlarla degiştirecegim söküp takması pratik.
    Bu arada hocam sizin bagaj kapagında tcdi yazısı varmı bende yok, ya aksilikler beni buluyor gece teslim etmişlerdi 1 haftada anca ortaya çıkıyor eksikler.Neden olmaz bi anlam veremdim.

bu linkteki ampullerden alsakta trend modele taksak olur mu ki

hocam tesisat varsa olur trend hakkında bilgim yok ama ampüller bunlar; ayrıca http://www.osramampul.com/37-dipsiz-ampuller
    burdada var ama renkli degil sadece turuncu var yoksa osram iyidir.Birde Hepsiburadada kırmızının benzeri çıkıyor ama iyi sonuç verir mi bilemem.

var mı ki tesisat hiç bilmiyorum ben servise filan mı sorsak ki yoksa buralarda bu işlerden anlayan birileri var mı

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet kapı açılınca yada araba stop edilince yanıyor bendede beyaz/sarı.Benim aracın bugüne kadaryanmıyordu ampülleri bugün taktılar dedim katologda kırmızı orginal takın diye orginal hali beyaz dediler orda showroomdaki fiestalarıda kontrol ettimonlarda beyaz/sarı.
    Ben http://www.ebay.co.uk/itm/220838750647?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
    bu linktekileri bugün sipariş verip bunlarla degiştirecegim söküp takması pratik.
    Bu arada hocam sizin bagaj kapagında tcdi yazısı varmı bende yok, ya aksilikler beni buluyor gece teslim etmişlerdi 1 haftada anca ortaya çıkıyor eksikler.Neden olmaz bi anlam veremdim.

hocam tesisat varsa olur trend hakkında bilgim yok ama ampüller bunlar; ayrıca http://www.osramampul.com/37-dipsiz-ampuller
    burdada var ama renkli degil sadece turuncu var yoksa osram iyidir.Birde Hepsiburadada kırmızının benzeri çıkıyor ama iyi sonuç verir mi bilemem.

var mı ki tesisat hiç bilmiyorum ben servise filan mı sorsak ki yoksa buralarda bu işlerden anlayan birileri var mı

hocam egil alttan bak şoför taraf duy açıktan görünüyor lakin kablosu sigortaya baglı olmayabiliyormuş o zaman servisten yardım alman lazım ama önce 1 tlye t10 5w dipsiz ampül al direk tak yanar belki servise boşa para verme.Ben bugün gittim 1 hafta önce aldıgım 0 km araç için hemen servis fişi açıyor kızdım ya siz bunu teslim ettiginizde ampül falan yoktu bide gelmiş servis fişi açıyorsunuz diye. Sonra imzalamadım satış müdürü taktırdı ampülleri ama dedigim gibi sarı ışık :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam egil alttan bak şoför taraf duy açıktan görünüyor lakin kablosu sigortaya baglı olmayabiliyormuş o zaman servisten yardım alman lazım ama önce 1 tlye t10 5w dipsiz ampül al direk tak yanar belki servise boşa para verme.Ben bugün gittim 1 hafta önce aldıgım 0 km araç için hemen servis fişi açıyor kızdım ya siz bunu teslim ettiginizde ampül falan yoktu bide gelmiş servis fişi açıyorsunuz diye. Sonra imzalamadım satış müdürü taktırdı ampülleri ama dedigim gibi sarı ışık :)

arabayı daha bugun teslim aldım bakma şansım olmadı ama dediğin gibi hocam taşın altına elimizi koymak lazım en ufak şeyleri bile servise sorarsak onlar fiş te açar başka şeyler de ben bi bakayım yarın duy varsa alır ampulleri denerim artık

• Bende arabama 3 gün önce kavuştum. 1.6 otomatik Trend + Bakırkahve + GP + Park sensörü

Otomatik ilk defa kullanıyorum, gayet zevkli geldi ama alışma sürecindeyim hala..

Depoyu fulledim 190 liraya, daha öncede bi 30 liralık almıştım.. 70 km şehir içi 600 km sehirler arası yaptım. gösterge 700 km yaklaştı ayrıca içinde kalan benzinle 150 km daha gider diyor.. Değerler iyi gibi geldi bana.. Tabi hızım 90-100-110 arasıydı hep
  • Dün siparişi verdikten sonra sabırsızlandım ve normal ampülleri boyama fikri geldi aklıma, sansada kırmızı renk varmış bu kalemler silinmiyor.Birini denedim çok hoş oldu şimdi ikinciyi yaptım birazdan takmaya gidince fotograf çekecegim.
    [simage]
    [/simage]

ikiside boyanıp takıldıktan sonra şimdi sıcagı sıcagına yükleyim dedim. (not makinanın saati 1 saat ileri :) )

[simage][/simage]URL=https://imageshack.com/i/ng1uzuj]
    [/url]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achils38 -- 14 Ocak 2014; 20:51:36 >

• Ben evet diyorum
  • achils38 A kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş
  • quote:

Dün siparişi verdikten sonra sabırsızlandım ve normal ampülleri boyama fikri geldi aklıma, sansada kırmızı renk varmış bu kalemler silinmiyor.Birini denedim çok hoş oldu şimdi ikinciyi yaptım birazdan takmaya gidince fotograf çekecegim.

ikiside boyanıp takıldıktan sonra şimdi sıcagı sıcagına yükleyim dedim. (not makinanın saati 1 saat ileri :) )

Elinize sağlık gayet güzel duruyor. Bu ampulu sökmesi zor mu? Ne şekilde çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Dün siparişi verdikten sonra sabırsızlandım ve normal ampülleri boyama fikri geldi aklıma, sansada kırmızı renk varmış bu kalemler silinmiyor.Birini denedim çok hoş oldu şimdi ikinciyi yaptım birazdan takmaya gidince fotograf çekecegim.

Elinize sağlık gayet güzel duruyor. Bu ampulu sökmesi zor mu? Ne şekilde çıkıyor?

Teşekkürler, sökmek zor degil öncelikle aracın içine girip kapıları kilitledim ve ışıklar kapandı elle tutarak aşagıya dogru çektim (kıvırmaya falan gerek yok yuvadan dikey olarak direk çıkıyor direk takılıyor) birazcık elden kayabiliyor, biraz açık kalınca ise baya ısınıyor :) oje yada normal boya kullanmayın(ısınıp dökülme yapıyormuş) cd kalemi veya benim kullandıgım kalem gibi birşey deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Gökhan Hayırlı uğur lu olsun Allah kaza bela vermesin :)
    Gönlünce kullanırsın inşallah aracını :)
    Buarada 3. depoyu attım 70 kalmıştı gösterge 200e fulledi 500 km gösterdi. Ortalama 8.9 du sıfırladım bakalım şimdi ne olacak :) Ama dün 7.0 gösteriyordu ilk dakikalarda :)

ustad nasil sifirliyoruz birde gostergelerden hangisi anlik hsngisi genel ortalama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhantopal

quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Gökhan Hayırlı uğur lu olsun Allah kaza bela vermesin :)
    Gönlünce kullanırsın inşallah aracını :)
    Buarada 3. depoyu attım 70 kalmıştı gösterge 200e fulledi 500 km gösterdi. Ortalama 8.9 du sıfırladım bakalım şimdi ne olacak :) Ama dün 7.0 gösteriyordu ilk dakikalarda :)

ustad nasil sifirliyoruz birde gostergelerden hangisi anlik hsngisi genel ortalama

Sıfırlamayı ben de bilmiyorum. Ama anlık ve ortalama değer için, soldaki butona her basışta değişiyor malum. Onlardan bir tanesi anlık değer. Bunu trafik içinde sürekli değişken olmasından anlayabiliyorum. Öteki o kadar oynak değil bu da genel ortalama.

Benim 1 depo bitti. İkincideyim. 200 liraya doluyor ve bir depoyla yaklaşık 500km filan gidiyor (1.6 otomatik), ortalama da 7.8 gösteriyor. İleride daha da azalacaktır herhalde. Arada köprü yolu ve bağlantı yollarında giderken hızı 70 veya 80'e sabitliyorum bunun etkisi de büyük sanırım

• Değerli arkadaşlarım merhaba,
    Konuyu biraz geç gördüm ve üzüldüm. Ben aslında hem eski bir fiesta hem de yeni bir fiesta kullanıcısıyım. Bu yüzden sizlere faydalı olabilirdim ama biraz geciktim. Yine de faydalı olabilirsem sevinirim. 2012 1.25 lt. benzinli myfiesta paket aracımı satıp 1.5 tdci titanium x paket araç aldım ve 03.01.2014 tarihinde trafiğe çıkarttım. Aracı Silivri Çetaş' tan satın aldım, teslimatı ise Büyükçekmece Çetaş' ta yapıldı. Geçmişte satın alım yapan arkadaşlara katkısı olmaz ama ileride bu sayfaları okuyanlara katkıda bulunmak için süreçleri kısaca anlatayım. Diğer aracımı da sıfır aldığım için bu konuda biraz tecrübeli idim. Bu yüzden bayiden hiçbir şey istemeden teslimat sürecini etüt ettim. Eksiklik olursa sonda uyaracaktım ama inanın bana Çetaş kusursuz bir hizmetle aracı satıp teslim etti. Ne paspas ne yangın tüpü ne de park sensörü gibi muhabbetlere girmediler. Ben aracı Koç indirimli aldım ancak buna rağmen bana bayi olarak da ciddi indirimde bulundular. İnanın fiyat veremeyeceğim bu yüzden. Yine aracı teslim alırken trafik sigortası, 2014 ocak mtv' si, 15.000 km. bakım hediyesi, park sensörü, paspas, trafik seti, yangın tüpü kapsamında son derece temiz bir teslimat yaptılar. Aracı aldıktan sonra geçen haftasonu motor açılsın diye Edirne' ye gittim geldim. 4.6 lt. ortalama yakıt tükettim. Beklentimin üzerinde olmakla beraber ileride düşeceğini bildiğim için takibe ve ölçmeye devam ediyorum. Araç sattığım araca göre makyajlı gibi görünüyor. Özellikle ön panjurda ve kaputta değişikler net, geri kalan aynı gibi görünüyor. Ancak inanın bana bu yalnız görünen. Gerçekte araba bambaşka olmuş. İki aracın birbiriyle alakası yok. Çok detaya girip boğmak istemiyorum sizleri. Şunu belirteyim esaslı değişiklik malzeme kalitesi ve işçilikte. Zaten iyi olan bu unsurlar çok çok daha iyileştirilmiş ve b segmenti standartlarının tavanını oluşturmuş. Şimdili bu kadar. Sorularınız olursa seve seve yanıtlarım. Hem 2012 myfiesta hem yeni 1.5 tdci titanium x paket hakkında dilim döndüğünce paylaşımda bulunurum. İyi forumlar...

• Bu arada özellikle bir konuyu belirtmek istiyordum unutmuşum. Yeni araç alan arkadaşlar lütfen araçlarınızın lastik basınç ayarlarını hemen kontrol edin. Araç transferleri sırasında araçların lastiklerini özellikle 40 basınca ayarlıyorlar. Teslimattan önce lastiklerin basıncını düşürmemiş olabilirler. Sizler eğer araç yüksüz ise(kapı içinde değerler yazar) önler 32-33 arkalar 26-28 olacak biçimde ayarlayın. Yol tutuşunuz inanılmaz etkilenecektir. Bir kazaya sebep olmadan bir kontrol edin. Sırf bu yüzden takla atmış bir otomobil kullanıcısı olarak belirtmek istedim. Burnum bile kanamadan bu ölümcül kazadan kurtuldum. Nedeni mi? Elbette önce görecek günümüz varmış (Allah' ın takdiri ya da her neye inanıyorsanız) sonrasında ise EMNİYET KEMERİ... Tekrar iyi forumlar.
  • Bu arada özellikle bir konuyu belirtmek istiyordum unutmuşum. Yeni araç alan arkadaşlar lütfen araçlarınızın lastik basınç ayarlarını hemen kontrol edin. Araç transferleri sırasında araçların lastiklerini özellikle 40 basınca ayarlıyorlar. Teslimattan önce lastiklerin basıncını düşürmemiş olabilirler. Sizler eğer araç yüksüz ise(kapı içinde değerler yazar) önler 32-33 arkalar 26-28 olacak biçimde ayarlayın. Yol tutuşunuz inanılmaz etkilenecektir. Bir kazaya sebep olmadan bir kontrol edin. Sırf bu yüzden takla atmış bir otomobil kullanıcısı olarak belirtmek istedim. Burnum bile kanamadan bu ölümcül kazadan kurtuldum. Nedeni mi? Elbette önce görecek günümüz varmış (Allah' ın takdiri ya da her neye inanıyorsanız) sonrasında ise EMNİYET KEMERİ... Tekrar iyi forumlar.
  • Yol bilgisayarinda sifirlamak istediginiz bilgiye gelin ve tusa uzun basin bilgileri sifirlar :)
    Otomatik silecek hangi konumdaydi bunu bilen var mi?
    Cruise control icin gazdan ayagimizi cekip on tusuna mi basiyoruz?

Emre hocam hosgeldiniz, yol tutus ve konfor hakkindaki yorumlariniz neler? Bir kismi eskisine gore dusmus diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Speedy9355 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler speedy9355, hoşbulduk.
    Önce diğer sorularını cevaplayım.
    Otomatik silecekler 1. konumdayken açık duruma geliyor. Kolda bulunan yuvarlak tuşu saat yönüne çevirdikçe de hassasiyeti artıyor. Denemek isterseniz bir şişe su alın yanınıza ve kolu 1. seviyeye getirin. Silecek bir kere silip bekler. Suyu cama dökün çproblem yoksa silecek hemen camı siler.
    Cruise ise şöyle. İstediğiniz devir ya da hıza gelince ağağınızı falan çekmenize gerek olmadan set tuşuna ve hemen sonra (+) tuşuna basın. Ayağınızı akabinde gazdan çekebilirsiniz. Hızı arttırmak için (+) tuşuna hızı azaltmak için (-) tuşuna basın. Devreden çıkartmak için debriyaj ya da frene dokunmanız yeterli. Daha detay isterseniz cevaplayabilirim
  • Speedy9355 kullanıcısına yanıt
    Şimdi gelelim yol tutuş ve konfora.
    Bazı yorumları ben de hayretle okuyorum. İyi bir otomobil tutkunuyum ve çok ama çok farklı marka ve modellerde araç kullandım. Şimdi eski araca göre araç kesinlikle daha konforlu. Hem malzeme kalitesi ve işçilik arttırıldığından hem de daha yumuşak süspansiyondan dolayı araçtan ses bile gelmiyor. Haliyle de yol tutuş biraz olumsuz etkileniyor. Henüz aracı yeni olduğu için limitlerine zorlamadım. Yol tutuş bir Ford klasiği olarak yine çok iyi ama makyajsız gibi değil sanki. Ama tekrar belirteyim bunlar hissettiklerim Mesela diğer aracın yol tutuşunu her türlü değerlendirebilirim çünkü 2 yılda bir dolu olay geçti başımdan. Bir keresinde Mersin' e bir dost ziyaretine gidiyordum. Yaylaya doğru bir dağ yolu tırmanıyordum ve yolu bilmiyordum. (Mersin- Arslanköy yolu) Çok yorgundum ve biraz hızlıydım. Yolun acemiliği ile çok sert bir viraja hazırlıksız girdim. İnanın neredeyse Ken Block gibi yanlayarak o virajı aldım. Başka bir araçla bunu beceremezdim. Ford 10 üzerinden 10 almıştı tabi benden. Bu aracın da çok iyi olduğunu seziyorum ama sanki diğeri gibi değilmiş gibi. Biraz yol yapayım kesin görüşümü tekrar belirtirim.

• Teşekkür ederim

Arkadaşlar bu arada araç sürüşünüze göre puan veriyor.Menüden bakabilirsiniz.
    Vites değiştirme oku çıktığında vites değiştirir, arabayı sakin ve düzgün kullanırsanız 5 üzerinden aldığınız puan artıyor.Bu da size yakıt ekonomisi olarak dönecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmree1903

Teşekkürler speedy9355, hoşbulduk.
    Önce diğer sorularını cevaplayım.
    Otomatik silecekler 1. konumdayken açık duruma geliyor. Kolda bulunan yuvarlak tuşu saat yönüne çevirdikçe de hassasiyeti artıyor. Denemek isterseniz bir şişe su alın yanınıza ve kolu 1. seviyeye getirin. Silecek bir kere silip bekler. Suyu cama dökün çproblem yoksa silecek hemen camı siler.
    Cruise ise şöyle. İstediğiniz devir ya da hıza gelince ağağınızı falan çekmenize gerek olmadan set tuşuna ve hemen sonra (+) tuşuna basın. Ayağınızı akabinde gazdan çekebilirsiniz. Hızı arttırmak için (+) tuşuna hızı azaltmak için (-) tuşuna basın. Devreden çıkartmak için debriyaj ya da frene dokunmanız yeterli. Daha detay isterseniz cevaplayabilirim

Ek olarak şunu da söyleyeyim cruise 30km hızdan sonra devreye giriyor demişti servis bana.
    Cruise bir hıza set edilmişken otomatik vites araçta - ile hız azaltma esnasında devir biraz saçmalayabiliyor. Bir iki kere başıma geldi :)

Bir de 26-28 çok düşük kalmaz mı arka kısım için acaba? 30 tavsiye ediyor pek çok kişi arkaya
    ön 32, arka 30 veya 32 şeklinde...

ve elbette Emre hoşgeldin

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.