Şimdi Ara

2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.519
Cevap
7
Favori
88.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nerden ve nasıl aldınız bu fiyatı?
  • Arkadaşlar yazmamışım Koç mensubu indirimi yapıldıktan sonraki fiyattır. Kafama yattı gibi yarın kapora verip bağlayacağım inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Arkadaşlar yazmamışım Koç mensubu indirimi yapıldıktan sonraki fiyattır. Kafama yattı gibi yarın kapora verip bağlayacağım inşallah.

ve bütün teorileri yerle bir eden cevap gelir...

Neyse donanimindex soruyordu çalışan indirimini. En azından ona bir fikir verir
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhantopal

quote:

Orijinalden alıntı: gokhantopal

quote:

Orijinalden alıntı: ots038

Arkadaslar ben de bugun Kayseri de bir bayi ile anlastim arac 1 haftaya gelecek ocakta tedlim alacagim mtv icin ocak mtv yi odedip once alma sansi var mi acaba fiiyati vereyim
    1.6 powershift titanium x paket + seker mavisi+ mtv ocak + trafik seti + paspas 44.000 (destek kredili)
    Park sensoru son dk pazarlikta hediyeden cikartildi.
    Fiyat nasil? Son dk araya park sensoru kadar pahali olmayan hediyesokabilirim tavsiyeniz var midir, park sensorunu tekrar zorlayacam.
    Yapi kredi isi de biraz kafami karistirdi dosya masrafindan baska ucret var mi alan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

slm arkadaşlar araç alan forumdaşlara hayırlı olmasını dlerim son zamndan önce fiyat sabitlemesi yaptırmıştım şimdi araç kredisi arıyorum 25 bin 48 ay vadede en iyi oranı hangi banka veriyor yardımcı olursanız sevinirim

slm arkadaşlar araç alan forumdaşlara hayırlı olmasını dlerim son zamndan önce fiyat sabitlemesi yaptırmıştım şimdi araç kredisi arıyorum 25 bin 48 ay vadede en iyi oranı hangi banka veriyor yardımcı olursanız sevinirim

ziraat bankası 0.80

• quote:

Arkadaşlar yazmamışım Koç mensubu indirimi yapıldıktan sonraki fiyattır. Kafama yattı gibi yarın kapora verip bağlayacağım inşallah.

Siz koç mensubu musunuz ? yoksa biri vasıtasıyla mı alacaksınız ? merak ettim çünkü benim de böyle bir yolu deneme hayalim var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Arkadaşımıza hayırlı olsun, hepimizin içi gitti bu arada :) o nasıl konfigürasyon arkadaş :) mavi renk sony filan of of :)
    Ben o halde evrene haykırıyorum, 2014'te kur düşsün, ecoboost otomatik gelsin, ben biraz birikim yapayım, ford çalışan indirimi de alayım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimindex

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Arkadaşımıza hayırlı olsun, hepimizin içi gitti bu arada :) o nasıl konfigürasyon arkadaş :) mavi renk sony filan of of :)
    Ben o halde evrene haykırıyorum, 2014'te kur düşsün, ecoboost otomatik gelsin, ben biraz birikim yapayım, ford çalışan indirimi de alayım :)

feza gibi evrene haykırma iş bankasının kapısına dayan düşük faizli krediler başlamış : viral reklam.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimindex

Arkadaşlar bu Ford Otosan çalışan indirimi yüzde kaç oluyor, geçen ay Otokoç'tan Fiesta - 1.6 otomatik titanium x paket+guvenlik paketi, Renk : Opak Beyaz konfigürasyonu için 39.100 teklif almıştık, ford otosan çalışanı için, dün facebook'ta eski bir öğrencimi gördüm profiline ford otosan yazmış da, o açıdan sordum (not: daha konuyu açmadım :) )

Tabi bir anlamdada sakat bi durum arabayı o alacak sonra ben ondan alıcam :) çocuk arabayı alıp kaçarsa :)

Merhabalar,

Benim en yakın arkadaşım ford fabrikasında çalışıyor. Arabayı onun üzerine aldım. Kredili aldığım için kredi bitene kadar onun üzerine olmak zorunda. Ama peşin alabilseydim 1 ay sonra kendi üzerime alabilecektim. 1 yıl boyunca onun indirimli araç alma hakkı kalmadı. İndirim dediğim tutar 3000 lira ben aynı şartlarda kendi üzerime alsaydım 3000 tl daha fazla ödeyecektim. Yani 39400 liralık aracı 42500 liraya alacaktım. Ancak koç çalışanı ile ford çalışanı arasında da indirim farkı var.

Tabii bu karşılıklı güven meselesi araçla ilgili bütün işlemler kasko, sigorta, mtv, hgs vb. arkadaşımın üzerine ve tabii kredi de onun üzerine. Peşin alınacaksa çok da sorun değil 1 ay sadece bu şekilde kalacak.

Bu arada arabanın ilk hasarını da yaptık:(( çamurluk epey bir göçtü yarın götüreceğim servise ama nasıl olacak bilmiyorum. Park halinde vurmuşlar diyeceğim rapor da tutturmadım. Bir de yetkili servis nasıl yapıyor acaba düzeltebilir herhalde. Bakacağız artık kasko nasıl davranacak göreceğiz.

• koyuncu.qcuk K kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun ama ilk hasarı okuyunca çok üzüldüm, geçmiş olsun. ben de bir aksilik olmazsa yarın akşamüstü teslim alacağım fiesta'mı. 1.25 trend aldım, 24000 tl'si 24 ay destek kredili, park sensörü, trafik sigortası dahil 34.750 tl.
  • Sağolun. İnsanın biraz canı sıkılıyor ama yapılacak bir şey yok. Allah büyüğünden korusun.

Size de hayırlı olsun şimdiden. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
  • koyuncu.qcuk K kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. dediğiniz gibi, allah büyüğünden korusun...
  • mrb arkadaşlar fıesta 1.6 otomatik titanium x-paket için yaklaşık 10 kadar bayi aradım ama kalmadığını söylediler..hangi bayiden bulabilirim acaba
  • dr yldz D kullanıcısına yanıt
    Ford çağrı merkezini ararsanız Türkiye çapında tarama yapıp anında bilgi verirler.

• donanimindex D kullanıcısına yanıt
    Babam Koç emeklisi. Birinci derece akrabalar da indirimden yaralanabiliyor. Araç direkt benim üzerime olacak.

• 24 Ay kampanya 1.5 Titanium / Xpaket için 46 bin lira istiyorlar.OTOKOÇ/KONYA
    Pahalı geldi vazgeçtim
  • Selam arkadaşlar, bende dün fiestamı aldım, 1.6 titanıum powershift+ x paket+ park sensörü+ paspas+ trafik ilk yardım seti+ yangın tüpü+trafik sigortası+ocak mtv metalik gri 40.400tl ye peşin aldım, sizce fiyat nasıl? Bana ve yeni araç alan herkese kazasız belasız güvenli yollar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiestammm -- 17 Aralık 2013; 21:02:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiestammm

Selam arkadaşlar, bende dün fiestamı aldım, 1.6 titanıum powershift+ x paket+ park sensörü+ paspas+ trafik ilk yardım seti+ yangın tüpü metalik gri 40.400tl ye peşin aldım, sizce fiyat nasıl? Bana ve yeni araç alan herkese kazasız belasız güvenli yollar

İyi bir fiyat bence. Araçlar da azalmaya başladı artık. Kapanın elinde kalıyor Hayırlı olsun
  • Ford Fiesta 1.6 powershift titaium x paket + şeker mavisi + ocak mtv + plaka masrafları + trafik seti : 44.000 tl (destek kredili)

Krediyi bankandan mı kullanmak mantıklı yoksa forddan mı cevabı için kendi örneğim üzerinden bir hesap yapalım;

- 13.000 tl peşin verdim
    - 31.000 tl kredi (ford finans- yani şu 24.000 0 faiz kampanyası) ile ödeyeceğim. 2 yılda ödemeyi seçtim sadece 1.000 tl faiz ödeyeceğim toplamda 32.033 ediyor. aylık ödemem 1.334 tl. Yani faiz oranı 0,22

2 yılda taksitle ödeyeceğim araç bana 577 lira dosya masrafını da katarsak; tam 45.510 tl ye geldi.

Ford 24.000'e 0 faiz adı altında bir kere liste fiyatından 2.000 tl artış, 570 dosya masrafı bindiriyor, 24.000 değil 31.000 kullandığım için faiz de 1.000 tl. Yani gerçekte bu kredi işinin buna faiz de veya deme maliyeti 3.570'e tekabül ediyor.

Peki soru şu krediyi bankadan kullansak ne olurdu, bir kere 44.000 TL otomatikman 2.000 tl liste fiyatından kredi artışı düşülerek peşin para vereceğimizden araça 42.000 tl olacaktı. Bankadan kullandığımız için hem dosya masrafı (99-299 arası değişiyor genelde) ve 2 yıllık hayatı sigortası da gelecek ve ford finansının dosya masrafı ile yaklaşık aynı olacaktı bu sebeple karşılaştırma açısından dosya masrafını dikkate almıyoruz.
    Banka dan devam edelim. 42.000 13.000 peşin vereceğiz 29.000 kredi kullacağız. 29.000 tl 24 ay a bankalar yaklaşık olarak 33,600 33,900 (33.750 diyelim) arası toplam ödeme çıkarıyorlar. Aylık ödeme de yaklaşık olaran 1.410 tl.

Karşılaştırma toplam ödeme üzerinden ford aynı araç için 13.000 üzerine 2 yılda 32.033 istiyor, banka 33.750 istiyor.

Özetle 1.700 tl forddan kredi kullandığımızda avantaj oluyor. vade ve kredi kullanılan miktar arttıkça fordun bu avantajı gittikçe azalıyor.

• ots038 kullanıcısına yanıt
    nerden aldınız bu özelliklerdeki arabayı.artık bayilerden istediğin özelliği bulmak zorlaştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr yldz

nerden aldınız bu özelliklerdeki arabayı.artık bayilerden istediğin özelliği bulmak zorlaştı

Kayseri Metinler Ford dan hocam
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.