Şimdi Ara

2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.520
Cevap
7
Favori
88.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de bu aralar epey yeni kasa fiesta görmeye başladım. ayrıca fiesta, kasım ayında türkiye'de en çok satan araç olmuş...
  • ben de bu gün ihtiyaç kredisi çektim 2. el 2013 model fiesta trend alayım diyorum on bin km de 36000tl civarı sizce 2. el alsam nasıl olur. 2 yıl sonra satmayı düşündüğüm için değer kaybı fazla olmasın istiyorum.
  • 1.25 beyaz trend ile aranıza katıldım bende,bi sorum olacak bu ön kol dayama aparatını (yada adı her neyse ) nerden bulabiliriz ? taktıranlar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugryzgld

1.25 beyaz trend ile aranıza katıldım bende,bi sorum olacak bu ön kol dayama aparatını (yada adı her neyse ) nerden bulabiliriz ? taktıranlar var mı ?

kolçak deniyor sonradan taktıranların memnun kaldığı Armster marka var. İnternette aratınca çıkar sanırım bir yerlerde.

http://armster.com.tr/

• igtx İ kullanıcısına yanıt
    eyw hocam sağolasın bende sonradan taktırcam artık
  • izmirden uygun fiyat alanlar hangi bayiden aldı acaba ?
    dün izkar' a gittim adamlar liste fiyatından fiyat veriyorlar yüz yüze görüşmeme rağmen, halbuki istanbulda telefonla aradıgım bi kaç yer telefonda bile 1000 lira indirim yapıyor.
  • hocam bende kolcak aldim bayiide takmadılar. 150 tl istediler bende sinir oldum. Halbuki 800 tl daha iyi fiyat almiştim istanbuldan ama ben gidip yakın olsun diye edirneden aldim.. :\ yaklasik amstel 2 nin fiyatı 200 tl . arabaya yetiştiriyim diye hemen aldim ama servis para isetyince (krom citalarla brb almiştim), kisa girdigimizden yaza dogru krom cita ve kolcagi taktiricam...

bu arada memleket kaynadi dolar ucar söyleyim alacak varsa hemen alsin. yoksa. en az 500 tl zam gelir bugun yarin haberiniz ola..
  • merhaba arkadaşlar. ford fiesta 1.6 otomatik titanyum almayı düşünüyorum. Kullanana arkadaşlar araba nasıldır yakıt durumu nedir.Benzinden çok zarar edermiyim. İstanbulda yaşıyorum hafta içi çok nadir araç kullanırım hafta sonları kullanırım. Yılda 3 defa her biri seferi 3000 km lik sehır dısı yapıyorum.KOnforu nasıldır daha hiç test etmedim geçen arkadaş aldı 42 bine ama teslim alamadı daha.Bilgi verirseniz bu hafta alacağım.Ayrıca bakır kahverengi nasıl.İleride satarken zorlanırmıyım bundan dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Orijinalden alıntı: onimu

navigasyon ve geri görüş bluetooth multimedia set diye geçiyor.markası sony değil ama işlevi ve ses gayet iyi.Peşin ödeme olunca daha uygun oldu sanırım.
    İki gündür kullanıyorum,otomatiğe alışmak biraz zor oldu.

Kasko fiyatımız da başak sigorta 1090 tl (100.000 tl teminatı...50.000 için 1070 fiyat vermişlerdi)

Hangi marka takılmış acaba? Cyclone mu yoksa Necvox mu? Bir de dokunmatik hassasiyeti ne durumda? Hızlı tepki verebiliyor mu ekran?

Cyclone marka takılmış..
    Dokunmatik ekran hassasiyeti koruyucu jelatini çıkarınca daha iyi olacak kanımca(henüz çıkarmadım da)

• Merakımdan bir Hyundai iX30 dizel otomatik bakayım dedim fiyat 65.000 TL

ELITE
    16" Alaşımlı Jantlar
    60/40 Katlanabilen 2. Sıra Koltuklar
    ABS + EBD (Elektronik Kontrollü Fren Güç Dağılımı) Sistemi
    Aktif Gergili ve Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
    Alüminyum Görünümlü Pedal Grubu
    Anahtar Yuvası Aydınlatması
    Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Düğmesi
    AQS (Hava Kalitesi Kontrol Sistemi)
    Arka Havalandırma Kanalı
    Arka Koltuk Bardaklık ve Kol Dayama
    Arka Park Sensörü
    Arka Sis Farları
    Arka Spoiler
    Aydınlatmalı Torpido Gözü
    Bagaj İçi Sabitleme Filesi
    Bluetooth
    Boyun Yaralanmalarını Önleyen Aktif Ön Koltuk Başlıkları
    Çamurluk Paçalıkları
    Çocuk Emniyet Kilidi
    Darbe Anında Katlanan Direksiyon Mili
    Darbe Emici Tamponlar
    Değişken Dirkesiyon Modu (Flex Steer: Normal, Spor, Konfor)
    Deri Direksiyon ve Vites Topuzu
    Dijital Bilgi Ekranı
    Dikiz Aynası Üzerinde Geri Görüş Kamera Ekranı
    Direksiyon Kumandalı Müzik Sistemi
    Elektrik Kumandalı & Sıkışma Önleyici Ön ve Arka Camlar
    Elektrikli Isıtmalı Katlanabilir Dış Dikiz Aynaları
    Elektrikli Sürücü Koltuğu ve Bel Destek Ayarı
    Elektronik Kontrollü Çift Bölgeli İyonizerli Klima
    Elektronik Park Freni
    ESP (Elektronik Denge Kontrol Programı)
    ESS (Acil Fren Sinyali)
    Gecikmeli Sönen İç Aydınlatma
    Geri Görüş Kamerası
    Gövde Rengi Tamponlar ve Dış Dikiz Aynaları
    HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
    Hareketli Ön Kol Dayama Bölümü
    Harita Lambaları
    HBA (Fren Destek Sistemi)
    Hıza Duyarlı Fasılası Ayarlanabilir Ön Cam Silecekleri
    Hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Mekanizması
    Immobilizer (Elektronik Şifreli Motor Kilidi)
    Işıklı, Kapaklı Makyaj Aynaları
    Kabin Ön Isıtma Sistemi (PTC)
    Kapı İçi Çelik Emniyet Kirişleri
    Kaza Anında Otomatik Açılan Kilit Sistemi
    Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası
    Koyu Krom Dizayn Ön Izgara
    Kumaş-Deri Kombinasyonlu Koltuklar
    Motor Kaput İzolasyonu
    Ön Cam Buz Çözücü
    Ön Kapı İçlerinde Cep
    Ön Kapı İçlerinde Reflektör
    Ön Koltuk Arkalarında Cep
    Ön Park Sensörü
    Ön Sis Farları ve Entegre LED Gündüz Farları
    Ön Yolcu Hava Yastığını Devre Dışı Bırakma
    Önde ve Bagajda 12V Elektrik Soketi
    Otomatik Hız Sabitleyici (Cruise Control)
    Otomatik Yanan Farlar
    Panaromik Cam Tavan
    Perde Hava Yastıkları
    Radyo CD MP3'lü Audio
    Soğutmalı Torpido Gözü
    Spoiler Üzerinde 3. Stop Lambası
    Supervision Gösterge Paneli
    Sürücü Diz Hava Yastığı
    Sürücü, Ön Yolcu Ön ve Yan Hava Yastıkları
    TCS (Savrulma ve Patinaj Önleme Sistemi)
    Tek Dokunuşlu Üçlü Dönüş Sinyali
    USB, AUX ve i-POD Girişi
    Üst Konsolda Gözlük Cebi
    UV Korumalı Camlar
    Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit ve Alarm
    Viraj İçini Aydınlatan Statik Dönüş Farları
    VSM (Araç Stabilite Yönetim Programı)
    Yağmur Sensörü
    Yan Aynalar Üzerinde Sinyal Lambaları
    Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Hidrolik Direksiyon
    Zaman Ayarlı Arka Cam Rezistansı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimindex -- 19 Aralık 2013; 23:16:20 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

navigasyon ve geri görüş bluetooth multimedia set diye geçiyor.markası sony değil ama işlevi ve ses gayet iyi.Peşin ödeme olunca daha uygun oldu sanırım.
    İki gündür kullanıyorum,otomatiğe alışmak biraz zor oldu.

Kasko fiyatımız da başak sigorta 1090 tl (100.000 tl teminatı...50.000 için 1070 fiyat vermişlerdi)

Hangi marka takılmış acaba? Cyclone mu yoksa Necvox mu? Bir de dokunmatik hassasiyeti ne durumda? Hızlı tepki verebiliyor mu ekran?

Cyclone marka takılmış..
    Dokunmatik ekran hassasiyeti koruyucu jelatini çıkarınca daha iyi olacak kanımca(henüz çıkarmadım da)

Peki normalde var olan orta konsoldaki, üst kısımda yer alan küçük ekranı ne yaptılar? İptal mi yoksa farklı bir yere mi monte edildi?

• Ford Fiesta 1.5 dizel titanium x paket + gece grisi + sigorta+ ocak mtv + plaka masrafları + trafik seti+ yangın tüpü+ paspas seti+ bagaj havuzu: 43.500 tl dün peşin aldım aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi street_wolf41 -- 20 Aralık 2013; 8:39:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyparamedic

merhaba arkadaşlar. ford fiesta 1.6 otomatik titanyum almayı düşünüyorum. Kullanana arkadaşlar araba nasıldır yakıt durumu nedir.Benzinden çok zarar edermiyim. İstanbulda yaşıyorum hafta içi çok nadir araç kullanırım hafta sonları kullanırım. Yılda 3 defa her biri seferi 3000 km lik sehır dısı yapıyorum.KOnforu nasıldır daha hiç test etmedim geçen arkadaş aldı 42 bine ama teslim alamadı daha.Bilgi verirseniz bu hafta alacağım.Ayrıca bakır kahverengi nasıl.İleride satarken zorlanırmıyım bundan dolayı.

Merhabalar,

Ben 1.6 otomatiği 15 gün önce aldım. Eğer arabayı çok kullanmayacaksanız yakıt çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

Tabii bu bir çok parametreden oluşan bir tercih meselesi mesela illa otomatik olsun istiyorsanız fiestanın yakıtı diğer benzinli otomatik araçlara göre fazla değil aynı seviyede. örneğin astra classic 3 benzinli otomatik, i30 benzinli otomatik kullanan arkadaşlarım var şehir içi tıpkı fiesta gibi 9.5-10 litre/100km yakıyor.
    Otomatik olsun az yaksın diyorsanız dizel otomatiklere bakmak lazım ki en düşüğü polo-c3 50000 tl yani fiestadan 8000 daha pahalı.

Siz yılda 9000 km uzun yol yapacaksınız fiesta 6 lt yakacak diyelim. Dizel otomatik maksimum 4 lt yakar. Sadece şehir dışında 4.81*90*6=2600 benzin fiyatı. 4.44*4*90=1600 dizel fiyatı. yani sadece uzun yolda dizelde 1000 tl kazandınız bile. şehir içi de 1000 tl kazansanız 4 yıl sürecek farkı çıkarmanız.

Dizel manuel farkı 4000 desek aldığınızdaki fiyat farkını 2 yılda benzinden çıkarmış olacaksınız.

Bütün hepsini düşünüp ona göre karar vermek daha mantıklısı.

Ama Fiestanın şekli şemalı diğerlerine 10 basar otomatiği gayet güzel(tabii bazen kafayı yiyor hızlanmaları manuel gibi yapamaya biliyorsunuz. ama arabayı tanıdıkça öğrenilir.) astra easytronik geçişlerine göre 1000 kat daha iyi vites geçişleri var.

Çok konuştum sözün özü daha arabayı alalı çok olmadı ama ben gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyuncu.qcuk -- 20 Aralık 2013; 9:06:02 >

• Ya bu aracın ESP kapatma ayarı varmı? Menüde olması lazım gibi geliyor ama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umuttacir

Ya bu aracın ESP kapatma ayarı varmı? Menüde olması lazım gibi geliyor ama bulamadım.

Kontağı çevirip menüye girmeyi deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba forumdaşlar. aracımı dün itibarı ile aldık sözleşmesi tamamlandı. peşinatı verdim. araç ocak ilk hafta teslim alacağım. açıkçası bazı bayilerden güzel fiyat alan arkadaşlar var. bilmiyorum benimki nasıl. 26.000 kredi 14.000 de ben verdim. krediyi forddan çektim. aracım 1.4 titanium gece gri metalik. 40.000 tlye anlaştık. ford kendi sitesinde aracı yapılandırdığımda şöyle bir rakam cıkıyor:

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı43.505 TL
    Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili)41.830 TL
    Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)39.695 TL

sanki uğraşsak biraz daha indirim alabilir miydik diye düşünmeden geçemiyorum. ama 41000 demişlerdi fiyata en baştan biz 40000 de direttik. herkese hayırlı uğurlu olsun...

Not: bir de sormak istediğim bir konu var. hem trend hem de titanium konsolda phone tuşu var. ayrıca direksiyonun sol kumandasında telefon açma kapama var. bizim araçta telefonu bağlayıp konuşma gerçekleştirebiliyor muyuz.. araç titanium x paket sony muzık sıstemı vs yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersaneke

bugün bende fiestalılar kervanına katıldım.

1.4 titanium X paket+ aytozu grisi+ park sensörü+ boya koruma+ ocak-temmuz MTV+ koç ailem indirimi = 38.500 TL

14500 peşin+ 24000 %0 faiz kredi ile aldım. (gaziantep doğanlar ford)

abi selamlar... aracımız aynı. sadece renk değişimi var... ama şu temmuz vergisi ve boya koruma yok bende... ocağı anladım da temmuzu nasıl verdiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genccotanak

quote:

Orijinalden alıntı: ersaneke

bugün bende fiestalılar kervanına katıldım.

1.4 titanium X paket+ aytozu grisi+ park sensörü+ boya koruma+ ocak-temmuz MTV+ koç ailem indirimi = 38.500 TL

14500 peşin+ 24000 %0 faiz kredi ile aldım. (gaziantep doğanlar ford)

abi selamlar... aracımız aynı. sadece renk değişimi var... ama şu temmuz vergisi ve boya koruma yok bende... ocağı anladım da temmuzu nasıl verdiler?

ocaktan temmuza kadarki dönemi kastediyor sanırım, ikisini birden değil

• bende 1.25 beyaz trend modeli 24000 kredi+1.200 peşin toplam 34.200 e aldım,ekstra olarak park sensörü hediye ettiler.fiyat iyi mi kötü mü bilemedim? ocak başı teslim alacam arabayı..
  • hiç bir bayide fıesta tıtanıum 1.6 otomatik vites araç bulamıyorum :(
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.