Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.347
Cevap
35
Favori
248.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caucass

zaten
    her ne kadar iyi marka olsada
    mitsubishi, honda ile kıtaslanamaz

Abi,bencede kıtaslanemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle kısteslanemaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal
    yakıttan mı performanstan mı uzmez dedın abım.
    ben eski kaskomu daha dün iptal ettirdim . zayil yapıcaktık ama bekleyemedi şirket. aldıgım fiyat ergo 1100 hür de 1000 tl. netten hür e pek hayırlı şeyler yazmamışlar. 307 mle kaza yaptıgımda ergo baya ilgilenmişlerdi. bilemedim :)

aslıonda lacivert çok istedim cok sıra beklersin dediler. baya indirimli de alınca birde bayi yakın tanıdıgımız. temmuzda artıcak dedı fıyatlar aldım birden.sıkınlınca kaplatırız

yani hem yakıt hem performans diyeyim. yani araba seni götürür. ama sollama vs durumlarında canın sıkılır. yakıt olarak da aslında tüketimden ziyade yaktığına nazaran yeterli gitmiyor gibi gelecektir. baldızımda 1.4 cvt jazz var misal. bağırıp çağırıyor ama aman aman gitmiyor. eh hadi o otomatik ama bu da daha ağır. jazz ile ben uzun yolda sakin 4.5 filan yakabiliyorum. araba doluyken de. ama genel ortalama sanırım sakin kullanıma göre 6-7 arası çıkmalı. baldız çok kısa mesafe kullanıyor onun 8 filan ortalaması.

açıkcası 50 bin liralara civic yerine hazır fiyatı yeni düştü mitsubishi lancer düşünseydiniz derim. hem daha az yakar hem daha iyi kaçar. tamam bazı donanımsal eksikleri var ama yol tutuşu daha iyidir. ve iç mekanı daha ferah. araç yeni de makyaj yedi.

eski kaskoyu iptal etmeyip dondursaydınız. ben bir defasında 1 ay araç almadım ama ödemeye devam ettim. sonra alınca zeyil yapıldı ve o bir ay kaskoya ilave edildi. kaybım filan olmadı zaman olarak dahi.

. bugun opele geçerken uğradım gerçekten aldığım hondaya göül kaptırdığıma pişman olmadım.
    şey sorcam abi sana. 5 inde teslim araba bugun ugradım. plaka konusunda kafamda ilginç şeyler var. annemin üstüne olacak ya araç. hem yazlık ikameti var. hem sivas annemde. ben 58 olsun istemiyorum. 07 yada 34.

kendim banka personeliyim. inanılmaz güzel fiyat aldım. plaka farkı yapılmıyacak. (büyük şehir muhabbeti )

yalnız soracağım şu. ikameti istanbul göstersek ( abi, babanne , amcalar orada ) nüf. kayıt sis. hemen gürülür mü? sıkıntı çıkar mı. açıkçası ilk arabam da 34 tü ( o zaman tekirdağ ikameydik . 58 istemiyorum gerçekten.

nasıl olur- olur mu daha doğrusu ? tşk.

• quote:

. bugun opele geçerken uğradım gerçekten aldığım hondaya göül kaptırdığıma pişman olmadım.
    şey sorcam abi sana. 5 inde teslim araba bugun ugradım. plaka konusunda kafamda ilginç şeyler var. annemin üstüne olacak ya araç. hem yazlık ikameti var. hem sivas annemde. ben 58 olsun istemiyorum. 07 yada 34.

kendim banka personeliyim. inanılmaz güzel fiyat aldım. plaka farkı yapılmıyacak. (büyük şehir muhabbeti )

yalnız soracağım şu. ikameti istanbul göstersek ( abi, babanne , amcalar orada ) nüf. kayıt sis. hemen gürülür mü? sıkıntı çıkar mı. açıkçası ilk arabam da 34 tü ( o zaman tekirdağ ikameydik . 58 istemiyorum gerçekten.

abooo nasıl soru sordun 10 puanlık uzman sorusu.valla şimdi her şey elektronik o sebeple görünür diye düşünüyorum. azıcık baktım hemen hızlıca bu işler online bile yapılabiliyormuş e*devlet üzerinden. ama mobil imza filan alman lazımmış. eğer taşındıkları yer boş ise (yani yeni bina ise ya da başkasının ikameti orada yok ise ve yahut başkası var da taşınmış ve ikametini aldırmış ise) e-devletten yapılabilirmiş.

• quote:

quote:

abooo nasıl soru sordun 10 puanlık uzman sorusu.valla şimdi her şey elektronik o sebeple görünür diye düşünüyorum. azıcık baktım hemen hızlıca bu işler online bile yapılabiliyormuş e*devlet üzerinden. ama mobil imza filan alman lazımmış. eğer taşındıkları yer boş ise (yani yeni bina ise ya da başkasının ikameti orada yok ise ve yahut başkası var da taşınmış ve ikametini aldırmış ise) e-devletten yapılabilirmiş.

binbaşım kızıcan ama hiç anlamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msk_sansal -- 30 Mayıs 2013; 15:02:08 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: siezma

nemiş o yakından bakalım mı?

Sen yeterki iste, işte fotoları, garaj arabası çiziksiz

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

abi arabaya 10 numara bakmışsın ama haa...

fakat en dikkatimi çeken, arabayla ikinizin uyumu... renkleriniz bile aynı
    şimdi kırmızı bi honda alsan kırmızı mı giyecen artık abi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: totembe
    Aslında tespitin doğru. Bursa yalova arasında rampa aşağı virajlar vardır. Orada araba yokuş aşağı 110 120 çok stabil gidiyor. Bir kıdım zorlanmıyor ve daha giderim diyor. Çok konforlu bir şekilde yoluna devam ediyor. Motor gücüyle ilgili bir dengesizlik olabilir.

Benim fuelloga göre tüketimim 5.48. Arabadaki 5.1 veya 5.2 gibiyidi sanırım. Çok fazla seri kullanıyorum sanırım :).

Araç KM'yi doğru ölçüyor. Telefondaki GPS ile ölçtüm. Fakat KM'yi 4-5 km fazla gösteriyor. Araç 70 gösterirken GPS 65 gösteriyordu.

Ben parça parça doldurdum; Normalde tam doldurmuyorum. İlk ikisinde fullemiştim. Tam doldurmamak alışkanlıktan. Sadece Shell GTL kullanıyorum.

38km; 198.17 TL; 47l
    697km; 170.70 TL; 41.92l
    1470km; 100.00 TL; 23.70l
    1875km; 150.00 TL; 34.87l

Şu anda araç 2.400 km e de bakalım.

ooo sen benden de hızlısın yav.

aga ben gps ile aynı değer veren araba görmedim bu güne kadar zaten. hep düşük çıkar.

ben de 3. depomdayım ilk ikisini Shell gtl aldım sonuncuyu Shell'in Euro dizelini bakayım dedim. gtl biraz fazla yaktırır diye duymuştum çünkü.

bu arada aksesuar paketleri gelmiş. arka difizör ister bu gönül.

38km; 198.17 TL; 47l
    697km; 170.70 TL; 41.92l
    1470km; 100.00 TL; 23.70l
    1875km; 150.00 TL; 34.97l
    2527km; 150.00 TL; 34.88l

Ben GTL'den şaşmam abi. Evet biraz daha çok yakıyor. Çünkü daha çabuk yanıyor. Bir yerde bulmuştum teknik açıklamasını. Bulursam linkini paylaşırım. Teste sokuyorlardı. GTL sentetik olduğu için içinde tortu yok. Euro dizelle karışım olduğundan en azından litre başına tortu miktarı az oluyor. Filtreler daha az tıkanır. Normalde maliyeti yüksek olduğunun da farkındayım. Ama içim rahat en azından.

Arabanın konforundan acayip memnunum. Sürüşü keyifli. Sessiz olması çok iyi. Dışarda gürültü fırtınası koparken arabada huzuru buluyorsunuz.

Ben sadece üst modelini getirirlerse çok üzülürüm (navigasyonlu panoramik cam tavan deri koltuklu olan vs).

• quote:

quote:

ya mobil imza sahibiysen e-devlet üzerinden yapabiliyorsun ikametgah taşıma işini. kısaca bu

• yok abi . teşekkürler. birde şey sorayım size ilk 1000 bakımını alanyada yaptırıcam senelik izine çıkıyorumda. sizce yağ da değiştiryim mi. birde çok 'çökmemek' lazım değilmi arabaya ilk zamanlar. rodaj konusu nasıl olacak
  • quote:

yok abi . teşekkürler. birde şey sorayım size ilk 1000 bakımını alanyada yaptırıcam senelik izine çıkıyorumda. sizce yağ da değiştiryim mi. birde çok 'çökmemek' lazım değilmi arabaya ilk zamanlar. rodaj konusu nasıl olacak

Valla ben ilk 1000 km fazla basmadım. Serviste gerçi abi kırmızıyı geçme yeter dediler.
    Yağı değiştirmene gerek yok. Adamlar 15-20 binde bakıma giriyor başka markalarda. İlk bin ya da sonrası bende tüketim anlamında değişen bir şey de olmadı. Rodaj filan eskisi gibi değil galiba. Ama benzinlilerde azıcık daha önemli olabilir. Sonuçta daha fazla devir çeviriyor mootorları

• quote:

Haklı olabilirsin....Favori rengim asil bir renk olan bej
    ancak zaman zaman çingene damarım kabarıp kırmızıyı seçtiğimde oluyor
    önceki kırmızı arabamda , belki farkında olmadan kırmızı giyiniyordum

• quote:

quote:

Haklı olabilirsin....Favori rengim asil bir renk olan bej
    ancak zaman zaman çingene damarım kabarıp kırmızıyı seçtiğimde oluyor
    önceki kırmızı arabamda , belki farkında olmadan kırmızı giyiniyordum

biz demi gardolabı yenilesek napsak :) süper uyumlu olmuş

• bu da tesadüfen mavi carismam ile çektiğim mavi giysili fotom
  • quote:

bu da tesadüfen mavi carismam ile çektiğim mavi giysili fotom

Hocam itiraf et her renk kıyafet için araba aşdın di mi

• gençliğimde çok beğendiğim bi kravat almış, ona uygun elbise aramaya başlamıştım
    bu konuda ona benzedi.....mevcut giysilerimin renginde araba almak gibi....
  • Hocam; Bu şeffaf paspaslar nereden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 1 Haziran 2013; 22:59:07 >
  • onları kipa dan almıştım ama artık bulunmuyor
    allahtan akıl edip 3 takım almıştım, bir takımı hala ambalajında duruyor
    yeni alacağım arabanın içi bej olursa kullanmak için
  • quote:

onları kipa dan almıştım ama artık bulunmuyor
    allahtan akıl edip 3 takım almıştım, bir takımı hala ambalajında duruyor
    yeni alacağım arabanın içi bej olursa kullanmak için

Teşekkürler.

Sanayi tarafına gittiğimde araştırayım. Belki elinde kalan vardır.
  • quote:

O liste fiyatı. Altına almak mümkün. Ayrıca 51 bin lira civic 1.4 e verilebiliyorsa o fiyat lancer için fazla değil. Şu an civic dizel kullanıyorum ama yeni kasa lancer aracın 1.5, 1.6 ve 1.8 motorlarını kullandım. 1.5 Ve 1.6 da ortalamam 6.5 litre idi. Kronik problemi yok. Bakımlar 400 civarı bazen altı bazen üstü. Yüzü eskidi evet belki ama bence yaygın olmadığı için hala gideri vr. Yol tutuşu civicten iyidir. Sonuçta arka amortisörler bağımsız. Güvenliği de aşağı kalmaz. Fazladan diz hava yastığı da var. Donanım olarak bluetooth gündüz farı usb yokuş kalkış kamera ve tek dokunuş cam eksiği var. İç hacmi de daha ferahtır.naz daha fazla ses alır o kadar. Her ikisini de kullandım oradan söylüyorum. Yakıt tüketim değerleri gerçekçidir. Hızlanma verisi de aynı şekilde. Honda da vtec gibi mitsu da mivec var ve oldukça başarılı.

abicim kırmızı kızımı aldım bugun. cok heyecanlıyım hala

abi yalnız 1 kaç şey sorucam sana. direksiyon kilidini yapamadım nerdeyse yarım tur döndürünce kilitleniyor . sende de öyle mi . birde anahtardan sanki iki kere kilitliyip acıyoruz gibi karısık biraz :)

cevabını bewklıyorum saygıları.

• quote:

abicim kırmızı kızımı aldım bugun. cok heyecanlıyım hala

abi yalnız 1 kaç şey sorucam sana. direksiyon kilidini yapamadım nerdeyse yarım tur döndürünce kilitleniyor . sende de öyle mi . birde anahtardan sanki iki kere kilitliyip acıyoruz gibi karısık biraz :)

cevabını bewklıyorum saygıları.

öncelikle hayırlı olsun. kazasız belası güzel günlerde binin.

direksiyon kilidi diye özel bir şey yok. anahtar üzerinde değilken yeni tüm arabalarda olduğu gibi azıcık çevirince kitleniyor. o kadar.

anahtarla aslında 1 defada kitleniyor. ama aynalar kapansın istiyorsan ikinciye az uzun basıyorsun.
    açarken ama sırf sen bineceksen bir defa basarsan olur. ama diğer kapılar ve bagaj tek basmada açılmıyor. onun için de ikinci defa basman lazım. bazen unutuyorum ben hala o sebeple bakıyorum hanım cama vurup uyarıyor.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.