Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.348
Cevap
35
Favori
248.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siezma

Valla ne diyim abicim haklısın sabrediyorum tabiki haber bekliyorum tüm arkadaşlardan bi fikir bi yol bi öneri ama kavuşmakta istiyorum biran önce nasip yinede...
    Adana'da 2009 78bin km. de bununda km çok mu diyorsun çok galiba dimi haklısın.. işim çok zor çoook

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-manuel-garantisi-devam-eden-bu-km-de-bu-temizlikte-123219427/detay

Bi bak buna derim hem senin şehirde hemde manuel
    Ama çarpık çurpuk var mı bi sor derim o konuda orjinal demiş geçiştirmiş...

• Arkadaşlar sizin makinaların sanal alemde tadını çıkarmak için güzel bir oyunu var. Tavsiye edilir.

https://itunes.apple.com/tr/app/fast-furious-6-the-game/id619375712?mt=8

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu  2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 23 Mayıs 2013; 22:07:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bizim mahallenin arabası ama sahibiyle anlaşamadık biraz inatçı zaten gri diye çok zorlamadım siyah istiyorum nasipse... gözümüz açık uyuyoruz artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

Orijinalden alıntı: totembe

Kasko 961 TL'ye yaptırdım. Axa Oyak'tan.. %30 Hasarsızlık indirimim var.

yuha. benim hasarsızlığım senden fazla. tabi zeyil yaptım ya ben eski arabamın kaskosu zaten 4 aydır ödeniyor onun bedeli daha yüksekti. o sebeple geri ödemem de düşük oldu. o zaman 4 ay dizel forester ve 8 ay civic dizel için toplam 1000 lira verdim diyelim.

Benim kasko mayısta bitiyordu zaten. 961 sıfır kasko oldu. Herşeyi karşılıyor. Terör olaylarını bile. Behçetoğullarından yaptırdım ben sigortayı. Gidip başka yerlerden fiyat da almadım. Uğraşmadım hiç.

Bu arada arabanın konforuna ve sürüş keyfine diyecek birşey yok. Sadece yol tutuşundan o kadar memnun değilim. Clio'ya çok fazla alışmış olmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Clio ile çok agresif kullansam da araba bana mısın demiyordu stabil yere yapışıyordu (Maks hızım 182). Sadece motordan dolayı hayvan gibi titriyordu ama yolu bırakmıyordu. Bu Civic ise salıncak gibi yaylanıyor çok güvenemedim (170 e çıktığımda). Yüksek hızlarda da direksiyona cok iyi tepki veriyor. Ondan kaynaklı da olabilir. E5'te Halıcıoğlu yokuşunda çıkarken önümdeki gerizekalı fren yapınca boş yolda sağa kaçmak zorunda kaldım. Frende arabanın dengesi bozuldu. Direksiyon çok yumuşak olduğu için toparlaması çok daha rahat oluyor. O yüzden bir sıkıntı yaşamadım. Clio'da çok kaymadım ama kaydığı zaman toparlamak için daha fazla efor sarfediyordum.

1870km oldu. fuellog kayıtlarına göre 23 kuruş yakıyorum kilometrede. Agresif normal sakin karışık kullandığımı da eklemekte fayda var. Kafamda az yaksın gibi mantalite yok. Yol oldukça gidiyorum.

• quote:

quote:

quote:

yuha. benim hasarsızlığım senden fazla. tabi zeyil yaptım ya ben eski arabamın kaskosu zaten 4 aydır ödeniyor onun bedeli daha yüksekti. o sebeple geri ödemem de düşük oldu. o zaman 4 ay dizel forester ve 8 ay civic dizel için toplam 1000 lira verdim diyelim.

Benim kasko mayısta bitiyordu zaten. 961 sıfır kasko oldu. Herşeyi karşılıyor. Terör olaylarını bile. Behçetoğullarından yaptırdım ben sigortayı. Gidip başka yerlerden fiyat da almadım. Uğraşmadım hiç.

Bu arada arabanın konforuna ve sürüş keyfine diyecek birşey yok. Sadece yol tutuşundan o kadar memnun değilim. Clio'ya çok fazla alışmış olmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Clio ile çok agresif kullansam da araba bana mısın demiyordu stabil yere yapışıyordu (Maks hızım 182). Sadece motordan dolayı hayvan gibi titriyordu ama yolu bırakmıyordu. Bu Civic ise salıncak gibi yaylanıyor çok güvenemedim (170 e çıktığımda). Yüksek hızlarda da direksiyona cok iyi tepki veriyor. Ondan kaynaklı da olabilir. E5'te Halıcıoğlu yokuşunda çıkarken önümdeki gerizekalı fren yapınca boş yolda sağa kaçmak zorunda kaldım. Frende arabanın dengesi bozuldu. Direksiyon çok yumuşak olduğu için toparlaması çok daha rahat oluyor. O yüzden bir sıkıntı yaşamadım. Clio'da çok kaymadım ama kaydığı zaman toparlamak için daha fazla efor sarfediyordum.

1870km oldu. fuellog kayıtlarına göre 23 kuruş yakıyorum kilometrede. Agresif normal sakin karışık kullandığımı da eklemekte fayda var. Kafamda az yaksın gibi mantalite yok. Yol oldukça gidiyorum.

hacı yol tutuştan ziyade arabanın torku fazla diye de saçmalıyor. 3. viteste panija ışığı yanıyor yerine göre.

bir de yakıt tüketimim 4.6 civarında (ki bu fabrika verisinin üstünedir) fuel log programına göre. ama arabaya sorarsan 4.3 diyor. böyle olunca da gıcık oluyorum. ilk depoyu da sayarsanız 3. depoyu doldurdum. ilk iki depoda da ortalama ekranda 4.3 programda 4.6.

yetmez ama evet

• quote:

Orijinalden alıntı: siezma

Evet bizim mahallenin arabası ama sahibiyle anlaşamadık biraz inatçı zaten gri diye çok zorlamadım siyah istiyorum nasipse... gözümüz açık uyuyoruz artık :)

Siezma diğer forumda (sadece civic hb....) sanyo diye biri arabasını satıyomuş temize benziyo bir irtibata geç derim!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad arabayı gördüm bir an içimi bi heycan sardı ama araba yarı otomatik :( manuel bi araç çıkmadı karşıma ne şans istemesen burnunda biter..
    Abi valla yoruldum artık aramaktan.. bu hafta sonu kia ceed 1.6 128ps. dizel manuel consept plus baktım arabada yok yok 53 küsürlira fiyat bozdum kafayı sonra duraksadım hiç tanımadığım bi makine bu honda olmasa artık başka uzakdoğulu olacak galiba...
  • bursa da düz vites bi araç var.
    baktın mı ona
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

bursa da düz vites bi araç var.
    baktın mı ona

Anlaşamadığın araç sanırım! Ceedi dün süzdüm bayağı sonra dönüp dönüp dedim kiaaa... kia- Honda???? tartışılır senin için hayırlısı olur inşallah
  • Sahibindeki araçların tüm siyah ve düz viteslileirni yokladım bi eskişehirdeki kaldı 2006 model 2008 olsa ok diyecektim ona hemen diğerlerinin hepsinde vuruk kırık çizik döşeme bozukluğu var temiz olan bi gri vardı onu çok sevmedim zaten sahibiylede terso olduk...

kia ya bende öyle baktım süzdüm inceledim donanım malzeme kalitesi harika görünüyor ama honda daha bi güven veriyor kia kullanan bulup derin bi sohbet etmek lazım ki ikna olalım... hayırlısı sabır diyorum şimdilik... belkide sedana geri dönecem tekrar ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hacı yol tutuştan ziyade arabanın torku fazla diye de saçmalıyor. 3. viteste panija ışığı yanıyor yerine göre.

bir de yakıt tüketimim 4.6 civarında (ki bu fabrika verisinin üstünedir) fuel log programına göre. ama arabaya sorarsan 4.3 diyor. böyle olunca da gıcık oluyorum. ilk depoyu da sayarsanız 3. depoyu doldurdum. ilk iki depoda da ortalama ekranda 4.3 programda 4.6.

yetmez ama evet

Aslında tespitin doğru. Bursa yalova arasında rampa aşağı virajlar vardır. Orada araba yokuş aşağı 110 120 çok stabil gidiyor. Bir kıdım zorlanmıyor ve daha giderim diyor. Çok konforlu bir şekilde yoluna devam ediyor. Motor gücüyle ilgili bir dengesizlik olabilir.

Benim fuelloga göre tüketimim 5.48. Arabadaki 5.1 veya 5.2 gibiyidi sanırım. Çok fazla seri kullanıyorum sanırım :).

Araç KM'yi doğru ölçüyor. Telefondaki GPS ile ölçtüm. Fakat KM'yi 4-5 km fazla gösteriyor. Araç 70 gösterirken GPS 65 gösteriyordu.

Ben parça parça doldurdum; Normalde tam doldurmuyorum. İlk ikisinde fullemiştim. Tam doldurmamak alışkanlıktan. Sadece Shell GTL kullanıyorum.

38km; 198.17 TL; 47l
    697km; 170.70 TL; 41.92l
    1470km; 100.00 TL; 23.70l
    1875km; 150.00 TL; 34.87l

Şu anda araç 2.400 km e de bakalım.

• quote:

Aslında tespitin doğru. Bursa yalova arasında rampa aşağı virajlar vardır. Orada araba yokuş aşağı 110 120 çok stabil gidiyor. Bir kıdım zorlanmıyor ve daha giderim diyor. Çok konforlu bir şekilde yoluna devam ediyor. Motor gücüyle ilgili bir dengesizlik olabilir.

Benim fuelloga göre tüketimim 5.48. Arabadaki 5.1 veya 5.2 gibiyidi sanırım. Çok fazla seri kullanıyorum sanırım :).

Araç KM'yi doğru ölçüyor. Telefondaki GPS ile ölçtüm. Fakat KM'yi 4-5 km fazla gösteriyor. Araç 70 gösterirken GPS 65 gösteriyordu.

Ben parça parça doldurdum; Normalde tam doldurmuyorum. İlk ikisinde fullemiştim. Tam doldurmamak alışkanlıktan. Sadece Shell GTL kullanıyorum.

38km; 198.17 TL; 47l
    697km; 170.70 TL; 41.92l
    1470km; 100.00 TL; 23.70l
    1875km; 150.00 TL; 34.87l

Şu anda araç 2.400 km e de bakalım.

ooo sen benden de hızlısın yav.

aga ben gps ile aynı değer veren araba görmedim bu güne kadar zaten. hep düşük çıkar.

ben de 3. depomdayım ilk ikisini Shell gtl aldım sonuncuyu Shell'in Euro dizelini bakayım dedim. gtl biraz fazla yaktırır diye duymuştum çünkü.

bu arada aksesuar paketleri gelmiş. arka difizör ister bu gönül.

• verdim kaporamı bende 1.4 sport aldım. kredim bu sabah onaylandı daha. 2 haziranda kıpkırmızı cıvıc 'ım oluyor.
    ezbere oldugum bu konuyu ve. 'sadece civic hb ve type-s' konularını bir kez daha okudum. eski arabam peugeot ta uye oldugum forumlarda cemaatin ortak yorumu vw golf7 auris . 2013 hb civic.

bosuna alman pazarlamacılıgı yapmaya gerek yok. 6 sene ben malıma güveniyorum demeleri yeter abi dedım. el sıkıştım. diger tarafta beni gaza getıren herkese teşekkürler.. :)

paspas neyim bulamadım ben internette bide navigasyon çok güzel duruyor yaahuu :)

kasko fiyatı ne kadara yaptırdınız siz abiler. 2 arkadaşım var burada biri ergo biri hür. ergodan hiç sıkıntı yaşamadım. hürdeki arkadaşında esnaflıgını seviyorum bilemedım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

verdim kaporamı bende 1.4 sport aldım. kredim bu sabah onaylandı daha. 2 haziranda kıpkırmızı cıvıc 'ım oluyor.
    ezbere oldugum bu konuyu ve. 'sadece civic hb ve type-s' konularını bir kez daha okudum. eski arabam peugeot ta uye oldugum forumlarda cemaatin ortak yorumu vw golf7 auris . 2013 hb civic.

bosuna alman pazarlamacılıgı yapmaya gerek yok. 6 sene ben malıma güveniyorum demeleri yeter abi dedım. el sıkıştım. diger tarafta beni gaza getıren herkese teşekkürler.. :)

paspas neyim bulamadım ben internette bide navigasyon çok güzel duruyor yaahuu :)

kasko fiyatı ne kadara yaptırdınız siz abiler. 2 arkadaşım var burada biri ergo biri hür. ergodan hiç sıkıntı yaşamadım. hürdeki arkadaşında esnaflıgını seviyorum bilemedım..

hayırlı olsun. umarım 14. motor sizi üzmez. ben denemediğim için yorum yapamıyorum. ama sonradan videolarını izlediğimde ben de kırmızı mı alsaydım diye düşünmedim değil. çok yakışıyor.

kaskoyu ben zeyil yaptırdığım için araç değişikliği yapıldı sadece. ayrıca benim %65 hasarsızlığım var Anadolu sigortada. 900 civarı bir fiyata denk gelmesi lazım benim durumumda

• quote:

quote:

verdim kaporamı bende 1.4 sport aldım. kredim bu sabah onaylandı daha. 2 haziranda kıpkırmızı cıvıc 'ım oluyor.

hayırlı olsun. umarım 14. motor sizi üzmez. ben denemediğim için yorum yapamıyorum. ama sonradan videolarını izlediğimde ben de kırmızı mı alsaydım diye düşünmedim değil. çok yakışıyor.

kaskoyu ben zeyil yaptırdığım için araç değişikliği yapıldı sadece. ayrıca benim %65 hasarsızlığım var Anadolu sigortada. 900 civarı bir fiyata denk gelmesi lazım benim durumumda

yakıttan mı performanstan mı uzmez dedın abım.
    ben eski kaskomu daha dün iptal ettirdim . zayil yapıcaktık ama bekleyemedi şirket. aldıgım fiyat ergo 1100 hür de 1000 tl. netten hür e pek hayırlı şeyler yazmamışlar. 307 mle kaza yaptıgımda ergo baya ilgilenmişlerdi. bilemedim :)

aslıonda lacivert çok istedim cok sıra beklersin dediler. baya indirimli de alınca birde bayi yakın tanıdıgımız. temmuzda artıcak dedı fıyatlar aldım birden.sıkınlınca kaplatırız

• quote:

yakıttan mı performanstan mı uzmez dedın abım.
    ben eski kaskomu daha dün iptal ettirdim . zayil yapıcaktık ama bekleyemedi şirket. aldıgım fiyat ergo 1100 hür de 1000 tl. netten hür e pek hayırlı şeyler yazmamışlar. 307 mle kaza yaptıgımda ergo baya ilgilenmişlerdi. bilemedim :)

aslıonda lacivert çok istedim cok sıra beklersin dediler. baya indirimli de alınca birde bayi yakın tanıdıgımız. temmuzda artıcak dedı fıyatlar aldım birden.sıkınlınca kaplatırız

yani hem yakıt hem performans diyeyim. yani araba seni götürür. ama sollama vs durumlarında canın sıkılır. yakıt olarak da aslında tüketimden ziyade yaktığına nazaran yeterli gitmiyor gibi gelecektir. baldızımda 1.4 cvt jazz var misal. bağırıp çağırıyor ama aman aman gitmiyor. eh hadi o otomatik ama bu da daha ağır. jazz ile ben uzun yolda sakin 4.5 filan yakabiliyorum. araba doluyken de. ama genel ortalama sanırım sakin kullanıma göre 6-7 arası çıkmalı. baldız çok kısa mesafe kullanıyor onun 8 filan ortalaması.

açıkcası 50 bin liralara civic yerine hazır fiyatı yeni düştü mitsubishi lancer düşünseydiniz derim. hem daha az yakar hem daha iyi kaçar. tamam bazı donanımsal eksikleri var ama yol tutuşu daha iyidir. ve iç mekanı daha ferah. araç yeni de makyaj yedi.

eski kaskoyu iptal etmeyip dondursaydınız. ben bir defasında 1 ay araç almadım ama ödemeye devam ettim. sonra alınca zeyil yapıldı ve o bir ay kaskoya ilave edildi. kaybım filan olmadı zaman olarak dahi.

• Lancer 45 bin..... pek avantajlı gibi gelmedi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Lancer 45 bin..... pek avantajlı gibi gelmedi bana

fiyat iyi ama model tip olarak eskidi
    motorada baktım tork iyi gelmedi bana
    yakıt tüketimide yüksek olur aracın malesef diye sıralım servisi ....... hiç eklemedim
  • zaten
    her ne kadar iyi marka olsada
    mitsubishi, honda ile kıtaslanamaz
  • O liste fiyatı. Altına almak mümkün. Ayrıca 51 bin lira civic 1.4 e verilebiliyorsa o fiyat lancer için fazla değil. Şu an civic dizel kullanıyorum ama yeni kasa lancer aracın 1.5, 1.6 ve 1.8 motorlarını kullandım. 1.5 Ve 1.6 da ortalamam 6.5 litre idi. Kronik problemi yok. Bakımlar 400 civarı bazen altı bazen üstü. Yüzü eskidi evet belki ama bence yaygın olmadığı için hala gideri vr. Yol tutuşu civicten iyidir. Sonuçta arka amortisörler bağımsız. Güvenliği de aşağı kalmaz. Fazladan diz hava yastığı da var. Donanım olarak bluetooth gündüz farı usb yokuş kalkış kamera ve tek dokunuş cam eksiği var. İç hacmi de daha ferahtır.naz daha fazla ses alır o kadar. Her ikisini de kullandım oradan söylüyorum. Yakıt tüketim değerleri gerçekçidir. Hızlanma verisi de aynı şekilde. Honda da vtec gibi mitsu da mivec var ve oldukça başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.