Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.347
Cevap
35
Favori
248.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat biraz fazla evet.ama muadil golf te 65 e gidiyor düz vites.105 hp eski nesil.daha sahibinden de ilanını göremedim yolda da göremedim bu hem iyi hem kötü ama arabanın tasarımını ben şahsen beğendim.arabada beğenmediğim içi küçük geldi bana ve birde dizel olduğu için sanırım motor karakterine alışamadım onun dışında tasarım ve verilen donanım güzel ve sonuçta honda arkadaşlar 150+ testini yaparlarsa yüksek süratlerdeki stabilitesine de bakabiliriz.şahsen benim aracımda 160 la seyrederken handsfree kullanabiliyorum ama öyle çek bırak değil bildiğin bırakıyorum direksiyonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

55000 TLlik aracı 64000 e millete satmayı beceriyorlar ya, bu Honda TRyi tebrik etmek lazım.

buyurun aracın ingiltere fiyatları (zaten ingilterede üretiliyor araba) ES donanım bizim sport donanıma eşdeğer.

http://www.honda.co.uk/cars/newcivic/modelgrades/

20.780 İngiliz sterlini yani

bu da bu günkü merkez bankası döviz kuru

http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.html

sterlin 2,92 TL ediyor.

bu durumda 20.780*2,92=60,677 lira yapıyor. Shipping vs diye hesaba katarsanız arabanın abartı pahalı olmadığı ortaya çıkar.

• hatta golf için de bir hesap yapalım madem rakip olarak o daha alınası deniyor.
    almanya üretimi olduğundan almanya fiyatına baktım. ve maalesef 1.6 dizel almanyada yok. o sebeple 1.4 tsi ACT DSG baktım Highline versiyonu (misal olsun diye) Fiyatlar yakın çünkü

http://www.volkswagen.de/de/models/golf_7/konfigurator.html

25.000 Euro görünüyor.

bizde ise

http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-yeni-golf.aspx

68.000 lira

Euro'ya yine bakalım
    http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.html

2,49 lira=1 euro

bu durumda 25.000 euro*2,49 Lira/Euro=62,250 TL

honda üretildiği ülkeye göre 4 bin, vw ise 6.000 lira fazlasına satıyor demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

quote:

Orijinalden alıntı: totembe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

abicim kırmızı kızımı aldım bugun. cok heyecanlıyım hala

abi yalnız 1 kaç şey sorucam sana. direksiyon kilidini yapamadım nerdeyse yarım tur döndürünce kilitleniyor . sende de öyle mi . birde anahtardan sanki iki kere kilitliyip acıyoruz gibi karısık biraz :)

cevabını bewklıyorum saygıları.

öncelikle hayırlı olsun. kazasız belası güzel günlerde binin.

direksiyon kilidi diye özel bir şey yok. anahtar üzerinde değilken yeni tüm arabalarda olduğu gibi azıcık çevirince kitleniyor. o kadar.

anahtarla aslında 1 defada kitleniyor. ama aynalar kapansın istiyorsan ikinciye az uzun basıyorsun.
    açarken ama sırf sen bineceksen bir defa basarsan olur. ama diğer kapılar ve bagaj tek basmada açılmıyor. onun için de ikinci defa basman lazım. bazen unutuyorum ben hala o sebeple bakıyorum hanım cama vurup uyarıyor.

sadece sağa dogru ceyrek tur cevırınce kılıtlendı benımki kac kere denedım. yarın bayıye gider sorarım. kitapçıga da az cok basladım. yatıcam simdi. bana mail adresini atarsan sabah video cekerim direksiyon işini birde sen bak.

1000-1500 devirle gidiyorum vites büyült diyor. 307 de gözüm kapalı gırdıgım garaja gerı gerı gıderken öldüm :) alışamadım daha. daha ilk gunden 110 km gezdim. karma tuketımım 6.9 . eh işte tatminkar..

dipnot: 2 kere denedim sadece 4000 devir civarı denilecek tek söz ' azdırıcı '... :)

Ben artık devire bakmıyorum. Kendi hissiyatıma göre değiştiriyorum. Onun vites değiştir tavsiyesine alışamadım. Çok ölü kalıyor araba.

Clio'dan sonra ben napayım. Kapalı garajlara girmek çıkmak sıkıntı. Bir de araba yanlamasına geniş olunca diğer arabalara nazaran kamyoncu gibi açıyı iyi ayarlamak gerekiyor. Taksim odakule otopark eziyetti vallaha.

Karma tüketim 6.9 nasıl becerdin la. Ben yeşilköy kartal arasını gayet normal gidiyorum 4.5 tüketim elde ediyorum. Boş buldukça 120-130 gidiyorum.

Araba km gittikçe oturdu ben alıştıkça rahatladım. 3200km'deyim. km arttıkça araba kendine geliyor iyice yumuşuyor. Şu anda çok konforlu bir araba sessizlik konusunda çok mutluyum.

Bir de şeyi çok sevdim. Sol şeritte giderken insanlar otomatik yol veriyor arabaya. Hızlı gitmediğim halde. Sadece yavaş yavaş yaklaşıyorum insanlar otomatik sağ şeride geçiyor. Eski arabadaki kadar fıttırmıyorum artık.

valla değiş diyor vitesi değişiyorum fırsat oldukçada çevre yolu vs hep cc de sabitliyorum. eco dayım sürekli.

aynen ölü kalıyor o ayarlayınca.

sen nasıl başardın la(?) 4.5 i. acaba motor daha 300 km de ondan mı fazla oldu tüketim . gezerken benzin ibresinin indiğini görüyorum resmen. ( dizelmiydi sizindi )

aynen bakanı çok oluyor arabanın iş yerinde molalarda gözüm arabada hep :)

istanbulda sağolsunlar yol veriyorlar. sivastayım ben kuşçu gurubu çok sıkıştırıyor. kıyıp basmadım daha yol verdim gittiler.

abiler şey soracam sizlere paspas verdiler mi size plazadan. baka sedanın ki var dedi uymaz dediler. he dedik mecbur.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende geçen hafta aldım Mersin'den dizel, ama işimden dolayı İstanbul'a gitmek zorunda kaldım hala göremedim arabayı babam teslim aldı,önümüzdeki hafta inş, gidip göreceğim, Ben servisten sadece orjinal bagaj havuzunu aldım 140tl gibi bir rakamdı, paspasa 200 küsür fiyat söylediler, sağ olsun onuda internetten 90 tl'ye abim almış havuzlu paspas, söylediğine göre orjinali bukadar güzel oturmazmış, cuk oturmuş. Gidince birtek boya koruma yaptırmayı düşünüyorum sonaxta bilmem tavsiye edermisiniz.

• Civic hb araç alanlardan rica etsek de biraz foto paylaşsalar.

Gözümüz gönlümüz açılır biraz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamikaze33

Arkadaşlar bende geçen hafta aldım Mersin'den dizel, ama işimden dolayı İstanbul'a gitmek zorunda kaldım hala göremedim arabayı babam teslim aldı,önümüzdeki hafta inş, gidip göreceğim, Ben servisten sadece orjinal bagaj havuzunu aldım 140tl gibi bir rakamdı, paspasa 200 küsür fiyat söylediler, sağ olsun onuda internetten 90 tl'ye abim almış havuzlu paspas, söylediğine göre orjinali bukadar güzel oturmazmış, cuk oturmuş. Gidince birtek boya koruma yaptırmayı düşünüyorum sonaxta bilmem tavsiye edermisiniz.

paspası nerden bulmuşlar yeni kasa için bulamadım ben hiçbir yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Civic hb araç alanlardan rica etsek de biraz foto paylaşsalar.

Gözümüz gönlümüz açılır biraz :)

maşallah oğluma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msk_sansal -- 15 Haziran 2013; 4:08:59 >
  • haluk 23 kullanıcısına yanıt
    k.bakmayın ilkkez resim yüklüyorum birkaç boş mesaş oldu galiba :(

maşallah diyin oğluma :)
     2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu
  • quote:

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/tarz-honda-civic-hb-3d-havuzlu-special-paspas-2-86423772

Resimlerde uygun gibi görünmüyor ama satıcıya sormuş var demiş göndermiş. Sen yinede 2013 model dizel için diye söylersin satıcıya.

• quote:

quote:

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/tarz-honda-civic-hb-3d-havuzlu-special-paspas-2-86423772

Resimlerde uygun gibi görünmüyor ama satıcıya sormuş var demiş göndermiş. Sen yinede 2013 model dizel için diye söylersin satıcıya.

eyvallah hocam iletisime gecerim saticiyla. sizle. sizde almistiniz galiba resim attirirsa iz cok sahanne olur.

bu arada ctesi sivastan alanyaya geldim ortalamam 5.7 falandi. sizce nasil bir rakam.

araci hiiicc zorlamadim. hiz sabitledim surekli ani hizlabma yapmadim. sadece 15 20 dk ligina abandim gaza rampa asagi 170 i gordum biraktim 1 2 kere . hic zorlanmadi arac. yolculugu hic yormadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• içerenköy-avcılar arası ortalama yakıt ve hız bilgisi arkadaşlar. araçta iki kişiydik.

honda'nın dizelinin sakin sürüşte ne kadar ekonomik olduğunu ve fabrika verilerini tutturmanın zor olmadığını görüyorsunuz.
     2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu 2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

• quote:

içerenköy-avcılar arası ortalama yakıt ve hız bilgisi arkadaşlar. araçta iki kişiydik.

honda'nın dizelinin sakin sürüşte ne kadar ekonomik olduğunu ve fabrika verilerini tutturmanın zor olmadığını görüyorsunuz.

Cok guzel degerler.biraz yuklenilse 4 lt/100 km ye cikar,o da cok iyi bir deger bence.

• quote:

içerenköy-avcılar arası ortalama yakıt ve hız bilgisi arkadaşlar. araçta iki kişiydik.

ne denilebilir ki harika gercekten. benim uzun yolum nasil sizce bence iyi gibi geldi bana

• quote:

quote:

ne denilebilir ki harika gercekten. benim uzun yolum nasil sizce bence iyi gibi geldi bana

5.7 Hele ki arada bastıysanız güzel bir değer. Zaten zamanla düşecektir. Benzinli araçlarda dizele göre zamanla yakıtın düşmesi durumu var. Tabi ekonomi odaklı sürseniz ne yakardınız ona şöyle aracınız 6000 km olunlca filan bakmak lazım.

• quote:

quote:

quote:

5.7 Hele ki arada bastıysanız güzel bir değer. Zaten zamanla düşecektir. Benzinli araçlarda dizele göre zamanla yakıtın düşmesi durumu var. Tabi ekonomi odaklı sürseniz ne yakardınız ona şöyle aracınız 6000 km olunlca filan bakmak lazım.

hep eco da surdum ve sabitledim oyle geldim

yalniz rampalarda cok dusuyor surat ( abartilcak kasar cok degil kendini toparlamaya gayret ediyor tosunum ) klima acik ve ecodayken sagir biraz onun harici harika .

yakit ikazi verdikten sonra 85 km geldim (60 km/s hizi gecmeden adam gibi benzinlik yoktu) son 16 km gosterdi aldim.

yol sesi de almiyor fazla yada bana peugeott 307 den sonra boing 737 gibi geldi araba belki ondanda olabilir :). gitgide alisiyorum arabaya . tatildeyim simdi 2 gundur binemedim ve coookk ozledim 😇

• Selamlar,
    Bende geçen hafta pazartesi dizel sport aracımı teslim aldım. 1200km oldu nasıl oldu anlamadım :)
    Çok seri bir araç. Bundan önce fd6 vardı bende, onun virajları daha iyi gibi geldi ama daha alışamadığımdanda olabilir.
    Sivas - Mersin arası depoyu fulleyip 510km yol geldim 90kmsinde tasarruf yaptım ortalama 3.5 oldu daha sonra dayanamadım ve yüklendim 130-140ın altına hiç düşmedim ve bi ara 215i gördüm (dahada giderdi). Sonunda olarak merside tekrar mazot aldım 90tl aldı :D
    100le giderkenki ses ve sarsıntı ne ise 215le giderkende aynı ses ve sarsıntı.

Bu arada fiyatı yüksek diyen arkadaşlar var, bu aracı wvlerle karşılaştırın fiyatının daha uygun olduğunu göreceksiniz.

Fotoları ilerleyen günlerde yükleyeceğim.

Saygılarımla.
  • şöyle bir durum var yalnız değerler güzel fakat 45 km ölçüm için az bir değer.ben mesela 2012 fd6 civic 4 kişi full bagaj full klima yer yer sürat 5.2 ile gittim didime 720 km evden eve.Benzinli araçlarda zamanla düşüyor dizelde nasıl dır bilmiyorum.bir de sizin aracı test ettim lakin 2000 altı ölü 2000 üstü canlı 4 te bitiyor zaten ancak 2000 üstü gitmek demek az yakma hedefinden sapmak olacak zamanla.o dengeyi nasıl kuruyorsunuz alışma meselesi tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel20

şöyle bir durum var yalnız değerler güzel fakat 45 km ölçüm için az bir değer.ben mesela 2012 fd6 civic 4 kişi full bagaj full klima yer yer sürat 5.2 ile gittim didime 720 km evden eve.Benzinli araçlarda zamanla düşüyor dizelde nasıl dır bilmiyorum.bir de sizin aracı test ettim lakin 2000 altı ölü 2000 üstü canlı 4 te bitiyor zaten ancak 2000 üstü gitmek demek az yakma hedefinden sapmak olacak zamanla.o dengeyi nasıl kuruyorsunuz alışma meselesi tabi.

45 Km bence yeterli. Dahası ben aracımı hep aynı güzergahta kullanıyorum. Bir defa 45 km gidip de elde ettiğim değer değil ki. Ha 3.1 veya 3.2 olduğu da ıkuyor. 3.0 Görünce paylaştım. Zaten o biraz da benim maharetim. Aynı yolda 1.5 benzinli lancer ile 4.2 değerim var. Bir de benim de tatil değerlerim bu tip değerlerimle paralel. Uzun yolda da benzer yakıyorum.
    2000 Maksimum tork devri. Onun altında cansız değil size öyle geliyor. Çünkü 2000 deki torka göre az. Ben 5. Vites dahil 1500 devriden sonra çekişten memnunum. Hızlanması kabul edilebilir. Tabi ki ani hızlanma lazımsa 2000 devir daha mantıklı. Tork eğrisi olsa da baksak. Misal vw nin 105 lik motorunda 250 Nm tork var. Hadi 1500 olmasın 1750 de o torku yine verir honda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

eyvallah hocam iletisime gecerim saticiyla. sizle. sizde almistiniz galiba resim attirirsa iz cok sahanne olur.

bu arada ctesi sivastan alanyaya geldim ortalamam 5.7 falandi. sizce nasil bir rakam.

araci hiiicc zorlamadim. hiz sabitledim surekli ani hizlabma yapmadim. sadece 15 20 dk ligina abandim gaza rampa asagi 170 i gordum biraktim 1 2 kere . hic zorlanmadi arac. yolculugu hic yormadi.

Biraz geç oldu ama resimler bunlar...
     2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

• Arkadaşlar bildiğiniz gibi dizel arabanın farları halojen, ben xenon far taktırmayı düşünüyorum philips marka için 400 tl diyolar mersinde acaba marka olarak nasıldır sizin tavsiye ettiğiniz bir marka varmı?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.