Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (375. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizin

Aracımı salı günü teslim alıyorum. İlk iş olarak lastikleri değiştirdim.

Aracın üzerindeki Hangkook lastiği 340 TL'den saydırıp 720 TL'den Continental Premium Contact 5 aldım 380 TL ödeme yaptım:).

Aracı şeffaf folyo ile kaplatmayı düşünüyorum.Kaç numara kaplatmam sağlıklı olur. Ülkede cok sayıda mal mülk düşmanı var.. Ciziklerden korumak istiyorum. Arka camlarada cam filmi uygulaması yaptıracağım..

Boya ile ilgili neler yapabilirim. boya koruma yaptırmam iyi olurmu.. Kayseride autoking,meguiars var.. Boya korumayı yaptırmamı önerirmisiniz. Eski aracımda cok fazla kılcal cizik vardı.. Aynı durumu yaşamak istemiyorum Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim..

Güle güle kazasız belasız kullanımlar dilerim,lastikleri nerede değiştiniz istanbuldamısınız ben de dün i30 cw Still Diesell (Zaten sadece diesell var) Beyaz aldım araç oldukça güzel donanım yeterli,ben de km yapmadan hemen lastik değişmeyi düşünüyorum...Tekrar güzel günlerde kullanınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Arkadaşlar, pazartesi günü aracıma Sonax'tan iki numara cam filmi çektiriyorum kısmetse. Kampanya başlatmışlar, büyük indirimler var.
    Peşin 159 TL, KK Peşin 190 TL'ye çekiyorlar. Kapılar filan sökülmüyor zaten Sonax'ta. Malumunuz, bizim buralar iyice sıcak olmaya başladı.
    Aracın içerisine güneş fazla etki etmez, bu sayede klimadan tasarruf sağlanıyor. Aracın içerisinde eşim, ailem rahatça seyahat edebiliyor; tabi ki beyaz kaplana da güzel yakışacaktır. İşin açıkçası Sonax gibi yerler 300 TL'den aşağı yapmıyorlardı. %50 kampanya olunca yaptırayım dedim. Şans işi, buralarda cam filmi çevirmesi pek olmuyor. 3 senedir gezen arkadaşlar var. Yakalanırsak da el mahkum söktüreceğiz ama yaptırıyorum kafaya koydum arkadaşlar. Fotoları paylaşırım inşallah.

üstad fiyat çok güzel.bu fiyat ankarada olsa hemen yaptırırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Aracımı salı günü teslim alıyorum. İlk iş olarak lastikleri değiştirdim.

Aracın üzerindeki Hangkook lastiği 340 TL'den saydırıp 720 TL'den Continental Premium Contact 5 aldım 380 TL ödeme yaptım:).

Aracı şeffaf folyo ile kaplatmayı düşünüyorum.Kaç numara kaplatmam sağlıklı olur. Ülkede cok sayıda mal mülk düşmanı var.. Ciziklerden korumak istiyorum. Arka camlarada cam filmi uygulaması yaptıracağım..

Boya ile ilgili neler yapabilirim. boya koruma yaptırmam iyi olurmu.. Kayseride autoking,meguiars var.. Boya korumayı yaptırmamı önerirmisiniz. Eski aracımda cok fazla kılcal cizik vardı.. Aynı durumu yaşamak istemiyorum Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim..

Güle güle kazasız belasız kullanımlar dilerim,lastikleri nerede değiştiniz istanbuldamısınız ben de dün i30 cw Still Diesell (Zaten sadece diesell var) Beyaz aldım araç oldukça güzel donanım yeterli,ben de km yapmadan hemen lastik değişmeyi düşünüyorum...Tekrar güzel günlerde kullanınız..

Teşekkür ederim. Allah kaza bela göstermesin hepimize.. Lastikleri kayseride değiştim daha değişmedimde planlamasını yaptık.. Aracı teslim aldıktan sonra anlaştığım firmaya gidip işlemi tamamlayacağım.. En iyisini yaparsınız eski aracımda hangkook kullandığım için o lastikleri iyi biliyorum.. Sorunlu lastikler.. Size tavsiyem bedavacılar var piyasada.. 30-40 liradan almaya çalışıyorlar onlara vermeyin.. Alacağınız yere teklif edin bazıları kabul etmiyor ama tanıdık filan varsa iyi fiyatta verebiliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

Şans eseri gördüm üstad.
    Sonax önünden geçerken fiyatları asmışlar, aniden frene asıldım.
    Girdim, konuştum dedim tamam pazartesi geliyorum, onlar da not aldı bekliyoruz dediler.
    Heveslenip duruyordum ama pahalı geliyordu. Önüne gelen her yerde de yapılmaz zaten. Sonax bir defa adı var biliyorsun. Her zaman muhatap bulabileceğin bir yer ve işçilikleri gayet iyi. 154 TL peşin gerçekten mükemmel. %50 indirimi kaçırmadan yaptırayım. Çünkü biliyorum yaptırmazsam zamanı gelince hevesleneceğim, o zaman kampanya da olmayacak, aynı filmlere 300 lira bayılacağım.

• ABS devreye girmedi mi

Hangi marka film kullaniliyor sonax,dandik marka kullanip fiyati dusuk tutmasinlar.Sanmam gerci yetkilo bayi ise.Ankarada olsa bende yaptirirdim guzel fiyat gercekten.

• quote:

quote:

Şans eseri gördüm üstad.
    Girdim, konuştum dedim tamam pazartesi geliyorum, onlar da not aldı bekliyoruz dediler.
    Heveslenip duruyordum ama pahalı geliyordu. Önüne gelen her yerde de yapılmaz zaten. Sonax bir defa adı var biliyorsun. Her zaman muhatap bulabileceğin bir yer ve işçilikleri gayet iyi. 154 TL peşin gerçekten mükemmel. %50 indirimi kaçırmadan yaptırayım. Çünkü biliyorum yaptırmazsam zamanı gelince hevesleneceğim, o zaman kampanya da olmayacak, aynı filmlere 300 lira bayılacağım.

Hemen yaptır ûstad beyaz i30'a siyah film süper olur

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

ABS devreye girmedi mi

Hangi marka film kullaniliyor sonax,dandik marka kullanip fiyati dusuk tutmasinlar.Sanmam gerci yetkilo bayi ise.Ankarada olsa bende yaptirirdim guzel fiyat gercekten.

Dandik auto sportçular bile 140 liradan başlayan fiyat çekiyorlar, dandik mal kullanacaklarını sanmıyorum.3m 400 lıra demişti bana

• quote:

quote:

Şans eseri gördüm üstad.

Şikayetler var sonaxla ilgili.. kalitesiz film kullandıklarını söyleyenler var okumanı tavsiye ederim.

• quote:

ABS devreye girmedi mi

ABS ile hiç sıkıntımız olmadı 1,5 aydır şükür.

Yaptıranlar yani danıştım, memnunlar bir sıkıntı yok gibi duruyor.
    Yetkili bayi hocam.
    Mersin Murat.
    Filmler iki yıl garantili, en ufak sorunda dayanırım kapılarına en azından büyük firma olması avantajı var hocam.
    Ne idüğü belirsiz mekanlarda 100 liraya takılan filmler muhtemelen sorun yaratır, sonra Ahmet mi taktıydı, Mehmet mi diye uğraşır durursun.

http://www.sonax.com.tr/i%C3%A7el/murat.html

• quote:

quote:

ABS devreye girmedi mi

ABS ile hiç sıkıntımız olmadı 1,5 aydır şükür.

Yaptıranlar yani danıştım, memnunlar bir sıkıntı yok gibi duruyor.
    Yetkili bayi hocam.
    Mersin Murat.
    Filmler iki yıl garantili, en ufak sorunda dayanırım kapılarına en azından büyük firma olması avantajı var hocam.
    Ne idüğü belirsiz mekanlarda 100 liraya takılan filmler muhtemelen sorun yaratır, sonra Ahmet mi taktıydı, Mehmet mi diye uğraşır durursun.

http://www.sonax.com.tr/i%C3%A7el/murat.html

http://forum.donanimhaber.com/m_52951271/tm.htm

burda bi konu var... genede yaptırmadan evvel filmin orjinal olup olmadığını sorgulaman faydana olacaktır.

• quote:

burda bi konu var... genede yaptırmadan evvel filmin orjinal olup olmadığını sorgulaman faydana olacaktır.

Sorarım üstad, teşekkürler.
  • i30 daki ABs sorunun benzeri diğer araçlarda da var. hatta yeni auriste ve corolla dada bu şikayetler daha önce konuşulmuştu. bu sorunun i30 la değil yeni teknolojiyle alaksı olduğunu sanıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_74644736/tm.htm

burada corolladan şikayetler var mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshwind -- 2 Haziran 2013; 17:48:29 >
  • arkadaşlar aracımı geçen pazartesinden beri kullanıyorum. toplamda 160 km yapmışım. tamamı malatyada şehir içi kullanarak ortlama 9.1 gibi bir değer gördüm yakıtta. araç benzinli manuel. şu haliyle fazla yakıyor gibi. araç ilk aracım ve ben acemiliğimide bu araçta atıyorum. ilk sorum bu değer normal midir ilerde diüer mi düşerse ne kadar düşer? ikinci sorum ben ruhsatı araçta bırakıyorum yanım almıyorum bu bir sorun oluşturur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teslanın çırağı

arkadaşlar aracımı geçen pazartesinden beri kullanıyorum. toplamda 160 km yapmışım. tamamı malatyada şehir içi kullanarak ortlama 9.1 gibi bir değer gördüm yakıtta. araç benzinli manuel. şu haliyle fazla yakıyor gibi. araç ilk aracım ve ben acemiliğimide bu araçta atıyorum. ilk sorum bu değer normal midir ilerde diüer mi düşerse ne kadar düşer? ikinci sorum ben ruhsatı araçta bırakıyorum yanım almıyorum bu bir sorun oluşturur mu?

Günümüz çoğu atmosferik araçları ortalama 7 litre yakıyor buda EN İYİ değeri, mesela Golf 4 1.6 11 litre yakıyordu. Sizin araç 8.5 lara kadar iner diye tahmin ediyorum.

• Bugun test etmek icin olctugum deger;

Ort 9.9lt,ort hiz 4kmh Dizel,manuel.
  • quote:

Bugun test etmek icin olctugum deger;

Bana makul gibi geldi araba 1 kmaden 35 km ye yani alındığında bayiden eve oldukça yoğun bir bogaziçi köprü tarafiğinde ve daha sonra Haliç köprüsünden Bahçelievler sapağına kadar tamamen dur kalk ile geldi 6.9 Lt göstermekteydi,dün 22 km kadar yol yaptım normal trafikte mevcut gösterge 5.7 Lt ye düştü bence 100 km nin yarısını doldurmuş bir motor için çok makul değerler.Araç i30 CW diesell still Manuel vites..
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Bugun test etmek icin olctugum deger;

Bana makul gibi geldi araba 1 kmaden 35 km ye yani alındığında bayiden eve oldukça yoğun bir bogaziçi köprü tarafiğinde ve daha sonra Haliç köprüsünden Bahçelievler sapağına kadar tamamen dur kalk ile geldi 6.9 Lt göstermekteydi,dün 22 km kadar yol yaptım normal trafikte mevcut gösterge 5.7 Lt ye düştü bence 100 km nin yarısını doldurmuş bir motor için çok makul değerler.Araç i30 CW diesell still Manuel vites..

Sıkışık trafikte fazla yakması normal,hepsinde durum aynı.Normalde gittiğim güzergah akıcı,ortalamam 4.6lt,ort. hız 45kmh.Manuel dizel diğerleri ile aynı yakıyor,ne az ne fazla.

• Arkadaşlar ön camın ön konsolla birleştiği yerde boydan boya süngerimsi bir fitil var. Bu fitilde az bir yerde açılma oldu alt tarafından. Benzer bir sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

quote:

Sorarım üstad, teşekkürler.

bugün Anıttepedeki sonaxa sordum 450-600 lira fiyat verdi. 3m 400 liraya yapıyor dedim çıktım.

• i30 un Türkçe menü sü varmı?
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.