Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
984.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: colornick

arkadaşlar bu kadar abs tanımına gerek yok bu şahsi 7.aracım kullandıgım ve kullanmakta oldugum marka ve modellerin haddi hesabı yok ama bizim absde bi sorun var her zaman olmasada var dün 20 km gibi bi hızda kuru yokuş aşagı asfaltta ani fren yaptım nasıl hızlandı arac anlamadım şok oldum rresmen bi sıkıntı var sadece düşük hızlarda.

Aynen dün tekrar benim de başıma geldi. 8,5 ayda bu 3. Kez oldu. Sorun şu ki bazıları hala anlamak istemiyor. 6 yıldır aynı güzergahta kullanıyorum. Diğer aracımda ABS liydi ve çalışma şekli bu değildi. Dün panik fren şeklindeki olayda baktım yine öndeki arabaya gidiyorum çektim ayağımı tekrar frene bastım yavaşça. Bu sefer tabi ABS devreye girmedi o şekilde yavaşladım. Daha önceki olayda resmen fren pedalı yukarı konumda taş gibi sertleşmişti. Bugün i30 un diğer sayfasında Hyundai'den aradıklarını ve bu konuyu çözeceklerine dair çalışma yaptıklarını söylemiş bir arkadaşımız. Arabamdan genel anlamda çok memnunum. Umarım bu sorun kısa sürede giderilir ve zevkle binmeye devam ederiz. ( Bu arada problem yeni kia ceed lerde de var sanırım. Sayfalarına bakabilirsiniz.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpi1905

Beni de bugün aksesuarlar için aradılar navigasyona 2000tl led lambasına 1500tl dediler..Navigasyona boşa para vermek gereksiz telefonlarda var nasılsa artık ama led stop lambaları çok hoş duruyor ileride taktırmayı düşünüyorum bakalım..Bu arada kaskoyu ne kadara yaptırdınız bana 1850 dediler bana fazla geldi.

gdi style manuel 1200 tl ye genel sigortadan yaptım pazartesi günü. yaş 24 il malatya.
  • hocam merhaba,
    aracım otomatik. alalı da 3 ay oldu. hiç ani fren yapmadığım için bu problemi yaşamadım. en kısa sürede deneyip buraya yazacağım. dediğiniz sorunlar bence donanımsal değil. güncel bir yazılımla hallolur gibi. ama hyundai bunun üzerine düşerse tabi.
  • Ozellikle 40-50 km ile giderken sert frene bas,dedigimizi anlicaksin Yumusak basinca abs daha gec devreye giriyor.
  • Arkadaşlar bir i30 buluşması planladık arkadaşlarla facebook sayfamızda.Şuan yaklaşık 15 araç oldu.
    Buluşma İstanbul da gümüşpala avcılar tarafında detayları yazıyorum katılmak isteyen olursa bana özelden ulaşabilir. Herkesi davet ediyorum.
    Vakit yaklaştı ve ayrıntılar belli oldu :) Programı açıklıyorum !!! Lütfen tamamını okuyun!!!
    23.06.2013 pazar sabahı saat 9 da cafe love garden 'da (http://www.lovegarden.com.tr/ ) kahvaltıda buluşuyoruz inşallah.Mekanın lokasyonunu aşağıda paylaşacağım.
    Ortamımız aile ortamı olacak gönül rahatlığı ile kız arkadaş eş çocuk çoluk getirilebilir.
    Kahvaltı sonrası araçlarımıza bakacağız fotolar çekeceğiz daha sonrada 11:30-12 gibi Berat Yılmaz kardeşimizin düğün konvoyuna avcılarda mekanın yakınından katılıp güzel bir İ30 konvoyu yapacağız konvoy avcılardan topkapı istikametine gidecek tabiiki isteyen katılır isteyen bir yere kadar katılır isteyen hiç katılmaz :) ama katılım olması tercihimizdir video falan da çekmeyi düşünüyoruz.
    Mekan :
    http://goo.gl/maps/81dKt
    fatih mahallesi,altın sokak,no 22 küçükcekmece
  • Katılmayı çok isterdim okurken bile okadar i30 un konvoy halinde gideceğini gözümde canlandırdımda müthiş bişey olur.. Bursa da yaşadığım için malesef iştirak edemeyeceğim. Ama çok eğleneceğinizden eminim.
  • quote:

Arkadaşlar bir i30 buluşması planladık arkadaşlarla facebook sayfamızda.Şuan yaklaşık 15 araç oldu.
    Buluşma İstanbul da gümüşpala avcılar tarafında detayları yazıyorum katılmak isteyen olursa bana özelden ulaşabilir. Herkesi davet ediyorum.
    Vakit yaklaştı ve ayrıntılar belli oldu :) Programı açıklıyorum !!! Lütfen tamamını okuyun!!!
    23.06.2013 pazar sabahı saat 9 da cafe love garden 'da (http://www.lovegarden.com.tr/ ) kahvaltıda buluşuyoruz inşallah.Mekanın lokasyonunu aşağıda paylaşacağım.
    Ortamımız aile ortamı olacak gönül rahatlığı ile kız arkadaş eş çocuk çoluk getirilebilir.
    Kahvaltı sonrası araçlarımıza bakacağız fotolar çekeceğiz daha sonrada 11:30-12 gibi Berat Yılmaz kardeşimizin düğün konvoyuna avcılarda mekanın yakınından katılıp güzel bir İ30 konvoyu yapacağız konvoy avcılardan topkapı istikametine gidecek tabiiki isteyen katılır isteyen bir yere kadar katılır isteyen hiç katılmaz :) ama katılım olması tercihimizdir video falan da çekmeyi düşünüyoruz.
    Mekan :

İ30 konvoyu ile düğün alayı gayet güzel olur :) Hyundai istese böyle reklam yapamazdı

Katılamayacağım malesef ama fotoları foruma koyarsanız görmek isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

Katılmayı çok isterdim okurken bile okadar i30 un konvoy halinde gideceğini gözümde canlandırdımda müthiş bişey olur.. Bursa da yaşadığım için malesef iştirak edemeyeceğim. Ama çok eğleneceğinizden eminim.

Ordu Eskişehir ve bursadan gelenler var :) inşalh başka zaman sizde olursunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barslan78

quote:

Arkadaşlar bir i30 buluşması planladık arkadaşlarla facebook sayfamızda.Şuan yaklaşık 15 araç oldu.
    Mekan :

İ30 konvoyu ile düğün alayı gayet güzel olur :) Hyundai istese böyle reklam yapamazdı

Katılamayacağım malesef ama fotoları foruma koyarsanız görmek isterim

foto ve video eklerim inşlh :)
  • Otostart'dan satın aldığım Goodyear EfficientGrip Performance lastikleri bu akşam taktıracağım mevcut lastikleri de hem forumda hem de sahibinden de ilana verdim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-hankook-ventus-prime-2-k115-20555-r16-91h-cikma-lastik-126874158/detay/

http://forum.donanimhaber.com/m_75824749/f_/key_hankook//tm.htm#75824749

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever1907 -- 31 Mayıs 2013; 14:17:29 >
  • Sert basınca absnin daha çabuk devreye girmesi normal arkadaşlar, ani durmaya çalışınca lastikler kilitlenir, yavaş basarsanız lastikler kilitlenmez
  • yavaş basınca da abs devreye girmiyo bu sefer. arkadaşların bahsettiği şey abs devredeyken tekerleklerin kilitlenmesi.
  • Beyler düşünüyorumda bizim gdi lar 135ps ama keşke soh hız 200 de sabitlenmeseymiş. Ya da 135 beygirin rahat rahat çıkacağı son sürate kadar açık tutulsaymış. Çünkü önemli olan şey torktur. Beygir dediğin şey son hızla ilgili bir parametredir. Zaten otobanda max hıza kadar çıkan arkadaşlar bilirler ki araba 200 e kadar hiç zorlanmadan geliyor. Yani 135ps o hızlarda zorlanmıyor. Limitör olmasa 240 a kadar gidebileceğimiz çok açık.

Önceki arabam 1.4 honda 90ps ti. onun son hızı 190 falandı. Ama o hıza gelene kadar motor akla karayı seçiyodu. 140 a kadar çok iyiydi ama ordan sonra başlıyodu bağırmaya... ama i30 da en ufak bir zorlanma yok..
    ne var kadrandaki son hızın hakkını veremiyoruz o ayrı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

Beyler düşünüyorumda bizim gdi lar 135ps ama keşke soh hız 200 de sabitlenmeseymiş. Ya da 135 beygirin rahat rahat çıkacağı son sürate kadar açık tutulsaymış. Çünkü önemli olan şey torktur. Beygir dediğin şey son hızla ilgili bir parametredir. Zaten otobanda max hıza kadar çıkan arkadaşlar bilirler ki araba 200 e kadar hiç zorlanmadan geliyor. Yani 135ps o hızlarda zorlanmıyor. Limitör olmasa 240 a kadar gidebileceğimiz çok açık.

Önceki arabam 1.4 honda 90ps ti. onun son hızı 190 falandı. Ama o hıza gelene kadar motor akla karayı seçiyodu. 140 a kadar çok iyiydi ama ordan sonra başlıyodu bağırmaya... ama i30 da en ufak bir zorlanma yok..
    ne var kadrandaki son hızın hakkını veremiyoruz o ayrı:)

gerçi hondanın çok bağırmasında beygirinin düşük olmasının yanında bir etken daha var: otm şanzumanın 4 ileri olması. dolayısıyla 4. vites aralığı çok uzundu. araba 5 i istiyo ama yokki:) i30 6 ileri olmasının ekmeğini yiyor tabi
  • uzun zamandır uğramıyordum foruma arkadaşlar. bakıyorumda aracı alan çok insan olmuş hepinize hayırlı uğurlu olsun :) benim araçta 15bin km oldu ağustosta bir sene dolcak kısmetse :)
  • Bugun iki defa başıma aynı şey geldi. ikincisinde yanımdan yokuş yukarı cıkmak için hazırlanan arabaya değdirdim biraz ön tampona boyasını bıraktı. şaştım kaldım gerçekten abs değilde ben frenler tutmadı sandım ama sizde de aynı şey olmuş sanırım bi sorun var arkadaşlar.
  • Servise giderseniz ABS-Fren sorunu ile ilgili muhtemelen yeni yazilim hakkinda bilgileri olmayacaktir.Ama High-Tech denilen merkezi varmis hyundainin bura ile temasa gecmelerini saglarsaniz,bilgi sahibi olurlar ve araca yazilim yuklenir.
  • Aracımı salı günü teslim alıyorum. İlk iş olarak lastikleri değiştirdim.

Aracın üzerindeki Hangkook lastiği 340 TL'den saydırıp 720 TL'den Continental Premium Contact 5 aldım 380 TL ödeme yaptım:).

Aracı şeffaf folyo ile kaplatmayı düşünüyorum.Kaç numara kaplatmam sağlıklı olur. Ülkede cok sayıda mal mülk düşmanı var.. Ciziklerden korumak istiyorum. Arka camlarada cam filmi uygulaması yaptıracağım..

Boya ile ilgili neler yapabilirim. boya koruma yaptırmam iyi olurmu.. Kayseride autoking,meguiars var.. Boya korumayı yaptırmamı önerirmisiniz. Eski aracımda cok fazla kılcal cizik vardı.. Aynı durumu yaşamak istemiyorum Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim..
  • Aracı folyo ile kaplatınca boya korumaya pek gerek olmayacaktır diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar, pazartesi günü aracıma Sonax'tan iki numara cam filmi çektiriyorum kısmetse. Kampanya başlatmışlar, büyük indirimler var.
    Peşin 159 TL, KK Peşin 190 TL'ye çekiyorlar. Kapılar filan sökülmüyor zaten Sonax'ta. Malumunuz, bizim buralar iyice sıcak olmaya başladı.
    Aracın içerisine güneş fazla etki etmez, bu sayede klimadan tasarruf sağlanıyor. Aracın içerisinde eşim, ailem rahatça seyahat edebiliyor; tabi ki beyaz kaplana da güzel yakışacaktır. İşin açıkçası Sonax gibi yerler 300 TL'den aşağı yapmıyorlardı. %50 kampanya olunca yaptırayım dedim. Şans işi, buralarda cam filmi çevirmesi pek olmuyor. 3 senedir gezen arkadaşlar var. Yakalanırsak da el mahkum söktüreceğiz ama yaptırıyorum kafaya koydum arkadaşlar. Fotoları paylaşırım inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.