Şimdi Ara

2012 Toyota Hilux & 2012 Ford Ranger

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
14.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Bu iki pikap arasında kalsanız tercihinizi hangi yönde kullanırdınız.Bildiğiniz gibi Hilux 2012 yılında yeni kasasıyla satışa başladı.Fakat 2012 Ford Ranger temmuz ayı gibi satışa çıkacağı söyleniyor.Gerçekten iki araçta birbirinden iyi insanı oldukça kararsız bırakıyorlar.Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar.

NOT:Teknik özellikleri bulamadım.Bulabilen arkadaşlar ekleyebilirse memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkrcp -- 5 Haziran 2012; 14:00:04 >

• Hangisini tercih ederseniz 4x4 olanını almanızı öneririm aksi takdirde yol tutuşunda baya sıkıntı çekersiniz.
  • hayvancılıkla uğraşıyoruz 99 model hiluxumuz vardı dağ taş bayır kullandık tık demedi bir kere yolda bırakmadı 300 binde sattık usta bakmıştı araca bu araba bi bukadar daha gider demişti sonra 2008 4*4 2.5 125 hp olanı aldık her gün yaklaşık 5-6 ton yük taşır karda toprakta her yerde araç banamısın demedi dayanıklılık konusunda tek geçerim
  • pick upların yol tutuşu çok kötü. Bir de savrulmaya başlayınca toparlaması çok zor. 30 40 km hızlarda bile toplanmıyor. Bu nedenle esp'li tercih etmenizi öneriyorum. İkisi arasında da hilux diyorum. Bilgim olduğundan değil, dünyanın en çok satan pick-up!ı olması ve toyota olmasından ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msasker

Hangisini tercih ederseniz 4x4 olanını almanızı öneririm aksi takdirde yol tutuşunda baya sıkıntı çekersiniz.

Yeni kasa 4x2 Hiluxlarda bu sorunu aşmışlar bence. Aracın yol tutuşu stabilitesi bence harika olmuş. Özellikle arka koltukta oturanlar çok sallanmaktan şikayet ederlerdi. Gecen hafta arka koltukta dag bayır demeden gezdik araçta tık yok:) Gercekten taksi konforunu aratmıyor ve bir o kadar da sessiz. Fakat kullandığımız model 4x2 adventure modeliydi. Onunda biraz etkisi olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurum

pick upların yol tutuşu çok kötü. Bir de savrulmaya başlayınca toparlaması çok zor. 30 40 km hızlarda bile toplanmıyor. Bu nedenle esp'li tercih etmenizi öneriyorum. İkisi arasında da hilux diyorum. Bilgim olduğundan değil, dünyanın en çok satan pick-up!ı olması ve toyota olmasından ötürü.

Katılıyorum size. 2008 Hilux 4x2 kullandım. Arazide arka taraf maşallah beşik gibi bir o tarafa bı bu tarafa gidiyordu. Eğer birazda hizliysaniz kaza yapmanıza ramak kalıyor. Fakat bu sorunu da arkaya iki torba kum torbası atarak çözdüm ki araç bana misin demedi:) Bu yazdığım sadece Toyota'ya has bı durum değil. Diğer bütün markalarda da aynı sorun var. Pikap sınıfında bende Toyota'yı en iyi olarak görüyorum fakat yeni Ranger da kafamı kurcalamıyor değil:) Onu da bı test etmeden karar vermiyim diyorum:)

• Benim bildiğim dünyada en çok satılan pickuplar Ford F serisidir dünyadada en çok satılmış 2.araçtır.

• Hemen hemen ikisi birbirine yakın araçlar ikisininde her hangi bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum Toyota dayanıklılık olarak iyidir fazla sıkıntı yaratmaz.Ancak ford'da bu konuda fena değildir yani arada sadece tasarım ve donanım olarak karar verilebilir diye düşünüyorum.Karar verme aşamasında iki aracıda kullanıp öyle karar vermenizi öneririm.
  • Ford Ranger euroncaptan 5 yıldız almış ilk ve tek pick-up kanımca çok önemli bir özellik
  • pick-up ların en büyük zaafı güvenlıkdir bu konuda ranger 5 yıldız alarak bir ilki gerçekleştirdi bence tercıhınızı bu yönde kullanın .
  • ne amaçla kullanılacağına bağlı.daha çıkmamış bir araç içinde yorum yapmak mantıklı değil. 4x4 düşünüyorsanız şu dönemde pick up almakda mantıklı değil 4x4 olanların ötvlerinin düşme ihtimali var bekleyin derim.
  • ben olsan ford u tercih ederidim
  • pick-up konusu görünce yine aklıma geldi.ülkemizde pick-up pazarı böylesine genişken Honda neden Ridgeline'a 2.2 i-dtec motor koyup da Türkiye pazarına sürmez ki.hobi kullanımı için pick-up alanların gözdesi olabilir,çok yakışıklı bi araç bence;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 6 Haziran 2012; 14:11:18 >
  •  2012 Toyota Hilux & 2012 Ford Ranger
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

quote:

Orijinalden alıntı: msasker

Hangisini tercih ederseniz 4x4 olanını almanızı öneririm aksi takdirde yol tutuşunda baya sıkıntı çekersiniz.

Yeni kasa 4x2 Hiluxlarda bu sorunu aşmışlar bence. Aracın yol tutuşu stabilitesi bence harika olmuş. Özellikle arka koltukta oturanlar çok sallanmaktan şikayet ederlerdi. Gecen hafta arka koltukta dag bayır demeden gezdik araçta tık yok:) Gercekten taksi konforunu aratmıyor ve bir o kadar da sessiz. Fakat kullandığımız model 4x2 adventure modeliydi. Onunda biraz etkisi olabilir.

Tabi en önemlisi binip test etmek, Hilux'u test etmişsiniz birde Ranger'ı test edip karşılaştırın hangisi kafanıza yatarsa ondan yana tercihinizi kullanırsınız. Yol tutuşu probleminin aşıldığı görüşündeyseniz 4x2 de alabilirsiniz :)

• Eskiden hiluxlerin önü kötüydü şimdi fordların
  • Tercihim 4x2 olacak. Malum vergiler bayağı bı cep yakıyor :) Toyota'yi fazlasıyla test ettim arazide:))Bir arazi aracı olarak yine harika bir araç yapmış Toyota. Ranger'ın haşmetli ve tok duruşu etkilemiyor değil ancak tabikide test etmeden bişey yazmak doğru değil. Zira Amarok orneginde olduğu gibi Ranger da Türkiye için hayal kırıklığı olabilir.

Bir diğer konu Ford Ranger'ın sürekli kasa değiştirmesi, sürekli makyajlanmasi en büyük dezavantajı. 2011 model Ranger aldık abime Allah kahretsin diyorum Ford'a. Çuvalla para götürüyorsun adamlar dalga gecer gibi iki ay sonra yeni kasasını çıkarttık diyor. Bu şartlar altında yeniden Ranger'ı tercih etmek düşündürücü. Bakınız Hilux ve Navara'ya 2005 yılından bu yana aynı kasa. Toyota yeni değiştirdi. Nissan halen devam ediyor. Yeni Ranger'ın da 2014 te kasa değiştirmeyeceğinin garantisini kim verebilir ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Eskiden hiluxlerin önü kötüydü şimdi fordların

Toyota'nın onden görünüşünde Land Cruiser Prado'dan esintiler var. Gercekten başarılı. Fakat Ford'da F serisi anımsatmıyor değil:)Ranger'ın üretimini Taylandlilardan ziyade Avusturalya'nın üretmesi hoşnut etti beni:) Zira bundan önce Ford'a değil Mazda'ya biniyorduk:))

• quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

pick-up konusu görünce yine aklıma geldi.ülkemizde pick-up pazarı böylesine genişken Honda neden Ridgeline'a 2.2 i-dtec motor koyup da Türkiye pazarına sürmez ki.hobi kullanımı için pick-up alanların gözdesi olabilir,çok yakışıklı bi araç bence;

Honda Türkiye'de kullanılan dizel yakıtın kalitesiz olmasından dolayı dizel araçlarını getirmiyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

pick-up konusu görünce yine aklıma geldi.ülkemizde pick-up pazarı böylesine genişken Honda neden Ridgeline'a 2.2 i-dtec motor koyup da Türkiye pazarına sürmez ki.hobi kullanımı için pick-up alanların gözdesi olabilir,çok yakışıklı bi araç bence;

Honda bu tür araçları Türkiye'ye getirmiyor. Hem prestijinin düşeceğine inanıyor (ki doğru da inanıyor.) hemde Türkiye'de ki yakıt kalitesizliğini bildiği için dizel araç sektörünü Türkiye'ye vermiyor. Araç herhangi bir sorun çıkarırsa bu Honda prestijini zedeleyecektir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.