Şimdi Ara

2012 SKODA SUBERB VIALLE SIVI PÜSKÜRTME MONTAJI RESİMLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
4.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • normalde iyi bir forum okuruyum pek yazmam ama bu sefer dayanamadım...

Arkadaşım bende 1.4tsi superb var....1,5 yıldır biniyorum......eğer çok yokus ve aşırı trafik yok ise ki ben ankarada yaşıyorum...7,5lt/8lt ye yazın ulaşmak hiç problem değil....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: Tem Otogaz

quote:

quote:

Araç da anormal bir problem söz konusu değildir G.antep ANKARA veya İSTANBUL gibi ulaşımı zor bir şehir değildir burada ulaşım kolaydır sizinde dediğiniz gibi araç karma yakıt tüketimine girer yakıtından herhangi bir şikayetleri yok müşterilerimiz aracın 19 ile 21 kuruş arası yaktığını söylüyor Saygılarımla

sayın tem otogaz atıyorsunuz malum bari mantıklı atında inananlar olsun kmde 19 krş yakıyor demişsiniz 19 krş yakması için lpgde 7.5 litre yakması lazımki suberbden bahsediyoruz bu değerler 2.5 tl olan lpg fiyatıyla artık 1000 motorlu araçlar bile yakalayamaz olmuştur. %55 tasarruf yapıyor demişsiniz bir kere bu sistemler bir miktarda benzin yakarak çalııyor yani bir nevi zengin karışım yapıyor bu şekildemi %55 tasarruf yapıyor

ayrıca antepi bilirim trafiği yogundr dur kalkı boldur. hele şu aralar tranvay çalışması var üniversite yolu felç durumda.

Mrb beyfendi sizin bildiğiniz tür sgi sistem değildir bu sıvı püskürtmedir arac kesinlikle benzın kullanmaz siz bu sistem hakkında hiçbirsey bilmiyorsunuz o yuzden sizin yaptıgınız yorum bana saçma geliyor bu size söylemiş oldugum 19 ile 21 kuruş arası yaktığı doğrudur size inandırmak zorunda değilim araç sahiplerinle devamlı görüşmeler içerisindeyiz bize yalanmı söylüyorlarki saçma gelsin bu yaptıgımız sıvı püskürtme montajı 2 tane takıldı dıger araç ise Volkswagen passat o araç sahibide aynı rakamları söylüyor iki araçta aynı motor ve beygir gücüne sahip 1.4 tsı daha detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz Saygılarımla...
    TEM OTO GAZ

www.temotogaz.com

ben benzin hiç yakmasa dahi kmde 19 krş yakmaz diyorum zaten. baa inandırmak zorunda değilsniz tabi ama diğer 1.4 tsı araç sahiplerini inandırmak zorundasınızki lpg taktırsınlar.

bende gelin lpg yi bitirip tankından 20 tl lık yakıtla deneyelım dıyorum eğer fazla çıkarsa ben bişey bilmiyormuşum diyecem 15 yıldır ben bu işi yapıyorum yalanmı söylicem size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tem Otogaz -- 13 Eylül 2012; 10:55:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cafedip

normalde iyi bir forum okuruyum pek yazmam ama bu sefer dayanamadım...

Arkadaşım bende 1.4tsi superb var....1,5 yıldır biniyorum......eğer çok yokus ve aşırı trafik yok ise ki ben ankarada yaşıyorum...7,5lt/8lt ye yazın ulaşmak hiç problem değil....

Hocam buna itirazı olan yok zaten.

Yollar dolu değilken, trafik akıcıyken, trafik ışıklarının olmadığı veya az olduğu yerlerde araç kullanıyorsanız zaten aracın yakıt tüketimi 9 litreden düşüp 6 litreye doğru yaklaşacaktır. Bu şartlarda bir yere giderken yol bilgisayarını sıfırlasanız sadece o gezinti için ortalama 7,5 litre vehatta bazen 6,5 litre bile gösterebilir. Fakat bu o aracın şehir içinde ortalama o yakıtı tükettiği anlamına gelmez. En güzel ortalama yakıt hesanbı depoyu tamamen doldurup kilometreyi sıfırlayıp depo boşalınca kaç km gittiğinizi ölçmek ve buna göre hesap yapmaktır.

Ankara'dan bir başak örnek vereyim: Arkadaşımın SKODA Fabia 1,4TDCI aracıyla akşam Dikmen'den Konya yoluna çıkıp Aşti'nin önünden geçip AnkaMALL'a kadar gidip oradan İvedik-Yenimahalle istikametine dönsem ve Yenimahalle metrosuna kadar gitsem araç bilgisayarı ortalama 4,2-4,3 litre/100km euro-dizel tüketti gösteriyor. Sadece bu gezinti üzerinden hesaplasam "Fabia Ankara'da şehir içi 16,7 kurş dizel yakıt tüketir" demem lazım. Bu gezinti görünüşte Ankara şehir içinde yapılmış olur fakat gerçekte şehir dışı şartlarına yakın bir güzergahta yapılmış olur.

Aynı hesaba göre 50litre yakıt alan depoyla (rezerve deposu dahil) toplamda 1160 km gitmemiz lazım. Fakat gelin görün ki arkadaşım tek depoyla Ankara şehir içinde toplamda 800-900 km arası gidebiliyor.

SuperB için de fabrika verileri belli. Kaldı ki (benden iyi biliyorsunuzdur) araçların yakıt ütketimiyle ilgili fabrika verileri genelde gerçekleri yansıtmaz. Hadi VW grubu gerçekçi veri verdi diyelim, o zaman da gerçek şehir içi şartlarında SuperB model aracın yakıt tüketimi 9 litre... Eğer sıvı LPG yakan LPG kiti taktırdığımızda benzinle aynı miktar LPG bile yaksa yakacağı yine 9 litre. Ancak siz o araçla dediğim güzergahta veya benzeri yerlerde gece yollar sakinken yüksek viteslerde gitseniz 7 litreyi yakalamanız bile işten değil. Ancak bir depo yakıtı bitirene kadar nerede bulacaksanızı aynı şartlarda trafiksiz yolu...

Neyse... Bu konuda daha fazla söz etmeye gerek duymuyorum. Sonuçta aracın fabrika verileri ortada. Daha neyi tartışıyoruz ki...

• Benzinde dediğiniz gibi 100km/8lt yaktıgınızı düşünelim antepte benzin fiyatı 4,670 bu fiyattan hesaplarsak 8 lt*4,670=37,360 tl 37,360/100km=37 kuruş benzin yaktığı anlamına gelir bu aracın fabrıkanın söyleşine göre ortalama 9lt benzin yakıyor onuda hesaplayalım 9 lt*4,670=42,30 tl 42.30/100km=42 kuruşa gelir sıvı püskürtme sisteminin bu araçta olduğunu düşünürsek lpg fiyatı 2,380 bu lpdi sistemde de yakıt tasarufu %50 ile 55 yakıt tasarrufu sağlıyor 42 kuruş yaktığını düşünelim bunun %50 si 21 kuruşa denk gelir saten

NOT : Bu araçların normal enjeksiyonlu araçlardan farkı normal araçlar 1.9 msn arası ile 3.2 arası püskürtme yaparken tsi ve fsi motorlarda bu durum 0.50 ile 0.90 arası rolentide çalışıyor motor teknolojisi tamamen farklıdır şu anki araçlar saten çevre dostudur ve yakıt tasarruflu araçlardır ve düşük cc motorlardan yüksek performans ve tork çıkartıyorlar o yuzden yeni teknoloji lpdi bu tür araçlar için yapılmış bir sistemdir zaten Hollanda bu iş üzerinde profesyoneller..

Neyse fazla söze gerek yok araçlarımız yanımızda ispat isteyenler gelsin deneyelim herşey ortada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tem Otogaz -- 13 Eylül 2012; 12:50:21 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç da anormal bir problem söz konusu değildir G.antep ANKARA veya İSTANBUL gibi ulaşımı zor bir şehir değildir burada ulaşım kolaydır sizinde dediğiniz gibi araç karma yakıt tüketimine girer yakıtından herhangi bir şikayetleri yok müşterilerimiz aracın 19 ile 21 kuruş arası yaktığını söylüyor Saygılarımla

sayın tem otogaz atıyorsunuz malum bari mantıklı atında inananlar olsun kmde 19 krş yakıyor demişsiniz 19 krş yakması için lpgde 7.5 litre yakması lazımki suberbden bahsediyoruz bu değerler 2.5 tl olan lpg fiyatıyla artık 1000 motorlu araçlar bile yakalayamaz olmuştur. %55 tasarruf yapıyor demişsiniz bir kere bu sistemler bir miktarda benzin yakarak çalııyor yani bir nevi zengin karışım yapıyor bu şekildemi %55 tasarruf yapıyor

ayrıca antepi bilirim trafiği yogundr dur kalkı boldur. hele şu aralar tranvay çalışması var üniversite yolu felç durumda.

Mrb beyfendi sizin bildiğiniz tür sgi sistem değildir bu sıvı püskürtmedir arac kesinlikle benzın kullanmaz siz bu sistem hakkında hiçbirsey bilmiyorsunuz o yuzden sizin yaptıgınız yorum bana saçma geliyor bu size söylemiş oldugum 19 ile 21 kuruş arası yaktığı doğrudur size inandırmak zorunda değilim araç sahiplerinle devamlı görüşmeler içerisindeyiz bize yalanmı söylüyorlarki saçma gelsin bu yaptıgımız sıvı püskürtme montajı 2 tane takıldı dıger araç ise Volkswagen passat o araç sahibide aynı rakamları söylüyor iki araçta aynı motor ve beygir gücüne sahip 1.4 tsı daha detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz Saygılarımla...
    TEM OTO GAZ

www.temotogaz.com

ben benzin hiç yakmasa dahi kmde 19 krş yakmaz diyorum zaten. baa inandırmak zorunda değilsniz tabi ama diğer 1.4 tsı araç sahiplerini inandırmak zorundasınızki lpg taktırsınlar.

bende gelin lpg yi bitirip tankından 20 tl lık yakıtla deneyelım dıyorum eğer fazla çıkarsa ben bişey bilmiyormuşum diyecem 15 yıldır ben bu işi yapıyorum yalanmı söylicem size

haftaya gelebilirim gelirsem size olaşacağım .

• Hocam bu sistemin maliyeti ne kadar tutuyor aceba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

TEM OTO GAZ

www.temotogaz.com

haftaya gelebilirim gelirsem size olaşacağım .

Tabiki beyfendi bekleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Hocam bu sistemin maliyeti ne kadar tutuyor aceba

Bu ürünün peşin fiyatı 4.800 TL
  • HOCAM OPEL İNSİGNİA TURBO İÇİN UYGUNMU VİALLE SİSTEM SUBABLARDA ERİME OLURMU VE İNSİGNİA İÇİN FİYATI NE KADAR ACABA TEŞEKKÜRLER
  • quote:

quote:

hocam 4800 tl verirsek ne anladıkki bu işten ?
  • quote:

quote:

quote:

hocam 4800 tl verirsek ne anladıkki bu işten ?

Beyfendi bu vıalle sıvı püskürtme sistemi türkiye genelinde bu markanın fiyatı sabit aynıdır bu sistemın artıları çok fazla bunlara örnek verecek olursak;
    1.Araç direk lpg ile çalışır benzin kullanmaz
    2.Tasarrufunuz %50 ile 55 arasıdır
    3.Sistem teknoloji olarak aracın benzinde çalışma prensibinin aynısıdır yani arac benzin enjektörün den lpg püskürtür
    4.Bu sistemde enjektör ve regülator bulunmaz lpg tankında aynen benzin tankında da olduğu gibi pompa bulunmaktadır
    5.Bu sistemde regülatör olmadığı için buharlaştırma yapmaz direk püskürtme yapar bunun farkı araç benzinde 9lt/100kılometre yaparsa lpg 9lt/100 kılometre yapar durum birebirdir eski sistemle karıştırmayalım eskı sistemde 9lt/100 benzin harcarken 10lt ile 10.5lt /100 kılometre arasında lpg harcardı
    6.Arıza lambası olarak kesinlikle yanmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tem Otogaz -- 14 Eylül 2012; 15:24:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cdd1907

HOCAM OPEL İNSİGNİA TURBO İÇİN UYGUNMU VİALLE SİSTEM SUBABLARDA ERİME OLURMU VE İNSİGNİA İÇİN FİYATI NE KADAR ACABA TEŞEKKÜRLER

Beyfendi aracınıza vıalle montajı yapılabılır fakat subab konusunda garantisi yoktur farklı bir marka düşünürseniz prins marka kitimizde montaj yaparsanız motoru 2 yıl sigortalanır ve subab yanması gibi durum olursa sigorta karşılayacaktır..
  • anladım hocam teşekkürler bilgi için
  • rica ederim..
  • Selam,

Sistem güzel ancak doğru fiyattan satıldığını düşünmüyorum. 5000 liraya lpg sistemi taktıracağım yerde, 7000 lira farkla (Golf TSİ->TDI) dizelini almak daha mantıklı. Vialle'nin, Prins'in, İtalyanların, Hollandalıların bunu düşünmesi gerekir. 2011 Passat 1.4 TSI aracım var, 4800 liraya bu sistemi taktıracağıma; o farka aracımı satar, ikinci el dizelini alırım. Bence satılabilmesi için kdv dahil 2500 TL'yi geçmemesi gerekir.

Analyzer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Analyzer

Selam,

Sistem güzel ancak doğru fiyattan satıldığını düşünmüyorum. 5000 liraya lpg sistemi taktıracağım yerde, 7000 lira farkla (Golf TSİ->TDI) dizelini almak daha mantıklı. Vialle'nin, Prins'in, İtalyanların, Hollandalıların bunu düşünmesi gerekir. 2011 Passat 1.4 TSI aracım var, 4800 liraya bu sistemi taktıracağıma; o farka aracımı satar, ikinci el dizelini alırım. Bence satılabilmesi için kdv dahil 2500 TL'yi geçmemesi gerekir.

Analyzer

Merhaba bu sistem yeni bir teknoloji tabikide dizele binmek sizin tercihiniz bu sistemı bağlatmak için 4800 tl yi gözden cıkarmak gerekiyor bu sistem butun turkiyede fiyatı sabittir Saygılarımla
  • Selam,

@Tem Otogaz : Son mesajımda sanırım yanlış anlaşıldım. Sistem yenidir, ar-gesine çok para harcanmıştır, montajı daha fazla işçilik gerektirir, kullanılan malzeme ucuz değildir vs. tamam da doğru fiyat ürünü sattırır. 4800 liraya çok sınırlı sayıda araca takarsınız. Sizi hedef alarak zaten konuşmuyorum, distribütör firmanız fiyatlarını rekabet edebilir pozisyona sokmalı. Yoksa dizel kıskacından, lpi istemeyen düz araçların baskısından satış yapmak zor.
  • konu hortlayacak belki 2 ay sonra fakat yazmadan edemedim bu sistem için 4800 tl istemek fırsatçılıktan öte geçmez tabi montajcı arkadaşlar üzerine alınmasın bu onlarla ilgili değil ve onlara verilen bir cevap ta değil yani hem malzeme azalacak enjektör regülatör vs.. gibi hemde piyasanın en pahalı lpg ekipman ürününün 2 misli fiyatı olacak
    şimdi birileri çıkıp şunu diyebilir yok ar-ge yatırımı bilmem şu yatırımı vs.. fakat bu durumu daha masum göstermez kaldıki bir çok otomobil markası dizel motor ile benzinli motoru arasında fark minumuma indi ve ülkemizdede lpg teşviği yok hani o olsa bir nebze anlaşılır
    bu ürün 4800 tl den satılmaz ancak öyle örnek gösterilir bir tane şu bir tane burada onun ötesine geçmez geçebilmesi için maksimum 2500 tl fiyat ile satılabilmesi gerekir
  • Bu sistem chevrolet cruz a uygun mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün vialle bayii bir yeri aradım, peşin 4500 TL fiyat çektiler. Diğer arkadaşların da dediği gibi çok fahiş bir fiyat. Ayrıca bu kitin tüm ülke genelinde tek fiyattan takılıyor olması da fiyatının "kazık" olduğu gerçeğini değiştirmez ve üreticinin, distribitörün vs. etik bir ticaret politikasına sahip olduğu anlamına hiç gelmez...

Akaryakıt da caanım ülkemin her yerinde üç aşağı-beş yukarı aynı, fakat bu bizim dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandığımız acı gerçeğini değiştirmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.