Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
39
Favori
299.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • trafik ve kasko fiyatlarınızı yazarsanız sevinirim.

Başak bana %30 indirimle birlikde kaskoda 610 tl indirim verdi.

trafik fiyatını birazdan vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 15 Aralık 2014; 14:13:40 >
  • arkadaşlar konya'da 1. yıl bakım ücreti 430 tl fiyat aldım yetkili servisinden.nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 16 Aralık 2014; 20:52:13 >
  • Lider1980 L kullanıcısına yanıt
    Bana çok gibi geldi. Nisan yada Mayıs ayında Denizli'de 330 TL'ye bakım yaptırmıştım H kasa sedan aracıma.
  • Lider1980 L kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis ise çok iyi fiyat.

Normalde çok iyi değil tabi 430 tl lik ne malzeme kullanıp ne işçilik yapacak.araç garantide ise ve yetkiliye gidecek isen iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clio 1.2 16 v -- 17 Aralık 2014; 1:39:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • clio 1.2 16 v C kullanıcısına yanıt
    Evet araç garantide ve artı 2 yıl daha uzatmıştım aldığımda.ankara yetkili servislerini aradım,yakın,gider gezer gelirim,hem yemek yer hem arabayı da yaptırırım dedim,450tl hatta 500 tl diyen servisler çıktı.parça değiştirirler mi bilmiyorum belki ufak tefek yağ,hava filtresi falan filan,klima bakımı yapılır ancak bakım yaptıracak arkadaşlara şunu tavsiye edeyim,çıkan parçaları isteyin,(klima filtresi gibi)benim araba için eminim o eskimedi bile ama değiştirebilirler ,en azından alırım o filitreyi koyarım kenara,garanti bittikten sonra takarım.öyle yapacağım aksilik çıkmazsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 17 Aralık 2014; 19:22:02 >
  • 2012 model astra klasik 3 benzinli otomatik vites araca sahibim internetten özelliklede youtube dan benim aracım ile ilgili test sürüşü videosu arattım hep yeni astra ile iligli videolar cıkıyor. bilen veya bulan arkadasım varsa paylasırsa sevınırım. Türkçe olması taraftarıyım.
  • arkadaşlar merhabalar.. 1 hafta önce 2. el astra 2012 1.3 cdti easytronic essentia comfort alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.. tabi aracımı bir an önce tanımak amacıyla buraları karıştırmaya başladım.. sizlere danışmak istediğim ilk şey ise bakım muhabbeti olacak. benim araç 2011 kasım trafiğe çıkışlı.. normalde çoktan bi bakım yapılmış olması gerekiyordu ama araç fazla kullanılmadığından henüz bakım görmemiş.. km olarak da 4.500 de.. veriler bunlar.. bense bu durum dolayısıyla güzelce bir bakım yaptırıp öyle devam etmek istiyorum.. sanırım mantıklı olanda bu olacaktır.. aracın garantisi bittiği için yetkili servise gitmek istemiyorum malum fiyatla yüzünden. sizler önce bakım yaptırmalı mıyım konusunda sonrada nerede yaptırmam gerektiği konusunda beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.. birde opel gm de satılan periyodik bakım ürünleri var.. aşağıdaki linklerdeki gibi.. onlardan paket alıp ustama kendim mi götürsem.. ilgilenen arkadaslara şimdiden çok teşekür ederim.. (buarada aracı alırken detaylı bir ekspertize soktum sadece ekspertiz işi yapan bir yerde.. filtrelerin ve motor yağının durumuna iyi dediler)

http://www.opelgm.com/Opel-Astra-H-Z13DTH-15000-30000-Periyodik-Bakim-Seti-GM,PR-1505.html
    http://www.opelgm.com/Opel-Astra-H-13-Dizel-5W30-Bosch-Bakim-Seti-Mobil-5W30-Full-Synthetic,PR-3484.html

((umarım link paylaşmaktan yana bir sıkıntı yoktur.. lakin öyle ise beni uyarırsınız))

• GothikA13 kullanıcısına yanıt
    Merhaba aracınız hayırlı olsun.Bakım için serviste 400-600 TL arasında fiyat alan arkadaşlarımız mevcut.Göndermiş olduğunuz linklerden ilki orijinal filtre ve yağdan oluşan bakım seti.İkincisi ise bosch marka filtre mette marka filtre ve mobil yağ seti.Opel yağ onaylarında dexos2 standart yağları onaylar.Mobil'dede bu yağ mobil esp 0-40 tır.Mobil 5-30 yağlarda dexos2 onayı yoktur.Araç km yapmasa bile bugüne kadar hiç yağ değişimi olmadıysa yağ değişimi yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum.Ben Kasım ayında orijinal filtre setini alıp dışarda 30 TL karşılığında değiştirtmiştim.Servisin bana verdiği fiyat 580 TL idi.Hava yakıt ve polen değişimine bu km lerde gerek yok.Yağı ve yağ filtresini alıp dışarıda değiştirebilirsiniz.Yağ filtresini orijinal gm almasanız bile orijinal tedarikçi olan ufi markalı filtre alınız mutlaka.
  • Geçen sene ekimde ilk bakımına sokmuştuk aracı A16XER motor kodlu benzinli essentia classic 3, yağ değişimi için 25.000 küsür km yazmışlardı kağıda, şimdi 2. bakımı yetkili serviste yaptırmak istemiyorum, opelgm sitesinden bakım paketi alacağım "CASTROL 5W30 A1 TAM SENTETİK YAĞ 5 LT" yağ içeren paket 230 lira bu paket mantıklı mı arkadaşlar? Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Araç şu an 23.000 kmde, 25.000 olduğunda mı yaptırayım yoksa 30.000'e kadar beklesem olur mu?
  • djinn_inc D kullanıcısına yanıt
    Söylemiş olduğunuz yağın spesifikasyonlarında dexos2 onayı yoktur.Kullanma kılavuzunuzdaki yağ tavsiyesi ile alacağınız yağın onaylarını karşılaştırınız.

• Mrb arkadaşlar aracıma ön kaput keçesi taktırmak istiyorum iç taraftan,hem boyayı ısıdan korur,hemde sesi azaltır
    Fiyatları çok pahalı,300tl nin üzerinde,halıfleks kestirsek oraya göre uydurabiliriz heralde,yapan arkadaşlar varmı tavsiyesi olan

• Ya bu el gazı ne kadar harika birşey arkadaşlar ya.50 km gibi düşük hızlarda bile sabitliyor.vites otomatik,gaz otomatik,bana sadece teyple oynamak düşüyor alırken tek baktığım alman,sedan ve otomatik olmasıydı,başka hiçbir özelliğine bakmadım,hız sabitleme,esp,yağmur,far sensörü falan piyango gibi çıktı.alırken önemsenmiyor belki ama ciddi kullanım kolaylıkları var.aracımı alalı 1 sene oldu olacak,gavur az hantal ama baba araba
  • Merhaba sanayide keçe satılıyor uygun kesip yine sanayiden klips alarak kaputa tutturabilirsiniz.Arkadaşım seat ibiza için yaptı çok güzel oldu.ibiza forumuna bakın malzemeyi orada görürsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Merhaba sanayide keçe satılıyor uygun kesip yine sanayiden klips alarak kaputa tutturabilirsiniz.Arkadaşım seat ibiza için yaptı çok güzel oldu.ibiza forumuna bakın malzemeyi orada görürsünüz

Saol hocam,sanayide nerde satılır acaba oto döşemecilerde falanmı? Bakarım yarın

• Burayı inceleyin şimdi aradım sordum tekzenden almış yanmaz yalıtım malzemesi flexi imiş adı linki veriyorum
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=34549987&p=295#34549987

• bitirgic B kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam araştırıcam bu işi
    Gm keçe 200tlye bayağ duşmuş fiyat ama ona veremem o parayı,kendim halletmeyi düşünüyorum arkadaşın yaptığı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tt059 -- 29 Aralık 2014; 20:02:54 >
  • Kendiniz bitüself ve flex ile max 50 TL'ye mal edersiniz.Bulunduğunuz yerde tekzen vb market varsa oradan temin edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Kendiniz bitüself ve flex ile max 50 TL'ye mal edersiniz.Bulunduğunuz yerde tekzen vb market varsa oradan temin edersiniz.

Tekzenden bunu buldum hocam 5m2 si 13tl çift kat yapsam yine yeter iş yapar gibi duruyor,çift taraflı silikon bant ile yapıştırırım kaportaya,deliklere gorede klips alır takarım sağlam olur

http://m.tekzen.com.tr/Home/ProductDetail/593993

• Hocam bunu alta koydu üstüne siyah bir malzeme daha koydu çok tok oldu.Bu malzeme tek başına iş yapmaz hemde şık durmaz.Birde çok nalet bişey silikonla bile yapışmıyoyapıştı sanıyosun atıyo bir müddet sonra

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.