Şimdi Ara

2012 model Ford focus hb mi Opel Astra hb mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapacağınız yorumlar benim için çok önemli özellikle kullanan arkdaslardan yorum bekliyorum bütçem 45 bin tl daha fazla çıkamıyorum Ford focus hb 2012 model ve yeni kasa Opel Astra hb düşünüyorum dağ yolunda gidecem altı yüksek olması benim için önemli fakat ikisininde altı pek Yüksel değil galiba bide otomatik powershift almayı düşünüyorum Ford ta sanki gönlüm focustan yana gibi yorumlarımızı bekliyorum teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayram tatiline çıktık galiba ses soluk yok bu iki araç arasına golf 6 yıda ekledim 3 nün arasından bir araç seçmem gerek arkadaslar Yardıma ihtiyacım var saygılarımla

• Astralar yanlış bilmiyorsam focustan 1-2 litre daha fazla yakıyor hocam bence focus

• Hocam Astra kasa değiştirecek. J kasa (güncel kasa) astralar indirimi satılacak. Kısa vade düşünüyorsanız değer kaybı daha fazla olur. Bunu göz önünde bulundurun. İkisi de iyi araçtır fakat focus işinizi daha iyi görür diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çakar Çakmaz Çakan Çakmak

Hocam Astra kasa değiştirecek. J kasa (güncel kasa) astralar indirimi satılacak. Kısa vade düşünüyorsanız değer kaybı daha fazla olur. Bunu göz önünde bulundurun. İkisi de iyi araçtır fakat focus işinizi daha iyi görür diye düşünüyorum.

Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

• Kısaca söylemek gerekirse Focus bu karşılaştırmadan galip çıkar ezici bir şekilde

• golf 6 1.6 kağnı motor + lpg
  • 2013 astra j den inip 2014 focusa binmiş biri olarak şunu söylüyorum kesinlikle focus

• Teşekkürler focus ve Opel kullanıcılarının yorumları benim için önemli focustan yana gibi gönlüm golf 6 için ne dersiniz

• Focus tan şaşma derim senin kullanıma daha uygun. Ayrıca parça sıkıntısı yok ve parçası da ucuz .

• Bende oyumu focustan yana kullaniyorum. Su aralar 40-46 arasi abime bakiyoruz. Oncelikli tercihimiz focus. Sadece donanim pakedinde sorun yasiyoruz. Genelde trend paket.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

Bende oyumu focustan yana kullaniyorum. Su aralar 40-46 arasi abime bakiyoruz. Oncelikli tercihimiz focus. Sadece donanim pakedinde sorun yasiyoruz. Genelde trend paket.

Trend boş paket bildiğim kadarıyla bende trendx ve style pakete bakıyorum kasımda sıfırlarda büyük indirim olacak diyor Ford bayileri ama bakalım hayırlısı

• en dolu olarak titanium X paket gördüm oda arkadaşımda mevcuttu. Otomatik benzinli focus almayın fazlaca yakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

en dolu olarak titanium X paket gördüm oda arkadaşımda mevcuttu. Otomatik benzinli focus almayın fazlaca yakabilir.

Fazla yakar doğrudur şöyle temiz bitane uygun fiyata denk gelmedi pazarda araçlar 44,46 bin arası Sahibinden de ise 49.50 bin adamlar çok Uçuk fiyat yazıyorlar gene 46 ya felan düşüyorlar ama işte okadar fazla yazmaları can sıkıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: akkoca

quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

en dolu olarak titanium X paket gördüm oda arkadaşımda mevcuttu. Otomatik benzinli focus almayın fazlaca yakabilir.

Fazla yakar doğrudur şöyle temiz bitane uygun fiyata denk gelmedi pazarda araçlar 44,46 bin arası Sahibinden de ise 49.50 bin adamlar çok Uçuk fiyat yazıyorlar gene 46 ya felan düşüyorlar ama işte okadar fazla yazmaları can sıkıcı

Arkadaşımda vardı tank gibi araçtı çok yakıyordu tek kusuru buydu. Tabi pert etti kendisi tank gibi aracı o ayrı konu Piyasa fiyatları uçtu uçtu bende araç bakıyorum ama sadece bakıyorum fiyatlar saçma sapan bir durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

2013 astra j den inip 2014 focusa binmiş biri olarak şunu söylüyorum kesinlikle focus

hangi açıdan hocam.. bir çok kişi bu araç arasında kaldığından yorumunuz faydalı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

2013 astra j den inip 2014 focusa binmiş biri olarak şunu söylüyorum kesinlikle focus

hangi açıdan hocam.. bir çok kişi bu araç arasında kaldığından yorumunuz faydalı olabilir.

Daha önce yazdığım bir yazımı sizinlede paylaşıyorum.

2013 1.6 astra j hb aracımı satıp neden 2014 1.6 focus3 hb aldım   

-astranın kendisini zor taşıyan bir motoru var,gitmediği gibi çok da fazla yakıyor,emin olun astranın 140 bglik 1.4 t motoru anca focusun 1.6 atmosforik 125 pslik motoru kadar gidiyor,focus astradan 100 kmşehir içinde 1,5-2 lt uzun yolda 0,5 lt az yakıyor.   

-astranın çok sert bi süspansiyonu var şehir içinde insanı çok rakatsız ediyor,uzun yolda şehir içindeki rakatsızlığı yok   

-astranın yol tutuşu iyi virajlarda kesinlikle yana yatma eylimi yok fakat sert virajlarda tedirgin ediyor,focusta sert virajlarda bir miktar yana yatma eğlimi var ama kesinlikle tedirgin etmiyor,kontrolün sizde olduğunu hissettiriyor   

-astranın direksiyonu çok hissiz,focus bu konuda gayet iyi direksiyon çok hisli buna bağlı olarakta sürüş keyfi harika,kardeşimin 2006 model focusu var emin olun onun sürüş keyfi bile astradan daha iyi   

-astranın çok oynak bir direksiyonu var özellikle uzun yolda araç sabit bir çizgide gitmiyor,önceleri benim aracımda mı sıkıntı var diye düşündüm ama biçok otomobil dergisinin astra testinde aynı şeyden bahsedildiğini gördüm.   

-opelin servisleri benim gözümde beş para etmez,müşteri memnuniyeti konusunda ford daha başarılı,astrayla kaç kez servise girdim çıktım bakım yaptırdım opel birkez bile beni arayıp servisimizden memnun kaldınız mı diye sormadı,focusuma tan otoda park sensörü ve cyclone multimedya cihazı taktırdım,on gün içinde hem tan otodan hemde otosan dan arayarak yapılan işlemlerle ilgili memnun kalıp kalmadığımı sordular   

-astranın özellikle kışın iç mekan plastik aksamından ve ön takımdan gelen tıkırtılar beni deli ediyordu,bu konuda focus daha başarılı   

-astranın görüş açıları çok kısıtlı,özellikle ön direkler görüş alanını çok kapatıyor,sırf bu yüzden kaç tane yayayı son anda farkettim   

-opelin servisleri çok pahalı,astranın 15000 km bakımı için 500 tl aldılar,focusun 15000 km bakımı 350 tl.   

ASTRANIN FOCUSTAN İYİ OLDUĞU KONULAR   

-astranın kasasını sınıfında tek geçerim   

-astranın iç mekan malzeme kalitesi bi tık ilerde( ön göğüs hariç)   

-astranın iç mekân genişliği bi tık ilerde.  

sonuçta ikiside sınıfında kendini kanıtlamış araçlar ama ben yukarıda saydığım nedenlerden dolayı astrayı bi türlü sevemedim,bu yazımda astrayı karalamak veya kötülemek gibi bir amacım yok,iki aracı da kullanmış biri olarak ne gördüysem onu yazdım.

• ikisi de güzel araba, bende foucusu az bir farkla tercih ederdim, ama astranın da yeni kasası focusu rahat eletir. focus Hb in arka görüntüsü daha iyi olabilirmiş tasarım olarak.
  • Focus
  • İkiside iyi araçlar hangisi içinize siniyorsa onu alın fakat Astranın otomatik şanzımanı tork konvertörlü (tam otomatik) olduğu için daha sağlam. Powershifte sağlam değil dediğim anlaşılmasın lütfen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.