Şimdi Ara

2012 HONDA JAZZ (CVT'li) ANA KONU - 9 YILDIR DEĞİŞMEYEN ŞAMPİYON . . . (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.871
Cevap
30
Favori
277.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

City ile son dönemde aldığım 100 TL'lik yakıtla 400km gittim. Havaların soğuması ile birlikte motorun ısınma süresi biraz uzadı. Ayrıca hep kısa mesafe kullandım. 2 ile 10km arası.

25 kuruş çok iyi değil, çok kötü de değil bence.

Sener hocam yanilmiyorsam 5000 km de flan araciniz. Bu arada arac kullanma duzergahinizda yokus var mi ?
  • Aracım 9000km'de.

Yokuş yok.

Hafif eğimli iniş ve çıkışlar var. 2-3 tane ışık var.

Ayrıca gün için kısa mesafe kullanıyorum.

Son 4000km ortalaması 5.9 litre. Yakıtı Full'den alıyorum. 4.01 TL'den.
  • sevgili Haluk 23 ilginiz, tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için teşekkürler. Sanırım ben de jazzcı olacak gibiyim...

Bu aracın biraz km sinin yüksek olması endişelendiriyor beni. bakalım bugün bir gidip göreyim aracı.
    Bir de 7-9 lt aslında çokta düşük bir yakıt tüketimi değilmiş. 30-40 kuruş arası yakıyor benzinliyken. demekki lgp ortalama 20 krş civarı yakacak. lpg li daha mantıklı gbi geldi.

BU ARAÇLARA EN UYUMLU LPG HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: silent_ship

sevgili Haluk 23 ilginiz, tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için teşekkürler. Sanırım ben de jazzcı olacak gibiyim...

Bu aracın biraz km sinin yüksek olması endişelendiriyor beni. bakalım bugün bir gidip göreyim aracı.
    Bir de 7-9 lt aslında çokta düşük bir yakıt tüketimi değilmiş. 30-40 kuruş arası yakıyor benzinliyken. demekki lgp ortalama 20 krş civarı yakacak. lpg li daha mantıklı gbi geldi.

BU ARAÇLARA EN UYUMLU LPG HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI?

Rica ederim arkadaşım.

Prins, Teleflex, BRC, Landi Renzo benim bildiğim iyi markalar.

Jazz'larda triger zinciri olduğu için bu km'lerde sadece yağ su yakıt koyup bolca gezin.

Ama en sağlamı İkiler Honda Hüseyin Usta'ya bir telefon edip kendisine danışmak.

Hem lpg hem de km olayını sorarsınız.

Bana çok yardımı oldu.

Selamlar.

• quote:

Aracım 9000km'de.

Yokuş yok.

Hafif eğimli iniş ve çıkışlar var. 2-3 tane ışık var.

Ayrıca gün için kısa mesafe kullanıyorum.

Son 4000km ortalaması 5.9 litre. Yakıtı Full'den alıyorum. 4.01 TL'den.

Valla benim 30 km yi buluyor gunluk . Bir uzun 2 yokus var. Anam agliyor :p sunu hesaplamak lazim dur kalk mi yoksa yolu 1-2 km uzatmak mi :D
  • Aslında dönüş yolunda da yokuş iniyorsunuz.

Bence Motor soğukluğu önemli faktör. Yokuşu motor ısınmadan çıkıyorsanız biraz fazla tüketir, hem de motora yük biner.

Ayrıca 1-2km uzun ama daha düz yol daha az yaktırır. Bence.

Sizin ev iş mekanı İstanbul'daydı değil mi?

Haftasonu Habibler buluşmasına gelirseniz konuşuruz.
  • quote:

Aslında dönüş yolunda da yokuş iniyorsunuz.

Bence Motor soğukluğu önemli faktör. Yokuşu motor ısınmadan çıkıyorsanız biraz fazla tüketir, hem de motora yük biner.

Ayrıca 1-2km uzun ama daha düz yol daha az yaktırır. Bence.

Sizin ev iş mekanı İstanbul'daydı değil mi?

Haftasonu Habibler buluşmasına gelirseniz konuşuruz.

Hocam kalamis kadikoyde oturuyorum fakat kursum var birde grip oluyorum heralde durumum fena :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 3 Aralık 2011; 11:55:44 >
  • merhaba
    0 km yeni jazz icin kol dayama 600tl diyorlar
    internette ise 150tl civari

benzer sekilde multimedya ekran icin bayi 2250 diyor
    internette urun 1700-1800 civari

bayi nakit aliyor,diger turlu taksit imkani var
    istanbul anadolu yakasinda bu isleri yaptirmak icin onereceginiz aksesuarci varmidir
    tesekkurler
  • bende aranıza katıldım arkadaslar arac 2012 joy beyaz MT
    aractan menunum ama cok ses alıyor camurluklardan varmı ekonomık bi cozumu
    ortalama 7 litre civarı ankara sehir içi henuz 90 kmde
    sakin kullanmak lazım basınca içiyor benzini birde altı cok yuksek geldi bana alcaltmak lazım biraz virajlarda savuruyor
    birde eps simgesi anaktarı II konumuna getirince yanıyor ama sonra sonmuyor aracı calıstırınca sonuyor bı arızamı var diğer ısıklar 2 3 sanıyede sonuyor bu sonmuyor motor calısana kadar?
  • Hocam hayırlı olsun. Aracı 30 km kadar kullandıktan sonra doğru ses izolasyonu yaptırmaya gitmiştim ben de. Gerçekten özellikle 100 km/sa sonrası ciddi bir içeri ses alma durumu var. Ses izolasyonu da tabi 100% kesmiyor ama biraz faydası oldu.
  • valla ben 1000 km oldu 100 u geçmedim henuz.
  • sarı direksiyon simgesi arac calısana kadar gitmiyor herkestemi boyle bi sorunmu var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

"3. depo benzinimi aldım

1. depo PO 42,49 lt 4,14 tl den 176 tl tuttu ve 2. depoyu doldururken 398 km gitmiştim 0,33 tl ye (8.2 lt ort.)
    2. depo Shell 32,55 lt 4,20 tl den 138 tl tuttu .3. depoyu doldururken 357 km gitmiştim 0,4 ve (9.3 lt ort)
    3. depo Total 33,33 lt 4,23 tl den 141 tl tuttu

bakalım 3. depo kac gun gidecek...

muhtemelen ben bu 30-33 lt cıvarında 3 depo yıyecem ayda :D buda eder 420 teeeleee :P
    inşallah totaldeki bir yıllık benzin kampanyasını kazanırım :P 4800 tl lık benzın verıyorlarmıs :D

kullandıgım duzergahlarda

kalamıs kadıkoy moda yokusu.
    sahilden karacaahmet uzerınden altunizade.
    donus e5 den fb stadı onunden sahılden kalamış... "

@jonywayt,
    paylaştığın bu tüketim verileri çok değerli benim için. demekki ist trafiğinde 8 ila 10 lt arasında tüketimi var aracın...

Oğuz'cum merhaba,

1. Demek ki benim 3-5 ay önce Jazz'la paylaşmış olduğum yakıt tüketim değerlerinin bir değeri yokmuş gözünde.

Litresine kadar yazıp bir sürü de fotoğraf çekmiştim oysaki. :)

2. Demek ki aşağıda diğer konudan yaptığım alıntı gibi dizel ve de özellikle de Leon'u beğenirsek gözüne girip sevgini kazanabileceğiz. :)

quote:

Leon çok iyi bir araç. Yeri sürpriz değil.

quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag
    seviyorum seni :)

Neyse, artık yazamayacağım.

Selamlar.

güzel kardeşim,

arkadaş istanbulda benimle aynı güzergahta kullandığı için, çok değerli dedim. neden alındın anlamadım?

• Benim değerlere bir türlü inandıramamıştım seni de ondan Oğuzcum.

Birkaç kez yaptığım detaylı, belgeli, fotolu tüketim değerlerine hep şüpheyle yaklaşmıştın.

Bu değerleri pek inandırıcı bulmadığını gerek o konuda, gerekse de başka konularda yapmış olduğun birkaç atıftan da hatırlıyorum.

Şimdi jonywayt arkadaşın daha 1000 km'deki aracının nispeten yüksek olan tüketimini çok değerli bulduğunu söyleyince diyecek birşey bulamadım açıkçası.

Çok önemli değil, boşver.

Ne Honda benim markam, ne de Seat senin.

Dostluk baki kalsın yeter ki.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

sarı direksiyon simgesi arac calısana kadar gitmiyor herkestemi boyle bi sorunmu var?

Araç çalışana kadarsa bir sıkıntı yok.

Ama araç çalıştığı halde araç hareket edinceye kadar gitmiyorsa servis yolu görünüyor arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

sarı direksiyon simgesi arac calısana kadar gitmiyor herkestemi boyle bi sorunmu var?

Araç çalışana kadarsa bir sıkıntı yok.

Ama araç çalıştığı halde araç hareket edinceye kadar gitmiyorsa servis yolu görünüyor arkadaşım.

yok arac calısınca sonuyor tesekkurler cevap için
  • Selam

bende eski kasa punto,golf ve scirocco sonrası fun+ cvt aldim

araci dun aldim
    bugun sabah trafiginde E5 uzerinden maltepe-gebze 30km yol yaptim,sabah trafigi hiz 90 in uzerine cikmadi diyebiliriz,dur kalk ve inis cikis olan bir yol
    ortalama 7.3 gosterdi,bugun sabah hava soguktu hatta soguk hava ikaz isigi(buz) bir sure yandi ,0km arac icin uygun bir rakam,hedef 6.5 :)

tek eksiklik suan kol dayama,

konfor,ses,yol tutus,suspansiyon,ses sistemi gibi bilgileri bir sure kullandıktan sonra yazacagim
    100km alti icin yol,motor sesi yok,tumsek vb icin de suspansiyon scirocco dan kesinlikle daha iyi,o spor arac oldugundan suspansiyon baya sertti
    simdilik bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

Selam

bende eski kasa punto,golf ve scirocco sonrası fun+ cvt aldim

araci dun aldim
    bugun sabah trafiginde E5 uzerinden maltepe-gebze 30km yol yaptim,sabah trafigi hiz 90 in uzerine cikmadi diyebiliriz,dur kalk ve inis cikis olan bir yol
    ortalama 7.3 gosterdi,bugun sabah hava soguktu hatta soguk hava ikaz isigi(buz) bir sure yandi ,0km arac icin uygun bir rakam,hedef 6.5 :)

tek eksiklik suan kol dayama,

konfor,ses,yol tutus,suspansiyon,ses sistemi gibi bilgileri bir sure kullandıktan sonra yazacagim
    100km alti icin yol,motor sesi yok,tumsek vb icin de suspansiyon scirocco dan kesinlikle daha iyi,o spor arac oldugundan suspansiyon baya sertti
    simdilik bu kadar

Hayırlı olsun

30 km de de o degerı yakalayabılıyorsanız iyi valla ama km artınca ortalama degerı kendıne geliyor. Benimki 8-9 arasında degısıyor şimdilik.

Ama şunu farkettim . Sabahları hanım kullanıyor 0.5-1 lt varkediyor 5 km de benim kullanıma gore :D

• Merhabalar,

Jazzimizi alali cok fazla olmadi yaklasik 2 hafta kadar. Su ana kadar cok memnunuz, nazar degmesin diyecegim ama coktan degdi. Arabayi aldigimizin ertesi gunu (daha 24 saat gecmeden) Zincirlikuyu civarinda Barbaros Bulvari'ndan giderken en sagdan giden hafriyat tirindan fuze misali bir kaya parcasi arabanin sag arka kapisina carpti. Kaya parcasi diyorum cunku bariz 2.5 3 kg agirliginda, 2 avuc buyuklugunde bir tas idi. Yol actigi hasar manevi olarak pek bir etkileyici oldu. Yaklasik 4 gun serviste kaldi, kapinin saci degisti. Artik minik cizikleri fln umursama limitini astik.

Herneyse Istanbul-Yenikapi Bursa-Izmir yolunda araba ortalama 6 yakti, donus yolunda ise [bu sefer Izmir-Bandirma, Yenikapi-Istanbul] 5.5 yaktik. Bu surecte 30 kmlik 1200m'ye (Bozdag) tirmanis gerceklestirdim. Araba az yaksin diye ugrasmadim. Hatta S moduna alip, kisa sureler arabanin 4000 devirlere cikmasina izin verdim, sollamalarimi S modunda gerceklestirdim. Kimi duzluklerde cruise control'u kullandim. Giderken 0 ve -1 derecelerde yol aldigimizdan klima hep acikti. Donuste ise arabada 2 kisi + yaklasik 150 kg bagaj yuku vardi. Araba daha 1200 km'de o yuzden ben bu verilerden oldukca memnunum.

Yalniz camurluk iclerini kapatmamis olmalarindan oturu, ozellikle micirli yolda carpan taslardan inanilmaz cok ses geliyor. Onun disinda aracin suspansiyonlari da, ic ses yalitimi da iyi geldi bana. Direksiyon yumusak ama alisiyorsun, hatta bir yerden sonra bu yumusaklik daha iyiymis gibi gelmeye basladi.

Aklima geldikce, ve vakit buldukca kullanimla ilgili noktalari eklemeye calisirim.

• cvt jazz sahiplerine bir sorum olacak test sürüşü imkanı bulamadığım için soruyorum cvt jazz'larda yokuş kalkış desteği yok bu yüzden araç yokuşlarda manuel araçlar kadar geri kaçırıyor mu? ya da nispeten onlara orala az da olsa tutunabiliyor mu? bir de düz zemin üzerinde ayağınızı frenden çektiğiniz zaman araç ilerliyor mu yoksa aracı hareketlendirmek için gaza basmak mı gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.