Şimdi Ara

2012 HONDA JAZZ (CVT'li) ANA KONU - 9 YILDIR DEĞİŞMEYEN ŞAMPİYON . . . (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.871
Cevap
30
Favori
277.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

jazzlar için diger forumlardan birinde birşey demişti.

cin aracların boyası portakal kabugu gibi
    japon aracın boyası puruzsuz parlak .

birde bu bilginin üzerine görünen yerde bu kadar kotu ıscılık oluyorsa kımbılır kaput altında neler vardır diye bir teorem savunmuştu. ve bu teorem yuzundan cin jazz ın en buyuk handikap yazısı olarak forumlarda internet ortamında dolasştı.
  • Ek olarak çildirdim gene :S

trimler gelmiş fakat makyazjız kasa için :S taktıramadık gitti şu trimleri off yanı.

boya isşini tekrar kontrol ettım. accorttan tut jipe kadar hepsinin on kaportası portakal yuzeyi gibi . iyice tastikledim ben bu şehir efsanesini...
  • İngilterede ve japonyada üretilen Jazzların model kodu GE , Çindekilerin GGdir. Bence aynı olsalar kodları da aynı olurdu. Yani niye Çine özel kod olsun ki...

Ayrıca Jazzdaki 1.34 i-vtec motorun da kodu Japonya ve ingiltere için aynı yani L13A , fakat Çinde üretilen arabaların motor kodu L13Z (teknik belgelerinize bakabilirsiniz) .

Ayrımı baştan Hondanın kendisi yapmış. Madem bir fark yok niye kodlar farklı. Madem bu kodlar sadece coğrafik olarak arabanın geldiği yere göre belirtiliyor o zaman niye ingiltere ile japonyanın kodları aynı..

Olsun nasıl olsa Honda üretiyor diyeceksiniz ama bildiğim kadarıyla ÇİNde böyle olmuyor. En az belli oranda sahibin Çinli olması lazım ve kontrol belli oranda Çin hükümetinde.

VINdeki ilk harf üretildiği ülkeyi ikinci harf üreticiyi gösterir. Yani ikinci harf H olmayanlar HOnda üretimi değildir. Fasondur. Dolayısıyla Çİn malı olanlar fasondur.

Çin malı olanlarda bir sorun duymadım. Sadece 2009larda Çİn malı olanların bellir bir serisinde bir airbag üretim hatası vardı. Bu aralıktaki tüm araçlar geri çağrılmıştı..

Makyaj öncesi sadece joylar Çinden gelirdi, şimdi hepsinin funların da Çinden gelmesi kötü olmuş.. Bence yakında yeniden ingiltere veya Japonyaya dönerler.

@Haluk23 : dediğiniz kolay değil. Geçen kış yana yakıla joy saç jantı aradık bulamadık. Serviste zaten alaşım jant fiyatına. Noname de almak istemedik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 23 Kasım 2011; 16:19:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Ek olarak çildirdim gene :S

trimler gelmiş fakat makyazjız kasa için :S taktıramadık gitti şu trimleri off yanı.

boya isşini tekrar kontrol ettım. accorttan tut jipe kadar hepsinin on kaportası portakal yuzeyi gibi . iyice tastikledim ben bu şehir efsanesini...

Trimler serviste pahalı olur. Bence hiç taktırmayın. Beyaz aracın yanında siyah plastik hoş olmuyor. Boyatırsanız güzel olur ama sanırım boyatmayacaksınız.
  • arkadaslar bende yeni aracima boya koruma yaptirmak istedim ama başka marka araçlara boya koruma yaptiran arkadasların araçlarına baktim çok içim el vermedi bende turtle wax wax it wet diye bir ürün aldim kullanan var mı tavsiye eder misiniz yeni araca zararı var midır
    koruma değil islak cila ama en azından daha kaygan ve parlak bir yüzey elde ettim uygulamasıda çok basit aracı yıkadiktan sonra islakken sıkıp aracı öyle kuruluyorsunuz tabii yeni olunca bi heves yapılıyorda ilerleyen haftalarda devam edebilecek miyiz yapmaya bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted
    ...
    @Haluk23 : dediğiniz kolay değil. Geçen kış yana yakıla joy saç jantı aradık bulamadık. Serviste zaten alaşım jant fiyatına. Noname de almak istemedik..

Arkadaşım ben eski Jazz'ıma no name bir alaşım jant aldım CE damgalı.

Bir sıkıntı yaşamadım kullandığım süre boyunca.

Zaten kış mevsimi olacağı için aracı limitlerde kullanmıyoruz.

Selamlar.
  • arkadaşlar arabam dün akşam gelmiş. Beyaz renk cvt fun.Multimedya takılsın demiştim.bugün takmışlar harika ötesi gözüküyor.bir park sensörü kalmış.yarında trafik plaka işlemleri yapılcak akşama jazzım bende.İşin en güzel yanı .,Çın üretimi istemiyordum 2 -3 ay daha çin üretimi araçlar gelecek diye bildiğimden çin üretimine razı gelmek zorunda kalmıştım.Jazımm JAPON üretimi çıktı....darısı başınıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: aboyur

arkadaşlar arabam dün akşam gelmiş. Beyaz renk cvt fun.Multimedya takılsın demiştim.bugün takmışlar harika ötesi gözüküyor.bir park sensörü kalmış.yarında trafik plaka işlemleri yapılcak akşama jazzım bende.İşin en güzel yanı .,Çın üretimi istemiyordum 2 -3 ay daha çin üretimi araçlar gelecek diye bildiğimden çin üretimine razı gelmek zorunda kalmıştım.Jazımm JAPON üretimi çıktı....darısı başınıza

Hayırlı olsun arkadaşım.

Aracını aldıktan sonra da paylaşımlarını bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

arkadaşlar arabam dün akşam gelmiş. Beyaz renk cvt fun.Multimedya takılsın demiştim.bugün takmışlar harika ötesi gözüküyor.bir park sensörü kalmış.yarında trafik plaka işlemleri yapılcak akşama jazzım bende.İşin en güzel yanı .,Çın üretimi istemiyordum 2 -3 ay daha çin üretimi araçlar gelecek diye bildiğimden çin üretimine razı gelmek zorunda kalmıştım.Jazımm JAPON üretimi çıktı....darısı başınıza

Hayırlı olsun arkadaşım.

Aracını aldıktan sonra da paylaşımlarını bekleriz.

teşekkürler ...renault 9 dan sonra jazz kullanacağım. bana ferrari gibi gelecektir.yorumlarım hep olumlu olur gibime geliyor...

• quote:

Hayırlı olsun. Bir de Japon üretimi çıktıysa kadir gecesi doğmuşsunuz sanırım. Kim ne derse desin ben japon üretimi bir jazz'a fazladan bin tl veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

quote:

Hayırlı olsun. Bir de Japon üretimi çıktıysa kadir gecesi doğmuşsunuz sanırım. Kim ne derse desin ben japon üretimi bir jazz'a fazladan bin tl veririm.

sagolasın hocam.jaopon çıkması piyango gibi bişey oldu...

• Hangi bayiden aldınız
  • japon, ingiliz ve çin olduğunu anlamak için nelere bakmak gerekir?

cam üzerinde yazan kod, kaput şasi no, ya da herhangi başka birşey..??
  • google araştırması sonucu bulduğum yanıt (alıntıdır):

Soru: Jazz'ın Çin malı olduğu nasıl anlaşılır?

Cevap: Jazz'ın ön camının sol altında ve kolayca görülebilecek bir yerde olan VIN numarası LU.. ile başlıyorsa, o Jazz Çin malıdır. Bir diğer yöntem de sürücü kapısını açıp orta dikmeye perçinlenmiş olan plakaya bakmaktır.

2012 model tüm Jazzlar ülkemize Çin malı olarak geldiğinden, acil otomobil ihtiyacınız yoksa Japon veya İngiliz üretimleri gelene kadar beklemeniz yararınıza olacaktır.
  • quote:

hayırlı olsun. bayi ve fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_suphiba

google araştırması sonucu bulduğum yanıt (alıntıdır):

Soru: Jazz'ın Çin malı olduğu nasıl anlaşılır?

Cevap: Jazz'ın ön camının sol altında ve kolayca görülebilecek bir yerde olan VIN numarası LU.. ile başlıyorsa, o Jazz Çin malıdır. Bir diğer yöntem de sürücü kapısını açıp orta dikmeye perçinlenmiş olan plakaya bakmaktır.

2012 model tüm Jazzlar ülkemize Çin malı olarak geldiğinden, acil otomobil ihtiyacınız yoksa Japon veya İngiliz üretimleri gelene kadar beklemeniz yararınıza olacaktır.

Arkadaşım yanlış bilgilendirme olmuş . Bende 2012 ler cin diye biliyordum fakat son gelenler japon olmaya basladı. japon fun ctv alan insanları goruyorum burada ve jazzcı kardesler com da ...
  • evet evet o "2012 de gelen tüm jazzlar çin" cümlesi yanlış, fazladan yapıştırmışım kusura bakmayın..
  • eğimsiz yolda 1.4 cvt için 90-100-110 km/h hızlarda devir saatinin gösterdiği değerleri merak ediyorum. Kullanıcılaredan bu konuda bilgi ve yardım iistiyorum.

bir ay önce aldığım micrarda yaptığım test şu şekilde.

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Bugün itibariyle bazı denemeler yaptım.

1.2 cvt aracım ile düz yolda gps ile ölçtüğüm hız ve devir değerleri.
    araç hız göstergesi 95km/h - gps hız göstergesi 90km/h - devir 1800d/dak
    araç hız göstergesi 106km/h - gps hız göstergesi 100km/h - devir 2000d/dak
    1200cc motorun düzlükte 100km/h süratle giderken 2000devir çevirmesi bence müthiş birşey. cvtnin son dişli oranı çok iyi, bu araç bu şekilde 4.5l/100km ortalamasını rahat görebilir.

Haluk Abi bu testi aslında sen çok iyi yaparsında sanırım çevrende cvt araç yok..

Ek olarak micradan memnunum fakat uygun bir farkla jazz fun cvtye geçebilirim. eski bir hondacı olarak gönlüm her zaman hondadan yana ve bu mesajım "kıyaslayalım, hangisi daha iyi" gibi anlamlar içermemektedir.

• gps dediğiniz arac uzerindeki değerler ise bugun bakar söylerim diyecektimde ben arabayı daha 100 km hızdan yuksek hıza cıkarmadım ki :P
    ortalama hızım 20-25 km arasında gosterıyor yol bilgisayarı :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_suphiba

evet evet o "2012 de gelen tüm jazzlar çin" cümlesi yanlış, fazladan yapıştırmışım kusura bakmayın..

mesela ben ekim bası aldım . o kadar ıstememe ragmen cin gelmişti o parti çin olarak aldık ...

ama olsun jazz ımı çok seviyorum bakarken içim gidiyor :)

bu arada benim aracın adı plakadan dolayı NAFIYE :P (NFY plaka :) )
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.