Şimdi Ara

2012 HONDA JAZZ (CVT'li) ANA KONU - 9 YILDIR DEĞİŞMEYEN ŞAMPİYON . . . (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.872
Cevap
30
Favori
277.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba haluk abi , arabayı öyle bir anlatıyorsun ki birazdan gidip bayiden kendi gözümle görecem (: ilerde LPG düşünürsek motorlar uyumlu (CVT şanzıman ) mudur acaba?
  • jazz'da tek hoşuma gitmeyen özellik arka koltukların ortasındaki yükselti oldu, zemin düz değil , keşke düz olsaymış.. (yeni corolla ve aurislerdeki gibi)
  • 1.5 120 beygir IVTEC motoru da getirseler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: changa

merhaba haluk abi , arabayı öyle bir anlatıyorsun ki birazdan gidip bayiden kendi gözümle görecem (: ilerde LPG düşünürsek motorlar uyumlu (CVT şanzıman ) mudur acaba?

Kaportasının ince olması sizi yanıltmasın.

Böyle yazıyorum çünkü ilk izlenim gayet olumsuz oluyor.

Ama EuroNcap 5 yıldızlı güvenliğe sahip.

ESP standart.

LPG uyumlu. :)
  • Söylenecek tek söz var: Adamlar yapıyor!
  • kalite araç, lakin fiyatlar uçuk...
  • Şu araçtan bir gram eksiği olmayan, her açıdan fazlası olan, üstelik dizel seçeneği olan Venga ile ix20'nin fiyatlarına küfür etmedikleri kalmıştı forumda. 40.000 liraya benzinli Honda Jazz! Allah akıl fikir versin diyelim. Başka diyecek bir şey kalmadı çünkü.
  • hey yavrum hey benzinli b sınıfı araç 40 bin
  • 36.000 TL'ye kayınpederim corsa tam otomatik benzinli aldı. O araba 36.000 TL ise honda jazz joy CVT 36.000 değil 38000 olsa yine alınır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan44

Şu araçtan bir gram eksiği olmayan, her açıdan fazlası olan, üstelik dizel seçeneği olan Venga ile ix20'nin fiyatlarına küfür etmedikleri kalmıştı forumda. 40.000 liraya benzinli Honda Jazz! Allah akıl fikir versin diyelim. Başka diyecek bir şey kalmadı çünkü.

Tercih meselesi arkadaşım.

Ben 48.000 TL verip Jazza yakın ebatlarda 1.4 dizel düz vites bir araç almam.

Alanlar da hesaplarını ona göre
    yapmışlardır, saygı duyarım.

Bu arada gerek Venga gerekse de ix20 çok güzel araçlar ve Hyundai Kia grubu da çok başarılı bulduğum firmalar.

Ama bu fiyatlara çıkınca alternatifler iyice artıyor.

Elantra prime alınır o paraya ! ! !

Ille de dizel olacaksa 52 liraya yeni c-max dizeli veriyorlar.

Hem sınıf hem de başka dinamikler değişiyor.

Jazz ucuz bir araç değil ama kendi sınıfındaki neredeyse tüm araçlardan daha dolu ve fiyat olarak o kadar da farklı değil.

Bu sınıfta Nissan Note dizel tekna 38 civarı fiyatıyla en mantıkli araç ama Esp, hız sabitleme ve başka birkaç eksik daha olunca beklentileri karşılamıyor işte.

Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Şu araçtan bir gram eksiği olmayan, her açıdan fazlası olan, üstelik dizel seçeneği olan Venga ile ix20'nin fiyatlarına küfür etmedikleri kalmıştı forumda. 40.000 liraya benzinli Honda Jazz! Allah akıl fikir versin diyelim. Başka diyecek bir şey kalmadı çünkü.

Tercih meselesi arkadaşım.

Ben 48.000 TL verip Jazza yakın ebatlarda 1.4 dizel düz vites bir araç almam.

Alanlar da hesaplarını ona göre
    yapmışlardır, saygı duyarım.

Bu arada gerek Venga gerekse de ix20 çok güzel araçlar ve Hyundai Kia grubu da çok başarılı bulduğum firmalar.

Ama bu fiyatlara çıkınca alternatifler iyice artıyor.

Elantra prime alınır o paraya ! ! !

Ille de dizel olacaksa 52 liraya yeni c-max dizeli veriyorlar.

Hem sınıf hem de başka dinamikler değişiyor.

Jazz ucuz bir araç değil ama kendi sınıfındaki neredeyse tüm araçlardan daha dolu ve fiyat olarak o kadar da farklı değil.

Bu sınıfta Nissan Note dizel tekna 38 civarı fiyatıyla en mantıkli araç ama Esp, hız sabitleme ve başka birkaç eksik daha olunca beklentileri karşılamıyor işte.

Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.

Ben Jazz almadan önce Note ile arada kaldım benzinlisi ama Jazz da olup da Note'da olmayan çok özellik var
    1-Jazz'da arka frenler disk ken Note da kampana
    2-Jazz'da elektrikli katlanır ayna ve ayna ısıtması var Note'da yok.
    3-Çok ferah iç hacim panoramik cam tavan + 399 lt bagaj hacmi var.
    4-Hız sabitleyici var note da yok
    5-Esp var note da yok
    6-Ve sınıfında kimsede olmayan 8 hava yastığı var.

Ayrıca Jazz benzinli olmasına rağmen çok makul yakıt tüketimi sunduğu için alınmaya aday bir araç.

• Jazz güzel araç ama fiyat yüksek. (Hoş diğer bütün markalarda abarttı.)
  • quote:

aynen katılıyorum, 0-100 14 sn. 1.4 benzinli araç, bagaj+4 yolcu ile ş.içi 10-11 lt yakacağı garanti. bence biraz gerçekçi olmak lazım... üstelik 40.000 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 7 Ağustos 2011; 11:22:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

aynen katılıyorum, 0-100 14 sn. 1.4 benzinli araç, bagaj+4 yolcu ile ş.içi 10-11 lt yakacağı garanti. bence biraz gerçekçi olmak lazım... üstelik 40.000 tl

Jazz ve City aynı motorları kullanıyor..

Kendim karma kullanımda 5-6 litre arası yakıyorum. Benim City de aynı şekilde çok ekonomik.

Jazz'ın 11 litre yakması imkansız.

Jazz'ı düşünen arkadaşlar aracı Dizel olarak görsünler. Asla sınıfındaki diğer benzinliler gibi değil.

Çok zorlarsanız (5000-7000 devir arası devamlı kullanım) 7-8 litre yakar.

İnsanlar maalesef diğer benzinli araçlarla karşılaştırıyorlar.

Bu araçların en büyük eksisi ses yalıtımı. Onun dışında çok keyifli araçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 7 Ağustos 2011; 12:15:40 >

• beyler peki mitsubishi colt nasıldır...jazz göre fiyatı uygun...
  • Oğuzcum 40000 olan cam tavan ve hız sabitleme de olan otomatik vitesli üst donanım.

Ki bu fiyatı ben de savunmuyorum.

Ama rakiplerinin benzer donanımli
    araçlarıyla karşılaştırınca sırıtmıyor en azından.

Hem başka markalar gibi eski versiyonun üstüne fiyat koymadı.

Bir de en soğuk kış gününde bile kısa mesafede benim araçla 9 lt görmedim ben.

Jazza 11-12 lt yaktırabilen birisi tdi Leona da 5 lt yaktırmaz emin ol.

Ayrıca benzer bir aracın benzer donanımı dizel motorla 7-8 bin TL daha pahalı.

Kimisi alırken fazla para verip kullanırken ekonomi yapar kimisi de 7-8 bini peşin vermez ve kullanırken biraz daha fazla yakmasini kabul eder.

Sonuç: Eğer aracınızda performans istiyor ve devamlı olarak 4 irikıyımla yokuş çıkacaksanız Jazz almayın. :)
  • Bunu alacagima tam otomatik dizel kia ceed alirim
  • Haluk Bey çok abartıyorsunuz. Venga dediğiniz araçta 1.6 litre 125 beygir benzinli otomatik seçeneği mevcut. Bagajından iç mekana kadar daha geniş, ferah bir araç. Açılır cam tavanı falan da mevcut. 43.600 lira liste fiyatı var. Aynı donanımla 1.6 litre 128 beygir dizel olanı 45.400 lira.
  • Daha önce de yazdıım gibi Venga da çok güzel araç ve alanlar da güzel bir araç alıyorlar, hayırlı olsun.

Ama fiyat arttıkça ceed gibi bir ara benim de ciddi ciddi almayı düşündüğüm seçenekler devreye giriyor.

Bunda kişisel tercihler ve öncelikler önem kazanıyor.

Siz onu tercih edersiniz, ben bunu, başkası da başka bir modeli.

Saygılar.
  • degerli arkadaslar,

baslik neden ne alsam basligina donustu ? uc daha koy sunu al larin sonu gelmez bilirsiniz. zaten fiyatlandirma stratejisi de hep bu dusunceyi yaratmak uzerine kurulur. otomatik viteste polo 37, corsa 37, yaris 36, jazz 36 ayni segmentteki ikinci el deger populerlikleri acisindan karsilastirilabilir arabalar bunlar... hepsi ayni iste... ha daha ucuz olsa sahane olur mu olur tabi. ancak konu bu degil. ha 5 daha koysam bir ust sinifin alt limitine denk gelir miyim ? gelirim.

tum arabalarda ayni ozellikler, ayni gorunum, ayni vesaireler ayni olmadikca karsilastirmak anlamli olmaz. arabayi kullanicinin ihtiyaci belirler. ihtiyacin otesinde de canim oyle istedi kismi yani aşk belirler. hepimiz ayni tipteki ayni davranis ozelliklerindeki kadinlarla/erkeklerle mi birlikteyiz ? yok. o zaman mesele de yok

hadi jazz cvt ye devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IFSO -- 7 Ağustos 2011; 13:34:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.