Şimdi Ara

2012 Fİesta Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
11.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki 1 hafta içersinde araba alağım inşallah. Neredeyse 5 aydır araştırıyorum. Kimisi polo iyi diyor kimisi fiesta kimisi o paraya gidip Bsınıfı alacağına C sınıfı boş araba al diyor. Neyse bugüne kadar kendi çapımda bir elem yaptım ve bugün gidip fiesta güvenlik paketi + x paket' i 41.000 TL ye anlaştık bayi ile. Erzincan da oturuyorum bu arada. Neyse aradan bir saat geçti satıcı beni arayıp " abi güvenlik paketi Türkiye'de sadece 2 adet fiestada satılmış, getirtemiyoruz" dedi. Haliyle bende almaktan vazgeçtim. Güvenlik paketini istememin tek sebebi de ESP olmasıydı. Daha sonra o moral bozukluğuyla VW bayisine gittim. Daha önce netten konfigüre ettiğim Polo Comfortline'ın özelliklerini satıcıya verdim. Adam " bunu alırsanız sipariş olacak, gelmesi 2 ay sürer, fakat şimdi 38.000 tl olan araba o zaman 40.000 olursa 40.000 TL ödersiniz" dedi ve bana sınırlı üretim olan Polo Pulse' ı tavsiye etti. Arabayı da sürdük ama ne bilim boş arabaya 35.000 TL vermek gelmedi içimden. Sipariş olayını da tehlikeli buldum açıkçası. Neyse lafı fazla uzatmıyayım. Bütçem 15.000 TL gerisini krediyle alacam. Sakın 2. el demeyin kesinlikle düşünmüyorum. Benim en önemli problemim veya sorum diyim; Fiestanın kronik sorunları var mı? Başı mı çok ağrıtır mı? ESP olmayacak alırsam, en önemlisi yol tutuşu nasıl??? Halam geçen sene aldı direksiyonda bir problem olmuş, uzun yolda pek konforlu olmadığından tavsiye etmiyor. Ama halamın arabasıo 2011 model. Ben 2012 model fiesta hakkında yorumlarınızı bekliyorum, şiddet ilen... Veya polo ile ilgili yazdıklarım hakkında fikirlerinizi...

• Hocam bir kere poloyu bastan kafanızdan eleyin bence. İstediginiz donanımlısı 2 ay ı bulacaksa o on kere zam yer daha. Fiesta da güzel arabadır. Donanım ı iyidir. Yol tutusu da iyidir diye duydum bir arkadaşım kullanıyor cunku. Esp olayını cok kafanıza takmayın bu durumda. Esp yoksa sizde öyle alın. Alternatif arac isterseniz de 2012 c3 bakın derim.
  • Pulse polo pek de boş değil aslında ama...
    Örneğin dokunmartik ekranlı müzik sistemi ve görsel aksesuarlar bolca var.
  • full aveo alabilirsiniz. hem güvenlidir. (beyaz rengi süper)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 15 Mayıs 2012; 23:12:39 >
  • Aveo olabilir.

Astra Classic'de olabilir.
  • Sizin yerinizde olsam C sınıfı araçlara bakardım.
  • Yorumlar ve öneriler için teşekkürler. Fakat benim alacağım araba ya polo olacak ya da fiesta olacak çünkü servisleri burda. Erzincan' da 3 markanın yetkili sevisinden başka servis yok ne yazıkki. O yüzden fiesta kullanan arkadaşların yorumlarını acil bekliyorum.
  • dostum fiesta 68 beygir. 1.6 olan motoru da pahalı diye biliyorum. 68 beygir de ne kadar performans istemesek de çok az geliyor. yokuşlarda bayıyor. ama dizayn süper o ayır konu. diğer seçenek daha kötü. polo osu busu diyen için sadece sözde kalır.
  • esp'yi bu kadar takmayın bence. zaten fiesta'yı ne kadar zorlayabilirsinizki normal kullanımda (öyle arkasını bırakacak kadar vs)
  • bence bu yaz satışa çıkacak peugeot 208 i bekleyin pişman olmazsınız .
    eğer hemen alıcaksanız dizel aveo iyi tercıh şu durumda .
    benzınlı otomatık az yakan çok iyi donanımlı düşünüyorsanız suzuki swifti mutlaka inceleyın .
  • Kesinlikle o paraya c sınıfı duşunun. Bende aynı hatayı yaptım. 0 polo dsg aldım. İnanın 1 sene zor bindim. Araba güzeldi ancak bu fiyatları haketmiyorlar.
  • 2009 yılından beri yeni kasa Fiesta kullanıcısıyım.Yol tutuş olarak Fiesta segmentinde referans araçlardan birisidir,hatta bir üst segment bazı araçlardan bile daha iyi yol tutuş sergilemektedir.Ford'un Esp li getirmemesinin sebebi ise bu yol tutuşuna güvenmesi,insanlar yol tutuşu çok iyi olduğu için Esp olmasa da alıyor.

Kronik sorun olayına da değinirsek çok büyük bir kronik sorunu bulunmamakta,çok ufak tefek sorunlar çıkıyor mesala 2012 lerde km fazla atma sorunu çıktı bir kaç araçtan.Dur kalk trafikte 10 metre giderken sayaç 100 metre gitmiş gibi atıyor.Eğer Fiesta alırsanız ilk bunu test edin 2-3 kere kısa mesafe de dur kalk yapın eğer fazladan km atarsa serviste yazılımı güncelleyip bu sorunu çözüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

2009 yılından beri yeni kasa Fiesta kullanıcısıyım.Yol tutuş olarak Fiesta segmentinde referans araçlardan birisidir,hatta bir üst segment bazı araçlardan bile daha iyi yol tutuş sergilemektedir.Ford'un Esp li getirmemesinin sebebi ise bu yol tutuşuna güvenmesi,insanlar yol tutuşu çok iyi olduğu için Esp olmasa da alıyor.

Hocam Allah aşkına böyle birsey mümkün mü ya??

Sizin FORD; Mondeo ve focus'un yol tutuşuna güvenmediği için mi ESP'li getiriyor

• quote:

2009 yılından beri yeni kasa Fiesta kullanıcısıyım.Yol tutuş olarak Fiesta segmentinde referans araçlardan birisidir,hatta bir üst segment bazı araçlardan bile daha iyi yol tutuş sergilemektedir.Ford'un Esp li getirmemesinin sebebi ise bu yol tutuşuna güvenmesi,insanlar yol tutuşu çok iyi olduğu için Esp olmasa da alıyor.

Kronik sorun olayına da değinirsek çok büyük bir kronik sorunu bulunmamakta,çok ufak tefek sorunlar çıkıyor mesala 2012 lerde km fazla atma sorunu çıktı bir kaç araçtan.Dur kalk trafikte 10 metre giderken sayaç 100 metre gitmiş gibi atıyor.Eğer Fiesta alırsanız ilk bunu test edin 2-3 kere kısa mesafe de dur kalk yapın eğer fazladan km atarsa serviste yazılımı güncelleyip bu sorunu çözüyorlar.

Teşekkürler ben de bu yorumu bekliyordum :) Kafayı yedim kaç aydır. Daha önceleri honda civic hb almak istiyordum. Tek hayalimdi. Ama nedense gidip içine oturunca birden soğudum arabadan :( Çok kasvetli çok dar, görüş açısı da çok kötü geldi bana vazgeçtim. Daha doğrusu 50.000 TL etmeyeceğine karar verdim. Fiestayı çok beğendik fakat bu yol tutuş soru işareti bırakmıştı. Birde arkadaşlar ben 15.000 TL peşin gerisini kredi ile alacağım için C segmenti araç alamam. Ayda 900 TL taksit verebilecek olsam zaten gider Yeni Astralardan alırım. Bu araba taksit bakımından da uygun. Teşekkürler yorumlar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Hocam Allah aşkına böyle birsey mümkün mü ya??

Sizin FORD; Mondeo ve focus'un yol tutuşuna güvenmediği için mi ESP'li getiriyor

C ve D segmentinde Esp şart olarak bakıyor insanlar artık Esp'siz bir araç almak istemiyorlar ama B segmentinde insanların öyle bir şartı çok fazla yok daha insanlar olmasa da olur diye bakıyorlar ve Ford dan da çok fazla talep etmiyorlar Esp yi.Ford'un da işine geliyor Esp'siz araçları bol bol sürüyor piyasaya.

• 2012 Fİesta Alınır mı?

ALINIR HAYIRLI OLSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

2012 Fİesta Alınır mı?

ALINIR HAYIRLI OLSUN

E bizde alalım o zaman.Teşekkürler..
  • hayırlı ugurlu olsun şimdiden alırsanız.bende elimde nakitim olmadıgı için fiesta aldım kredili olarak.güvenlik paket gelmesi epey bi sorun o yüzden x paket almıstım.aldıgınız fiyatta gayet güzel geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: vagojeo

quote:

Teşekkürler ben de bu yorumu bekliyordum :) Kafayı yedim kaç aydır. Daha önceleri honda civic hb almak istiyordum. Tek hayalimdi. Ama nedense gidip içine oturunca birden soğudum arabadan :( Çok kasvetli çok dar, görüş açısı da çok kötü geldi bana vazgeçtim. Daha doğrusu 50.000 TL etmeyeceğine karar verdim. Fiestayı çok beğendik fakat bu yol tutuş soru işareti bırakmıştı. Birde arkadaşlar ben 15.000 TL peşin gerisini kredi ile alacağım için C segmenti araç alamam. Ayda 900 TL taksit verebilecek olsam zaten gider Yeni Astralardan alırım. Bu araba taksit bakımından da uygun. Teşekkürler yorumlar için.

Fiesta da genişlik konusunda pek iyi değil eğer yeterli geldiyse tabi sorun yok,ayrıca tasarımından dolayı da görüş açıları kısıtlı özellikle yandan görüşler polo ya göre baya kısıtlı çok dikkatli kullanmayı gerektiriyor bu nedenle. Fiestayı bir test edip zorlanıp zorlanmadığınıza bir bakın aldıktan sonra çok sıkıntı yaratabilir.Benim babam görüş açısı geniş araçlara alıştığı için Fiestayı rahat kullanamaz mesala kullanırken hep biraz tedirgin olur. Fiesta için en son endişelenceğiniz konu yol tutuşu olmalı çünkü bu arabanın en iyi marifeti iyi yol tutuması.

• Alabilirsiniz hocam . Fiesta iyi arabadır. Yol tutuşu gayet yeterlidir. Tasarımı tartışmaya gerek yok. Ayrıca 2012 modelleri Sony müzik sistemli geliyor. O da araca ayrı bir hava katar. Eğer ileride memnun kalmaz satar iseniz fazla değer kaybedeceğini düşünmüyorum. Sonuçta tutulan bir araç.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.