Şimdi Ara

2012 Chevrolet Captiva

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
16.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yeni kasa captivayi deneyen var mı? Yol tutusu donanimi performansı fiyatı nasıldır sizce? Yorumlarınızı bekliyorum...

• Gecen gün otostop cektigimde bindim:) ici ferah genis ve konforluydu. Ancak ic malzeme kalitesi olarak palio ya binmis hissi verdi,inanamadim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperi35

Gecen gün otostop cektigimde bindim:) ici ferah genis ve konforluydu. Ancak ic malzeme kalitesi olarak palio ya binmis hissi verdi,inanamadim..
    Bir kaç hafta önce Kayseri İnciroğlu bayisinde deneme şansım oldu. Araç gerçekten inanılmaz konforlu, diğer SUV ya da jip tarzı yüksek araçlar gibi sallamıyor. Sessizlik mükemmel seviyede. Genişlik zaten çok iyi, malzeme kalitesi de yeterli seviyede. Aracı biraz sıkıştırdım, hızlanması mükemmel. Yeni motor ve 6 ileri otomatik şanzıman gayet başarılı, vites geçişleri sarsıntısız....O paraya alınabilecek en iyi araçlardan.
  • test edenler özellikle konforundan, sessizliğinden ve hızlanmasından memnunlar.

Captiva zaten SUV olarak en çok tercih edilen araç, kafanızda varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
  • Araci alanları yorumlarını bekliyip yakıt tüketimi konusunda da bilgi edinmek istiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Araci alanları yorumlarını bekliyip yakıt tüketimi konusunda da bilgi edinmek istiyorum..
    Geçen gün bir televizyon programında test ettiler...Bir önceki kasaya göre yol tutuşunun zayıf olduğunu (4x2'den dolayı) söylediler...Konforu iyiymiş ama programın sonunda söyle bir laf geçti
    -'' 7 kişilik koltuk kapasite ile ve 4x4 özelliğinin iptal olması yüzünde artık görünüşü dışında bu araca SUV demek yanlış, olsa olsa MPV sınıfında sayılmalıdır'' dediler...
  • 4x2
    4x2
    4x2
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-Assault

Geçen gün bir televizyon programında test ettiler...Bir önceki kasaya göre yol tutuşunun zayıf olduğunu (4x2'den dolayı) söylediler...Konforu iyiymiş ama programın sonunda söyle bir laf geçti
    -'' 7 kişilik koltuk kapasite ile ve 4x4 özelliğinin iptal olması yüzünde artık görünüşü dışında bu araca SUV demek yanlış, olsa olsa MPV sınıfında sayılmalıdır'' dediler...

+1

4x2 S.u.v olmaz
  • Görüntü olarak çok beğeniyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

Görüntü olarak çok beğeniyorum...
    Yürüyeni bu kadar kötü ve verimsiz bir SUV bozması görmedim...Gerçi tüm chevroleler öyle,hele cruze...
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

test edenler özellikle konforundan, sessizliğinden ve hızlanmasından memnunlar.

Captiva zaten SUV olarak en çok tercih edilen araç, kafanızda varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

artik siz chevi ile ilgili yorum yapmayın bence forumun büyük bi kısmı sizin aşırı fanatik olduğunuzu bildiğinden size pek güvenci kalmadı sanırım

not: chevi ile ilgili konularda
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa
    kafanızda varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

Hocam burda bir yanlışlık var

Şaka bir yana bence de guzel araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosan -- 27 Haziran 2012; 13:24:39 >
  • ....en azindan savrole amblemini hak ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muavinkonsolos

....en azindan savrole amblemini hak ediyor
    Peki ben de şöyle bir tartışma sunayım, Kia Sportage mı Chevrolet Captiva mı? Kia'ya binmedim, Chevrolet'ye bindim, dış olarak Kia diyorum. Diğer kısımları size sunuyorum. Görünüş olarak en albenili araçlardan biri bence Sportage.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertdnc

Peki ben de şöyle bir tartışma sunayım, Kia Sportage mı Chevrolet Captiva mı? Kia'ya binmedim, Chevrolet'ye bindim, dış olarak Kia diyorum. Diğer kısımları size sunuyorum. Görünüş olarak en albenili araçlardan biri bence Sportage.

+1

Bencede Sportage
  • Dış tasarım olarak Sportage daha iyi bence. Ama donanim olarak Captiva daha zengin. Sportage için konuşuyorum yaklaşık yüz bin tl verdigin bir aracın ön konsulunda da bı navigasyon istiyor insan:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Dış tasarım olarak Sportage daha iyi bence. Ama donanim olarak Captiva daha zengin. Sportage için konuşuyorum yaklaşık yüz bin tl verdigin bir aracın ön konsulunda da bı navigasyon istiyor insan:)
    4x2 suv olur hiç farketmez ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

4x2 suv olur hiç farketmez ;)

Alıntıları Göster
    bundan sonra 2.0 altı araçlara 4x4 getirilmeyeceğine dair bir şey duydum. belki bu bilgi işinize yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

bundan sonra 2.0 altı araçlara 4x4 getirilmeyeceğine dair bir şey duydum. belki bu bilgi işinize yarar.

Alıntıları Göster
    Dış görüntü çok güzel.
    Sürüş konforlu.
    İç mekan kelimenin tam anlamıyla rezalet.
    Hele o direksiyon sanki accent blue dan almışlar hesabı.
    0 alınacaksa büyük para verilmez o arabaya.
    o paraya çok güzel araçlar var binilecek.
    En basitinden eğer geniş araç istenmiyorsa tiguan gibi bir araç var o sınıfta.
    Olmadı land cruiser replikası gibi duran yeni rav4 var.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Dış görüntü çok güzel.
    Sürüş konforlu.
    İç mekan kelimenin tam anlamıyla rezalet.
    Hele o direksiyon sanki accent blue dan almışlar hesabı.
    0 alınacaksa büyük para verilmez o arabaya.
    o paraya çok güzel araçlar var binilecek.
    En basitinden eğer geniş araç istenmiyorsa tiguan gibi bir araç var o sınıfta.
    Olmadı land cruiser replikası gibi duran yeni rav4 var.

Alıntıları Göster
    Herkese merhaba,

Uzun yilardir takip ediyorum fakat üye olmak yeni nasip oldu. Aslında daha önce niyetlendim ve üye de oldum ama aktivasyon mesajı gelmedi vs derken sonunda ilk mesajımı Captiva vesilesi ile atmış bulunuyorum, vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun. :p

Yoruma başlamadan önce 2 şeyi belirtmek istiyorum:
    - Her zaman Toyota marka arabaları tercih ettim.
    - Daha önce Chevrolet marka hiçbir araca alıcı gözüyle bakmamıştım.

Captiva'yı biri Maslak Çiftkurtlar, diğeri de Balmumcu Gerçek olmak üzere iki kere test ettim ve itiraf etmeliyim ki oldukça beğendim. Denge, hızlanma, yavaşlama gibi özellikleri başarılı. Dış ve iç dizaynı herkesin zevkine göre değişiklik gösterebilir - ben oldukça beğendim. Geniş, ferah, çok ama çok keyifli bir araç! :)

Forumda araç için 2 temel eleştiri sözkonusu: 1)Direksiyon, 2)4x2 olması. Direksiyon için şunu söyleyebilirim, bence ne kötü gözüküyor ne de kullanımı kötü. (tabi yine belirtmekte fayda var, beğeni tamamiyle subjektif bir kavram) Aksine direksiyonu şık buluyorum ve kullanım olarak da arkadaşımın yeni q3'ünden daha keyifli olduğunu söyleyebilirim. Cadillac Escelade'de (bkz: alttaki resim) de aynı direksiyonun kullanılmakta olduğunu da eklemek istiyorum. 4x2 konusunda ise soyle bir yorumda bulunabilirim: yine burada okudugum kadari ile eski kasalardaki 4*4 sadece 40km ve altı süratte devreye giriyor, normal şehir kullanımında 4x2 seklinde isliyor. Yeni sadece 40 km altı hızlarda seyrederken ve lastikler bir şekilde birbirinden farklı turlarda dönerse, yani araba kayarsa ya da iki tekerlek farklı tipte zeminlerde olursa devreye giriyor. Dolayısı ile "ben arabamı şehirde kullanıyorum, senede 1-2 gün kar yağarsa yağar çok önemli değil, yağmurda vs'de de zaten hızlı kullanmıyorum dolayısı ile de arabamın kayması pek olası değil" diyorsanız bu arabayı mutlaka ama mutlaka deneyin. Hatta bunları söylüyorsanız bu yeni 4x2 motorun önemli avantajları bile var sizin için: 1. daha düşük yakıt tüketimi 2. daha seri ve performanslı motor

Yine buradan okuduğum kadarı ile bu aracın yalıtımı bir öncekine göre daha iyi. Ben bir öncekini bilmiyorum ama bunun "şaşırtıcı derecede" sessiz ve konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak okuduğum bir diğer şikayet de arabanın çinde kullanılan malzemenin kalitesizliği. Buna da katılamıyorum - aracın içinde kullanılan malzeme son derece yeterli kalitede ve ayrıca kokpit yeni yapılan ufak tefek değişikliklerle çok şık olmuş. Örneğin artık navigasyon 8 inch olarak yukarıda kullanılıyor, ayrıca el freni ortadan kalkınca orasi çok daha şık ve kullanışlı olmuş. özetlemek gerekirse bir alex değil ama ona çok yakın:)

Bu yeni kasa ile birlikte şasinin ve amörtisörlerin elden geçirildiğini, otomatik vitesin de yenilendiğini de eklemek istiyorum; son derece sorunsuz ve temiz hiç bir şekilde hissetirmeden vites geçişi sağlanıyor.

Bunun yanında LTZ düşünürseniz donanım olarak inanılmaz dolu bir araba.

Benim aracım 4*4 olsun diyenlerin bu arabayı beğenmeyecekleri fikrini anlayabiliyorum ve katılıyorum. 4x2 olabilir diyenler ise bir gidip kullansın derim.

Dün itibariyle inci beyazı, düz siyah deri LTZ için bayi ile el sıkışmış bulunuyorum. Fiyatının düşeceği görüşü yaygın ve ben de katılıyorum ama aracı çok beğendim ve beklemeye tahammülüm yok! :)

Herkese keyifli günler dilerim.

2012 Chevrolet Captiva

2012 Chevrolet Captiva

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Brightside -- 28 Haziran 2012; 19:55:43 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.