Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4098. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40964097409840994100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Adamlar üşenmemiş nerdeyse tüm mesajlarına eksi vermiş

Neyse ben arada zaman yettikçe kurtardım

Bu ara VW kampanya yapmıştı, burnundan kıl aldırmayan VW Golf için 5.500 TL indirim yapmış... Sıra filan da yok hani...

Ayrıca VW Amerika'daki araç sahiplerine 1000 Dolar değerinde hediye veriyor ama Avrupa'dakilere avuç yalatıyor
    Türkiye'deki araç sahiplerine hediye olarak tok kapı sesini dinletebilir

• buklamania kullanıcısına yanıt
    Aslında tam olarak karar veremiyorlar hem nefret ediyorlar hemde sempati duyuyorlar misal bazen şikayet ediyorlar biraz ortalıkta olmayınca ozelden mesaj atıyorlar bende anlamadım valla tuhaf biraz elemanlar özetle hepsi birleşip şikayet etseler gömerler ama bakalım belkide bekliyorlardır bende çözemedim tam Artılar icin tskler arkadasım
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Ben sataşmadan sadece bilgileri paylaşayım dedim. Neticede her insan kendi aklıyla karar verecektir ve verdiği kararların neticesine razı olması gerekecek. Biz de bir karar verdik, onlar da...
    Ne biz Honda'dan para kazanıyoruz ne de onlar vw'den. Boş yere başkaları için kavga etmeye gerek yok. Ben tüketiciyim hangisi işime gelirse onu tercih ederim. Eski aracım vw idi şimdi Honda, bir sonraki ne olur kısmet...

Allah (c.c.) vermiş ve kullanın demiş, boş yere at gözlüğü ile fanatizm hastalığına kapılmadan akıl birliği edebilirsek en doğu kararı ortak akıl ile alabiliriz. Yoksa cahilce birbirimize üstünlük kurmak için saçmalarız, bunda da karlı çıkacak olan taraf biz olmayız.
  • ahun A kullanıcısına yanıt
    Fren balataları cephesinde durum ne peki.....
    HONDA 1948 DEN BERİ HONDA.... WW ARTIK DEĞİL ESKİDEN DE DEĞİLDİ..........
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

C 180 TÖRKİŞ MERSO.........................UCUZ MAL YOKTUR CAHİL TÜKETİCİ VARDIR...................
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
  • siderya kullanıcısına yanıt
    sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Orijinalden alıntı: uygun48

quote:

Orijinalden alıntı: byaslan38

Arkadaşlar bugün izmitte fren balatalarını değiştirdim. Brembo marka işçilik dahil 300 tl bilginize.

Balataları değiştirirken diskleri taşlatma yaptırdınız mı?

Aracım 125 bin km yi geçti..110 binde ön balatalar taşlandı....

İkinci el araç arıyorum ve değişik markalara bakıyorum..

Genel olarak pek çok ünlü marka 50 binde balata taşlamış oluyor..150 bini geçince motor yaptıranlar var..( BMW vs.)
    Bütün büyük problemleri 100 bin km üzerinde başlıyor..

Honda nın gözünü seveyim..Bu motorla 600 bin km. yaparım gibime geliyor.. Şanzıman 1 milyonu km. yi geçer..

Aracı alalı 4 sene oldu..Ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum.. Kesinlikle yola çıkınca, yolda kalırmıyım gibi bir düşünce aklıma gelmiyor...

Maşallah...iyi km yapmışsınız.Sanırım sürekli uzun yol gidiyosunuz..Aracınızda lpg var mı?Varsa 600 bin km yapmak lpg li araç için gayet iyi gibi düşünüyorum.

Ayrıca bugün arkadaşım aradı ve sıfır otomatik vites araç almayı düşündüğünü,civic ve focus arasında kaldığını söyledi.Daha önce renault fuluence otomatik araçla uzun yol yapmış(istanbul) yolda iki defa şanzıman ısındığı için beklemek zorunda kaldığını ve böyle zorunla karşılaşırmıyım dedi.Bende piyasadaki araçlar içersinde en sağlam otomatik aracın honda olduğunu söyledim.Yanılıyomuyum?Kesinlikle rahat rahat uzun yola gidebileceğini belirttim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yeni-Eski Honda Civic Karşılaştırması

Honda mühendisleri otomotiv endüstrisindeki değişimin farkına varmış olacaklar ki yeni Honda Civic'i resmen baştan aşağı yeniden tasarlamışlar. Aracın içinde yada dışında bir önceki modeli anımsatacak neredeyse hiç bir detay bulunmuyor. Bu değişiklikler sadece tasarımı günümüze uyarlamamış ayrıca yaşam alanının ve bagaj hacminin de genişlemesini sağlamış. Özellikle arka kısımda oturanlar için diş mesafesindeki artış hem rakamsal olarak hem de görsel olarak kayda değer. Kokpit ise tutucu bir görünüme sahip olmasına rağmen tamamen sürücü odaklı ve oldukça da kaliteli bir görünüme sahip.

Ülkemizde mevcut Civic modelinde kullanılan 1.6 litre 4 silindirli 125ps gücünde atmosferik-benzinli motorun yerini artık 1.5 litre 4 silindirli 173ps gücünde turbo-benzinli motor alacak. Bu motor CVT otomatik şanzuman ile beraber sunulacak. 1.6 atmosferik-benzinli motor fabrika verilerine göre 100km'de ortalama 6.7 litre benzin tüketirken 1.5 litre turbo-benzinli motorun kesin olmamakla beraber 6.5 litre civarında tüketmesi bekleniyor. Yakıt tüketimi düşmesine rağmen performansta ciddi bir artış bekleniyor.
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: siderya

Yeni-Eski Honda Civic Karşılaştırması

Honda mühendisleri otomotiv endüstrisindeki değişimin farkına varmış olacaklar ki yeni Honda Civic'i resmen baştan aşağı yeniden tasarlamışlar. Aracın içinde yada dışında bir önceki modeli anımsatacak neredeyse hiç bir detay bulunmuyor. Bu değişiklikler sadece tasarımı günümüze uyarlamamış ayrıca yaşam alanının ve bagaj hacminin de genişlemesini sağlamış. Özellikle arka kısımda oturanlar için diş mesafesindeki artış hem rakamsal olarak hem de görsel olarak kayda değer. Kokpit ise tutucu bir görünüme sahip olmasına rağmen tamamen sürücü odaklı ve oldukça da kaliteli bir görünüme sahip.

Ülkemizde mevcut Civic modelinde kullanılan 1.6 litre 4 silindirli 125ps gücünde atmosferik-benzinli motorun yerini artık 1.5 litre 4 silindirli 173ps gücünde turbo-benzinli motor alacak. Bu motor CVT otomatik şanzuman ile beraber sunulacak. 1.6 atmosferik-benzinli motor fabrika verilerine göre 100km'de ortalama 6.7 litre benzin tüketirken 1.5 litre turbo-benzinli motorun kesin olmamakla beraber 6.5 litre civarında tüketmesi bekleniyor. Yakıt tüketimi düşmesine rağmen performansta ciddi bir artış bekleniyor.
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Kokpit olarak mevcut kokpiti daha çok beğeniyorum.

Yeni kasada arkada şaft tüneli mi var ?

• Arkadaşlar, ses yalıtımı ve cam modülü hakkında bilgi verebilecek olan var mıdır ?

Yaptıran, fiyat alan ?
    harbiden arka kisimda şaft tüneli hafif var gibi keşke olmasaymis
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Fren balataları cephesinde durum ne peki.....

Yanılmıyorsam 80 bin civarında değişti, öyle çok parada tutmadı..Araç genelde sehir dışında gezdiğinden bu rakam duruma göre değişir bence.

140 la ışıklara gelip zınk fren yapılırsa balata haliyle önce değişecektir.

Bu arada aracım 40 bin km.den sonra bakımlarda özel servise gidiyor. Disk taşlama ikisi birden 20 lira alınıyor, örnek olsun diye yazdım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byaslan38

Arkadaşlar bugün izmitte fren balatalarını değiştirdim. Brembo marka işçilik dahil 300 tl bilginize.

Balataları değiştirirken diskleri taşlatma yaptırdınız mı?

Aracım 125 bin km yi geçti..110 binde ön balatalar taşlandı....

İkinci el araç arıyorum ve değişik markalara bakıyorum..

Genel olarak pek çok ünlü marka 50 binde balata taşlamış oluyor..150 bini geçince motor yaptıranlar var..( BMW vs.)
    Bütün büyük problemleri 100 bin km üzerinde başlıyor..

Honda nın gözünü seveyim..Bu motorla 600 bin km. yaparım gibime geliyor.. Şanzıman 1 milyonu km. yi geçer..

Aracı alalı 4 sene oldu..Ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum.. Kesinlikle yola çıkınca, yolda kalırmıyım gibi bir düşünce aklıma gelmiyor...

Maşallah...iyi km yapmışsınız.Sanırım sürekli uzun yol gidiyosunuz..Aracınızda lpg var mı?Varsa 600 bin km yapmak lpg li araç için gayet iyi gibi düşünüyorum.

Ayrıca bugün arkadaşım aradı ve sıfır otomatik vites araç almayı düşündüğünü,civic ve focus arasında kaldığını söyledi.Daha önce renault fuluence otomatik araçla uzun yol yapmış(istanbul) yolda iki defa şanzıman ısındığı için beklemek zorunda kaldığını ve böyle zorunla karşılaşırmıyım dedi.Bende piyasadaki araçlar içersinde en sağlam otomatik aracın honda olduğunu söyledim.Yanılıyomuyum?Kesinlikle rahat rahat uzun yola gidebileceğini belirttim.

Öncelikle şunu belirteyim.

Marka fanatiği değilim. 150 bin tl.yi geçmemek kaydı ile istediğim aracı alacak gücüm var. ( üstü mantıklı değil, ücretli kişiler için.)

Yaşım gereği kullandığım araç sayısını ve markalarını unuttum diyebilirim.

Benim için iki önemli kriter vardı.

1. Güvenlik ve güvenlik test sonuçarı..

2.Aracın normal bakımları yapıldığı taktirde , hiç bir şekilde yolda kalmaması...

Bu iki kriteri sağlayan bir kaç markadan birsi Honda olduğu için bu aracı aldım. (diğer markalarda Jopon malı)

LPG ye gelince bu başlıkta eski yorumlarımı okuyabilirsiniz. Yılda 25 bin km yapan bir kişinin yaptığı yakıt tasarrufu ile yanılmıyorsam beş yılda araç kendini amorti ediyordu..(Esasında yaniden bir hesap yapmam lazım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 26 Kasım 2015; 10:57:42 >

• ahun A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür. İleriye dönük olarak epey fikir sahibi olduk. Ve evet bunlar iyi değerler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bir şey fark ettim. Honda Türkiye sayfasındaki kampanya bilgileri ile bayilerdeki farklı . Birkaç bayinin web sitesinden aldığım görüntüleri ve Honda Türkiye'nin sayfasından aldığım görüntüyü ekledim.

Honda Kampanyasında Navigasyon Standart olan modeller arasında Elegance var ama bayilerdeki fotoğraflarda sadece Executive ve Black E.. var.
    Honda Türkiye'ye telefon edip sordum, bakalım ne zaman dönerler ve ne diyecekler ?
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Valla iyi yakalamissin tebrikler sonucu şimdiden merak ediyorum valla

Birde sende de öyle mi bu ve bazı konularda eksi seçeneği yok yada kaldirilmis yada sadece bana mı öyle gorunuyor ne oldu çözemedim bir türlü artılama var eksileme yok gibi sanki
  • Arkadaşlar bu ikaz göstergelerinin ne anlama geldigini gösteren bi site döküman varmıdır. Ekranda nezamam bi uyarı çıksa kalıyorum öyle.

• Arkadaşlar şu LPG'li aracı her çalıştırdığımızda çıkan benzin az uyarısını kaldırmanın bir yolu var mı?

• Ygdm modülü. İnternette aratın

• 
Sayfa: önceki 40964097409840994100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.