Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (2568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25662567256825692570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ergincenk

Herşey hazır geliyor. Sen hiçbirşey yapmıyorsun. Arabanı bayiden çıkartıp marşa basıp gidiyosun. İlk muayene 2 sene sonra

cevabın için sağol, peki LPG tankı kaç lt alıyor.
  • quote:

Herşey hazır geliyor. Sen hiçbirşey yapmıyorsun. Arabanı bayiden çıkartıp marşa basıp gidiyosun. İlk muayene 2 sene sonra

muayeneler 1 yıla indirilmedimi?
  • gelendostlu kullanıcısına yanıt
    abi honda akü 47 amper düşük dedin
    mutlu 45 amper aldım diyorsun o daha mı iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

Orijinalden alıntı: ş.t.

selam arkadaşlar,
    malum markayla ilgili acaba çokmu haksızlık ediliyo, sorun falan diye düşünürken, dün karşıma böyle bi tablo çıktı, ne hikmetse...........
    kınamak istemem herkesin başına gelebilir ALLAH muhafaza etsin hepimizi........(yanına kadar yaklaştım, kaza filan değil büyük ihtimalle)
    saygılar..........

Benim arabayı bana teslim etmeden önce de böyle taşıdılar tüp işlemleri için çekiciyle gidip çekiciyle geldi TÜVTÜRK'e Yani benim arabam içinde mi böyle düşünceler olmuş olabilir? Ha tabi arabanın plakası varsa bilemem

Bugün iş yerinde birlikte çalıştığım abi merak etti arabayı gösterdim içini dışını, kontağı çevirdim dedi ki; "Aboww ne kadar çok şey var burda Yavuz bunların hangi birine bakıcaz biz" diyo Dedim abi sen düşünme orasını alışıyorsun hemen

Bu arada @chacal19 Abi ne yalan söyliyim taliplerimi bekliyorum Talip bulursam artık bu arabayı bizimkilere satıp, Toyota'yı okutacağım, Toyota'yı 21'e aldık 2009 da maşallah şimdi 27 ederi var

Bu arada civic almadan önce Yeni corolla alma maceram olduğunda herkes diyordu ki; corolla aile babası işi, 40 yaş üstü arabası, ne yapacaksın sen bu yaşta bu arabayı gençsin git Honda al diye herkes tavsiyede bulunuyordu

pazar sabahı uyuyorken civiği park yerinden çekmemi istemiş 28 yaşlarında yan komşu bende hanıma anahtarı sal sepetle çeksin dedim arabasını yıkıcakmış direksiyonunu biliyorum 10 metre geriye çekicek kadar sağlam

aracı açmış koltuğa oturmuş geri çıkmış arabayı çekmeden anahtarı yollamış

öğle saati gördüm abi abbooov o araba ne öyle uçak gibi start stoplamı çalışıyo valla korktum çalıştırmaya dedi

econ düğmesini start stop sanmış

nasıl çalışıyo bu araç dedi gel göstereyim dedim açtım kontağı bastım başladık gülmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakko modelistlik -- 6 Kasım 2013; 13:16:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

quote:

cevabın için sağol, peki LPG tankı kaç lt alıyor.

Tüp 42 Litrelik ancak töleranslı olduğundan 35 litre civarında alıyor. Aracı tüp için muayene sızdırmazlık vesaire yaptırmak için çekiciyle götürüyorlar TÜVTÜRK'e işi bitince de çekiciyle geri getiriyorlar bayiye, benim aldığım bayi bu şekilde diğerlerini bilmiyorum tabi... Arabayı teslim ederken ufak bir tören de yaptılar güzel oldu, arabanın üzerini kırmızı örtü örtmüşler ismimi ve aracın modelini yazmışlar güle güle kullanın falan diye... Honda Eysa'nın facebook sitesinde de yayınladılar tabi izin aldıktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 6 Kasım 2013; 13:22:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakko modelistlik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ş.t.

selam arkadaşlar,
    malum markayla ilgili acaba çokmu haksızlık ediliyo, sorun falan diye düşünürken, dün karşıma böyle bi tablo çıktı, ne hikmetse...........
    kınamak istemem herkesin başına gelebilir ALLAH muhafaza etsin hepimizi........(yanına kadar yaklaştım, kaza filan değil büyük ihtimalle)
    saygılar..........

Benim arabayı bana teslim etmeden önce de böyle taşıdılar tüp işlemleri için çekiciyle gidip çekiciyle geldi TÜVTÜRK'e Yani benim arabam içinde mi böyle düşünceler olmuş olabilir? Ha tabi arabanın plakası varsa bilemem

Bugün iş yerinde birlikte çalıştığım abi merak etti arabayı gösterdim içini dışını, kontağı çevirdim dedi ki; "Aboww ne kadar çok şey var burda Yavuz bunların hangi birine bakıcaz biz" diyo Dedim abi sen düşünme orasını alışıyorsun hemen

Bu arada @chacal19 Abi ne yalan söyliyim taliplerimi bekliyorum Talip bulursam artık bu arabayı bizimkilere satıp, Toyota'yı okutacağım, Toyota'yı 21'e aldık 2009 da maşallah şimdi 27 ederi var

Bu arada civic almadan önce Yeni corolla alma maceram olduğunda herkes diyordu ki; corolla aile babası işi, 40 yaş üstü arabası, ne yapacaksın sen bu yaşta bu arabayı gençsin git Honda al diye herkes tavsiyede bulunuyordu

pazar sabahı uyuyorken civiği park yerinden çekmemi istemiş 28 yaşlarında yan komşu bende hanıma anahtarı sal sepetle çeksin dedim arabasını yıkıcakmış direksiyonunu biliyorum 10 metre geriye çekicek kadar sağlam

aracı açmış koltuğa oturmuş geri çıkmış arabayı çekmeden anahtarı yollamış

öğle saati gördüm abi abbooov o araba ne öyle uçak gibi start stoplamı çalışıyo valla korktum çalıştırmaya dedi

econ düğmesini start stop sanmış

nasıl çalışıyo bu araç dedi gel göstereyim dedim açtım kontağı bastım başladık gülmeye

Babam daha arabayı hiç sürmedi, geçen gün bir yere gideceklerdi bizimkiler, baba al benim arabayı kullan denemiş olursun dedim. Yok yok dedi kullanamam ben onu dedi

Adamcağız da haklı valla korktu o kadar şeyi görünce içinde yanan sönen

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusogru

quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

Seat Leon diyip durmayın kanıma girmeyin.

Sen de mi Bürütüs.

CRV ne oldu

crv çok para be abi dream modeli 80bin

herkese günaydın

Canim benim;

Hb otomobili 64.000 tl olan markanin suv'araci kac lira olacak saniyordun???

Diger markalarin bile dizel otomobilleri 70.000 lerde iken cr-v nin 80.000 olmasi cok ama cok normal

Leon haric:-)

Leon Leon diyoruz ama onun güvenliği Honda kadar var mı acaba asıl onu araştırmak lazım :) model karşılaştırması yaptırmak lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Seat Leon diyip durmayın kanıma girmeyin.

Sen de mi Bürütüs.

CRV ne oldu

crv çok para be abi dream modeli 80bin

herkese günaydın

Canim benim;

Hb otomobili 64.000 tl olan markanin suv'araci kac lira olacak saniyordun???

Diger markalarin bile dizel otomobilleri 70.000 lerde iken cr-v nin 80.000 olmasi cok ama cok normal

Leon haric:-)

Leon Leon diyoruz ama onun güvenliği Honda kadar var mı acaba asıl onu araştırmak lazım :) model karşılaştırması yaptırmak lazım

Abicim test ettim bak demedi deme, Leon ufak, içi bence rahatsız... Malzeme çok kaliteli değil ve ön göğsünü hiç beğenmedim ben onun. LED paket iyi hoş ama araba hafif, boş...

Ben civic veya yeni corollaya bindiğimdeki güven duygusunu o arabada hissetmedim... Corolladan vazgeçip kaporamı geri aldığım sırada sona 3 araba kalmıştı seçenek.

Opel astra sedan sport 1.4 turbo style paket, leon 1.2 tsi led paket ve civic... Döndüm dolaştım en güzeli yine civic dedim ki ikinci elini de düşünerek tercih yapmalısın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: sarioglu

quote:

muayeneler 1 yıla indirilmedimi?

Bende ilk muayene tarihi 2 yıl diye gösteriyor. Ondan sonrakileri bilmiyorum. 2 sene sonra öğreneceğiz.

• freshwind F kullanıcısına yanıt
    Normalde LPG tankı 44litre ve bunun %80'i güvenli dolum olduğu belirtiliyor. Yani 35lt alması normal. Üstü riskli kategorisine giriyor. Benim aldığımdan beri 30lt alıyor. 300-400 km arası yol yapabiliyorum. Pek bir sorun değil az alması hatta daha güvenli diye düşünüyorum. Ama 10bin bakımında 35lt ye ayarlatmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdarı

abi honda akü 47 amper düşük dedin
    mutlu 45 amper aldım diyorsun o daha mı iyi

Aslında özellikle daha yüksek amperli akü almaktı niyetim.

Mutlu'nun civic e uygun 55 amper dar aküsü vardı.

Benim anlamadığım bir olay. Bir iki kişiye danıştım bir şey olur mu diye olmaz dediler.

Birisi eğer aracınca ses sistemi yoksa gerek yok yüksek ampere dedi.

Şans olay Ankara da olsa seçenek çoktu ama Isparta merkezden tam da Arefe günü geleceği için ellerinde de 55 amper dar akü kalmamıştı.

Servis elemanıda kendiniz alın takın ama amperine ve kutupbaşına dikkat edin gibi bir ifade kullanınca bu da etkili oldu

Ben de bir zararı olmasın garantili araca diye 47 ye yakın 45 amper aldım.

Bu konuyu teknik arkadaşlar daha iyi yorumlarlar.

Yüksek amperin civic in alternatörüne falan bir zararı olur mu bilmiyorum.

Bu arada o dönem bana bilgi veren arkadaşların dediği gibi akü sökülünce hiç bir sıkıntı olmadı. Sadece saat sıfırlandı.

Tabi ben de orjinal müzik sistemi olmadığından kod istermiydi bilmiyorum.

• Bu arada müzik dinleme sonucunda ilk akü boşaldıktan sonra takviyeyle çalıştırıp bayağı bir dolaştım. Hatta ertesi gün 100 km lik uzun yol yaptım.

Biliyorsunuz Akünün üzerinde durumunu gösteren br işaretçi yeri var. "Yeşil" olursa tam şarjlı, "beyaz" olursa boş gibi anlamlar taşıyor. Benim bu işaret hep "beyaz" yani akü boş olarak gözüküyordu.

Ama araç marşa basmada alıyordu. Bunu servise sordum. Biz ölçüme(bazen kaputu bile açmadan akü değerini yazdıklarına şahit oldum-nasıl bir yetenekse artık) bakarız o işareti dikkate almayız dediler.

Benim aklım hep takılı kalmıştı ona. Sağlam ve düzgün bir aküde neden bu işarette sorun olsun ki. Belki de akü tam olarak şarj olmuyordu.

Tavsiyem akülerinizi kontrol edin. Özellik FB aküsü olanlar. Böyle bir durum varsa servisi sıkıştırın. Yolda kalmadan önce tedbirinizi alın.

• Arakadaşlar Aracım için sipariş verdiğim matlar geldi. Tam istediğim gibi sorunsuz bir sekilde tam ölçülerde.
    Adresi:http://www.aliexpress.com/item/For-Free-shipping-Quality-Car-Door-Mat-Cup-Mat-Door-Tank-Pad-non-slip-anti-slip/874179115.html

iki rengi var ben kırmızı olanından aldım çok hoş duruyor tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

Aracınız hayırlı olsun. İlk iş paspas ayarlamak sanırım.

Teşekkür ederim. Paspaslar halı şeklinde değil mi orjinali? Kauçuk ayarlamak gerekiyor... Nerden ucuza temin edebilirim şimdilik?

http://www.ypsplast.com.tr/honda-yeni-civic-sedan.html~incele
    ben buradan aldım bagaj havuzunun yanında paspas hediye idi arayıp sorun eğer hala veriyorlarsa alın derim. ürün parasına göre güzel.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adigeokan

Arkadaşlar Pazartesi 10000 BAKIM için Ankara efe den randevu aldım fiyat 400 tl diyorlar
    Bu BAKIM ve fiyat için 10000 bakımını yaptıranlardan dikkat etmek gerekenler hakkında öneri bekliyorum (randevu için gittiğimde CRV inceleme fırsatım oldu güzel ama cıvıc imiz başka abi ) birde spoyler baktım fiyat 250 tl ama , geçen
    Seneki modelden farklı daha küçük ve hafif köşeli beğenmedim tekrar inceleyeceğim selamlar

Kullandıkları yağı sor. Bir ara daha kalın yağ kullanıyorlardı.

Sonradan Honda dan uyarı gelmiş tüm servislere ince yağ kullanın diye.

Accord un ince hibrid spoileri var. Hatta test aracında takılı. Bana göre çok daha güzel duruyor.

Eğer bahsettiğin bu şekilde ise güzel olabilir.

Ben taktırıken kalın spoiler vardı onu taktırdım ama açıkçası Accord daki daha çok hoşuma gidiyordu.

gelendostlu yağı sorayım,spoiler için şu anda şovrumda aksesuarlı cıvıc var onumu diyorsun yoksa akkorda mı var

• Güle güle kullanın.

Kaç günde geldi.

@dryalcinkaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: dryalcinkaya

Arakadaşlar Aracım için sipariş verdiğim matlar geldi. Tam istediğim gibi sorunsuz bir sekilde tam ölçülerde.
    Adresi:http://www.aliexpress.com/item/For-Free-shipping-Quality-Car-Door-Mat-Cup-Mat-Door-Tank-Pad-non-slip-anti-slip/874179115.html

iki rengi var ben kırmızı olanından aldım çok hoş duruyor tavsiye ederim.

bende kırmızısı var :) çok yakışıyor

• Test aracı Accord da var.

İnce ve muhtemelen orjinal bir spoiler.

Çok şık duruyor. Bir bak.

@adigeokan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adigeokan

Arkadaşlar Pazartesi 10000 BAKIM için Ankara efe den randevu aldım fiyat 400 tl diyorlar
    Bu BAKIM ve fiyat için 10000 bakımını yaptıranlardan dikkat etmek gerekenler hakkında öneri bekliyorum (randevu için gittiğimde CRV inceleme fırsatım oldu güzel ama cıvıc imiz başka abi ) birde spoyler baktım fiyat 250 tl ama , geçen
    Seneki modelden farklı daha küçük ve hafif köşeli beğenmedim tekrar inceleyeceğim selamlar

Abi dun forumu surekli talip edip ama yazmayan bir abim 10000 bakimini yaptirdi lpg filtresi dahil polet, hava filtreside var 390 tl

eyvallah yunus hocam demekki fiyatlar bu civar da
    gittiğimde trafikve kaskoyuda hallederim herhalde
    selamlar

• Ankara'ya geldiğinde elinden alacaktım ama kıyamadım.

Güzel gerçekten. Güle güle kullan.

@iyimser29
  • 
Sayfa: önceki 25662567256825692570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.