Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (2570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25682569257025712572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Orijinalden alıntı: adigeokan

Arkadaşlar Pazartesi 10000 BAKIM için Ankara efe den randevu aldım fiyat 400 tl diyorlar
    Bu BAKIM ve fiyat için 10000 bakımını yaptıranlardan dikkat etmek gerekenler hakkında öneri bekliyorum (randevu için gittiğimde CRV inceleme fırsatım oldu güzel ama cıvıc imiz başka abi ) birde spoyler baktım fiyat 250 tl ama , geçen
    Seneki modelden farklı daha küçük ve hafif köşeli beğenmedim tekrar inceleyeceğim selamlar

ben 10 gun once 10000 bakimi yaptirdim 413 TL tuttu . bakimdan geldikten sonra motor yagi olarak hangi markayi kullandiklarini yazarsaniz sevinirim.
    kolay gelsin.

Cumartesi günü ben de 10000 km bakımına gideceğim. Ben de hangi yağı kullandıklarını öğrenir yazarım. Bakalım farklılıklar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Leon alacak arkadaş...

Hayatında bir kaç kere sıfır araç alacaksın..Bu şansı kaçırma...Yerli üretim bir araç al..Zor bela biriktirdiğin paranın büyük kısmı Türkiyede kalsın...

Vatandaş olarak bu ülkeye, çalışana ve geleceğine yaptığın bu iyiliği düşünerek o akşam yatağına yat..Yüzünde huzurlu bir gülümseme ile iyi bir uyku çek..

Tabi karar serbest....Leon alırsan Başka bir ispanyol o akşam rahat bir uyku çekecek....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chacal19

belki çok cahilce olacak ama birşey soracam, bu kadar paspası bizim arabalarda nereye seriyorsunuz??

her yere..

hocam hakkatten merak ettim, arabada o kadar yer yok ki, bagaj desem değil, satın alan arkadaş sallamadı ama cidden anlamadım ben o işi??
  • İyi akşamlar,dün ilk defa honda civic yedek anahtarıma ihtiyacım oldu,ancak uzaktan kumanda çalışmıyor.sorun ne olabilir?Honda kardeşliği adına yardımcı olursanız memnun olurum.
  • aprmo kullanıcısına yanıt
    basitten komplekse doğru gitmek gerekirse; içinde pil olmayabilir...
  • quote:

quote:

quote:

belki çok cahilce olacak ama birşey soracam, bu kadar paspası bizim arabalarda nereye seriyorsunuz??

her yere..

hocam hakkatten merak ettim, arabada o kadar yer yok ki, bagaj desem değil, satın alan arkadaş sallamadı ama cidden anlamadım ben o işi??

Hocam bu resimdeki malzemelet paspas degil :-)

Kapi ici ccepleri ve Konnsoldaki bosluklara, cam dugmelerinin olddugu yyerlere konan lastik altliiklarr

• quote:

Orijinalden alıntı: aprmo

İyi akşamlar,dün ilk defa honda civic yedek anahtarıma ihtiyacım oldu,ancak uzaktan kumanda çalışmıyor.sorun ne olabilir?Honda kardeşliği adına yardımcı olursanız memnun olurum.

Ya pil bitmiştir ya da temazsızlık oluşmuştur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım ,dediğiniz gibi basit bir sebeptir.Teşekkürler
  • yok artık arabanın içi uzun yol kamyonlarına benzer diyecem ama görmeden demek istemiyorum, şaşırdım yalnız, hiç beklemiyordum... iyimser29 isimli arkadaş kullanıyormuş, ara. içi fotosu varsa, koysa da bize de bi fikir verse nasıl olur ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chacal19 -- 6 Kasım 2013; 20:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Arkadaşlar Pazartesi 10000 BAKIM için Ankara efe den randevu aldım fiyat 400 tl diyorlar
    Bu BAKIM ve fiyat için 10000 bakımını yaptıranlardan dikkat etmek gerekenler hakkında öneri bekliyorum (randevu için gittiğimde CRV inceleme fırsatım oldu güzel ama cıvıc imiz başka abi ) birde spoyler baktım fiyat 250 tl ama , geçen
    Seneki modelden farklı daha küçük ve hafif köşeli beğenmedim tekrar inceleyeceğim selamlar

ben 10 gun once 10000 bakimi yaptirdim 413 TL tuttu . bakimdan geldikten sonra motor yagi olarak hangi markayi kullandiklarini yazarsaniz sevinirim.
    kolay gelsin.

işte bu yüzden honda aracı alamıyorum. arkadaş 10 binde bir 400 tl bakım mı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umoz

Benim eski aracım da civicti. Eski kasa civiclerde arka tekerlerde de rot ayarı var. Belki yeni kasada da olabilir. Sorun bundan kaynaklı olabilir. Yoksa onun dışında, diğer arkadaşların dediği gibi civic çok dengeli ve kontrolü ani frenleme yapıyor. Corolla da kullanıyorum, ikisi çok ayrı dünyalar. Civic ile çıktığım hızları veya ani frenleme ve manevraları corola ile yapmak söz konusu bile olamaz. Corolla civice göre çok güvensiz.

Bende her şeyi biliyordum diyordum..

Arka tekerde rot ayarı...Bu konuda bilgisi olan varmı...İlk defa duydum...( balans olur da , rot ???)

Tatil dönüşünde sert bir çukura girmiştim. Rot ayarı için servise gittim.

Bir kontrol edin diye.

Hem ön tekerlere hem de arka tekerlere cihaz taktılar.

Baktım arka tekerleklerin ayarıyla oynuyorlar.

Hayırdır dedik tabi.

Ayar bozulmuş dediler. Bende orada öğrendim.

Ama piyasada sadece ön tekerlekleri ayarlıyorlar.

erzurum honda servisi rot balans ayarı yapmıyormuş. anlaşmalı ustası varmış, dışarıdaki bir lastikçiye yönlendirdiler.

• 150000km:10000=15 defa bakım....15x400=6000 iyi para
  • quote:

yazın 10.000 km bakımını antalyada 340 tl ye yaptırdım. 10 gün önce de 20.000 km bakımını erzurumda 400 tlye yaptırdım. lpg filtresi dahil değil
  • neyse manuel eco mu otomatik eco mu tavsiye edersiniz..0-100 de çok fazla fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergincenk

quote:

Orijinalden alıntı: sarioglu

quote:

Orijinalden alıntı: ergincenk

Herşey hazır geliyor. Sen hiçbirşey yapmıyorsun. Arabanı bayiden çıkartıp marşa basıp gidiyosun. İlk muayene 2 sene sonra

muayeneler 1 yıla indirilmedimi?

Bende ilk muayene tarihi 2 yıl diye gösteriyor. Ondan sonrakileri bilmiyorum. 2 sene sonra öğreneceğiz.

sıfır km ise 3 yıl sonra, 3 yıldan sonra da her iki yılda bir muayene var

• @dryalcinkaya

hocam gerçekten çok şık, güle güle kullanın.
  • bu matların araç içindeki görünümüyle ilgili foto paylaşırsanız tam süper olacak

@dryalcinkaya

@iyimser29
  • bunlar yanlardaki kapı kollarının içine ve öndeki boşluk alanlara konuluyor o kadar büyük değiller. :)
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

buralara mesala
  • quote:

yok artık arabanın içi uzun yol kamyonlarına benzer diyecem ama görmeden demek istemiyorum, şaşırdım yalnız, hiç beklemiyordum... iyimser29 isimli arkadaş kullanıyormuş, ara. içi fotosu varsa, koysa da bize de bi fikir verse nasıl olur ki

Önceki sayfalarda paylaşmıştım. Üye adıma tıklayarak fotoğraflarda görebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelendostlu kullanıcısına yanıt
    ben daha onceki araclarima hep yuksek amper aldim bi sorun olmadi.
    hondada bu luks yok cunki dar aku kullaniyo piyasadada bulmak okadar kolay olmuyo genis akuler gibi.
    ve fiatida pahali fd6 150 tl gibi bi rakam vardi enson.
    amperle ilgili solebi ornek versem mantikli olacaktir herhalde.
    Fotograf makinalarinda yuksek amperli piller kulanilmaktadir normal bakkal pili kullanildinda hem cekim hemde flash patladinda gerekli enerjiyi
    makinaya vermeliki iyi sonuclar elde edilebilsin.
  • 
Sayfa: önceki 25682569257025712572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.