Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1876. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

arkadaşlar konumuzla alaksı yok tabi de sizlerle paylaşmak istedim 2007 yılında kredi çekmiştim, masraf almışlardı. tüketici hakem heyetinden masrafların iadesine dair kararı aldım bugün :) öğleden sonra bankayı icraya verecem selamlar

Samet senden korkulur, bugüne kadar 3 kredi çektim.
    200+600+600 =1400 tl masraf parası verdim..
    bunları da alıp bana versene

Yemek ısmarlarım sana trabzona gidince

• SİLİNDİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 26 Ekim 2013; 12:14:55 >
  • yanlış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 13 Haziran 2013; 12:51:23 >
  • SİLİNDİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 26 Ekim 2013; 12:15:08 >
  • sn sk67a ;

dün iki tane daha sd kart aldım, 4 GB , national geophraphic belgesellerini (daha önce paylaşmıştım, hatırlarsanız) yükledim. Ancak boyutları fazla olduğu için 4 gb altında olanı bulmak kolay olmadı. SD karttan dinlemeyi düşünüyorum.

Hard diske kopyalamıştım hepsini ancak takdir edersiniz ki hard diski cihaz okuyamadı, yükleniyor, yükleniyor... Yüklendi babam yüklendi , ancak sonunda birşey çıkmadı, hep yüklendi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

arkadaşlar konumuzla alaksı yok tabi de sizlerle paylaşmak istedim 2007 yılında kredi çekmiştim, masraf almışlardı. tüketici hakem heyetinden masrafların iadesine dair kararı aldım bugün :) öğleden sonra bankayı icraya verecem selamlar

gel şunu % 50, %50 yapalım...Ne o yemek falan...

• quote:

sn sk67a ;

dün iki tane daha sd kart aldım, 4 GB , national geophraphic belgesellerini (daha önce paylaşmıştım, hatırlarsanız) yükledim. Ancak boyutları fazla olduğu için 4 gb altında olanı bulmak kolay olmadı. SD karttan dinlemeyi düşünüyorum.

Hard diske kopyalamıştım hepsini ancak takdir edersiniz ki hard diski cihaz okuyamadı, yükleniyor, yükleniyor... Yüklendi babam yüklendi , ancak sonunda birşey çıkmadı, hep yüklendi...

Fazla yüklenmeyin araca, arıza falan çıkartır..

• tesadüf ..

dün arabanın bagaja eğilmiş uğraşırken önce birisi geldi, Müdürüm bizim bir kredi işi vardı dedi, yüzümü görünce kusura bakmayın birisiyle karıştırdım dedi.

5 dk sonra başka bir vatandaş geldi. Müdürüm kolay gelsin naptın ya dedi. O da yüzümü görünce kusura bakmayın dedi. Bende kim bu müdür ? hayırdır arkadaş sen ikincisin dedim. Burada bizim banka müdürü var da onda da aynı arabadan var dedi.

Kimse bu müdür çıksın ortaya

Hazır bir kredi işi de var bakın

bugünde yine arabanın yanındayım, başka bir adam geldi.. damat kaç model araba, çok güzelmiş, c serisi mercedes gibi duruyor dedi

arabalara nazar değiyor arkadaşlar, herkes arabasına okusun binmeden önce benden söylemesi.

• quote:

Arkadaşlar şekilde görülen siyah vidalı yerleri rütuş boyası ile olmaz ise buradaki arkadaşların önerisiyle aldığım derz kalemi ile beyaza boyayacağım.
    böyle çok çirkin duruyor , gözüme takılıyor sürekli
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Derz kalemi iş görüyor..Çok yağmurlu havalarda biraz çıkabiliyor ama ben tekrar sürüyorum..Zor bir şey değil zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

quote:

gel şunu % 50, %50 yapalım...Ne o yemek falan...

ya ahun hocam , dur bi yahu.

Fakülteyi kayseri de okudum ben, 7 sene kayseri kültürünün hakkını vermem lazım.

bir yemeğe hallederim ben bu işi.

karıştırmaaaa.

sessiiiiiiizzzz....

hadi be iyimser..

para yahu bu

• evet sevgili dostlarım, şimdi anlatayım bu kredi masraflarını nasıl geri alacağımı,
    17/04/2013 tarihinde ilçe hakları tüketici hakem heyetine giderek 2007 yılında çektiğim krediden masraf alındığını ve bankanın bana verdiği kredi kartından yıllardır yıllık aidat ücretini kestiğini söyledim, 2 satır dilekçe yazdık. sonra 27/05/2013 tarihinde karar vermiş tüketiciye iadesine diye.

burada dikkat edilecek hususlardan 1.si yetkili mahkemenin tüketicinin yerleşim yerindeki mahkeme olduğu, 2.si krediyi imzalarken "müzakere ettim, anladım, okudum" yazmamış olmanız. ayrıca konuyla ilgili yargıtay kararı da var.

hakem heyetinin verdiği karar ilam niteliğinde olduğu için icraya koyabilrim, ancak karar kesin değil çünkü tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde tüketici mahkemesine itiraz gelebilir, itirazın gelmesini beklemeyi düşünmüyorum çünkü yargıtay kararına güveniyorum, icrayada avukat aracılığıyla koyacam ki vekalet ücreti de binsin dosyaya :) maksat banka zarar etsin ,

bu arada kredi kartına ilişkin karar da imzadaymış o çıkınca ona da bi şekil yapacam,

• quote:

tesadüf ..

dün arabanın bagaja eğilmiş uğraşırken önce birisi geldi, Müdürüm bizim bir kredi işi vardı dedi, yüzümü görünce kusura bakmayın birisiyle karıştırdım dedi.

5 dk sonra başka bir vatandaş geldi. Müdürüm kolay gelsin naptın ya dedi. O da yüzümü görünce kusura bakmayın dedi. Bende kim bu müdür ? hayırdır arkadaş sen ikincisin dedim. Burada bizim banka müdürü var da onda da aynı arabadan var dedi.

Bir kere ben değilim..

Bende bi zaman önce e Kırkağaç tan geçiyorum..Eşime dedim gel girelim şu kasabaya nasıl bir yermiş..Şehir merkezine geldik aracı park ettik..Baktık pazar günü olmasına rağmen tüm dükkanlar açık..(Asker acemi birliği varmış o nedenle)

Neyse başladık eşimle çarşıyı gezmeye ( küçük bir yer zaten , tek cadde .) Garip bir durum var..Bizi gören esnaf oturuyorsa ayağa kalkıyor, hürmetle eğiliyor ve merhaba müdürüm diyor..Ama istinasız böyle..Derken Bir mağazanın vitrininden eşim Triko beğendi...İçeri girdik ve bu durumu o anda içerde olan esnafa sorduk..

Adam başladı gülmeye, meğerse Cuma günü yeni emniyet Müdürü atanmış, eee bizim saçlarda hafif kır, giyimde fena sayılmaz. Ahali bizi yeni müdüre benzetmiş, benzetmiş derken olsa olsa bu olur demişler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 13 Haziran 2013; 13:30:21 >

• SİLİNDİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 26 Ekim 2013; 12:15:19 >
  • quote:

evet sevgili dostlarım, şimdi anlatayım bu kredi masraflarını nasıl geri alacağımı,
    17/04/2013 tarihinde ilçe hakları tüketici hakem heyetine giderek 2007 yılında çektiğim krediden masraf alındığını ve bankanın bana verdiği kredi kartından yıllardır yıllık aidat ücretini kestiğini söyledim, 2 satır dilekçe yazdık. sonra 27/05/2013 tarihinde karar vermiş tüketiciye iadesine diye.

burada dikkat edilecek hususlardan 1.si yetkili mahkemenin tüketicinin yerleşim yerindeki mahkeme olduğu, 2.si krediyi imzalarken "müzakere ettim, anladım, okudum" yazmamış olmanız. ayrıca konuyla ilgili yargıtay kararı da var.

hakem heyetinin verdiği karar ilam niteliğinde olduğu için icraya koyabilrim, ancak karar kesin değil çünkü tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde tüketici mahkemesine itiraz gelebilir, itirazın gelmesini beklemeyi düşünmüyorum çünkü yargıtay kararına güveniyorum, icrayada avukat aracılığıyla koyacam ki vekalet ücreti de binsin dosyaya :) maksat banka zarar etsin ,

bu arada kredi kartına ilişkin karar da imzadaymış o çıkınca ona da bi şekil yapacam,

o iş yatar o zaman. Çünkü ben hiç hatırlamıyorum, okudum anladım vs yazıp yazmadığımı..

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

tesadüf ..

Bir kere ben değilim..

Bende bi zaman önce e Kırkağaç tan geçiyorum..Eşime dedim gel girelim şu kasabaya nasıl bir yermiş..Şehir merkezine geldik aracı park ettik..Baktık pazar günü olmasına rağmen tüm dükkanlar açık..(Asker acemi birliği varmış o nedenle)

Neyse başladık eşimle çarşıyı gezmeye ( küçük bir yer zaten , tek cadde .) Garip bir durum var..Bizi gören esnaf oturuyorsa ayağa kalkıyor, hürmetle eğiliyor ve merhaba müdürüm diyor..Ama istinasız böyle..Derken Bir mağazanın vitrininden eşim Triko beğendi...İçeri girdik ve bu durumu o anda içerde olan esnafa sorduk..

Adam başladı gülmeye, meğerse Cuma günü yeni emniyet Müdürü atanmış, eee bizim saçlarda hafif kır, giyimde fena sayılmaz. Ahali bizi yeni müdüre benzetmiş, benzetmiş derken olsa olsa bu olur demişler..

bozuntuya vermeseydin hocam, bu da güzelmiş..

• quote:

quote:

evet sevgili dostlarım, şimdi anlatayım bu kredi masraflarını nasıl geri alacağımı,

o iş yatar o zaman. Çünkü ben hiç hatırlamıyorum, okudum anladım vs yazıp yazmadığımı..

ya tüketici hakem heyetine başvurmak ücretsiz,
    hiç bir masraf yok sen başvur en fazla reddedeler...
    hatta hiç gitme yaz dilekçe yolla ptt aracılığıyla gitsin :) bizim hanımda Kayserili napacaz ?

• Evet arkadaşlar, geçen gün uzun yol yapmak istdiğimi ve bir (S)amsun yapmayı düşündüğümü söylemiştim.

Ve çarşamba günü ani bir kararla iş çıkışı kendimi (ve eşimi) Samsun yollarında buldum....

Samsun yolunda çok fazla tırmanış yoktur, Elmadağ ve Ladik sapağı (karadağ)-Havza civarında birkaç tırmanış var.

Normalde bu tırmanışlar ve diğer ufak tırmanışlarda Jetta ile giderken kesinlikle tiptronik vitese müdahale etmek zorunda kalırdım,

Civic ile yolda zorunlu müdahale sayım 3-4 ten fazla olmadı.

Yani Civic'in sürüş dinamikleri jettaya göre çok daha iyi....

Yolda "D" modunda ve econ açık haldeyken F1 şeklinde vitesle oynadığımda aracın hızlanması yine jettaya göre daha iyiydi.

Ben bu yolda cebeci-gülverende depoyu fuller, sonra merzifonda "Best" den tekrar fullerim.

Yine aynı şekilde yaptım, 340km yolda, 22-24 lt gaz harcadım, yaklaşık 55 tl lik lpg aldım, pompa farklılığından dolayı bu rakamı aralıklı yazdım.

Yani bu durumda yaklaşık>> 7,5 lt/100km lik bir değer yakalamışım ki yolda 100-140 km hız arasında kullandım.

Klimanın açık olduğu zamanlar da mevcuttu. Jettada klimanın açık olduğu performansı etkiliyordu ama civicte bu etkiyi hissetmedim hatta öyle ki klimanın açık olduğunu unuttuğumu farkettim....

Ankara'ya dönüşte genel bir değerlendirme yaparım....

bir şey daha, cam rüzgarlığını takamadık taksaydım kesinlikle faydasını görecektim bundan eminim.

not: Epeydir yazacağım bir konu vardı o da direksiyon ki bu konuda jetta daha iyi, civicin direksiyon (kullanımı) iyi değil.

@iyimser29

hocam bu durumu oto genelde bir başlık açıp detaylı yazarsanız diğer üyelerimiz de faydalanır.

konu başlığınız "otomobil kredisi alımında ödediğiniz masrafı geri alabilirsiniz" olsun....
    @iyimser29

@temizyurek

Eşimin, borada aracı incelerken ilk söylediği şeydi. "bu şeyler siyah olmuş hiç hoş durmuyor" dedi, o nedenle beyaz yerine füme alalım demiştik.

ama yine gidip beyaz aldık, nasip...
    @temizyurek

• Arkadaşlar acil yardım !!!
    Dün 20-25 km hızla giderken ani olmayacak şekilde frene bastım, araçta sanki balatalar teneke gibi tuhaf bir sürtünme takırtı gibi bir ses çıkardı ve fren tutmadı. Sanki balatalar teneke bir yerlere çarpıyor ama tutmuyor gibiydi. Frenden ayağımı çektim tekrar bastığımda normal abs çalışmayacak şekilde frenler çalıştı.Sonrasında bir kaç defa ani frene de bastım abs çalışmadı ve frenler normal tuttu. Bu durumdan biraz tırstım. Acaba sorun nedir bir fikri olan var mı
    Araç bir yılını doldurdu 19bin civarında bu ay sonu gibi bakıma gideceğim)
  • 
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.