Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1875. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18731874187518761877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kokotrip

günaydın
    arkadaşlar bu hafta sonu buluşalım mı?

Merhaba, Günaydın, bunu sonraya ayarlayabilsek olurmu, memleketten annemler geldi, hafta sonu camliyaylaya çıkacaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyah para etmiyor. Sat gitsin. Kurtul bir an önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

quote:

günaydın millet :) ne o kan gölüne dönmemiş ortalık
    manuel fernandez aynen devam

2000 tl farkla böyle kaliteli otomatik satan kaç firma kaldı... bence honda civic = automatic.
    (maksat ortalık karışsın)

bizim ilçede bir tane siyah vardı dün yolda görünce durdum muhabbet ettik, elegance otomatik 48binTL'ye almış dedim yuh, sen araba alırken bana söyle yardımcı olurum dedi :) dedim sat bana

valla ben de iyi çökmüştüm alırken. siyah renkte pazarlık imkanı var demek ki =D

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

Siyah para etmiyor. Sat gitsin. Kurtul bir an önce.
    :))
    gülüp geçiyorum size, metalik renk kardeşim sizinkinden daha değerli kardeşim, hem şık hem karizma

• Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Büyük ihtimalle otomatik olacak.
    Özellikle buradan okuduğum kadarıyla o "S" modunun performansı şimdiden heyecanlandırıyor beni.

Bu arada daha önce otomatik kullanmamış birine otomatik vitesin detaylı tanıtımını ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatan bir yazı, görüntü veya konu v.s. var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerli2335

quote:

Orijinalden alıntı: zozolu

quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Orijinalden alıntı: zozolu

arkadaşlar bugün ufuk hondadan(eskişehir) lpg montajı + cam filmi 3000+200=3200 dediler bu arada garanti hala 6 yıl olacakmış 3000 liranın 2500 i lpg 500 ü garanti içinmiş ..sadece brc honda kitin takılmayacağını .civic ecodaki tüm ön hazırlıkların yapılacağını söylediler benim merak ettkilerim
    1 dışardamı yoksa fiyat farrkına rağmen hondadamı taktırmalı
    2 yeni kasa çıkana kadar satmayı düşünmüyorum yani 4-5 yıl yılda ortalama 10000 km taktırmak mantaklımı
    3 servis eco civic teki ön hazırlığın yapılacağını söylediler doğrumudur
    4 cam filmi için 200 lira nasıl arkadaşlar.....
    5 spoier kanatsız 300 dediler

fiyat ve kullanım hakkında bilgilendirirseniz sevinirim gelecek hafta taktırmayı düşünüyorum.....aracım elegance düz ( eco değil)

Arkadaşım gelişmeleri paylaşırsan memnun oluruz. Garanti 6 yıl devam ediyormu gerçekten?

evet hocam ufuk hondanın keni söylediği 3000 lira basarsın 6 yıl ,2500 basarsın 3 yıl garanti devam ediyor servis dışındda bugün eskişehir emre otogaz brc kitini 1750 + 300 muayene ve ruhsat işletme =2050 liraya takabileceğini söyledi bende ne yapacağımı şaşırdım siz ne dersiniz arkadaşlar çok kararsızım....

hocam sizi kandırıyorlar. bence inanmayın öyle bir durum olsa 2012 de satılanlarda 500 verip uzatırlardı. ama HONDA ne

dedi önce alanlara 6 yıl garanti kapsamında dönüşüm yapılmayacak dendi. fazla para vermek istemiyorsanız dışarıda

güvenilir bir yerde yaptırın. zaten onlar garanti vereceklerdir...

Hocam bende ufuk hondadan aldım aracı 2013 elegance düz.Bana da sizin söylediğinizi söylediler bende genel merkezle konuştum öyle bişey yok dediler biz garantiyi 3 yıla düşüyoruz hemde tüm parçaları 3 yıla düşürüyoruz dediler ama servis size kendisi garanti veriyordur ona da karışmayız dediler.Bir de eğer yaptırırsanız servisten mutlaka garantinin 6 yıl devam ettiğine dair yazılı evrak alın sözlü olarak bırakmayın dediler benim de midem bulandı bu işten vazgeçtim bende sizin gibi kasa değişene kadar kullanmayı düşünüyorum fakat yılda 10000 km mümkün değil geçmiyorum o yüzden gerekte duymuyorum

saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ewdal

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Büyük ihtimalle otomatik olacak.
    Özellikle buradan okuduğum kadarıyla o "S" modunun performansı şimdiden heyecanlandırıyor beni.

Bu arada daha önce otomatik kullanmamış birine otomatik vitesin detaylı tanıtımını ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatan bir yazı, görüntü veya konu v.s. var mı?

Aracı alırken size anlatılacaktır.

Ben dahil kulaktan dolma fikir almayın.

Aracın kitabını okuyun.

Bu da google aramasından bir örnek.

http://www.nasil.tv/Otomatik-vites-araba-nasil-kullanilir

• quote:

quote:

Kesinlikle otomatik tavsiye ediyorum. Kullanımına bir kaç günde alışırsını ve otomatiğe bir kere alıştımı manuele dönmek çok zor gerçekten. F1 vites kullanımı zevkli ve performans açısından isteklerinizi karşılar. Şahsen ben otomatiğe o kadar çok alıştımki f1 vitesi bile kullanmaya üşeniyorum.

Neden alındığınızı anlamadım, civic forumu olarak saygı ve seviye çoğunlukla üst seviyede oluyor diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevap için.

Merhaba düz vites arabayı seri yani sert kullanıyorsanız otomatik sizi biraz üzer zamanla otomatiğe alışıp sert kullanmak isterseniz S modu cok başarılı araba şaha kalkıyor ben 40 sene düz vites kullandım biraz seri ve hızlı kullanırım otomatik diger modelleri bilmiyorum ama ivtec motor cok başarılı gazı kökleyin direksiyonunuzda iyi ise uçup gidersiniz. S modu küheylan gibi.saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

quote:

Kesinlikle otomatik tavsiye ediyorum. Kullanımına bir kaç günde alışırsını ve otomatiğe bir kere alıştımı manuele dönmek çok zor gerçekten. F1 vites kullanımı zevkli ve performans açısından isteklerinizi karşılar. Şahsen ben otomatiğe o kadar çok alıştımki f1 vitesi bile kullanmaya üşeniyorum.

Neden alındığınızı anlamadım, civic forumu olarak saygı ve seviye çoğunlukla üst seviyede oluyor diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevap için.

Merhaba düz vites arabayı seri yani sert kullanıyorsanız otomatik sizi biraz üzer zamanla otomatiğe alışıp sert kullanmak isterseniz S modu cok başarılı araba şaha kalkıyor ben 40 sene düz vites kullandım biraz seri ve hızlı kullanırım otomatik diger modelleri bilmiyorum ama ivtec motor cok başarılı gazı kökleyin direksiyonunuzda iyi ise uçup gidersiniz. S modu küheylan gibi.saygılarımla.

abartmayın ya. bu konuda az biraz tecrübem var. aktarayım izninizle...

arabayı 4500+ devirlerde kullanmadan şehir içinde çoğu performanslı aracı geçemezsiniz. kalkışta ve düşük devirlerden başlayan hızlanmalarda 1.4 tek kırmızı tsi ve üstü... 1.6 dizeller... bunlar şöför/ağırlık farkı da gözeterek uzak durmanız gereken araçlardır. (o ağırdır siz iyi şöförsünüzdür geçersiniz bir şey diyemem)

ellerimizdeki araçlar 4500'den sonra canlanıyor. orası doğru. ama 4500+ kullanmak çok konforlu olmuyor. bir kere kesin S modunda ve kesinlikle f1 vites kullanmanız lazım.
    yoksa anında vites atarak normal çalışma prensiplerine döner.

f1 ani sollamalarda çok iyi. soldaki kulakçığa bir tık atıp vtec'i açıp soldan kafayı çıkardığınız an sollayamayacağınız (kapışma demiyorum) araç yok gibi... ama viraj içinde vites değiştirmek isterseniz de baya zorluyor. direksiyonu 1 tur mu çevirdim... bir buçuk tur mu çevirdim neresi + neresi - iyi takip etmeniz lazım. özellikle otoyollardaki yoncalardan otoyola dönüşte 1 sn civarı vakit kaybettirir yoksa...

bir de kalkarken baya çekinik veriyor gazı. benim direk paspas yaptığım çok oldu bu yüzden. (yani anında ve sert bir şekilde ayağımı paspasa basıyorum. sonra yavaş yavaş çekiyorum. normalde yaptığımızın tam tersi. bir nevi manuel sprintbuster =D)

• quote:

Ben dahil kulaktan dolma fikir almayın.

Aracın kitabını okuyun.

Bu da google aramasından bir örnek.

http://www.nasil.tv/Otomatik-vites-araba-nasil-kullanilir

Videoyu izledim,

En faydalı yeri gaz ve fren pedallarının nerde olduğunu anlattığı kısımdı...
  • quote:

Siyah para etmiyor. Sat gitsin. Kurtul bir an önce.

Siyahın üstünü beyaz kaplatsak nasıl olur acaba..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

Arkadaşlar, yukarıda da belirttiğim gibi cuma günü elegance otomatik civic siparişi vereceğim inşallah. Ancak kafamı kurcalayan bir soru var. Ancak sormaya korkuyorum. Buralar kan gölüne dönebilir :) sorsam mı acaba :)

Burası diğer sayfalar gibi değildir merak buyurmayınız..

Daha önceki sayfalarda manuel mi yoksa otomatik mi iyi konusunda şaka olarak takılmalar okuyordum.Buna atıfta bulunarak espri yaptım.Burada şaka ve esprileri sadece belli kişiler yapıyor sanırım.Diğerlerine yasak mı?
    Her yazılana bu şekilde cevap vermeniz de tartışmaya veya kavgaya hazır biri olduğunuzu gösteriyor.

Manuel mi yoksa Otomatik mi almak konusunda kararsızım.Bu konuda fikir almak istedim.

Ben sırf otomatik istediğim için honda aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, yukarıda da belirttiğim gibi cuma günü elegance otomatik civic siparişi vereceğim inşallah. Ancak kafamı kurcalayan bir soru var. Ancak sormaya korkuyorum. Buralar kan gölüne dönebilir :) sorsam mı acaba :)

Daha önceki sayfalarda manuel mi yoksa otomatik mi iyi konusunda şaka olarak takılmalar okuyordum.Buna atıfta bulunarak espri yaptım.Burada şaka ve esprileri sadece belli kişiler yapıyor sanırım.Diğerlerine yasak mı?
    Her yazılana bu şekilde cevap vermeniz de tartışmaya veya kavgaya hazır biri olduğunuzu gösteriyor.

Manuel mi yoksa Otomatik mi almak konusunda kararsızım.Bu konuda fikir almak istedim.

Ben sırf otomatik istediğim için honda aldım

hep söylerim otomatikçilerin honda fanatikliği tartışılır

çoğunluğu otomatiği sorunsuz diye hondayı tercih ediyo

GERÇEK FANATİK HONDACI MANUELCİDİR

• arkadalar civicle ilk ciddi kapışmamı yaptım aslında daha çok onlar sürtündü ben kolay kolay gel kapışalım hadi beni yakala diyenlerden değilim ama bazen buna mecbur bırakıyorlar ben aracı yavaş kullanmaktan zevk alırım başımdan geçeni anlatayım artvinden ilçemiz hopaya giderken bizim buralar ram pa yokuş virajl bol yollardır allah ta gördümü neyaptı dedim bugünde giderken soğuk su vardı elimi yüzümü yıkadım dedim birazda s modunda devam edeyim uzun yol performansınıda merak etmiştim neyse harekett ettimm 1-2 dakika ilerledikten sonra ar kamdan kıçımızakadar bir jetta yanaştı 2011 yada 2012 dir muhtemelen içinde 2 jöleli fırlama moduna girmiş gençler önce oynadıklarını anlamadım yolumda 80-90 civarı devam ediyorum dedim geçer giderler heralde yook niyet bozuk bunlar azacaklar anlaşıldı kıçımda 2-3 metre mesafeyle kıçımdalar biraz hızlandım onlar geldi peşimden derken uzun virajlı rampa bir yola dayandık 3 tane arka arkaya tır viraja girmeyede fazla yoktu saniye salise hesabı kapattık solu nek i olursa artık ddedim ya o ya ben benim girdiğimi görünce saniye farkıyla kamyonların önüne girdim viraja ramark kalmaddan tabi oda peşime girmişti solu kapattı hemen ardıımdan ama lavuklar araçla kafa kafaya kaldılar mecburen stablizeye çıktılar en son onu gördüm tabi ben gazı kesmem epey bie devam ettim bendeki hareket şu aracı malüm biryere çektim dışarı çıktım güneş gözlüğümü taktım araca yaslanıp onları beklemeye başladım 4 dakika sonra göründüler yanımdan geçerken yavaşladılar sürücü biraz bozamış bir şekilde süzüyordu beni bende ikisine alaycı bir tavırla gözlük altı güldüm en güzel cevap olsa gerek kendimce öle düşünüyorum yaptığımla asla övünmüyorum dedimya ben kolay kolay hız yapmam kaşınan çıkmaz ise..neyse sıkyıysam özr dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

arkadalar civicle ilk ciddi kapışmamı yaptım aslında daha çok onlar sürtündü ben kolay kolay gel kapışalım hadi beni yakala diyenlerden değilim ama bazen buna mecbur bırakıyorlar ben aracı yavaş kullanmaktan zevk alırım başımdan geçeni anlatayım artvinden ilçemiz hopaya giderken bizim buralar ram pa yokuş virajl bol yollardır allah ta gördümü neyaptı dedim bugünde giderken soğuk su vardı elimi yüzümü yıkadım dedim birazda s modunda devam edeyim uzun yol performansınıda merak etmiştim neyse harekett ettimm 1-2 dakika ilerledikten sonra ar kamdan kıçımızakadar bir jetta yanaştı 2011 yada 2012 dir muhtemelen içinde 2 jöleli fırlama moduna girmiş gençler önce oynadıklarını anlamadım yolumda 80-90 civarı devam ediyorum dedim geçer giderler heralde yook niyet bozuk bunlar azacaklar anlaşıldı kıçımda 2-3 metre mesafeyle kıçımdalar biraz hızlandım onlar geldi peşimden derken uzun virajlı rampa bir yola dayandık 3 tane arka arkaya tır viraja girmeyede fazla yoktu saniye salise hesabı kapattık solu nek i olursa artık ddedim ya o ya ben benim girdiğimi görünce saniye farkıyla kamyonların önüne girdim viraja ramark kalmaddan tabi oda peşime girmişti solu kapattı hemen ardıımdan ama lavuklar araçla kafa kafaya kaldılar mecburen stablizeye çıktılar en son onu gördüm tabi ben gazı kesmem epey bie devam ettim bendeki hareket şu aracı malüm biryere çektim dışarı çıktım güneş gözlüğümü taktım araca yaslanıp onları beklemeye başladım 4 dakika sonra göründüler yanımdan geçerken yavaşladılar sürücü biraz bozamış bir şekilde süzüyordu beni bende ikisine alaycı bir tavırla gözlük altı güldüm en güzel cevap olsa gerek kendimce öle düşünüyorum yaptığımla asla övünmüyorum dedimya ben kolay kolay hız yapmam kaşınan çıkmaz ise..neyse sıkyıysam özr dilerim

Okurken bende TIR ın altına falan girdiler sanıp, epey heyacanlandım...

Bence bu tip işleri yapacaksanızda otobanda falan yapın..Bırakın gençleri kendi haline..

• arkadaşlar konumuzla alaksı yok tabi de sizlerle paylaşmak istedim 2007 yılında kredi çekmiştim, masraf almışlardı. tüketici hakem heyetinden masrafların iadesine dair kararı aldım bugün :) öğleden sonra bankayı icraya verecem selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyimser29 -- 13 Haziran 2013; 12:02:15 >
  • quote:

arkadaşlar konumuzla alaksı yok tabi de sizlerle paylaşmak istedim 2007 yılında kredi çekmiştim, masraf almışlardı. tüketici hakem heyetinden masrafların iadesine dair kararı aldım bugün :) öğleden sonra bankayı icraya verecem selamlar

Vay canına, neler yapmak lazım, ne kadar sürdü bigi verirsen tüm forum size dua eder...

Bu arada hakkını koruyan sizide tebrik ederim...
  • quote:

arkadaşlar konumuzla alaksı yok tabi de sizlerle paylaşmak istedim 2007 yılında kredi çekmiştim, masraf almışlardı. tüketici hakem heyetinden masrafların iadesine dair kararı aldım bugün :) öğleden sonra bankayı icraya verecem selamlar

hayirli olsun hocam,
    takip ettiginiz yolu yazarsaniz biz de faydalanabiliriz.
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Vay canına, neler yapmak lazım, ne kadar sürdü bigi verirsen tüm forum size dua eder...

Bu arada hakkını koruyan sizide tebrik ederim...

Daha doğrusu hep bankalar icraya verirdi..Bu sefer tersi olmuş..Ve hoş olmuş...

• quote:

Nasıl konuyla alakalı değil, konunun tam kendisi. Detayları paylaş da bizde başvuralım. Masraf paralarını alalım modifiyeye aktaralım .
  • quote:

quote:

quote:

Normal şartlarda ; ''Burası diğer sayfalar gibi değildir merak buyurmayınız..'' sözünden , ne şaka ve esprileri sadece belli başlı kişilerin yapması gerektiği ne de benim tartışmaya ve kavgaya hazır bir kişi olduğum anlaşılır. Zira böyle bir mana çıkarmak için kendinizi bir miktar zorlamanız ve ard niyetli olmanız gerekir.

Öyle birisi olduğunuzu düşünmüyorum, sadece böyle bir mevzudan dolayı düşünürsem ahmaklık etmiş olurum.

Burada bazen yazılanların söylenmek istenenlerle tezatlık oluşturduğu aşikar. Çünkü yazı dili ile konuşma dili farklılık göstermekte.

Her duygumu, düşüncemi ya da söylemek istediğimi bire bir yazı olarak aktaramıyorum. Ya da bunu yapacak kadar becerikli değilim...

Her yazılana bu şekilde cevap vermiyorum, tartışmaya ve kavgaya hiç hazır birisi değilim.Çünkü sigara içmiyorum, içkim yok , kahve de gitmem, tek keyfim arabam...
    Dolayısıyla kupada çayımı alıp bilgisayar başına keyifle geçip, 3 kuruşluk keyfimi sanal ortamda saçma sapan kavgalar edip kendimi germek için harcayamam, Bu yüzden ''Burası diğer sayfalar gibi değildir merak buyurmayınız.'' şeklindeki sözümü şahsınıza karşı hakaret, iğneleme olarak anlamanız ya da sözün içeriği haricinde bir mana çıkarmanız üzdü beni.

Aynı fikirlerinizde devam ediyorsanız ya da edecekseniz, filtreleme özelliği kullanınız mesajlarımı görmeyiniz , ve bir daha hiç bir mesajımı alıntılamayınız...

• 
Sayfa: önceki 18731874187518761877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.