Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu sahibi, silecek lastikleri değiştirmişti orijinal sileceklere lastik takmıştı bi ara görmştüm. Bana mantıklı gelmişti. Arkadaşabi sorun bakalm memnun mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaştakalmazsana

konu sahibi, silecek lastikleri değiştirmişti orijinal sileceklere lastik takmıştı bi ara görmştüm. Bana mantıklı gelmişti. Arkadaşabi sorun bakalm memnun mu

Değiştirmemişti sanıyorum, sadece nasıl söküldüğünü anlatan resimler koymuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

konu sahibi, silecek lastikleri değiştirmişti orijinal sileceklere lastik takmıştı bi ara görmştüm. Bana mantıklı gelmişti. Arkadaşabi sorun bakalm memnun mu

Değiştirmemişti sanıyorum, sadece nasıl söküldüğünü anlatan resimler koymuştu.

yanlış hatırlıyorum o zaman

• Hocam emek diye buna denir.Gerçekten çok güzel bi inceleme,corolla hastası bana bi avensisi sevdirdiniz tekrardan
  • Arkadaşlar 2012 avensislerde 4 teker bagımsız süspansiyon var mı ?
  • aydincell A kullanıcısına yanıt
    Var hocam.

• Bu ürünlerden alan veya kullanan var mı?

http://www.otoperde.com/avensis-2009-d165
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

Bu ürünlerden alan veya kullanan var mı?

http://www.otoperde.com/avensis-2009-d165

Hepsiburada dan 150 liraya bod marka koltuk koruyucu almıştım.fume renk, tavsiye ederim.
    Bagaj havuzu ve kauçuk paspası zaten vardı.
    Sedece arka buyuk cam perdesi ihtiyacım var.yanlarda perdeye ihtiyacım yok.
    .
    En son bakımdan sonra 15500 km olmuştu,
    Bugun yağ bakımını yaptırdım.
    Yıllardır tanıdığım Lpg ustama sordum:" Bakımı nerde yaptırayım, tavsiye ettiğin bir özel servis var mı" dedim.
    sadece yağ işi yapan bir yeri tavsiye etti.
    Yağcıya Lpg ustamın selamını söyledim.
    4 litre 5w30 esp 120 lira , işcilik almayalım dedi.
    4.2 litre yağ için 125 lira verdim.
    Hava filtresi değişmesi gerekiyor mu, hava mı vuralım dedim,
    Hava vurmak gözeneklerin açılmasına ve uzun vadede tozların motora zarar vermesine neden olur bence değişelim dedi,
    125 lira 4.2 lt mobil esp 5w30 yağ,
    85 lira orjinal yağ ve hava filtresi
    Toplam: 210 liraya bakımı halletmiş olduk.
    Sonraki bakımı 15 bin km sonra yapacağız dedi.
    Zaten en kaliteli yağ kullandık dedi.
    Benim hoşuma gitti , her zaman bu yağcıya giderim artık.
    Bu aracı en az 150bin km kullanmayı duşunuyorum.
    10 kere bakıma girsem 2000-2500 lira ödeyeceğim.
    Servise gitsem 15 kez yaklaşık 6-7 bin lira bayılırdım. 4-5 bin lira kardayım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydincell

Arkadaşlar 2012 avensislerde 4 teker bagımsız süspansiyon var mı ?

Evet var.
    Bildiğim kadarıyla 132 bg 1.6 valvematic motorlu butun toyota modellerinde çift salıncaklı bağımsız süspansiyon var.
    http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=18502

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50
    Hepsiburada dan 150 liraya bod marka koltuk koruyucu almıştım.fume renk, tavsiye ederim.

Koltuğun üzerinde duran tipteki kılıflardan sanıyorum. Aynı markanın tamamen takılan kılıfları da var. Özelliklerinde hava yastıkları için sorun olmayacağı yazıyor ama ne derece doğru bilemiyorum.
  • quote:

incelememde yazmıştım evet var sonuçta d sınıfı araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

incelemenizi 4 defa okudum,demekki dikkat etmemişim.
  • quote:

quote:

quote:

hocam şaka yapıyosunuz,yoksa gizli bir tenkit mi

• quote:

sonradan lastiklerini 5 liralık sileceklerin lastiğiyle değiştirim. sonuç çok iyi, silme konusunda orijinale yakın oldu denilebilir.

ha ne olur orijinal silecek 2 senede değişirse ben bu ucuz lastikleri 1 senede değiştririm ama orijinal silgi demirim kalmış olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam şaka yapıyosunuz,yoksa gizli bir tenkit mi

Gercekten 4 defa okudum, ve avensısı almanda etkılı oldunuz.

• Öncelikle selamlar. 12.09.2014 cuma günü çanakkaleden 2011 Avensis Elegant Ekstra Gri araç alarak bende aranıza katılmıştım.

Şuan araçla 1500 km gibi bir yol yaptım toplamda. Çanakkale-İstanbul İstanbul-Yalova ve istanbul içinde kullandım aracı şimdilik. Öncelikle araç 62000 km deydi aldığımda. 56.000 deyken landirenzo marka lpg kiti takılmış araca temmuz ayında. Aldığımda ortalamayı sıfırladım ve malum yeni yeni alıştığım için araç tepkilerini öğrenmek amacıyla biraz da zorlayarak kullanıyorum. istanbul içinde araç sanki 5 ileriymiş gibi kullanıyorum 6. vites şuan için uzun yol harici işime yaramayacakmış gibi duruyor. 100km hızla giderken motor sesini duymak neredeyse imkansız ancak lastik sesi biraz rahatsız edici şuan için. 1500km ortalamam 8.1 görünüyor ekranda LPG yi 2.27 den mogazdan alıyorum hesabıma göre şuan 20 kuruş civarı yakıyorum. Bundan önceki aracım ford connect 1.8 TDCİ 110ps GLX modeliydi chipli halde 145ps olarak kullanıyordum. yakıt olarak 30-33 kuruş arasında bir tüketimim vardı aynı kullanımda bariz bi rahatlama var rahat rahat gezebiliyorum o yüzden. Konfor olarak resmen sınıf atladım diyebiliriz. Aracın performansı bence forumlarda konuşulan kadar kötü değil. Tabi sizin için iyi 200ps civarı araçlar değilse. Ama 1.6 Atmosferik ve 1.6 dizeller arasında gayet iyi bence. 1.4Turbo araçlardan bile iyidir bence.

Ancak daha önce 2011 model 2.0TDI highline 6 ileri DSG Passat kullandım 150.000 km kadar. İki aracı kıyaslamam gerekirse dizel 140ps çift kavrama otomatik bir araç olması bir yana yalıtım olarak bir tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Passat ın ses sistemi biraz daha iyiydi. Bi-xenon farları vs derken şoför için oldukça konforluydu. Ancak şöyle bişey var benim kıyasladığım araç Passat in en dolu ve extraları olan bir araçtı. 2011 de satın alınma fiyatı 123.500 liraydı. Yani 2011 de şuan benim sahip olduğum aracın tam 2 katından biraz daha pahalıydı. O yüzden fiyat/performans olarak yada bütçeme göre konuşacak olursam avensis aldığım için gayet mutluyum.

Tek sıkıntım dizel kullanmaya alışmış biri olarak gaz vermeden aracı haraket ettirmeye çalışırken arada sırada stop ettirmem :) Herkese keyifli sürüşler

• yorumlar için teşekkürler

wv den para alan sözde inceleme siteleri passsatın diğer d sınıfı araçlara sessizlik konusunda açık ara fark attığını söylüyorlar ama siz bariz bir farkın olmadığını 150.000 km kullanan biri olarak söylüyorsunuz ki bu aslında en doğru ve en tarafsız bilgidir.
    yine söylediğiniz gibi fiyat farkı çok fazla passatla, haliyle passatın donanımları daha fazla. gerçi avensiste de passatta olan donanımlar var ama avrupa donanımlarında bulunuyor tr ye gelirken kırpılıyor.

Dizelden benzinliye geçişe umarım hızlı alışırsınız Lastik sesi konusunda ise lastikleriniz kaç km o önemli ben lastikleri değiştirdim yaklaşım 5.000 km oldu ses neredeyse kesildi

Hayırlı keyifli sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 21 Eylül 2014; 14:24:26 >

• Arkadaşlar 2011 elegant extra mı, 2012 makyajlı kasa elegant mı sizce? Bir de hangi renk?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

Öncelikle selamlar. 12.09.2014 cuma günü çanakkaleden 2011 Avensis Elegant Ekstra Gri araç alarak bende aranıza katılmıştım.

Şuan araçla 1500 km gibi bir yol yaptım toplamda. Çanakkale-İstanbul İstanbul-Yalova ve istanbul içinde kullandım aracı şimdilik. Öncelikle araç 62000 km deydi aldığımda. 56.000 deyken landirenzo marka lpg kiti takılmış araca temmuz ayında. Aldığımda ortalamayı sıfırladım ve malum yeni yeni alıştığım için araç tepkilerini öğrenmek amacıyla biraz da zorlayarak kullanıyorum. istanbul içinde araç sanki 5 ileriymiş gibi kullanıyorum 6. vites şuan için uzun yol harici işime yaramayacakmış gibi duruyor. 100km hızla giderken motor sesini duymak neredeyse imkansız ancak lastik sesi biraz rahatsız edici şuan için. 1500km ortalamam 8.1 görünüyor ekranda LPG yi 2.27 den mogazdan alıyorum hesabıma göre şuan 20 kuruş civarı yakıyorum. Bundan önceki aracım ford connect 1.8 TDCİ 110ps GLX modeliydi chipli halde 145ps olarak kullanıyordum. yakıt olarak 30-33 kuruş arasında bir tüketimim vardı aynı kullanımda bariz bi rahatlama var rahat rahat gezebiliyorum o yüzden. Konfor olarak resmen sınıf atladım diyebiliriz. Aracın performansı bence forumlarda konuşulan kadar kötü değil. Tabi sizin için iyi 200ps civarı araçlar değilse. Ama 1.6 Atmosferik ve 1.6 dizeller arasında gayet iyi bence. 1.4Turbo araçlardan bile iyidir bence.

Ancak daha önce 2011 model 2.0TDI highline 6 ileri DSG Passat kullandım 150.000 km kadar. İki aracı kıyaslamam gerekirse dizel 140ps çift kavrama otomatik bir araç olması bir yana yalıtım olarak bir tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Passat ın ses sistemi biraz daha iyiydi. Bi-xenon farları vs derken şoför için oldukça konforluydu. Ancak şöyle bişey var benim kıyasladığım araç Passat in en dolu ve extraları olan bir araçtı. 2011 de satın alınma fiyatı 123.500 liraydı. Yani 2011 de şuan benim sahip olduğum aracın tam 2 katından biraz daha pahalıydı. O yüzden fiyat/performans olarak yada bütçeme göre konuşacak olursam avensis aldığım için gayet mutluyum.

Tek sıkıntım dizel kullanmaya alışmış biri olarak gaz vermeden aracı haraket ettirmeye çalışırken arada sırada stop ettirmem :) Herkese keyifli sürüşler

Merhaba
    Aracı kaca satın aldınız?
    Hayırlı olsun bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

Arkadaşlar 2011 elegant extra mı, 2012 makyajlı kasa elegant mı sizce? Bir de hangi renk?

motor aynı

makyajda tamponlarda değişim var koltuklar deri multimedia geri kamerası iç kısımda farklı döşeme kısımları var arka stop grubu led
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.