Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turk110

Eveeett 40000 ağır bakımını yaptırdım. Kaskoda yaptırdım. Bir kışlık lastik kaldı onuda önümüzdeki aylar halledecez ;) bugün arabayi servise bıraktıktan sonra Hyundai vardı yolumun üstünde girmişken bir elantraya bakayım dedim kapısını açtım kapattım iyi gunler dedim ciktim

niye yav elantranın nesini sevmedin

kış lastiği yeni model kumho sordum 215-55-17 265 lira dedi tanesine lastikçilere 15 gün sonra gelirmiş petlas da aynı dedi ama ben kumho alacak gibiyim

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim arabadan alıştım kapının ağırlığına kapıyı bir tuttum kuş gibi icinide beğenmedim ciktim;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam benim arabadan alıştım kapının ağırlığına kapıyı bir tuttum kuş gibi icinide beğenmedim ciktim;)

sen çok yanlış yerdesin kapı sesi ve ağırlığı konusunda wv tektir. sırf kapı sesi için adamlar reklam yapıyor.

Tok kapı sesi
    Bizim aldığımız fiyata 2012 Passat vardı da bizmi almadık lpg li az yakan

• quote:

Bizim aldığımız fiyata 2012 Passat vardı da bizmi almadık lpg li az yakan

Türk Mantığı on:

sende 2007 çok yakan az kaçan passat alaydın sonuçta passat bu merco audi sonra wv gelir _
    Hocam rahat rahat binemedikten sonra ne yapayım ben arabayi;) bir ara abimde fiat brava vardı lpg li iyiydi normal yakiyordu sonra bir ara lpg bozuldu benzinde kullaniyorduk inan binesim gelmiyordu şu gibi iciyordu benzinine güzel uzun yolda bu kadar büyük konforlu olupta böyle az yakan bir araca sahibiz millet gitsin elantraya blueya sıfır diye 60 70 milyar versin;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

bu gün hanımla giderken düz yolda 3. vites kaç basıyor diye baktım hemde araç sağır olmasın devir çevireyim dedim. 3. vites 6100 devirde 140a yaklaşıyor

Çok zorlanırsa motor daha fazla aşınır. Sağır olma konusuna çok takılmayın bence.

Bir de hatırladığım kadarıyla aracınız LPG'li, LPG ile yüksek devirlerde gitmeniz motorunuza ayrıca zarar verebilir.

Imzamı basarim.
    Lpg aracı 4400-4500 devirin üstünde mümkün olduğunca kullanmamak lazım.
    Zaten 6.viteste 4500 devirde yaklasik 180 hız yapıyor.
    3.viteste 80-90 ı geçmemek lazım.

• Cuma gunu Çanakkale'den 2011 model gri elegant Ektra alarak bende avensisi olan grubuna dahil oldum. 500 km kadar yol yaptim toplamda. Uzun yolda cok rahat geldi daha once 2.0tdi passat highline kullanmış birisi olarak arada daglar var diyenleri anlamiyorum nasil bisey bekliyorlar acaba.

Suan 62.500 km de 56.000 de gaz takılmış arabaya landirenzo marka. Bugun istanbula geldim ama 2 kere araba alakasız durumda stop etti gaz ayariyla alakali oldugunu dusundum ama yinede fikri olan arkadaslar varsa bilgilerinizden faydalanmak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

Cuma gunu Çanakkale'den 2011 model gri elegant Ektra alarak bende avensisi olan grubuna dahil oldum. 500 km kadar yol yaptim toplamda. Uzun yolda cok rahat geldi daha once 2.0tdi passat highline kullanmış birisi olarak arada daglar var diyenleri anlamiyorum nasil bisey bekliyorlar acaba.

Suan 62.500 km de 56.000 de gaz takılmış arabaya landirenzo marka. Bugun istanbula geldim ama 2 kere araba alakasız durumda stop etti gaz ayariyla alakali oldugunu dusundum ama yinede fikri olan arkadaslar varsa bilgilerinizden faydalanmak isterim

öncelikle hayırlı olsun.Aramıza hoş geldiniz.Memnun olduk

passattan avensise binen az kişi var haliyle meydan ergenlere kalıyor her kafadan ses çıkıyor

--öncelikle lpg filtrenizin değişmesi gerek ortalama 20 binde filtre değişir.

--filtre değişince pc ye bağlayıp lpg ayarları yapılır ve sorun kalmaz Allahın izniyle

Bu arada kullandıkça passatla karşılaştırmanızı istiyorum.Hatta ayrıntılı olarak yazarsanız isminizle beraber ilk mesaja da izninizle eklemek isterim.

Allah kaza bela vermesin

• Kamuda sofor olarak calisiyorum 2 yil 150bin km kadar kullandım 2011 model 2.0 tdi passat Highline olanını firsat buldukça yazarim memnun olurum ismim Mustafa. 6 bin km filan olmus LPG filtresi değişmesi gerekir mi onu cozemedim. Ama LPG icin yetkili servise ayar yapılması icin götürmeyi dusunuyorum yarin firsat bulursam

• quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

Kamuda sofor olarak calisiyorum 2 yil 150bin km kadar kullandım 2011 model 2.0 tdi passat Highline olanını firsat buldukça yazarim memnun olurum ismim Mustafa. 6 bin km filan olmus LPG filtresi değişmesi gerekir mi onu cozemedim. Ama LPG icin yetkili servise ayar yapılması icin götürmeyi dusunuyorum yarin firsat bulursam

memnun olduk hocam.Şöför olduğunuzu anlamak zor değil önceki aracınız ve yeni aracınıza da bakarak araçlardan anladığınız belli.

O zaman lpg ayarı yapılmalı çok kısa pc ye bağlayıp basınç testi ve yazılım güncellemesiyle olay çözülür merak etmeyin
  • Arkadaşlar
    aldıgın araç ta sag ön teker balon yaptıgı için stepne yı takmıslar,ön tekerlar arasında diş farkı var sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydincell

Arkadaşlar
    aldıgın araç ta sag ön teker balon yaptıgı için stepne yı takmıslar,ön tekerlar arasında diş farkı var sorun olurmu

yüksek hızlarda virajlara girerken ya da ıslak zeminlerde esp-trc daha çabuk devreye girecektir. bence çok sağlıklı değil ama durumunuz yoksa aşırı hızdan,yağmurlu havalarda da virajlarda dikkatli olun
    tşk ler toyoto servisi gibisiniz :)
  • cemrek kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam

• quote:

tşk ler toyoto servisi gibisiniz :)

eveettt.. ücretleri alalım.
    danışma ücreti 50tl+ kdv dir
    bi daha danışmam
  • quote:

Arkadaşlar

diş farkı olduğuna göre,
    stepneden öne takılan 8 mm dir, hiç kullanılmamış lastiktir,
    diğer öndeki 3-4 mm dir,
    .
    1. yol: sağ öne takılan dişli lastiğin aynısından bir tane daha alıp eşleştirmek,
    ve önden çıkan eski lastiği stepneye takmak.
    stepnedeki balonlu lastiği de depoya kaldırmak.
    .
    2. yol: öndeki lastikler ile arkadaki lastikleri yer değiştirmek,
    çeken ön düzen topallayacağına arka aks topallasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 15 Eylül 2014; 8:39:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

hacım, mobil 1 esp formulanın 2 çeşidi mi var.?? biri benzinlilere diğeri dizellere olmak üzere.
    http://www.n11.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4-lt-motor-yag-P26236735/?cid=604001_oa-shp-yedek-parca&prod_id=26236735&gclid=CMGC4Z-Y5cACFfSWtAodpSAAnQ
    http://www.n11.com/mobil1-esp-formula-5w-30-4-lt-dpfli-motor-yagi-cam-suyu-hediye-P16524374/?cid=604001_oa-shp-yedek-parca&prod_id=16524374&gclid=COr6n5-Y5cACFSEcwwoddDkA8w

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

burada aracı ve motoru seçin çıkar

değişim için sitedeki not

Motor
    Maksimum km 15000
    Soğutucu
    Maksimum km 80000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 16 Eylül 2014; 12:47:26 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.