Şimdi Ara

2011 Renault Symbol- Gaza Basınca Vitesin Hareket Etmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
11.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, size bir konu danışmak istiyorum.

Aracımla kaza yaptığım ve serviste olduğu için kasko şirketinin tarafıma tahsis ettiği 2011 Renault Symbol 1.2 Benzinli aracı bugün teslim aldım.

Araç dış görünüm ve iç mekan olarak fena olmasa da kafama takılan birşey oldu. Daha 7 günlük olan 500 kilometredeki Symbol'un gazına basılıp bırakıldığında anlam veremediğim ve rahatsız edici biçimde vites de ileri-geri hareket ediyor. 2011 model ve 0 kilometre bir otomobilde normal birşey midir bu, yada sadece bana tahsis edilen Symbol'e mahsus bir durum mudur merak ediyorum doğrusu. Kullananların yorumlarını almak istedim.

• Normal hocam problem yok.

Eğer aşırı değilse tabi.

Aşırı dan kastım hareket mesafesinin baya uzun olması.

Eğer öyleyse vites takozu (yada kulağı)kopuk demektir. Değişmesi gerekir.

Edit : Ben uzun süre kullandım clio (1.6 16V sport).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Shepard -- 25 Mayıs 2011; 17:58:38 >
  • Bahsettiğiniz durum Renault'larda kronik bir sorun. Ben bilerek taaaa Renault 9 lardan beri miras gibi geliyor bu olay. Renault bunu bir türlü aşamadı. Benim Dacia arabada da var ama bir kaç milim hareket ediyor. Fazla anlaşılmıyor. Ama 500 km arabada böyle bir şey olması hakikaten ilginç.
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Şu anda şirket aracı olarak symbol kullanıyoruz ama araçların hiçbirinde böyle birşey yaşamadık(7 tane var aynı araçtan-1.5 dci).

Her ne kadar sıfırda olsa bir problem olabilir.Vites elinizde kalırsa servis demesin ödeyin parasını diye.Dikkatli olun.
  • Renaultlarda görülen bir sıkıntı. Dizel modellerde daha fena . AutoShow adlı derginin 1.5 dci megane tourer yazısında da vitesin titrediği yazıyordu
  • Aynı sorun 2005 model Clio'da da var.

Ama büyütülecek bir olay değil. Herhangi bir problem olmaz yani.

Bu arada geçmiş olsun.
  • benim eski broadway de de vardı laguna da da vardı bu olay senkronize balet gibi dans ediyorlardı broadway son dönemlerinde düz yolda giderken vites boşa atıyordu kendi kendine . bire takıyordum geri vitese geçiyordu değişik varyasyonlar yapmaya başlamıştı
  • Megane 3 dede var ama çok rahatsız edici değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 25 Mayıs 2011; 18:14:55 >
  • Şimdi herkes demiş oynaması normal ama bizde ki araçların hiçbirinin vitesi öyle hareket etmiyor.Bizim araçlar mı bozuk nedir?
  • Çok normal renault ların hepsinde var bu büyütülcek bişe değil
    (megane 1.5 dci)
  • Bir ara uzun süre Megane II Sedan kullanmıştım ben, onda da vardı ancak sadece olduğunu hissediyordun abartı değildi, Symbol'deki gibi dans etmiyordu.
  • Valla o aracı çok seversiniz.Birşey yakmaz,bozulmaz tam bir binek
  • Kedidir kedi
  • Aynı aracın 1.4 Exp versiyonu var bende.Kronik reno hastalığıdır bu.Spring den Megan II ye kadar hepsinde az çok var.

Bİz alıştık vitese bakmazsan rahatsız olmazsın.
  • Renault bu titremeyi şanzımanın etkilenmemesi icin yaptıgını duymustum ama acıklamasını bilemem. Yaklasık 6-7 tane farklı renault arac kullandım hepsinde mevcut bu durum kısacası merak etmeyin
  • Sizde Yeni kasa Passat vardı sanırım.Geçmiş olsun.Ne oldu?
  • Taner beye Fluence vermişler, size Symbol :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

Arkadaşlar selamlar, size bir konu danışmak istiyorum.

Aracımla kaza yaptığım ve serviste olduğu için kasko şirketinin tarafıma tahsis ettiği 2011 Renault Symbol 1.2 Benzinli aracı bugün teslim aldım.

Araç dış görünüm ve iç mekan olarak fena olmasa da kafama takılan birşey oldu. Daha 7 günlük olan 500 kilometredeki Symbol'un gazına basılıp bırakıldığında anlam veremediğim ve rahatsız edici biçimde vites de ileri-geri hareket ediyor. 2011 model ve 0 kilometre bir otomobilde normal birşey midir bu, yada sadece bana tahsis edilen Symbol'e mahsus bir durum mudur merak ediyorum doğrusu. Kullananların yorumlarını almak istedim.

sizin aracınız tdci focus değil miydi neden benzinli araç aldınız ?=

• forum komple röno cu oldu kaza yapana röno veriyorlar

bizde master var hiç bir oynama yok bundan önceki kasada da oynama yoktu demekki bizim master bozuk
  • Böyle olunca sorun ne oluyor biraz da onlardan bahsetseniz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.