Şimdi Ara

2011 Passat Yanık Kokusu ve Dumanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Arabayı aldığımız günden beri saçma sapan problemlerle uğraştık. Hâla da uğraşıyoruz. Araç 2011 Passat Comfertline 1.4dsg 122bg
    ilk aldığımız hafta şanzıman sorunu çıktı. 3.hafta sensör kabloları değişti. aklınıza gelen bütün sensörler.

2015 yılında aracın mekatroniği değişti. Şanzıman indirip kaldırdılar. toplamda 20bine yakın servis masrafı oldu. ancak bu masrafın sadece işçilik parasını ödedik o da aşağı yukarı 3500tl.

bu yıl ise gene bir problem başladı.
    2 gündür araç ısınmış vaziyette kullanılırken motor kısmından beyaz duman çıkıyor. İlk gün yağmur + motor sıcaklığı yüzünden buhar çıkıyor sandık. Ancak bugün yolda giderken yanık kokusu da gelmeye başladı ve duman çıkmaya başladı. Kaloriferi kapadım açtım duman kayboldu.

bunun dışında yağ derecesi geç artıyor. normalde hararet 90 derecede sabit kalırsan yağ 89-90 arası kalıyordu.
    ancak 2 gündür araç ısındıktan sonra 15kmde anca yağ sıcaklığı artıyor. ve sonra kendi kendine yavaş yavaş düşüyor.

Bu sorunları yaşayan var mıdır? Yarın sabahtan servise gideceğim. Problemleri çözümleri güncelleyeceğim.

Sabah acil servise gittim. Su borusunun patlak olduğunu,değişeceğini öğrendim. zamanla aşınma sonucu olmuştur dediler de hortum nasıl aşınıyor anlamadım. Anladığım kadarıyla 75bin bakımında sarf malzemelerini değiştirdiler. Sonra da detaylı kontrol yapacaklardı. Ancak detaylı yapmamışlar. Pazartesi gününe kadar arabaya su ekleyip duracağım. Pazartesi yapılacak bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladiator947 -- 27 Nisan 2016; 11:02:26 >

• Boşta durması gereken ve bir yere sürtmemesi gereken hortum nasıl aşınıyormuş acaba?
  • benim de anlamadığım bu maalesef. yerinde duran kablo,hortum nasıl aşınıyor. Neyseki hortumu ve civatasını değiştirdim. tabi bu bana 160liraya mâl oldu. ancak vw rekor servisi yerine bundan sonra erel'e götüreceğim. 1 ay sonra randevu veriyorlar ancak beklerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.